Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga Mormona.
Autor Wiadomość
JacekK 

Wyznanie: Poszukiwacze Boga
Wysłany: 2011-08-03, 20:37   Księga Mormona.

Przypomniały mi się Słowa, które są w Księdze Mormona:

Cytat:
Księga Moroniego 10:3-5
Otóż zachęcam was, abyście po przeczytaniu tych słów, jeśli będzie to mądrością w Bogu, że je przeczytacie, przypomnieli sobie, jak miłosierny był Władca ludziom od stworzenia Adama do czasu, gdy otrzymacie te słowa i będziecie je w sercu rozważać.
I gdy otrzymacie te słowa, zachęcam was, abyście zapytali Boga, Wiecznego Ojca, w imię Chrystusa, czy jest to prawdą, i jeśli zapytacie w szczerości serca, z prawdziwym zamiarem, mając wiarę w Chrystusa, objawi On wam prawdę przez Ducha Świętego.
I przez Ducha Świętego możecie przekonać się o prawdzie wszystkiego.

Co o nich myślicie?

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-05, 00:05   

Ga 1:8-9
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-08-05, 09:47   

meritus napisał/a:
Ga 1:8-9
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba..
Tylko najpierw musiałbyś udowodnić, że Księga Mormona jest niezgodna z Ewangelią.A tego nie udowodniłeś,więc zarzut jak na razie gołosłowny i bezpodstawny. ;-)

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-05, 14:41   

Wyraziłem swoją opinię, która rodzi się z porównania Księgi Mormona z Ewangelią. Księga Mormona zawiera parafrazę Ewangelii zmieszaną z bajkami. Służy ona tam jedynie dla uwiarygodnienia fantazyj Johna Smitha o ludach, które nigdy nie istniały i o powtórnym przyjściu Chrystusa, które nie miało miejsca.

saba
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-05, 16:53   

A masz na to dowody ze takich ludów nigdy nie było jestes pewny ze w Biblii nie znalazł bys
żadnego z wymienionych ?
moze tu jest mniej bajek niz w katechizmie - jak myslisz ,tylko moze odpychac poniewaz
w tej księdze jest powiedziane jak xxx wypaczyli Słowo Boże ...i takie tam inne sprawy tez sa poruszone.

Został zamordowany bo ktos sie bał

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-08-05, 20:54   

meritus, podpisuje się pod oboma twoimi postami :-)

Księga Mormona niby została przetłumaczona z "zreformowanego jezyda staroegipskiego" problem polega na tym, że takiego języka wcale nie było i każdy egiptolog ma ubaw po pachy jak to słyszy :-> Księga mormona to stek bzdur sprzecznych z biblią, zapewne duch antychrysta stał za tym niechrześcijańskim "dziełem". Czytałem tą demoniczną bajkę, aż brak słów... ścinać drzewa aby wytwarzać papier na tą księgę to zbrodnia...

Mormoni to nie ruch chrześcijański, więc zły dział... Księga mormona nie ma nic wspólnego z biblią, a jest jej zaprzeczeniem, więc forum też złe...

Tak przy okazji:

Quster http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4406 napisał/a:
Do pobrania ulotka rozdawana na ulicy mormoni.pdf

łudząco podobne do innej znanej organizacji z USA, czyżby pierwowzór ? Wszystko oscyluje wokół Pittsburgh w Pensylwanii a to kolebka działań Russella.

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2011-08-05, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-05, 20:56   

Cytat:
A masz na to dowody ze takich ludów nigdy nie było jestes pewny ze w Biblii nie znalazł bys żadnego z wymienionych ?

Tak. Podaj mi jakiekolwiek źródło historyczne, które potwierdzałoby istnienie wyśnionych przez Smitha północnoamrykańskich ludów, miast i państw. No jedno, malutkie źródełko historyczne. Choćby jedno wykopalisko nawet. Podaj mi fragmenty Pisma, które potwierdzałyby, albo w jakikolwiek sposób odnosiły się do wyimaginowanych przez Smitha legend umiejscawianych w Ameryce Północnej.

Widzę Sabo, że walcząc z Kościołem Chrystusowym jesteś w stanie stać się nawet mormonem.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-08-05, 22:43   

meritus napisał/a:
Podaj mi jakiekolwiek źródło historyczne, które potwierdzałoby istnienie wyśnionych przez Smitha północnoamrykańskich ludów, miast i państw. No jedno, malutkie źródełko historyczne. Choćby jedno wykopalisko nawet. Podaj mi fragmenty Pisma, które potwierdzałyby, albo w jakikolwiek sposób odnosiły się do wyimaginowanych przez Smitha legend umiejscawianych w Ameryce Północnej.

Nie poda bo nie ma, z resztą ta cała śmieszna księga mormona to jeden wielki cyrk, nie dość, że opisuje ludy i wydarzenia o których nikt z historyków nie wie, to jeszcze została przetłumaczona z języka, który nie istnieje... ktoś sobie zakpił z ludzi i tyle... to już bardziej Szewc Dratewka i Smok Wawelski jest wiarygodny mimo, że to też bajka, ale o zgrozo dlaczego niektórzy bajkę pt. "księga mormona" uznają za jakąś prawdę objawioną :aaa:

z resztą każdemu powinna zaświecić się czerwona lampka ostrzegawcza, skoro samozwańczy handlarz dusz promujący jawnego okultystę Prahlad'a Nrsimha Prabhu, również próbuję promować księgę mormona, ten sam zwodniczy duch za tym stoi...

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-08-06, 07:12   

meritus napisał/a:

Tak. Podaj mi jakiekolwiek źródło historyczne, które potwierdzałoby istnienie wyśnionych przez Smitha północnoamrykańskich ludów, miast i państw. No jedno, malutkie źródełko historyczne. Choćby jedno wykopalisko nawet.
Widzę Sabo, że walcząc z Kościołem Chrystusowym jesteś w stanie stać się nawet mormonem.
Panowie,to wy zarzucacie jako Katolicy niezgodność księgi Mormona z Ewangelią.A na stronie oskarżającej,czyli na was ciąży zawsze obowiązek dostarczenia dowodów winy, nie obrzucania kogoś wulgaryzmami bez powodu ani dowodu.Co do tego mają źródła historyczne ?
Ewangelie są oparte na archeologii ? To nie dział historia ani archeologia.Jeśli waszym zdaniem KJCŚDO kłamie, proszę zdobyć się na wysiłek intelektualny i to uczciwie udowodnić, gdzie jest niezgodność z Ewangelią nauk Mormonów.Poza tym uczciwiej byłoby nie używać sloganów o zwalczaniu jedynie słusznej wiary,ponieważ każdy szczerze wierzący dowolnego wyznania zasługuje chyba na elementarny szacunek na tym forum ? ;-)

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-08-06, 08:32   

Fedorowicz napisał/a:
Panowie,to wy zarzucacie jako Katolicy niezgodność księgi Mormona z Ewangelią.A na stronie oskarżającej,czyli na was ciąży zawsze obowiązek dostarczenia dowodów winy, nie obrzucania kogoś wulgaryzmami bez powodu ani dowodu.

Cytując za Wikipedią:

Głównym wydarzeniem w Księdze Mormona jest ukazanie się Jezusa Chrystusa na kontynencie amerykańskim wkrótce po jego zmartwychwstaniu. Według Księgi Mormona Chrystus nauczał w Ameryce swojej ewangelii oraz założył swój kościół podobnie jak w Jerozolimie.

Wystarczy jako dowód na głoszenie "odmiennej Ewangelii" niż ta przekazana przez Apostołów?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-08-06, 09:52   

Yarpen Zirgin napisał/a:
..Według Księgi Mormona Chrystus nauczał w Ameryce swojej ewangelii oraz założył swój kościół podobnie jak w Jerozolimie.
Wystarczy jako dowód na głoszenie "odmiennej Ewangelii" niż ta przekazana przez Apostołów?
A gdzie tu zaprzeczenie Ewangelii ? Czy Pan Jezus nie mógł się ukazywać tam gdzie chciał ?
W Ewangelii według Jana czytamy:"Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-08-06, 09:58   

Aha.. Tylko jedno pytanie: Gdzie się ten Kościół założony w Ameryce podział, skoro jak przybyli tam Europejczycy, to zastali jedynie pogaństwo?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-08-06, 10:18   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Aha.. Tylko jedno pytanie: Gdzie się ten Kościół założony w Ameryce podział, skoro jak przybyli tam Europejczycy, to zastali jedynie pogaństwo?
Według mormonów pokolenie które sprzeniewierzyło prawdę ewangeliczną to Lamanici. Z tego też powodu byli stałymi wrogami Nefitów, którzy pozostali wierni prawdzie.Ok. 400 r. Lamanici pokonali i zgładzili pobożne plemię Nefitów. Przez swoje czyny stali się "ciemnym, obmierzłym i brudnym ludem, próżnującym i pełnym wszelkich występków",golili sobie głowy i walczyli przy pomocy łuków i proc.
Z Lamanitów według mormonów wywodzi się większość amerykańskich Indian. A odnośnie tych Europejczyków, co to przybyli,to pewnie zna pan historię i ich wyczyny ? Kto prezentował większe pogaństwo nie do końca dziś wiadomo, Indian w rezultacie owego "przybycia" ocalało niewielu..

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-06, 10:58   

Fedorowicz napisał/a:
Panowie,to wy zarzucacie jako Katolicy niezgodność księgi Mormona z Ewangelią.A na stronie oskarżającej,czyli na was ciąży zawsze obowiązek dostarczenia dowodów winy, nie obrzucania kogoś wulgaryzmami bez powodu ani dowodu.Co do tego mają źródła historyczne ?

Źródła historyczne służą temu, by określić, czy wydarzenia opisane w Księdze Mormona miały kiedykolwiek miejsce, czy też są wyssane z palca. Nie sądziłem, że inteligentnemu człowiekowi należy tłumaczyć takie rzeczy. W przypadku Pisma Świętego takie potwierdzenia w źródłach są. W przypadku Księgi Mormona potwierdzenia nie ma w jakiejkolwiek formie.

Ponadto warto zwrócić uwagę na inne książki autorstwa Smitha, które mają równorzędny natchniony charakter, co Księga Mormona i Pismo Święte. Tam dopiero dają czadu w fantazjowaniu... Polecam wgłębienie się w te opowieści o planecie w pobliżu gwiazdy Koleb, gdzie mieszka Bóg Elochim... :)

Cytat:
zna pan historię i ich wyczyny ?

Historia USA jest dobrze udokumentowana. Fantazje Smitha nie są.

Jestem coraz bardziej przekonany, że w walce z Kościołem katolickim niektórzy są zdolni uwiarygadniać nawet fantazje Johna Smitha.

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-08-06, 11:50   

meritus napisał/a:

Źródła historyczne służą temu, by określić, czy wydarzenia opisane w Księdze Mormona miały kiedykolwiek miejsce, czy też są wyssane z palca. Nie sądziłem, że inteligentnemu człowiekowi należy tłumaczyć takie rzeczy. W przypadku Pisma Świętego takie potwierdzenia w źródłach są. W przypadku Księgi Mormona potwierdzenia nie ma w jakiejkolwiek formie.
Ponadto warto zwrócić uwagę na inne książki autorstwa Smitha, które mają równorzędny natchniony charakter, co Księga Mormona i Pismo Święte. Tam dopiero dają czadu w fantazjowaniu... Polecam wgłębienie się w te opowieści o planecie w pobliżu gwiazdy Koleb, gdzie mieszka Bóg Elochim...
Cytat:
zna pan historię i ich wyczyny ?

Historia USA jest dobrze udokumentowana. Fantazje Smitha nie są.
Jestem coraz bardziej przekonany, że w walce z Kościołem katolickim niektórzy są zdolni uwiarygadniać nawet fantazje Johna Smitha.
Proszę mnie nie głaskać pod włos pochlebstwami o "inteligencji",prosiłem,aby szanowny pan wykazał nie potwierdzenie historyczne wydarzeń Ewangelii czy Księgi Mormona ponieważ nie byłby pan w stanie tego dokonać gdyż są to przede wszystkim dzieła religijne dotyczące etyki i moralności, ale wykazać niezgodność zasad jednej i drugiej ze sobą nawzajem bo taki zarzut państwo postawiliście.I dopiero kiedy pan wykaże, że Księga Mormona jest niezgodna z zasadami Ewangelii,może pan dowcipkować,choć to i tak nieładnie.Poza tym o ile wiem to mormoni nie zajmują się zwalczaniem KrK,więc ten pański offtopic jest nieuzasadniony. :-)

Odpowiedz do tematu