Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apostoł Paweł
Autor Wiadomość
kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-01-27, 13:27   

adam
A to sie mijamy
ty o grece a ja o Hebrajskim
Popatrz w hebrajski , ja podobnie jak ty uważam ze można porównać pewne wyrazy w wersetach.

Piszesz,że nie znasz greki a zaraz dalej takie zdanie. :shock: Skąd więc wiesz,że ''Tora'' zostało przetłumaczone na ''Zakon'',a ''chok'' na ''zapis prawny''???W grece nie ma ani słowa ''Tora'' ani ''chok'' więc co mieli przetłumaczyć????Naprawdę nie rozumię.
Rzeczywiście przydała by się pomoc,bo nie mam czasu na przejżenie całego greckiego NT,by to sprawdzić.Przejżałem jedynie kilkadziesiąt miejsc i wszędzie jest nomos
>>>>
W Brit hadasza Nowe Przymierze
tu zobaczyłam ,że wszędzie tam gdzie polski przekład ma ZAKON w hebraiskim jest TORA bądź CHOK i tu sie gubiłam nic nie pojmowałam ,Aż zobaczyłam w Hebrajskej Biblii ,ze JEST RÓZNICA
Tora - nauka
chok- zapis prawny
>>>>
Cytat:

W naszych członkach mamy zapisane ''prawo'' w ogóle a nie tylko Torę.I to przez złamanie tego prawa grzeszymy,a nie tylko przez złamanie Tory.

>>>
Co rozumiesz przez Zapisane "prawo" w członkach?
>>>>
Cytat:

Wszyscy ci ludzie mogą ustanawiać prawo,którego złamanie jest grzechem.
To o takim prawie pisze Paweł w 7 Rzym.

>>>
Uważam ze nie o takim zapisie mówi Paweł - oile cie dobrze zrozumiałam.
Ludzie sa cieleśni a prawo jakie zapisuja w paragrafach słuzy kazdemu inaczej np w USA w jednym stanie za taki sam czyn jest kara śmierci a w innym nie ma.

Zapis o którym mówi Paweł przynosi śmierć WSZYSTKIM bez wyjatku.
Dlatego ja nie mówie o pierwszym grzechu popełnionym ale o zapisanym.
Czy człowiek umysłowo całkiem niesprawny grzeszy czy nie ?
czy podlega śmierci czy nie.
Paweł woła zrozpaczony - kto mnie Uwolni z tego ciała śmierelnego?
Adam z czego Paweł sie tak cieszy?
z Objawienia które mu dano Paweł Zrozumiał w czym rzecz.

adam

Wysłany: 2007-01-28, 00:29   

Cytat:
adam
A to sie mijamy
ty o grece a ja o Hebrajskim
Popatrz w hebrajski , ja podobnie jak ty uważam ze można porównać pewne wyrazy w wersetach.

Kesjo,ale dlaczego mam brać pod uwagę przekład z greki na hebrajski???Równie dobrze mogła byś mnie odesłać do jakiegokolwiek języka.Nie mogę uznawać hebrajskiego tłumaczenia NT za ostateczny punkt odniesienia,bo NT był pisany w grece a nie w hebrajskim.Dla mnie hebrajski przekład jest tak samo wartościowy co niemiecki czy japoński.
Tłumacz hebrajski mógł sobie napisać co chciał i jak chciał.I niestety,tak zrobił,co wnoszę z tych podanych przez ciebie wersetów.Niezły pasztet (oczywiście koszerny ;-) )z tego mu wyszedł.
Cytat:
Co rozumiesz przez Zapisane "prawo" w członkach?

To jest zbiór wszelakich praw jakie gromadzą się w nas w miarę dorastania.Są tam prawa Boże i prawa ludzkie.Wszystko,co uznaliśmy za prawo.
Cytat:
Zapis o którym mówi Paweł przynosi śmierć WSZYSTKIM bez wyjatku.
Dlatego ja nie mówie o pierwszym grzechu popełnionym ale o zapisanym.

Czy to by znaczyło,że dotyczy to jedynie prawa spisanego w Torze?A co z tymi,co Tory nie znają?
Cytat:
Czy człowiek umysłowo całkiem niesprawny grzeszy czy nie ?
czy podlega śmierci czy nie.
Oczywiście,że grzeszy.Nie spotkałaś się nigdy ze złością człowieka umysłowo chorego,czy opóźnionego w rozwoju?Oni też potrafią być wredni.

kesja 

Wysłany: 2007-01-28, 11:02   

ada
Cytat:
m

Czy to by znaczyło,że dotyczy to jedynie prawa spisanego w Torze?A co z tymi,co Tory nie znają?

Wlaśnie oto chodzi, Pawel zrobil rozdzial miedzy Tora ,która jest instrukcja jak zyc
i zapisem w czlonkach który ,to zapis dziedziczymy po przodkach.

co do języka hebrajskiego , jest wyjątkowym językiem i to w nim mamy ukryte tajemnice.
Pawel Poznal i zrozumial a w drodze do damaszku Objawil mu sie Jahszua a nie jakis grecki idol.

adam

Wysłany: 2007-01-29, 10:34   

Cytat:
co do języka hebrajskiego , jest wyjątkowym językiem i to w nim mamy ukryte tajemnice.
Pawel Poznal i zrozumial a w drodze do damaszku Objawil mu sie Jahszua a nie jakis grecki idol.

Wybacz,ale tu się z tobą absolutnie i zdecydowanie nie zgodzę.Hebrajski jest jak każdy inny język i takiego doń podejścia nie znajduję w Biblii.Trąci mi to kabalistyką lub czymś w równym stopniu okultystycznym.
Jeśli to,co piszesz,było by prawdą,to dlaczego nie w tym ''niezwykłym'' języku DŚ napisał NT?
Nie podchodzę do wszystkiego,co związane z Izraelem z pozycji ''na klęczkach''.Takie podejście uznaję za aktualnie najgroźniejsze w kościele zwiedzenie,które pustoszy wiele serc (ciekawe,że w ogromnej większości dotyczy to sióstr)
Jezus nie jest Hebrajski czy Izraelski.I to w nim są ukryte wszelkie tajemnice a nie w literkach hebrajskich.

kesja 

Wysłany: 2007-01-31, 16:21   

[quote="adam"]
Cytat:

Cytat:

Wybacz,ale tu się z tobą absolutnie i zdecydowanie nie zgodzę.Hebrajski jest jak każdy inny język i takiego doń podejścia nie znajduję w Biblii.Trąci mi to kabalistyką lub czymś w równym stopniu okultystycznym.

No cóz ,moze ci to trącic kabalistyka - jesli się na niej znasz?
Jednak jest to WYJąTKOWY język .
Cytat:

Jeśli to,co piszesz,było by prawdą,to dlaczego nie w tym ''niezwykłym'' języku DŚ napisał NT?

Dlatego jesteś rozmiłowany w grece?
Skad wiesz ,że nie napisał ?
Cytat:
Nie podchodzę do wszystkiego,co związane z Izraelem z pozycji ''na klęczkach''.Takie podejście uznaję za aktualnie najgroźniejsze w kościele zwiedzenie,które pustoszy wiele serc (ciekawe,że w ogromnej większości dotyczy to sióstr)
Jezus nie jest Hebrajski czy Izraelski.I to w nim są ukryte wszelkie tajemnice a nie w literkach hebrajskich.

A tam zwiedzenie- mysle że to taka twoja samoobrona.
Pustoszy serca - co?
Od żydów wyszło Zbawienie .
Zbawiciel nie miał greckiego Imienia.
YHVH Bóg Abrahama ,Icchaka, Jakuba -chcesz mi powiedzieć ,ze to nie byli hebrajczycy ,ale grecy , rzymianie?
Co byś ni epowiedział ,mamy uwierzyć w Boga Israela ,a nie np sydończyków, ?
babilończyków?

adam

Wysłany: 2007-02-01, 23:39   

Cytat:
Jednak jest to WYJąTKOWY język .

Tak?A co w nim takiego wyjątkowego?Poza bezsensownym pisaniem bez samogłosek? ;-)
Cytat:
Dlatego jesteś rozmiłowany w grece?
Skad wiesz ,że nie napisał ?

Ja,rozmiłowany w grece????? :shock: :shock: :shock: No toś mnie trafiła....Sięgam do greki raz na miesiąc,albo i rzadziej.Tak wyszło,bom sprawdzał twoje rewelacje i tyle.
W czasach Jezusa hebrajski odchodził już w zapomnienie.Wątpię,by jakiś list był napisany w tym języku.
Wogóle nie rozumię twoich dziwnych ''wycieczek'' w zdaniach poniżej;
Cytat:
Zbawiciel nie miał greckiego Imienia.
YHVH Bóg Abrahama ,Icchaka, Jakuba -chcesz mi powiedzieć ,ze to nie byli hebrajczycy ,ale grecy , rzymianie?

Po co to?Czy ja coś w tym kierunku sugerowałem?
Cytat:
A tam zwiedzenie- mysle że to taka twoja samoobrona.
Pustoszy serca - co?

Jęśli kogoś interesują tylko i wyłacznie wykłady o Izraelu,jedynym tematem ,jaki chce poruszać w rozmowach jest Izrael,jedyne książki jakie czyta są o Izraelu,nawet uznaje przymierze Abrahamowe za ważniejsze od Chrystusowego,jeśli rzadko bywa w swoim zborze,bo tam za mało i Izraelu mówią,jeśli jeździ po kraju za wykładami o Izraelu,jeśli na siłę szuka w swojej rodzinie korzeni żydowskich,jeśli zaczyna powszechnie używane imiona i zwroty lub tytuły postaci biblijnych wymawiać wyłacznie po hebrajsku,jeśli to trwa parę lat i się potęguje,jeśli od takich ludzi inni uciekają,bo się z nimi pogadać nie da,jeśli-na koniec- o wiele bardziej kochają Izrael niż Pana,to co to jest jak nie zwiedzenie?Czy nie jest to ktoś o spustoszonym sercu?
Trzeba być ślepym,by tego nie widzieć.

kesja 

Wysłany: 2007-02-02, 10:46   

adam
To dla ciebie jest bezsensem ,dla innych ma sens.
Powiedziano ,---Bogu upodobało się, przez głupie zwiastowanie
nas zbawić.
To co w oczach tego świata jest głupie ,TO Wybrał Bóg.

Może dlatego wybrał ,właśnie TEN język bez samogłosek?
A zauważyłeś ,ze kiedy sie gniewał na Israela ,zabierał im Hebraiski ,a mówili Aramejskim?
Wolno mi wierzyc ,że ew,Mateusza była zapisana w Hebr?
a co do greki , moze tak sie stało jako znak ,ze odrzucili Mesjasza Jahszua?
może właśnie dlatego ich Hebr poszedł w zapomnienie?

1948rok Israel powstaje jak uschłe kości obleczone skórą i zobacz Zmartwychwstaje język Hebr, czy to nie ZNAK?
Coś u ciebie ,tak duzo tego -- jeśli --
a jakie sa twoje korzenie?
masz im to za złe?
Nie mozesz miłować Mesjasza Jahszua , jesli jesli odpychasz
pierwociny.
Jesli zostałeś wszczepiony w ich Drzewo to nie wynoś się ponad GAŁĘZIE.
A jacy oni są ,hm - domowa strona halellujah wiele wyjaśnia :bardzo_smutny:

Co do ,ślepoty ,to nie byłabym taka skora do osądu.

adam

Wysłany: 2007-02-03, 14:23   

Cytat:
A zauważyłeś ,ze kiedy sie gniewał na Israela ,zabierał im Hebraiski ,a mówili Aramejskim?

Ożesz.... :shock: :shock: :shock: Kesjo,przestań!Coraz trudniej mi traktować cię poważnie.Naprawdę nie wiem,co mam napisać po takich ''argumentach''.Jak tak dalej pójdzie to przeczytam,że wszystko jest spiskiem masońskim albo coś w tym rodzaju ;-) .

agent terenowy 

Wysłany: 2007-02-03, 14:39   

Do masonow dodajmy cyklistow
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

kesja 

Wysłany: 2007-02-03, 20:25   

adam napisał/a:
Cytat:

Ożesz.... :shock: :shock: :shock: Kesjo,przestań!Coraz trudniej mi traktować cię poważnie.Naprawdę nie wiem,co mam napisać po takich ''argumentach''.Jak tak dalej pójdzie to przeczytam,że wszystko jest spiskiem masońskim albo coś w tym rodzaju ;-) .

Nie obawiaj się trudu wszak face jeseś? :shock:
A co powiesz ,ze TEN wyjątkowy język powrócil wraz z Ludem Księgi?

>>>>>
a do cyklistów?

adam

Wysłany: 2007-02-04, 22:57   

Kesjo,nic nie powiem.Wysiadam :-/

Odpowiedz do tematu