Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokutujący Upadli Aniołowie
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-19, 00:26   Pokutujący Upadli Aniołowie

Zaciekawiła mnie pewna rzecz a dokładnie kilka wersetów min te: 2 Piotra 2:4
2 Ptr 2:4
4.
Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd;
(BT)

Sąd... i właśnie mnie to zaciekawiło jak to ktoś będzie sądzić upadłe anioły?Zawsze myślałem,że one już są że tak powiem"przegrane z góry" bo odeszły od Boga,zbuntowały się i są z szatanem.Ale nie tu czytamy,że one zostały zachowane na sąd,i będą osądzone,czyżby ten werset łączył się z wersetem z Koryntian
1 Kor 6:3
3.
Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!
(BT)

Czy tego nie potwierdza tez List do Efezjan 1:10 ?
Ef 1:10
10.
dla dokonania pełni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi.
(BT)

Jaka jest wasza opinia na temat tych aniołów czy one mają szanse skoro są zachowane na sąd ? Może za daleko idę w kierunku usprawiedliwiania ale czy dla POKUTUJĄCYCH nie należy się sąd,ja myślę,że jak najbardziej a za tym przemawia jeszcze werset,który mówi o sadzeniu aniołów :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-19, 08:35   

Idą na sąd, bo Bóg jest Bogiem sprawiedliwym i nie wydaje wyroku bez sądu, ale jaki to będzie wyrok to wiadomo, za jeden grzech jest już śmierć...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-08-19, 08:48   

Każdy kto siedzi w więzieniu przed wyrokiem ma prawo do procesu, a skoro jest proces, jest też szansa, nie tylko wyrok. dla samego wyroku po co byłby proces?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-19, 11:35   

nike,
Cytat:
Każdy kto siedzi w więzieniu przed wyrokiem ma prawo do procesu, a skoro jest proces, jest też szansa, nie tylko wyrok. dla samego wyroku po co byłby proces?
Dokładnie,też tak to widzę,inne anioły,które upadły i szatan nie mają szans na proces są z góry osądzone,bo nie pokutują,im po prostu jest dobrze tak jak jest[być buntownikami] inne okazały skruchę i pokutują.Szatan nie czeka na sąd,on ma być zniszczony,One czekają na sąd więc mają szanse na zbawienie.
Hardi,
Cytat:
Idą na sąd, bo Bóg jest Bogiem sprawiedliwym i nie wydaje wyroku bez sądu, ale jaki to będzie wyrok to wiadomo, za jeden grzech jest już śmierć...
Szatan raczej na sądzie się nie znajdzie a zniszczenie go będzie sprawiedliwe.Szczerze nie rozumiem Twoich słów"za jeden grzech jest już śmierć"jeżeli odnoszą się życia tu na ziemi to ok rozumiem bo biblia mówi"dusza[נשמה],która grzeszy ta umrze" ale na sądzie mając grzechy to znów masz umrzeć ? Nie masz szans na zbawienie?Przecież każdy zgrzeszył i po śmierci te grzechy ma,tylko nie kazdy za nie żałuje.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-19, 12:48   

Kazdy musi przejsc sad Bozy,sprawiedliwi i niesprawiedliwi,takze anioly.

1P 4:17 (bw) "Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej?"

Sad sprawiedliwych odbywa sie teraz za pomoca naszej wiernosci Bogu i przejsciu prob(walka z pokusami,z grzechem).Niektorzy sprawiedliwi z trudem przejada te proby,ale przejdą :
1P 4:18 (bt) "A jeżeli sprawiedliwy z trudem dojdzie do zbawienia, gdzie znajdzie się bezbożny i grzesznik?"

Gdy sprawiedliwi beda uniesieni w gore na spotkanie Pana(zywi zyjacy,czy zmartwychwstali), beda mieli 100% pewnosc ze sa zbawieni bo beda przemienieni.
Zapoczatkowane zostanie wowczas swieto szalasow w formie zabrania do Nowego Jeruzalemu na 1000 lat,bedzie to tak zwane wejscie do odpocznienia.
Po tym czasie Nowe Jerusalem zstapi razem z Bogiem i zbawionymi na Ziemię, zmartwychwstaną wszyscy niesprawiedliwi ktorzy zyli na przestrzeni wiekow, z wiezienia swego zostanie wypuszczony szatan razem ze swymi aniolami, ktorzy ich poprowadza na Nowe Jerusalem celem zniszczenia go i otocza cale miasto.
Wowczas wystapi Bog ze zbawionymi i rozpocznie sie Sąd:
1 Kor 6:3
3. Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!
(BT)

Sąd zakonczy sie wydaniem wyroku skazujacego i wszyscy poza murami Nowego Jerusalem zostaną zniszczeni w ogniu. Przy okazji Bog za pomoca tego ognia spali wszystkie dziela ludzkie(grzesznej luszkosci) jednoczesnie odnawiajac Ziemię na mieszkanie dla zbawionych.

Stolicą calej odnowionej Ziemii bedzie Nowe Jerusalem gdzie bedzie mieszkal sam Bóg :)

bartek212701 napisał/a:
(...) inne okazały skruchę i pokutują(...).


Sory,ale gdzie w Biblii jest napisane ze upadle anioly-nawet niektore-pokutują?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-19, 15:44   

bartek212701, ale ci ludzie, którzy przyjęli Jezusa nie mają się czego obawiać, oni nie poniosą kary, to Jezusa za nich uczynił. Biblia natomiast nic nie wspomina o jakiejś szansie dla aniołów...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
mr x 

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-19, 15:55   

bartek212701 napisał/a:
Dokładnie,też tak to widzę,inne anioły,które upadły i szatan nie mają szans na proces są z góry osądzone,bo nie pokutują,im po prostu jest dobrze tak jak jest[być buntownikami] inne okazały skruchę i pokutują.Szatan nie czeka na sąd,on ma być zniszczony,One czekają na sąd więc mają szanse na zbawienie.

Niektórzy siedzą spętani "w Tartarze" bo nie mają wyboru. Gdyby nie to, z pewnością dalej robili by to co by sobie zapragnęli. Ja także niewiele słyszałem o pokutujących aniołach. Niby trochę informacji jest w apokryfie (k. Henocha), jednakże tam też im Bóg nie przepuścił, mimo "skruchy".
Spróbuj spojrzeć na to trochę inaczej. Ich wybór był jednokrotny gdyż cały czas byli z Bogiem. Znali dobro i zło. Widzieli potęgę Boga. "Codziennie" doświadczali Jego miłości i opieki. To nie to samo, co głupiutcy ludzie, którzy niczym dzieci niewiele jeszcze rozumieją i często nie wiedzą co czynią.
Tak jak Hardi, uważam, że każda istota zostanie osądzana (z tym, że znając Boże proroctwa wiemy, że sąd nad niektórymi osobnikami będzie tylko formalnością).
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-08-19, 16:36   

1 Ptr 3:18-20
18. Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem.
19. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
20. niegdyś nieposłusznym,
gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.
(BT)
Tak do końca,to nie ma całkowitej pewności co do sądu nad tymi,którzy nie mają szans
na poprawę. Po cóż mieliby być zamknieci w więzieniu i po co miałoby być im głoszone (ogłoszone )zbawienie. Jest możliwe,że niektórzy upadli aniołowie poznali swój błąd i żałują
swego upadku,może pomagają jakoś ludziom w obliczu prób szkodzenia przez tych zdegenerowanych,-niepoprawnych. Chociażby przez ochronę myśli ludzkich przed upadkiem większym,przed niebezpieczeństwami?
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
mr x 

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-19, 16:47   

Jachu
Ten fragment może też dotyczyć ludzi, którzy umarli przed Chrystusem. To by jednak obalało tezę, że po śmierci człowieka "nic z niego nie zostaje".

Cytat:
Tak do końca,to nie ma całkowitej pewności co do sądu nad tymi,którzy nie mają szans
na poprawę.

Fakt, całkowitej pewności nie ma.
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-19, 19:27   

W jakim Tartarze,demony nie siedza w zadnym Tartarze...

"Tartar (gr. Τάρταρος Tártaros, łac. Tartarus) – w mitologii greckiej była to najmroczniejsza i najniższa część krainy podziemia, gdzie przebywały dusze skazanych na wieczne cierpienie." http://pl.wikipedia.org/wiki/Tartar

...mieszkaja na powierzchni ziemii i w przestworzach:

Ef 6:12 (bw) "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."

Sprawa upadlych aniolow juz jest przesadzona, czekaja tylko na ogloszenie wyroku i wykonanie kary w jeziorze ognia...

Mt 25:41 (bt) "Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!"

...cala walka toczy sie o rodzaj ludzki zeby unikneli nadchodzacego gniewu Boga na taka skale jaki byl za czasow Noego.

Jachu napisał/a:
1 Ptr 3:18-20
18. Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem.
19. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
20. niegdyś nieposłusznym,
gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.
(BT)


A ten tekst wlasnie rozumiem tak, ze Chrystus w tym Duchu przez usta Henocha glosil zbawienie ludziom(w tym wypadku nazwanymi duchami nieposlusznymi bedacymi w wiezieniu grzechu lub duszami vide 8 dusz o Noem i jego rodzinie) przed nadchodzacym Sadem Bozym w postaci potopu, gdzie Bog cierpliwie czekal az sie upamietaja.Jak wiemy nie upamietali sie, nastal potop i zmiotl wszystkich a Noe bezpiecznie plywal w arce po jeziorze/oceanie wody.
Tak jest teraz w czasach popotopowych, gdzie Bóg cierpliwie czeka na nawrocenie sie ludzi, ale nastanie czas ze zostana rozpalone zywioly i wszystko co jest na ziemii splonie w jeziorze/oceanie ognia, tylko Nowe Jerusalem wraz ze zbawionymi bedzie po nim plywac jako druga arka, dopoki nie okrzepnie.Tak bedzie odnowiona Ziemia.
 
 
mr x 

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-19, 20:29   

Dlatego umieściłem to słowo w cudzysłowie. Nie zrozumiałeś o co mi chodziło.
Gilgamesz napisał/a:
...mieszkaja na powierzchni ziemii i w przestworzach:

Wszyscy?
Cytat:
A ten tekst wlasnie rozumiem tak, ze Chrystus w tym Duchu przez usta Henocha glosil zbawienie ludziom(..)

Po co tak gmatwać. Ja się z tym nie zgadzam.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-08-20, 07:52   

mr x napisał/a:
Jachu
Ten fragment może też dotyczyć ludzi, którzy umarli przed Chrystusem. To by jednak obalało tezę, że po śmierci człowieka "nic z niego nie zostaje".

Cytat:
Tak do końca,to nie ma całkowitej pewności co do sądu nad tymi,którzy nie mają szans
na poprawę.

Fakt, całkowitej pewności nie ma.


No ja rozróżniam dusze od duchów,a i Pismo również. Duchy to byty niematerialne,dusze to m.innymi ludzie.
Duchy w więzieniu,to upadli aniołowie w Tartarus,oni mają być sądzeni przez Chrystusa z Kościołem Jego.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2011-08-20, 11:09   

Czyli wedlug Was upadli aniolowie to sa duchy uwiezione w podziemiach(jakis Tartar) i Chrystus poszedl glosic im zbawienie choc wczesniej mowil ze przeznaczony jest im ogien wieczny?

Czlowiek uwieziony w wiezieniu jest pozbawiony mozliwosci dzialania poza murami tegoz wiezienia.Jak to jest, ze upadle anioly uwiezione w podziemiach dzialaja sobie na powierzchni w najlepsze kuszac i opętujac ludzi?

Ja jednak czytam ze demony nie siedza w zadnym Tartarze i dzialaja na powierzchni zwodzac caly swiat.Juz podawalem cytat z efezjan, teraz podam ten :

Ap 12:9 (bw) "I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie."

Czyli jednak zostali zrzuceni na ziemię a nie do zadnych podziemi.
 
 
mr x 

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-20, 11:37   

Gilgamesz, jeśli chodzi o mnie, to uważam, że część, jak to ich nazywasz, demonów jest uwięziona (spętana na dzień sądu). Odnoszę też wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie wszystkich wypowiedzi od początku tematu..
Cytat:
Czyli wedlug Was upadli aniolowie to sa duchy uwiezione w podziemiach(jakis Tartar)(...)
- ale żeś się uczepił tych podziemi. Zamiast tego niech będzie zwyczajne - więzienie (niezależnie "gdzie" ono jest)...

Moje przemyślenia (wniosek): Są 2 grupy upadłych aniołów, jedna z nich jest uwięziona, inna działa na ziemi.

Proszę, odnieś się także do fragmentu, który podał Bartek w pierwszej wypowiedzi.
 
 
balon000

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 236
Wysłany: 2011-08-20, 11:41   

Hardi napisał/a:
Idą na sąd, bo Bóg jest Bogiem sprawiedliwym i nie wydaje wyroku bez sądu, ale jaki to będzie wyrok to wiadomo, za jeden grzech jest już śmierć...


Czyli jak w sądzie jakiegoś totalitarnego państwa gdzie władze już przed wyrokiem "wiedzą" jaki wyrok będzie a sąd jest tylko "pro forma", żeby imitować sprawiedliwość.


Hardi napisał/a:
bartek212701, ale ci ludzie, którzy przyjęli Jezusa nie mają się czego obawiać, oni nie poniosą kary, to Jezusa za nich uczynił. Biblia natomiast nic nie wspomina o jakiejś szansie dla aniołów...


Nie prawda. Jezus nie poniósł kary należnego ci piekła.

3 dni nie ≠ wieczność

Przykro mi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11