Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"jesteśmy jedyną prawdziwą religią"
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
  Wysłany: 2011-08-27, 17:17   "jesteśmy jedyną prawdziwą religią"

Kamil Pawelak napisał/a:
@ Hardi - Spotkałem się już z protestanckimi religiami prawdziwymi więc obalam zarzut kłamstwa. :) Wymienić z nazwy? Będą z conajmniej 3. :)

bardzo chętnie zapoznam się z denominacjami, które uważają się za "jedyną prawdziwą religię", naprawdę mnie to ciekawi kto tak głosi, więc wymień podając odnośnik do tych wypowiedzi :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-27, 17:23   

Pierwszy z brzegu. KADS - wystarczy przeczytać pisma Ellen White uznane za natchnione w tymże kościele. :]

Dalej? :)

Luteranie (pisma Lutra i jego postawa wobec bliźnich, KRK be). :]

Kalwiniści (poglądy Kalwina i jego postawa wobec bliźnich - wszyscy be, spalić na stosie przez inkwizycję, co czyniono). :]

Mormoni (ich święte księgi). :]

W jakim celu to ? :)

Protestantyzm to nieudany twór Przyjacielu, nie ma co idealizować go. Taka mała bestia z Objawienia chyba. :)

Nie zajmuję się takimi tematami i zgłebianiem czyjejś nieomylności wg własnego mniemania. :)

To mnie nie dotyczy.

Wolę Słowo wykonywać. :)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-27, 17:47   

no i błąd, bo mimo, że nie uznaję nauk KADS to jednak znam trochę ludzi stamtąd i nikt nie uważa się za "jedyną prawdziwą religię", podobnie kalwiniści z którymi wiecznie wojuję albo niegroźni luteranie 8-) ty może tak odpierasz pewne rzeczy, ale to nie oznacza, że tak jest... KADS itd. uważa za chrześcijan, za swoich braci i siostry wszystkich tych, którzy się odrodzili na nowo, a nie tylko tych, którzy są członkami ich denominacji

a tak przy okazji to "bracia polscy" też zaliczają się do protestantów, więc strzeliłeś w swoją własną stopę :->

ja jestem daleki od idealizowania czegokolwiek 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-27, 18:04   

To Twoja opinia. :) Ja mam prawo do swojej. Może chodzi o to, jakie jednostki napotkaliśmy w danych społecznościach. Popieram kwestię braterstwa bez względu na plakietkę. :)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-27, 18:05   

Hardi napisał/a:
no i błąd, bo mimo, że nie uznaję nauk KADS to jednak znam trochę ludzi stamtąd i nikt nie uważa się za "jedyną prawdziwą religię", podobnie kalwiniści z którymi wiecznie wojuję albo niegroźni luteranie

Co oznacza, że jest zero pewności, że nauczanie, które przyjmuje się jako prawdziwe przystępując do KADS, luteran, kalwinistów, czy jakiegokolwiek innego wyznania protestanckiego czy postprotestanckiego.

Tak nawiasem, to ciekawie by wyglądało nauczanie Apostołów, gdyby nie wierzyli, że głoszą jedyną prawdziwą religię, która prowadzi do zbawienia:

"Wiecie, przyszliśmy głosić wam Jezusa, ale chociaż wierzymy w jego zmartwychwstanie, to nie twierdzimy, że musicie stać się chrześcijanami, abyście otrzymali zbawienie, bo nie mamy pewności, że głosimy jedyną prawdziwą wiarę."
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-27, 19:11   

Kamil Pawelak napisał/a:
To Twoja opinia. :) Ja mam prawo do swojej. Może chodzi o to, jakie jednostki napotkaliśmy w danych społecznościach.

tylko, że jednostki czasami mówią rzeczy sprzeczne z ogólnym twierdzeniem denominacji, ja też trafiłem na takich, którzy mówili "tylko my" ale to nie oficjalny głos denominacji... z resztą hasło "tylko my" zalatuje mi sekciarstwem...

Kamil Pawelak napisał/a:
Popieram kwestię braterstwa bez względu na plakietkę. :)

to tak jak ja :-)

Yarpen Zirgin napisał/a:
Hardi napisał/a:
no i błąd, bo mimo, że nie uznaję nauk KADS to jednak znam trochę ludzi stamtąd i nikt nie uważa się za "jedyną prawdziwą religię", podobnie kalwiniści z którymi wiecznie wojuję albo niegroźni luteranie

Co oznacza, że jest zero pewności, że nauczanie, które przyjmuje się jako prawdziwe przystępując do KADS, luteran, kalwinistów, czy jakiegokolwiek innego wyznania protestanckiego czy postprotestanckiego.

to samo można powiedzieć o KRK, a ja nawet mam pewność, że jest sprzeczne z biblią, chociażby kult rzekomej Marii (uważam, że to demon podszywający się pod nią) i innych ludzi, itd. itd. itd.

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak nawiasem, to ciekawie by wyglądało nauczanie Apostołów, gdyby nie wierzyli, że głoszą jedyną prawdziwą religię, która prowadzi do zbawienia

apostołowie nie głosili żadnej religii, religia to wymysł ludzki, podpowiedź szatana i nie ma nic wspólnego z Bogiem, religia powoduje, że ludzie skupiają swoją uwage na dogmatach, obrzędach itd. a nie na Bogu, większość prawdziwych protestantów odcina się od wszelkiej religijności, obrzędów itd. tego pełno jest w okultyzmie, a nie w prawdziwym chrześcijaństwie...

apostołowie głosili Jezusa bo tylko w Nim jest zbawienie, a nie w żadnej religii...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-27, 20:19   

Hardi napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Hardi napisał/a:
no i błąd, bo mimo, że nie uznaję nauk KADS to jednak znam trochę ludzi stamtąd i nikt nie uważa się za "jedyną prawdziwą religię", podobnie kalwiniści z którymi wiecznie wojuję albo niegroźni luteranie

Co oznacza, że jest zero pewności, że nauczanie, które przyjmuje się jako prawdziwe przystępując do KADS, luteran, kalwinistów, czy jakiegokolwiek innego wyznania protestanckiego czy postprotestanckiego.

to samo można powiedzieć o KRK

Nie można.
No, chyba że jest się protestantem, który nie wierzy, że istnieje Kościół będący filarem i podporą prawdy, a którego biskupi są powołani do tego, aby dbać o prawidłową wiarę osób do niego przynależących. :-)

Cytat:
, a ja nawet mam pewność, że jest sprzeczne z biblią, chociażby kult rzekomej Marii (uważam, że to demon podszywający się pod nią) i innych ludzi, itd. itd. itd.

E tam... Twoje "mam pewność" to tylko i wyłącznie wiara, że tak jest, a nie fakt.
Cytat:

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak nawiasem, to ciekawie by wyglądało nauczanie Apostołów, gdyby nie wierzyli, że głoszą jedyną prawdziwą religię, która prowadzi do zbawienia

apostołowie nie głosili żadnej religii,

Niestety, ale głosili i chociaż usiłujesz temu zaprzeczyć, to jesteś wyznawcą religii chrześcijańskiej. I nic nie zdoła zmienić tego faktu, nawet jak wyjdziesz z siebie i staniesz obok.

Cytat:
religia to wymysł ludzki, podpowiedź szatana i nie ma nic wspólnego z Bogiem, religia powoduje, że ludzie skupiają swoją uwage na dogmatach, obrzędach itd. a nie na Bogu

No i nie masz racji. Żyjesz błędnym przekonaniem, że jak jakieś wyznanie ogłosi prawdy wiary, w które trzeba wierzyć, oraz ma opracowaną liturgię do oddawania czci Bogu, to już się na Chrystusie nie skupia.
Nawiasem mówiąc, czy to Ci się podoba, czy nie, to każde wyznanie chrześcijańskie ma swoją liturgię - nawet wtedy, jeżeli nie używa tego słowa do nazywania tego, co się dzieje na nabożeństwie.

Cytat:
, większość prawdziwych protestantów odcina się od wszelkiej religijności, obrzędów itd. tego pełno jest w okultyzmie, a nie w prawdziwym chrześcijaństwie...

I kolejny błąd. Większość protestantów n-tych pokoleń protestantyzmu udaje, że odcina się od wszelkiej religijności i obrzędów, więc nie nazywają praktyk na nabożeństwach "obrzędami", a swojego uczestnictwa w nich "religijnością". To jest jednak, Hardi, jedynie przemalowywanie rzeczywistości pod mentalność, która nie chce się przyznać do tego, że w danym wyznaniu istnieje liturgia, prawdy wiary i religijność.

Cytat:
apostołowie głosili Jezusa bo tylko w Nim jest zbawienie, a nie w żadnej religii...

Apostołowie głosili religię chrześcijańską, Hardi, kiedy szli głosić Jezusa. Nie zdołasz tego zmienić.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-27, 21:11   

Potrafisz to wszystko udowodnić :?: Zacznij od tego jakoby niby KRK to filar i podpora prawdy...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-27, 21:14   

Hardi napisał/a:
Zacznij od tego jakoby niby KRK to filar i podpora prawdy...

Kościół katolicki, Hardi, a nie "Kościół rzymskokatolicki". Obawiam się, że świadectwa historii, która poucza o ciągłości istnienia Kościoła katolickiego od I wieku do dzisiaj nie przyjmiesz, więc nie bardzo wiem jak Ci to udowodnić.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-27, 21:22   

Hardi napisał/a:
apostołowie nie głosili żadnej religii, religia to wymysł ludzki, podpowiedź szatana i nie ma nic wspólnego z Bogiem, religia powoduje, że ludzie skupiają swoją uwage na dogmatach, obrzędach itd. a nie na Bogu, większość prawdziwych protestantów odcina się od wszelkiej religijności, obrzędów itd. tego pełno jest w okultyzmie, a nie w prawdziwym chrześcijaństwie...

A kto powiedział że głosili religie?
Prawdziwa religia nie skupia się na kulcie człowieka itp. stawia Boga na pierwszym miejscu.
Czy to co ty piszesz że religia to wymysł ludzki itp nie zalatuje "twoim" dogmatem i zarazem "jednoosobowym sekciarstwem"?
To powiedz mi co tworzyli słudzy Boży gdy się spotykali czytali prawo itp?
Jak ich nazywano?
Jak ich można było nazwać?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-27, 21:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Hardi napisał/a:
Zacznij od tego jakoby niby KRK to filar i podpora prawdy...

Kościół katolicki, Hardi, a nie "Kościół rzymskokatolicki".

to się w końcu zdecyduj o co ci chodzi, bo ja napisałem: "to samo można powiedzieć o KRK", a Ty na to: "Nie można"

a jak już się zdecydujesz to udowodnij, że kościół katolicki jest filarem i podwaliną prawy

Yarpen Zirgin napisał/a:
Obawiam się, że świadectwa historii, która poucza o ciągłości istnienia Kościoła katolickiego od I wieku do dzisiaj nie przyjmiesz, więc nie bardzo wiem jak Ci to udowodnić.

historia pokazuje, że to co było w I wieku, a to co było później to już zupełnie inna bajka, nawet na lekcji historii uczyłem się kiedy powstał kościół katolicki, spokojnie można powiedzieć, że założył go Konstantyn Wielki i jest to mix chrześcijaństwa I wieku z pogaństwem, o pogaństwie w KK było już nie raz na tym forum, oto pierwsze lepsze http://biblia.webd.pl/for...?t=3882&start=0

taka prawda napisał/a:
Prawdziwa religia...

nie ma czegoś takiego jak prawdziwa religia

taka prawda napisał/a:
"twoim" dogmatem i zarazem "jednoosobowym sekciarstwem"?

nie jestem sam w tych przekonaniach, ani też nie jestem człowiekiem bez społeczności, bo chodzę do zboru, więc pudło

taka prawda napisał/a:
To powiedz mi co tworzyli słudzy Boży gdy się spotykali czytali prawo itp?

tworzyli zbór, byli częścią kościoła Jezusa Chrystusa

taka prawda napisał/a:
Jak ich nazywano?
Jak ich można było nazwać?

chrześcijanami
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2011-08-27, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-08-27, 21:39   

Po pierwsze to chory zarzut że protestanci twierdzą że są jedyną prawdziwą religią jako protestanci. Sami dobrze wiedzą że nie istnieje jeden kościół protestancki a nawet jeśli tak myślą co niektórzy to zwyczajnie brak im elementarnej wiedzy, a wiedza nie jest rzeczą powszechną. Tak więc to nie prawda.
2. To nie są kościoły na wzór i konkurencję KRK. Luteranie chcieli reformy kościoła zachodniego. Życie kazało im wyglądać tak jak wyglądali. Waldensi chociaż przyjęli podobne założenia dużo wcześniej potrafili koegzystować obok nich. Kalwini przyjęli podobną postawę itd. itd. To jest zupełnie inny ustrój kościelny i mało znany w Polsce gdzie prym wiedzie KRK.
3. Protestanci mimo różnic między sobą często tak czy inaczej, formalnie lub nieformalnie współpracują ze sobą. Uważam iż to nawet lepiej niż stawianie sobie ultimatum jak to bywa przy innych kościołach. Ogólnie chrześcijaństwo jest "religią" słownikowo przynajmniej, która kieruje się zasadami życzliwości wobec ludzi.
4. u protestantów podkreśla się znaczenie łaski Bożej. Zbawienie nie można uzyskać zewnętrznymi dokonaniami człowieka...

itd.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-08-27, 21:42   

leszed, 100% racji bracie :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-08-27, 21:44   

Hardi napisał/a:
a jak już się zdecydujesz to udowodnij, że kościół katolicki jest filarem i podwaliną prawy

Masz to zapisane w listach św. Pawła. Niestety, ponieważ nie przyjmujesz do wiadomości, że to Kościół katolicki jest tym założonym przez Chrystusa, to w świadectwo Pisma Św. nie uwierzysz. :-(

Hardi napisał/a:
historia pokazuje, że to co było w I wieku, a to co było później to już zupełnie inna bajka

Żyjesz w błędnym przekonaniu, że Chrystus stworzył Kościół jako twór statyczny, a nie dynamiczny.

Hardi napisał/a:
nawet na lekcji historii uczyłem się kiedy powstał kościół katolicki, spokojnie można powiedzieć, że założył go Konstantyn Wielki i jest to mix chrześcijaństwa I wieku z pogaństwem

Bzdura totalna, której nie znajdziesz w żadnym poważnym opracowaniu na temat historii starożytnej czy historii Kościoła. Ba, nawet nie przypominam sobie, abym ją widział w jakimkolwiek szkolnym podręczniku do historii.

Hardi napisał/a:
o pogaństwie w KK było już nie raz na tym forum, oto pierwsze lepsze http://biblia.webd.pl/for...?t=3882&start=0

Które to pierwsze lepsze krótko i dosadnie określiłem w odpowiedzi na Twój post, a potem pokazałem przykłady bzdur zawartych w tych "opracowaniach", które tam podlinkowałeś.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-08-27, 21:49   

Hardi napisał/a:
leszed, 100% racji bracie :-)
hah bo to religiozum :) kuriozum co jest w temacie bracie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10