Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sen
Autor Wiadomość
Potwor_ciasteczkowy
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 08:53   sen

....zaczne od tego ze mieszkam bardzo bardzo daleko od moich rodzicow...
Ktorejs nocy mialam dziwny sen (chociaz jestem wierzaca to nigdy wczesniej niemialam religijnych snow ) .
A wiec snilo mi sie ze bylam w Polsce w moim dawnym dziecinnym pokoju ....za oknem dzialo sie cos dziwnego ,strasznego....chyba nikogo niebylo w domu...weszlam do przedpokoju a tam stal Krzyz widzialam nanim lekko zamazane trzy glowy Jezusa i On powiedzial mi :
"Nieboj sie"

Ten sen mnie bardzo zdziwil bo nigdy cos podobnego mi sie niesnilo...a pozatym niemialam powodow zeby sie bac...

popoludniu zadzwonil telefon...moje mama powiedziala ze tata lezy w szpitalu od kilku dni w stanie krytycznym ...polknol bardzo duzo tabletek i popil duza iloscia piwa (absolutnie niejest pijakiem tylko ma problemy psychiczne ale jest najlepszym tata na swiecie)

Plakalam ,modlilam sie ale w glembi duzy bylam pewna ze bedzie dobrze bo zrozumialam znaczenie tego snu i dlamnie to byl cud.

Tata wyzdrowial choc lekarze sie dziwili.

Wiem tez ze Bog chcial mojemu tacie dac szanse zeby sie nawrocil (niesety jeszcze niejest tak daleko ale mimo wszystko tata jest bardzo dobrym czlowiekiem i zawsze byl) To jest teraz moje zadanie zeby nawrocic mojego tate.Wiem tez ze jesli Bog dal tacie szanse to wybaczyl mu tez probe samobojstwa ....Bog ma plany w stosunku do nas dwoch i jato wiem ..niewiem skad ale to wiem...Teraz wszystko lezy w moich rekach. Ciesze sie ze jestem na tym forum i napewno w odpowiednim temacie poprosze o pomoc jak mam nawrocic tate...

Niewiem czy dobrze interpretuje ten sen ale te trzy glowy Jezusa (w koronie cierniowej) mogly oznaczac Trojce swieta .Na dworze dzialo sie cos zlego ..to znaczy z moim tata ....nikogo niebylo w domu bo byli w szpitalu...


Czuje sie naprawde wspaniale jak pomysle ze sam Jezus do mnie przemowil chociaz wcale na to niezasluzylam....
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 08:53   

Bóg używa różnych sposobów , zeby do nas mówic, często przez sny.
Nie mam rozeznania co znaczą te trzy głowy Jezusa, ale wazne , ze ten sen pobudził cie do modlitwy i walki o swojego tate.

Wiele moze usilna modlitwa sprawiedliwego.

Pozdrawiam.
 
 
Potwor_ciasteczkowy
Gość
Wysłany: 2006-06-08, 08:54   

tak ...ten sen (ten cud) wiele zmienil w moim zyciu...

pozdrowionka
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-01-31, 20:23   

Gdy poznawałam Słowo Boże, pewnej nocy śniło mi się, że różne złe duchy chciały mieć do mnie przystęp. Ja wówczas bardzo modliłam się do Boga i jakaś siła odpychała je ode mnie, tak, że nie miały do mnie dostępu. Tak było przez całą noc. Nad ranem do mojego pokoju wleciał przez okno Anioł, był o wiele większy ode mnie i cały biały. Powiedział On do mnie: Na początek pomodlimy się słowami modlitwy jakiej nas nauczył Jezus Chrystus. I nagle zobaczyłam, że klęczę na wersalce, na białym prześcieradle, a Anioł zaczął ze mną modlić się do Boga słowami modlitwy „Ojcze nasz”. Wówczas obudziłam się, ale moje usta w dalszym ciągu wypowiadały słowa tej modlitwy.


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-01-31, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-01-31, 21:58   

Kiedy dowiedziałam się, że przykazania Boże zostały zmienione, ciągle śniło mi się, że mówię o tym ludziom, ukazując im,
że powinni powrócić do tych, które są w Piśmie Świętym.


Pewnej nocy miałam sen.

Śniło mi się, że jestem w sali, razem z moją siostrą, gdzie są czteroosobowe stoliki.
I do tej sali, co chwilę przychodzili młodzi księża i zakonnice, słuchając o czym mówimy. A my mówiłyśmy, że w Piśmie Świętym pisze, że Bóg nakazał nam święcić siódmy dzień tygodnia - sobotę i powiedział, byśmy nie czynili żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu, byśmy nie oddawali temu pokłonu ani czci, dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać tych przykazań,
które są w Piśmie Świętym.


Żeby nie być gołosłowną, poprosiłam jedną z młodych zakonnic, aby odczytała nam Dekalog z Pisma Świętego.

Wówczas ta zakonnica otworzyła Pismo Święte i najpierw przejrzała tekst wzrokiem.
A ja dostrzegłam, że ona widzi, że jest tak jak mówimy.


Zakonnnica ta zaczęła czytać bardzo niezrozumiale.

Zanim ja zwróciłam jej uwagę, jakaś Siła wyciągnęła moją ręke w jej kierunku, a Głos jakis przemówił
przez moje usta jak przez mikrofon:


"Czytaj głośno i wyraźnie, ponieważ jest to Słowo Boże",
i za chwileczkę dalsze słowa: "Bóg nie pozwoli z Siebie szydzić"

Wyciągnięta przez mnie ręka w jej kierunku wskazywała, że słowa te, są do niej skierowane.

Spojrzałam po wszystkich i mówię, że to nie ja powiedziałam.
A oni śmiali się, gdyż barwa głosu była moja.


Wówczas powiedziałam im, czy nie widzicie, że to Bóg zwraca Wam uwagę ?

Gdy się obudziłam, zobaczyłam, że był to tylko sen.


Ponieważ jestem na 100% przekonana, że wszystkie przykazania Dekalogu obowiązują nas w dalszym ciągu, wielu osobom,
gdy zwiastuję Słowo Boże powtarzam te słowa:


czy nie widzicie, że to Bóg zwraca Wam uwagę.

Bądźmy więc mądrzy i wszyscy wracajmy do przykazań danych nam przez samego Boga z nieba,
aby Stwórca każdemu z nas błogosławił.
:mysli:
Maja.
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-02-01, 16:07   

Maja ja myśle ze powinnac głosić także to, w Piśmie świętym czytamy:

Następnie powiedział Pan do Mojżesza i Aarona: (2) Mówcie do Izraelitów i powiedzcie im: Jeżeli jaki człowiek cierpi na wycieki ze swego ciała, to jego wyciek jest nieczysty. (3) Nieczystość pochodząca z wycieku na tym polega: czy jego ciało wypuszcza wyciek, czy też zatrzymuje go, to jest nieczystość. (4) Każde łóżko, na którym spoczywał chory na wycieki, jest nieczyste. Każdy przedmiot, na którym siedział, jest nieczysty. (5) Każdy, kto się dotknie jego łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. (6) Ten, kto usiadł na przedmiocie, na którym siedział chory na wycieki, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora.

czy Twój zbór to głosi, czy Ty to głosisz?? czy będziesz posłuszna Pismu??
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 19:05   

Jasiu, ale Maja jest kobietą i może nie wiedzieć o czym mówisz :oops:
Aczkolwiek twoja uwaga jest bardzo słuszna, to jednak nie wiedze jej związku z tematem "sen". No chyba tylko taki, że te "rzeczy" zdarzaja sie podczas snu. :crazy:
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-02-01, 21:18   

brat_Janek napisał/a:
Maja ja myśle ze powinnac głosić także to, w Piśmie świętym czytamy:

Następnie powiedział Pan do Mojżesza i Aarona: (2) Mówcie do Izraelitów i powiedzcie im: Jeżeli jaki człowiek cierpi na wycieki ze swego ciała, to jego wyciek jest nieczysty. (3) Nieczystość pochodząca z wycieku na tym polega: czy jego ciało wypuszcza wyciek, czy też zatrzymuje go, to jest nieczystość. (4) Każde łóżko, na którym spoczywał chory na wycieki, jest nieczyste. Każdy przedmiot, na którym siedział, jest nieczysty. (5) Każdy, kto się dotknie jego łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. (6) Ten, kto usiadł na przedmiocie, na którym siedział chory na wycieki, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora.

czy Twój zbór to głosi, czy Ty to głosisz?? czy będziesz posłuszna Pismu??


Hahahahaha! Dooobreee. :mrgreen:
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 22:47   

Chciałam jeszcze dodać, że są sny i wizje, które pochodzą od diabła.
Bóg sam sobie nie zaprzecza. Jezus wypełnil całe Prawo jako jedyny.

Tylko faryzeusze dostawali piany na ustach jak uzdrowił chorego w sabat.
A do uzdrowionego powiedzieli:
"Dziś sabat , nie wolno ci nosić łoża"
tak tez dzieje się i dzisiaj.
Po tym poznać faryzeuszy, że sie "spieniają" i mówia, że są uczniami Mojżesza.
Na co Jezus odpowiadał im zawsze, że to własnie Mojżesz ich oskarza w , którym oni połozyli nadzieję.

Albo jestesmy pod łaską , albo pod zakonem. Każdy może wybrać, jesli rozróżnia w ogole te dwie rzeczy.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-02-03, 17:59   

Przypominam punkt 1 regulaminu.
W danym temacie rozmawiamy wyłącznie na dany temat! Nie poruszamy diametralnie różnych wątków. :-D



Odnośnie snu, który przedstawiłam to wiem, że przez moje usta przemówił wówczas Duch Święty.

Ponieważ zakonnica zaczęła czytać Pismo Święte bardzo niezrozumiale i z szyderstwem, dlatego została upomniana
przez Ducha Świętego,
popatrzcie co jej wówczas powiedział: :shock:

"Czytaj głośno i wyraźnie, ponieważ jest to Słowo Boże",
i za chwileczkę dalsze słowa: "Bóg nie pozwoli z Siebie szydzić"

Zakonnica ta zobaczyła, przeglądając tekst Dekalogu wzrokiem, że jest tak jak mówimy czyli, że mamy przestrzegać
X przykazań Bożych.
:idea:



Bóg zawierając z nami Nowe Przymierze mówi:

"Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem."
- Jerem. 31,31-34.

Dlatego dzieci Boże przestrzegają wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego.
Jeżeli któregoś z przykazań Dekalogu nie przestrzegają, tzn. że nie są dziećmi Bożymi :mysli:

Maja.
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 22:38   

Maja napisała:
Jeżeli któregoś z przykazań Dekalogu nie przestrzegają, tzn. że nie są dziećmi Bożymi :mysli:


Maju? Masz dzieci?
Czy jeśli Twoje dziecko, włożyłoby głowę do piekarnika, to przestałoby byc Twoim dzieckiem? Znaczyłoby to, że tylko grzeczne dzieci, są dziećmi. Niegrzeczne dzieci, nie są dziećmi.

Przypominam, co powiedział Duch Swięty przez usta Pawła:
żę z wypełniania Zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-02-04, 22:09   

Czekolado, na pytania, które do mnie skierowałaś, zmuszona jestem odpowiedzieć w temacie Dekalog.

Porządek musi być :-D

Maja.
 
 
adam

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 217
Wysłany: 2007-02-04, 23:25   

Cytat:
Bóg zawierając z nami Nowe Przymierze mówi:

"Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem."
- Jerem. 31,31-34.

Dlatego dzieci Boże przestrzegają wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego.
Jeżeli któregoś z przykazań Dekalogu nie przestrzegają, tzn. że nie są dziećmi Bożymi :mysli:

Maja.

Oczywiście,Maju,ten fragment jak najbardziej jest na temat? ;-)
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 07:22   

Maja napisała

Czekolado, na pytania, które do mnie skierowałaś, zmuszona jestem odpowiedzieć w temacie Dekalog.


Maju, nie jesteś do niczego zmuszona, a nie sądzę, aby w Dekalogu napisane było ile masz dzieci :crazy:
 
 
Maja. 


Dołączyła: 23 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-02-05, 22:09   

napisałam:
Cytat:
Bóg zawierając z nami Nowe Przymierze mówi:

"Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem."
- Jerem. 31,31-34.

Dlatego dzieci Boże przestrzegają wszystkich przykazań Dekalogu biblijnego.
Jeżeli któregoś z przykazań Dekalogu nie przestrzegają, tzn. że nie są dziećmi Bożymi :mysli:


adam pisze:
Cytat:
Oczywiście Maju, ten fragment jak najbardziej jest na temat? ;-)


Przeczytaj mój post w całości a zobaczysz, że jest na temat :-D

Maja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10