Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Duch Pański (Pana) = Duch Święty?
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 18:33   

wolumen napisał/a:
Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Żyd. 1:2-3
2. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.
3. Który będąc jasnością chwały i wyrażeniem istności jego, i zatrzymując wszystkie rzeczy słowem mocy swojej, oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy, usiadł na prawicy majestatu na wysokościach,
(BG)

Syn Bozy jest wszechmocny, jest Bogiem.

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)

Cytat:
Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim ro
zumowaniu...
_________________

 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 18:37   

janwisniewski68 napisał/a:
Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim rozumowaniu...


Nierozumny? Hamuj sie troche, czlowieku.

Poza tym nieprawdziwie glosisz.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-03, 18:46   

wolumen napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Zrozum nierozumny !! Bóg oznacza władca więc kiedy zamienimy słowo Bóg na władca wyjdzie ci...
Syn Boży zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.
Syn Władcy zrodzony z Władcy Stworzyciela jest Władcą.
Tak ci wyjdzie jak przetłumaczysz , czy teraz widzisz błąd w swoim rozumowaniu...


Nierozumny? Hamuj sie troche, czlowieku.

Poza tym nieprawdziwie glosisz.

Nierozumny to nie obraza i nie znaczy głupi tak mówił Jezus .
Ludzie mówią źle i źle czynią bo nie rozumieją że to co robią a najpierw mówią jest złe bo gdyby wiedzieli to by tego nie robili...
_________________

 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-03, 20:35   

"wolumen"

Syn Bozy zrodzony z Boga Ojca jest Bogiem.


Żyd. 1:2-3
2. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.
3. Który będąc jasnością chwały i wyrażeniem istności jego, i zatrzymując wszystkie rzeczy słowem mocy swojej, oczyszczenie grzechów naszych przez samego siebie uczyniwszy, usiadł na prawicy majestatu na wysokościach,
(BG)

Syn Bozy jest wszechmocny, jest Bogiem.

Jan. 8:24
24. Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem JA JEST, pomrzecie w grzechach waszych.
(BG)


Izaj. 43:11-13
11. Ja, Jam jest Pan, a niemasz oprócz mnie zbawiciela.
12. Ja oznajmuję i wyswabadzam, i opowiadam, a niemasz nikogo między wami z obcych bogów; i wyście mi tego świadkami, mówi Pan, żem ja Bóg.
13. Pierwej niż dzień był, Jam jest, a niemasz, ktoby wyrwał z ręki mojej; gdy co uczynię, i któż to odwróci?
(BG)


Izaj. 49:26
26. I tych, którzy cię pustoszą, własnem ich ciałem nakarmię, a krwią swoją jako moszczem upiją się. I pozna wszelkie ciało, żem Ja Pan, zbawiciel twój, i odkupiciel twój, mocny Jakóbowy.
(BG)

Cytat:

Oz. 13:4
4. Gdyżem Ja jest Pan, Bóg twój, od wyjścia z ziemi Egipskiej; a Boga oprócz mnie nie poznałeś, i niemasz zbawiciela oprócz mnie.
(BG)

http://www.panmojbogmoj.e...4&limitstart=16
.
Kol.1,15-16 On to jest Pan Jezus Chrystus Obrazem, czyli osobą, czyli postacią Boga niewidzialnego, Boga, który jest Duchem Świętym.

Ten to Duch Święty zrodził sobie postać, w której to postaci zamieszkał, dlatego ta postać jest pierworodną wobec wszystkich stworzeń.
Ponieważ w Nim tj. w Duchu Świętym, który wypełnia wszechświat, wszystko zostało stworzone, wszystko co jest w niebie
i wszystko co jest na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony
, czy panowania czy nadziemskie władze, czy zwierzchności.
Wszystko przez Pana Jezusa Chrystusa zostało stworzone, wszystko też dla Jego Chwały zostało stworzone.
Ponieważ Sobie do usługiwania stworzył aniołów i ich zwierzchników, dlatego jest ich Panem i Bogiem wszystkich Zastępów niebiańskich[/quote]

.

Cytat:

Bog Ojciec objawil Siebie poprzez Syna Bozego, Boga, Pana naszego Jezusa Chrystusa.


Pan Jeszuah Mesjasz Objawia SIEBIE ,ze JEST OJCEM -
kto Mnie widzi - Widzi Ojca
jak mozesz mówic pokaż nam Ojca - tak dlugo JESTEM z wami i jeszcze mnie nie Poznałes .
gdybyscie Ojca Poznali Poznali byście Mnie -nie znacie ani Mnie ani Ojca
Ten który Mnie posłął -
kto Mnie widzi -widzi tego który Mnie Posłął ..
itd
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-03, 21:04   

kesja napisał/a:
Pan Jeszuah Mesjasz Objawia SIEBIE ,ze JEST OJCEM -
kto Mnie widzi - Widzi Ojca
jak mozesz mówic pokaż nam Ojca - tak dlugo JESTEM z wami i jeszcze mnie nie Poznałes .
gdybyscie Ojca Poznali Poznali byście Mnie -nie znacie ani Mnie ani Ojca
Ten który Mnie posłął -
kto Mnie widzi -widzi tego który Mnie Posłął ..
itd


Syn Bozy to Syn Bozy.
Bog Ojciec to Bog Ojciec.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-04, 01:17   

Cytat:
[quote="kesja"]
Nie wiesz , ponieważ pisze duchem .

Co pisze, kto pisze?
Wyrażaj się akuratnie.
Jeśli „co” to jest napisane, jeśli „kto” to piszę.
Co więc napisałaś?
Cytat:


Nie wiesz ,ze Bóg JEST DUCHEM ...nie widzisz róznicy między Duchem a duchami ?


Napisałem ci że wiem, więc po co się wysilasz?
Widzę też (i pewnie nie tylko ja) różnicę pomiędzy „Duchem a duchami”, do pierwszego odnosi się liczba pojedyncza, do drugiego mnoga.
Cytat:

Jezus TO DUCH .


Nonsens. Gdzie to wyczytałaś?
Jezus nie tylko za życia w ciele cielesnym ale i po zmartwychwstaniu sam zapewniał, że duchem nie jest.
Cytat:

Mówi o tym ON SAM i mówi o tym ap Paweł ... drwisz z innych że nie potrafią czytac ,ale i u ciebie widac braki w rozumieniu ..

Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH

Cytat:

Podpowiem ci ,ze Bóg Duch Święty JEST JEDYNYM NAJWYŻSZYM ,który Objawił SIEBIE
W CHWALE WIDZIALNEJ JAKO OJCIE-SYN .


Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.

Pozdrawiam
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-04, 11:59   

Cytat:


Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH „



Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.


tak traktujesz kazdego i TE powyższe słowa WEŻ DO SIEBIE bo nikomu nie szczędzisz OBELG ,ironi ,sarkazmu ,chamstwa. wszystkim nam brakuje zrozumienia
tówj TON rozmowy wszyscy sobie pochwalają , każdy nieuk nie moze sie doczekac twojej mądrości ... twoje osobiste usposobienie jest iście NARCYSTYCZNE ..

przegladasz sie w swoim samouwielbieniu - dlatego innych za nieuków masz by twojego
nie było widac .
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-04, 13:09   

janwisniewski68 napisał/a:
Nie jest bogiem bo Bóg to najwyższy władca w całym wszechświecie i nie ma nikogo nad nim .
Tak jak syn króla nie jest królem i nie pełni najwyższej funkcji tylko jego Ojciec król i tak jak królewicz ma pochodzenie królewskie tak syn Boga ma pochodzenie Boskie .

Tak jak pisałem na portalu Islamskim tak tu mówię Synem Boga jest ten który zostanie uznany przez Boga za swojego syna ale taki wcześniej musi być wiernym sługą Boga.

I tak jak Jezus powiedział że jego bratem jest ten co wykonuje wolę Boga Ojca mego czyli tak jak Jezus wykonywał sumiennie wolę Boga.

Jeden jest Bóg władca i jeden jest stworzyciel wszystkiego Ojciec.

Jeśli ktoś wymyślił komputer to nazywacie go Ojcem komputera bo go stworzył tak samo Bóg Ojciec jest stworzycielem wszystkiego co w niebie i na ziemi i dlatego że wszystko stworzył jest Ojcem swojego stworzenia i zarazem Bogiem wszystkiego czyli najwyższym władcą nad którym nie ma nikogo i nie było i nie będzie!!!!


Jezus nauczał o byciu wiernym niewolnikiem a później o staniu się synem i zarazem bratem Jezusa , czy nie mówił że niewolnik nie wie co zamierza Pan tylko syn wie co zamierza Pan dlatego wykonując wolę Boga możemy dostąpić łaski uświęceni przez otrzymanie ducha od Boga i staniem się jego synem a wraz z duchem otrzymujemy wiedzę o Ojcu, której nie otrzyma nikt kto nie wypełnił warunków nowego przymierza i nie został ochrzczony duchem świętym .


Nie jednym mówią że otrzymali ducha >> nauczyciele tego świata choć go nie otrzymali aby móc manipulować ludźmi dla własnej korzyści..

Są to ci o których Jezus mówił że sami nie wchodzą i innym wejść nie dają czy przeszkadzają a robią to dlatego że wybrali dostatnie życie w tym systemie rzeczy , więc podporządkowali się władcy tego świata szatanowi który ich sowicie za to wynagradza.

Proponował to Jezusowi na pustyni ale Jezus to odrzucił .
Kiedy Bóg odrzucił kapłanów oni przyjęli od szatana to co Jezus odrzucił .


dośc ciekawie i trafnie piszesz - ale ....

islam to twoje ulubione wyznanie ale co do tego ma Jeszua po co to mieszasz ?
Chyba jedynie by zaprzeczac JEGO BYCIU OJCEM byciu Bogiem ...
.
Syn króla nie jest królem - piszesz ...
ale i król ziemski nie jest synem Boga - jeśli nie ma Ducha Syna Jego .
.piszesz- Synem Boga jest ten ,ktorego Bóg uzna za Syna

zgadzam sie z tym i widac to w SŁOWACH - ale wy bierzecie to do Jezusa ..
.
Niewolnikiem jest kazdy ,kto grzeszy i chyba do tego jezus nie nawoływał a raczej powiedział Jeśli WAS SYN WYZWOLI - WOLNI bedziecie - chodziło o grzech ...
.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-05, 04:08   

kesja napisał/a:
Cytat:


Przede wszystkim wypraszam sobie Twój ton rozmowy i Twoje obelgi, pokaż gdzie jest tak napisane a wtedy cały świat się dowie, komu brakuje zrozumienia, jeśli koniecznie w tym tonie chcesz prowadzić dyskusję.
Proszę, czekam na werset(y) który(e) mówi że „Jezus TO DUCH „



Radziłbym się poduczyć trochę zanim zaczniesz innych pouczać, choć mówiąc to zdaję sobie sprawę z tego że tak naprawdę to jest dar boży, na który nawet zasłużyć nie można nie mówiąc o nauczeniu się czegokolwiek, zatem życzę ci raczej łaski, choć z takim osobistym usposobieniem nadzieja jest raczej nikła.


tak traktujesz kazdego i TE powyższe słowa WEŻ DO SIEBIE bo nikomu nie szczędzisz OBELG ,ironi ,sarkazmu ,chamstwa. wszystkim nam brakuje zrozumienia
tówj TON rozmowy wszyscy sobie pochwalają , każdy nieuk nie moze sie doczekac twojej mądrości ... twoje osobiste usposobienie jest iście NARCYSTYCZNE ..

przegladasz sie w swoim samouwielbieniu - dlatego innych za nieuków masz by twojego
nie było widac .



W tej sytuacji Słoneczko życzę ci 100 krotnego błogosławieństwa bożego.

Pozdrawiam
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-10-05, 09:00   

rykiw & kesja, proszę o spokój
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-10-05, 09:08   

Hardi napisał/a:
rykiw & kesja, proszę o spokój

He, he...
Trafili na siebie... :s_oczko: :
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-05, 15:22   

Jaka miła, chrześcijańska wymiana zdań i poglądów :-D

Rykiw , przetrzymasz ;-) , kup więcej chleba co by nim odrzucać.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2011-10-05, 20:30   

adminko UWAZASZ ZE RZUCAM KAMIENIAMI ?
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-05, 21:45   

Kesjo kochana, uważam, że jesteś właścicielką jakiegoś kamieniołomu :-D
Ale, żeby się nie denerwować Twoim zachowaniem, postanowiłam traktować Cię jako swoisty "folklor" tego forum. A folklor jest jak wiadomo - bezcenny dla dziedzictwa i tożsamości narodowej.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-06, 04:07   

Anna01 napisał/a:
Jaka miła, chrześcijańska wymiana zdań i poglądów :-D

Rykiw , przetrzymasz ;-) , kup więcej chleba co by nim odrzucać.


Naprawdę, ta wypowiedź przerasta moją wyobraźnię co do znaczenia tej alegorii.
Jak wytłumaczysz o co chodzi to zastosuję się (być może) do Twojej porady.

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10