Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmierć kliniczna
Autor Wiadomość
Servant 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 90
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-10-04, 08:51   

janwisniewski68 napisał/a:
Jest ciało fizyczne i ciało duchowe

Tutaj zgoda
Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 1 Kor. 15:44 PNŚ

janwisniewski68 napisał/a:
jest śmierć ciała fizycznego i ciała duchowego

Można by się z tym zgodzić, jeśli przyjąć, że demony i sam Szatan mają ciało duchowe.
Najprawdopodobniej tak jest, ponieważ apostoł Paweł użył określenia "ciało duchowe" w kontekście zmartwychwstania do życia w niebie - dziedziny duchowej, gdzie żyją aniołowie.

janwisniewski68 napisał/a:
biblia mówi o pierwszej śmierci i drugiej

Zgadza się. Przytoczę jeden z wersetów. (PNŚ)

Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców – ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć". Objawienie 21:8

janwisniewski68 napisał/a:
pierwsza to śmierć ciała fizycznego druga to ciała duchowego

To akurat nie zgadza się z wersetem zacytowanym powyżej.
Pewnie dlatego, że masz niebiblijny pogląd na temat tego, czym jest człowiek.

janwisniewski68 napisał/a:
bo człowiek jest duchem który wypełnia ciało fizyczne

Próżno szukać takiego stwierdzenia w Biblii.
Człowiek jest dusza żyjącą, którą przy życiu utrzymuje duch - siła życiowa, którą daje Bóg
I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą Rodzaju 2:7 PNŚ
Duszami żyjącymi są również zwierzęta
20 I przemówił Bóg: "Niech się zaroją wody rojem dusz żyjących i niech stworzenia latające latają nad ziemią po obliczu przestworza niebios".
21 I Bóg przystąpił do stworzenia wielkich potworów morskich i wszelkiej ruszającej się duszy żyjącej, którymi według ich rodzajów zaroiły się wody, i wszelkiego latającego stworzenia skrzydlatego, według jego rodzaju. I Bóg zobaczył, że to jest dobre.

Rodzaju 1:20,21 PNŚ

I zarówno ludzie jak i zwierzęta mają tego samego ducha

Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera; i wszyscy mają jednego ducha, tak iż nie ma żadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością Kaznodziei 3:19 PNŚ

Gdy oblicze swe zakrywasz, trwożą się. Gdy odbierasz im ducha, konają i wracają do swego prochu Psalm 104:29 PNŚ
_________________
Servant
 
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-04, 09:26   

janwisniewski68 napisał/a:
Jest ciało fizyczne i ciało duchowe


Tak jakby brednie.

janwisniewski68 napisał/a:
druga to ciała duchowego


Tak jakby brednie.
Wtora smierc to smierc ostateczna, wtora smierc to brak zycia wiecznego.

janwisniewski68 napisał/a:
człowiek jest duchem który wypełnia ciało fizyczne i które to ciało fizyczne po jego fizycznej śmierci opuszcza dalej


Tak jakby brednie.

Bez udziwnien i wprost rozumiejmy:

Kazn. 12:7
7. I wróci się proch do ziemi, jako przedtem był, a duch wróci się do Boga, który go dał.
(BG)
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-07, 12:16   

dusza to wymysł szatana.
Ja jestem duchem a nie duszą Bóg jest duchem a nie duszą. Ja jestem on a nie ona..
Biblia uczy że powstając na sąd wszyscy będą istotami duchowymi jak aniołowie..
Anioł to istota duchowa służąca Bogu , ale kiedy przyjmuje ludzkie ciało [fizyczne] staje się człowiekiem. I człowiekiem jest się z ciała duchowego a nie ludzkiego czyli ten duch musi być sługą Boga a nie szatana bo ten co wykonuje wolę szatana jest synem ludzkim a ten co wykonuje wolę boga Jest synem człowieczym ..
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-07, 12:26   

Cytat:
Gdy oblicze swe zakrywasz, trwożą się. Gdy odbierasz im ducha, konają i wracają do swego prochu Psalm 104:29 PNŚ

Ciało fizyczne powraca do prochu.
św. Henoch
22.
1 Stamtąd udałem się na inne miejsce. [Anioł] pokazał mi po stronie zachodniej wielką i wysoką górę z ostrymi skałami.
2 Były tam cztery głębokie i przestronne groty, których wnętrze było bardzo śliskie. Trzy z nich były ciemne, a jedna jasna. Pośrodku niej znajdowało się źródło wody. Powiedziałem wtedy: "Jakże śliskie są te groty, jakże głębokie i ciemne, gdy się na nie patrzy!"
3 Wówczas Rafał, jeden ze świętych aniołów, który był ze mną, odpowiadając mi rzekł: "Te piękne miejsca [przeznaczone są na to], żeby duchy, dusze zmarłych mogły się w nich zgromadzić. Zostały stworzone po to, żeby mogły się zgromadzić tutaj wszystkie dusze synów ludzkich.
4 Groty te zostały stworzone na miejsce pobytu [dusz ludzkich] aż do dnia sądu, aż do wyznaczonego czasu, kiedy nastanie dzień wielkiego sądu nad nimi".
5 I ujrzałem ducha zmarłego człowieka. Głos jego do-szedł do nieba i poskarżył się.
6 Wówczas zapytałem Rafała, anioła, który był ze mną, mówiąc mu: " Czyj jest ten duch i czyj jest głos, który sięga nieba i skarży się?"
7 Odpowiadając rzekł do mnie mówiąc: "To jest duch, który wyszedł z Abla, którego zabił Kain, jego brat. Będzie on się skarżył na niego tak długo, aż jego pokolenie zostanie starte z powierzchni ziemi i spośród potomstwa ludzi jego potomstwo zaginie".
8 Następnie zapytałem go o groty mówiąc: "Dlaczego są one od siebie oddzielone?"
9 Odpowiadając mi rzekł: "Te trzy [miejsca] zostały zrobione po to, żeby mogły oddzielać duchy zmarłych. W ten sposób dusze sprawiedliwych zostały oddzielone. To jest źródło przeźroczystej wody.
10 podobnie zostało stworzone [miejsce] dla grzeszników umierających i pochowanych na ziemi, których nie dosięgnął wyrok za ich życia.
11 Tutaj ich dusze są oddzielone na straszną kaźń aż do dnia wielkiego sądu, kary i męki [przeznaczonych] dla przeklętych na wieki. Jest to odpłata przeznaczona ich duszom. Zostaną tu związani na wieczność.
12 Jest tu również oddzielne miejsce dla tych dusz, które oskarżają i informują o swej śmierci, kiedy to zostali zamordowani w dniach grzeszników.
13 Tak więc to [miejsce] zostało stworzone dla dusz ludzi, którzy nie są sprawiedliwi, ale grzeszni, wypróbowani w czynieniu zła. Ze złoczyńcami będzie ich los. Jednak ich dusze nie zostaną zabite w dniu sądu ani stąd nie powstaną".
14 Wówczas błogosławiłem Pana Chwały i powiedziałem: "Niech będzie błogosławiony mój Pan, Pan Chwały i Sprawiedliwości, który rządzi wszystkim na wieki".
Osobiście byłem w miejscu gdzie duchy są rozdzielane !!
_________________

 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 12:43   

janwisniewski68 napisał/a:
dusza to wymysł szatana.
.



Jak możesz tak mówic, az mnie serce boli z powodu takiego klamstwa.

Łk 1:46 "I rzekła Maria: Wielbi dusza moja Pana,"

Czy może wielbić Pana cos, co jest wymysłem szatana?

Hbr 10:38 "a sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania."

Czyja dusza, nie będzie miała upodobania? Dusza Pana , Boga naszego.
Czy dusza Pana Jezusa Chrystusa - to tez wymysł szatana? Boże, zmiłuj sie nad ludźmi, ktorzy takie klamstwa mówią.



1Tes 5:23 "A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa."
 
 
janowski
zbanowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 924
Wysłany: 2011-10-07, 12:54   

Hava napisał/a:
Dusza Pana , Boga naszego.


Co przez to rozumiesz?

Hava napisał/a:
dusza Pana Jezusa Chrystusa


Co przez to rozumiesz?
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-07, 13:02   

1Kor 5:5 bgn "oddajcie takiego szatanowi na zniszczenie cielesnej natury, aby duch mógł zostać zachowany przy życiu w dniu Pana Jezusa."
Bóg jest władcą wszystkich duchów a nie dusz!!

Wprowadzenie do waszych głów słowa dusza narobiło najwięcej zamieszania w waszej świadomości postrzegania Boga..To było celowe działanie szatana. I doprowadziło do tego że ludzie przestali bać się Boga. Jeżeli wmówiono człowiekowi że ma dusze i że ta dusza po śmierci gdzieś takm idzie to podświadomość człowieka mówi mu że to dusza jego a nie on pójdzie do piekła czy gdzie tam.Taki widzi na ziemi że ciało zakopują i zamienia się w proch a jego dusza gdzieś tam idzie. I nikt sobie nie zada pytania a co ze mną z moim ja moim ego co z nim.Kiedy swojego czasu zadałem mojej mamie pytanie co z tobą będzie po śmierci powiedziała "Nic !! przestanę istnieć " Jest bogobojną katoliczką i to ta fałszywa nauka do tego doprowadziła.Diabeł tkwi w szczegółach . Czy to jest tak trudne do zrozumienia czy do uwierzenia?/
_________________

 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 13:28   

wolumen napisał/a:


Co przez to rozumiesz?

Hava napisał/a:
dusza Pana Jezusa Chrystusa


Co przez to rozumiesz?


To, że Pan Jezus Chrystus ma duszę. Masz jakieś wątpliwości, że ludzie mają dusze?
Poza tym polecam czytanie Biblii w całym kontekście.
Tekst wyrwany z kontekstu, staje sie pretekstem do herezji.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2011-10-07, 14:02   

Hava napisał/a:
wolumen napisał/a:


Co przez to rozumiesz?

Hava napisał/a:
dusza Pana Jezusa Chrystusa


Co przez to rozumiesz?


To, że Pan Jezus Chrystus ma duszę. Masz jakieś wątpliwości, że ludzie mają dusze?
Poza tym polecam czytanie Biblii w całym kontekście.
Tekst wyrwany z kontekstu, staje sie pretekstem do herezji.

Czy wyraziłem się dość nie jasno !!!!
Powinno być Duch Pana Jezusa Chrystusa !!
gdyż my otrzymujemy ducha a nie duszę !!!
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,92 sekundy. Zapytań do SQL: 10