Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Hardi
2011-10-29, 11:20
KESJA
Autor Wiadomość
bartek212701 

Wysłany: 2011-10-18, 17:55   

Eutychus, hehe no dobrze przepraszam Cię Eutychusie drogi publicznie tu na forum ;-) i nie bierz sobie wszystkiego do serca czasami mam gorsze dni.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-10-19, 09:42   

Co to następna spowiedź? U nas to zebranie oświadczeń ,zeznań jest raz w miesiącu. hehehe :-D

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-10-19, 14:17   

Mam propozycję: może by tak "zejść"z tematu: Kesja. Nikt Jej o zdanie nie pytał,a pod Jej nikiem pisze co uważa. Można zejść? ;-)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 15:39   

Jachu napisał/a:
Mam propozycję: może by tak "zejść"z tematu: Kesja. Nikt Jej o zdanie nie pytał,a pod Jej nikiem pisze co uważa. Można zejść? ;-)

Popieram Jachu. Anno, bądź uprzejma zamknąc temat, a co nie potrzebne przenieść do kosza.

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Wysłany: 2011-10-19, 16:18   

Uważam, że ten temat był bardzo potrzebny dla samej Kesji. Mogła na chłodno przeczytać co myślą inni.
Rzym. 13:10

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2011-10-19, 18:45   

kesja nie pomyliła się w temacie teologicznym grzechu, mało tego, ten tamat o niej bez niej jak to mówił pewien polityk... a jeśli nawet się mylimy, prawo do poglądu jeszcze pozostaje na forum biblijnym. Właśnie bo nie jest to forum wyznaniowe, organu wiedzącegolepiej itd. Skoro już uzasadniamy Biblijnie. Można mieć grzech ale nie grzeszyć stwierdzając zarazem że zgrzeszyliśmy. Ewentualne pretensje proszę do Jana apostoła.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2011-10-19, 19:29   

EMET:
Wprawdzie było to już zapodawane na Forum, ale przypomnę --
"Grzech pojedynczy a trwanie w grzechu. Jan odróżnia także pojedynczy grzech od trwania w grzechu, co wynika z porównania 1 Jana 2:1 z 3:4-8 w Przekładzie Nowego Świata. W tym drugim fragmencie użyto zwrotu: „Każdy, kto trwa w grzechu [poiòn ten hamartían]” (1 Jana 3:4). O poprawności takiego tłumaczenia świadczy komentarz opublikowany w dziele Word Pictures in the New Testament (A. T. Robertson, 1933, t. VI, s. 221): „Imiesłów współczesny czynny (poion) wskazuje na zwyczaj grzeszenia”. Nieco dalej tak skomentowano greckie sformułowanie ouch hamartánei, występujące w 1 Jana 3:6: „Forma ciągła (...) trybu oznajmującego hamartano: ‚nie trwa w grzeszeniu’” (s. 222). A zatem chociaż wierny chrześcijanin może czasem się potknąć lub popełnić grzech wskutek słabości albo dlatego, że zostanie zwiedziony, to „nie trwa w grzechu”, nie ma zwyczaju grzeszyć (1 Jana 3:9, 10; por. 1 do Koryntian 15:33, 34; 1 do Tymoteusza 5:20)." -- 'Leksykon ŚJ', Tom I, strona 766, prawa kolumna.

Stephanos, ps. EMET

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2011-10-19, 19:57   

Poieo- (Wielki Słownik Grecko- Polski Nowego Testamentu Vocatio) str. 509 3c czynić, spełniać zachowywać, praktykować coś, przestrzegać czegoś, z acc./ O popełnianiu występków, grzechów, czynić, popełniać, dopuszczać się czegoś, z acc. "B" Czynność ludzi (...) IJ3,4a.8.9.

Porównaj przekłady BW, BT (pomijając przypisy), NP(EIB) i inne.
Poieo może mieć wiele znaczeń.

BWP: IJ3:9 Każdy, kto narodził się z Boga, nie dopuszcza się grzechu, gdyż trwa w nim moc życia Bożego. Taki człowiek nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga.

Poza tym grzech jest przestępstwem Prawa:

IJ3:4 Każdy kto popełnia grzech, i zakon przestępuje, a grzech jest przestępstwem zakonu.
"... he hamartia estin he anomia." hamartia gr. grzech.

A przestępstwo liczy się jednostkowo, nie na podstawie statystyk, niejasnych kryteriów.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-10-19, 20:48   

Cytat:
A ja powiem tak: róbta co chceta, ale proszę aby nikt nigdy nie pisał do mnie więcej w sprawie interwencji na posty kesji, a tych próśb to miałem chyba setki.

To było do przewidzenia.Obłudne ubolewania poprzedzone setkami złośliwych donosów.Coś okropnego.. Potwarzą jest to, cokolwiek mówi się w celu złośliwego szkodzenia drugiemu.Magisterium Kościoła Katolickiego naucza, że obmowa i oszczerstwo niszczą dobre imię i cześć bliźniego. Cześć jest świadectwem społecznym składanym godności człowieka i każdy ma naturalne prawo do czci, do dobrego imienia i do szacunku." Tak więc obmowa i oszczerstwo naruszają cnoty sprawiedliwości i miłości. Oczernianie kogoś za plecami przyrównuje Biblia do zadania śmiertelnego ciosu w plecy."(Prz 8,13) "Nie będziesz szerzył oszczerstw wśród ludu swojego". Szerzący nieprawdziwe plotki wymieniani są na równi z mordercami, z ludźmi niegodnymi zaufania, nie kochającymi, nieprawymi, pełnymi zazdrości, sporów, oszustwa.
"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" (Ex 20,16).
KŁAMSTWA PERFIDNE:
Są to kłamstwa najgorszego kalibru, ponieważ bezpowrotnie niszczą reputację bliźniego. Istnieją dwa przejawy tego kłamstwa: oszczerstwo i fałszywe zeznanie.
Oszczerstwo (kalumnia, potwarz)
Oszczerstwo jest oczernianiem, szkalowaniem kogoś, nakłamaniem na bliźniego za jego plecami, albo zarzucaniem mu zła, którego nie popełnił.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-10-19, 22:29   

Fedorowicz napisał/a:
Oszczerstwo jest oczernianiem, szkalowaniem kogoś, nakłamaniem na bliźniego za jego plecami, albo zarzucaniem mu zła, którego nie popełnił.

Akurat ludzie pisali o rzeczach faktycznych, zgłaszali post i podawali linka, więc nie ma mowy o jakimś oszczerstwie itd. Poza tym nie bardzo rozumiem co chciałeś, przez ten swój wpis powiedzieć...

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Fedorowicz 

Wysłany: 2011-10-20, 06:18   

Hardi napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:

Akurat ludzie pisali o rzeczach faktycznych, zgłaszali post i podawali linka, więc nie ma mowy o jakimś oszczerstwie itd. Poza tym nie bardzo rozumiem co chciałeś, przez ten swój wpis powiedzieć...

Chodziło mi o to, że pani Kesja również jest osobą wierzącą i religijną , a nieuprzejme uwagi w ożywionej polemice zdarzają się bardzo często także i innym userom.Nie można więc chętnie godzić się na ukartowaną nagonkę większości na jedną osobę o odmiennych poglądach, choćby zwoływało się wiele osób aby wysyłać donosy.

Osobną sprawą jest niespodziewane ujawnienie donosów przez pana moderatora na tle ogólnej debaty i "wyrazów współczucia dla Kesji". Czy to po chrześcijańsku po kryjomu donosić, a oficjalnie "współczuć" pokrzywdzonej ? Czy pan moderator nie powinien przeciwstawić się takiej postawie userów ? No chyba, że następną osobą przeciw której wyślą te sto donosów będzie sam pan Hardi.. :-(

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-10-22, 18:36   

Fedorowicz napisał/a:
Chodziło mi o to, że pani Kesja również jest osobą wierzącą i religijną

to nie ma dla mnie znaczenia, każdy w końcu w coś wierzy... a religijność jest mi obca i źle mi się kojarzy 8-)

Fedorowicz napisał/a:
a nieuprzejme uwagi w ożywionej polemice zdarzają się bardzo często także i innym userom

jednak pani kesja nie ma sobie równych w tym, po za tym niektórym czasami się takie coś zdarzy, a u pani kesji top chleb powszedni...

Fedorowicz napisał/a:
Nie można więc chętnie godzić się na ukartowaną nagonkę większości na jedną osobę o odmiennych poglądach, choćby zwoływało się wiele osób aby wysyłać donosy.

po pierwsze nie ma żadnej ukartowanej nagonki i donosów, po drugie nie interesuje mnie to kto jakie ma poglądy, pisać może każdy bez względu na poglądy, problem pani kesji polegał na tym, że chciała na innych wymusić przyjęcie swoich poglądów jako prawdę absolutną i robiła to w bardzo niegrzeczny sposób

Fedorowicz napisał/a:
Osobną sprawą jest niespodziewane ujawnienie donosów przez pana moderatora na tle ogólnej debaty i "wyrazów współczucia dla Kesji". Czy to po chrześcijańsku po kryjomu donosić, a oficjalnie "współczuć" pokrzywdzonej ? Czy pan moderator nie powinien przeciwstawić się takiej postawie userów ? No chyba, że następną osobą przeciw której wyślą te sto donosów będzie sam pan Hardi.. :-(

a pan panie Fedorowicz wie kto wysyłał informacje o złym zachowaniu, że zarzuca pan dwulicowość tym kilku osobom, które się stawiły za kesją :?: poza tym nie ładnie tak mówić, że to donosy, bo zapomina pan o tym, że pan też korzystał z funkcji "zgłoś post"

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi