Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lucyfer
Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-09-05, 12:37   

Lucyfer napisał/a:
Wiem że moja wiara została wystawiona na próbę i wasza przy tej okazji także.
List Jezusa skierowany do mnie daje mi siłę do dalszego czekania na na wydarzenia.
Obj. 3:10-11
10. Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.
11. Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej,
(BW)
Nie wiem czy innych wiara została wystawiona na próbę, bo wiara nie wynika z urojeń; nawet wspomniałem o tym dziś w innym wątku. Ty natomiast niestety wyliczyłeś datę rozpoczęcia Wielkiego Ucisku na podstawie urojonych skojarzeń, tj. daty katastrofy jednego samolotu, liczby ofiar katastrofy drugiego samolotu, daty zamieszczonej na bandażu dziecka, które przeżyło drugą katastrofę, co następnie odniosłeś do pewnego fragmentu biblijnego, i coś tam jeszcze. Tym sposobem można wiele rzeczy sobie ubzdurać.
Weźmy na przykład datę jednego z największych zamachów terrorystycznych, tj. 11.09 w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Łącznie daje to liczbę 119. Akurat tyle osób, tj. 119, zginęło w innej katastrofie samolotu, który uderzył o budynek w innej części świata, o czym można się przekonać z tego artykułu. Jak dalej czytamy, z niniejszej katastrofy przeżyło 15 osób. Podstawiając liczbę 15 do treści 15 rozdziału Księgi Objawienia wychodzi nam, iż cała rzecz dotyczy wizji siedmiu aniołów z siedmiu czaszami gniewu Bożego, którzy przygotowują się do wylania siedmiu plag na ziemię.
Widzisz na jakiej zasadzie to działa...? Wystarczy mieć odrobinę bujnej wyobraźni. 8-)
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-06, 08:48   

wit :mrgreen:
Ja kiedys, kiedy byłam na początku drogi wiary zrobiłam kilka eksperymentów.
Raz jeden obstawiłam numery totolotka na podstawie Księgi Liczb.
oczywiście pudło - ale strata była niewielka - coś około 4 zł. ;-)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11204
Wysłany: 2011-10-22, 20:33   

EMET:

Tutaj bardziej stosownie, aby pisać o 'Lucyferze'.

Na to, by w miarę poprawnie oddać hebrajskie wyrażenie - < helel > [= "jaśniejący"] - z Izajasza 14:12 w zapisie łacińskim, to odpowiedniejszą formą niż "lucifer", byłyby formy od łacińskich wyrażeń: splendere; illuminare.

Tak też, jeśli chodzi o hebrajskie wyrażenie rdzenia < n g h >, od którego mamy miejsca: (1) Izajasza 9:1/2/; Hioba 18:5; (2) 2 Samuela 22:29; Izajasza 13:10; Psalm 18:29/28/.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-10-23, 06:30   

EMET napisał/a:
EMET:

Tutaj bardziej stosownie, aby pisać o 'Lucyferze'.

.. byłyby formy od łacińskich wyrażeń: splendere; illuminare.

Stephanos, ps. EMET
.

Ta mityczna postać stała się inspiracją dla grup religijno -filozoficznych na zachodzie.
Do współczesnych grup lucyferian należą m.in. The Order of Phosphorus, The Church of Adversarial Light, The Ordo Luciferis i The Temple of the Dark Sun.

"Luciferianism is a philosophy centered on individuality and self-enlightenment.
Often Luciferianism is misrepresented as being associated with devil-worship which could not be further from the truth. Lucifer is a symbol of enlightenment to Luciferians and not a literal being. While some believe in the existence of a literal "Adversary", a cosmic motivator who inspires evolution and chaotic growth, many Luciferians view the Adversary as a symbol or subconscious force of self-enlightenment and motivation, not a devil who wishes to damn humanity"

Lucyferianizm jest filozofią skupioną na indywidualności i samooświeceniu.Często jest wypaczany jako kult diabła.który nie może być oparty na prawdzie.
Lucyfer dla nas jest symbolem oświecenia, a nie realna postacią. Chociaż niektórzy wierzą w istnienie dosłownego buntownika,ogromnego inspiratora rozwoju i wzrostu chaosu, wielu Lucyferian postrzega buntownika jako symbol, albo podswiadomą moc oświecenia i motywacji , a nie jako diabła pragnącego przekląć ludzkość.

http://www.theorderofphosphorus.com/
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 90
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10727
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-10-23, 14:10   

Może się przeda?

http://www.nastrazy.pl/we...lik=hist_pewnej
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-10-23, 15:28   

Cytat:


http://www.nastrazy.pl/we...lik=hist_pewnej


Jak w sercu człowieka mogła powstać taka myśl? Zrównać się z Najwyższym? Królować nad gwiazdami Bożymi? Ktoś, nazwany gwiazdą jasną, w sercu swym zamierza wynieść się ponad gwiazdy Boże. I zrównać się z Najwyższym. Może więc ta szydercza pieśń ma dwie płaszczyzny?


Oczywiście,że może powstać i nieraz tak było.Właśnie taką cechę opisuje tu prorok przez natchnione użycie środków poetyckiego wyrazu. Wyniosłość i władczość oraz swiadomość swej potęgi była bardzo częstą cechą starożytnych władców absolutnych i nie znała żadych ograniczen,podobnie było i w przypadku króla babilońskiego.Starożytni władcy,jak np.faraonowie, władcy Asyrii,czy imperatorzy Rzymu wręcz nakazywali pod karą śmierci otaczać się czcią równą boskiej i wprost rządali uznawania ich za bogów oraz wykazywania przez kapłanów ich boskiego pochodzenia.Sprzyjała temu religia pogańska,powszechna ciemnota i niski stopień świadomości praw ludzkich ,wiedzy poddanych, oraz niewolnictwo.Nie tylko król czy faraon był jak bóstwo absolutnym panem życia i śmierci niewolników nie tylko w swym wyobrazeniu jak i w rzeczywistości,ale nawet zwyły nadzorca.Takie stosunki społeczne utwierdzały władców w ich przekonaniach o boskim pochodzeniu i stwarzały klimat do tworzenia fantastycznych mitów przez obdarzone żywiołową fantazją ludy wschodu.

Cytat:
Tłumacz Hieronim w Księdze Izajasza 14:12 posłużył się rzymskim odpowiednikiem niosącego światło czyli Lux ferre (światło niosący). I tak do Biblii po raz pierwszy trafia określenie, będące połączeniem tych dwóch łacińskich słów - Lucifer.


I tu ma pan odpowiedź na swoje wątpliwości .A ja powtórzę, że żadne tłumaczenie chrześcijańskie nie jest Tanachem,nawet ortodoksyjne,choc najbliższe oryginałowi.A co dopiero takie, które nadaje inne znaczenia. Jest to juz wtedy całkiem inna ksiega..

Cytat:
Nowy Testament daje nam jeszcze jeden bardzo ciekawy przykład..


Takie tłumaczenie powoduje wprowadzenie zamiast hebrajskiej idei monoteizmu etycznego pojęcia politeistyczne.Walczący bogowie to nie Biblia hebrajska,tylko zupełnie inna ksiega i inna religia i tak to nalezy rozpatrywać,jak ktoś nie chce popaść w sprzeczność próbując godzić jedno z drugim..
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11