Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest władca otchłani?
Autor Wiadomość
machabeusz 

Wysłany: 2011-03-19, 20:40   

kwant napisał/a:
Był w hadesie, bo zmarł i oczekiwał zmartwychwstania, a w otchłani, bo śmierć całkowicie pozbawiła go aktywności życiowych, czyli był skrępowany śmiercią.

Kolejny dowód niekonsekwencji... :roll:
Skoro jak twierdzisz Jezus , który był w otchłani był skrępowany śmiercią ( po śmierci nie istniał wg. śJ) to w takim razie demony i diabeł wtrącone do otchłani również przestaną istnieć? :roll:
Po tysiącu lat szatan zostania stamtąd wypuszczony , czyli zmartwychwstanie jak Pan Jezus?
Kwancie -konsekwencja- , czy wiesz co to znaczy? :-)

kwant napisał/a:
Radzę ci nie dowierzać tłumaczom, bo są zmanierowani własnymi wierzeniami i naginają do nich pojęcia biblijne. sprawdzaj, jakie pierwowzory w rękopisach tłumaczono na pojęcie "otchłań".

Zapewniam Cię , że doskonale wiem nawet z pamięci gdzie dokładnie w Nowym Testamencie użyto słowa ABYSSOS. Proszę więc mi nie wciskać , że dowierzam zmanierowanym tłumaczom. ;-)

kwant do hardiego napisał/a:
Na posty machabeusza ja już wystarczająco dużo napisałem, więc nie ignoruj tego. Bobo już nie musi tego powtarzać.

Kwancie , jesteś rzecznikiem Bobo , że nie musi już on mi odpowiadać?
Tak się składa , że na mój post odpisałeś tylko na to co potrafiłeś i chciałeś. To że przemilczysz inne argumenty (najwyraźniej niewygodne) , które przedstawiłem nie oznacza że ich nie ma.
Jeśli pozwolisz to wolałbym aby Bobo odpowiadał na zadane jemu pytania a nie Ty za niego.

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2011-03-20, 00:56   

Elihu napisał/a:
Bobo napisał/a:
Bo najpierw 'tropię' kłamców.

Hardi uważaj skorpiony sa na twoim tropie i będą Cię kłuć orędziami rodem z Brooklynu.

hehe

wiem, że nie walczę z krwią i ciałem...

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Shenwen 
Child of God

Wysłany: 2011-04-06, 13:29   

Hardi napisał/a:
a gdzie jest napisane, że ma władzę? anioł otchłani to anioł ciemności, czyli szatan, nawet TS to przyznało :-> anioł oznacza posłaniec, więc to jest posłaniec otchłani, a nie Boży

Jezus zstąpił do otchłani i zabrał szatanowi klucze piekła i śmierci.Juz nie moze nikogo straszyć tymi tematami-chociaż większość chrzescian nie wie o tym.Lud mój ginie z braku nauki - mówi Bóg w Słowie.
W Objawieniu Bóg wykorzystuje do swoich celów upadle anioły zwiazane i oczekujace na swoj czas.Bóg potrafi wszystko bo jest Bogiem żywym, jedynym Wszechwładnym Mocarzem-Jahwe
EL – ELYON -Najwyższy,EL – SHADDAY-Wszechmogcy,EL – GIBBOR-Bóg Mocny,ELOAN-Jedyny.
Szatan jest TYLKO aniołem.
YAHWEH – KANNA - Jahwe Zazdrosny-mówi w 2 przykazaniu:)

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23

bartek212701 

Wysłany: 2011-08-25, 16:20   

Shenwen,
Cytat:
Jezus zstąpił do otchłani i zabrał szatanowi klucze piekła i śmierci.
:shock: To bardzo zaskakujące "zabrał"

benpo 
benpo

Wysłany: 2011-11-12, 00:04   

Hardi, Tą bestią co była a nie jest i znowu jest itd z Objawienia 17,8. to dotyczy papieży, jeden odchodzi a następny przychodzi, ludzie mają to do siebie że umierają, więc ten diabelski duch, gdy jeden papież umrze wchodzi do następnego i rządzi dalej, ma wpływ na światową politykę kusi związki wyznaniowe przez ekumenię że protestanci i przywódcy innych religii wpadają w tę pułapkę jak śliwka w kompot. Ostatnio zaapelował o kontrolę światową nad finansami. Gdy zgarnie kasę którą mają żydzi, to za trzy i pół roku zerwie zawarte z nimi przymierze, czy nie mówił do Pana gdy Go kusił że wszystkie królestwa na ziemi należą do niego?. Szatan do dziś tą światową cywilizacją rządzi posługując się do tego szczególnie religijnym człowiekiem co się cieszy czczególnym poważaniem u polityków.to tyle. Hardi

Odpowiedz do tematu