Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Eliot
2013-07-12, 13:05
Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fakty
Autor Wiadomość
bioslawek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-25, 15:55   Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fakty

Transfuzja krwi-pogląd biblijny

http://bioslawek.files.wo...-transfuzji.pdf

Transfuzja krwi-ukrywane fakty

http://bioslawek.files.wo...tki-uboczne.pdf
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2016-06-29, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2011-11-30, 10:28   

Dzięki za te i inne publikacje. Szczególnie ta traktująca o zagrożeniach wynikających z transfuzji krwi jest pouczająca.

Przy okazji tego wątku, można wymienić spostrzeżenia na temat kary śmierci...
W artykule przez Ciebie zamieszczonym, natknąłem się na takie pytanie : „Co Bóg miał na myśli, kiedy mówił, że krwi każdego żywego stworzenia będzie żądał z powrotem?
Zamiast ją spożywać mamy ją Bogu dostarczać z powrotem do Niebios? „
Jednakże Biblia mówi tylko o człowieku, zaś nie o każdym żywym stworzeniu.

Poza tym zwierzęta mają służyć nam za pokarm. Natomiast w cytowanym przez Ciebie przekładzie, jest opcja „może”.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-11-30, 11:00   

krecik napisał/a:
Jednakże Biblia mówi tylko o człowieku, zaś nie o każdym żywym stworzeniu.


O każdym żywym stworzeniu:

A ponadto będę żądał z powrotem krwi waszych dusz. Z ręki każdego żywego stworzenia będę jej żądał z powrotem; (Rodz 9:5)

Tym bardziej, że te słowa padły w kontekście spożywania zwierząt tyle, że bez krwi. Dziwne byłoby, gdyby Bóg pozwalał spożywać mięso człowieka tylko bez krwi... ;-)
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2011-11-30, 11:38   

Nieporozumienie bierze się z tego że używasz przekładu fałszywego. Gdyż w innych przekładach jest tak : Będę też żądał krwi waszej, to jest dusz waszych. Będę jej żądał od każdego zwierzęcia. A od człowieka będę żądał duszy człowieka, za życie brata jego.
[BW]
(5) Z krwi waszej, czyli z waszego życia, będziecie musieli zdać rachunek przede Mną. Będę żądał zapłaty za każdą istotę żywą; człowiek będzie musiał odpowiadać za życie innego człowieka, brat - za własnego brata.  [BWP]

-----------
(5) A ponadto będę żądał z powrotem krwi waszych dusz. Z ręki każdego żywego stworzenia będę jej żądał z powrotem; i z ręki człowieka, z ręki każdego, kto jest jego bratem, będę żądał z powrotem duszy człowieka. 
----------
Chodzi o o to że za śmierć człowieka Bóg żąda też śmierci winowajcy.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-11-30, 12:10   

krecik napisał/a:
Chodzi o o to że za śmierć człowieka Bóg żąda też śmierci winowajcy.


To oczywiste, jednak, każdy z 'prawdziwych' zacytowanych przez Ciebie cytatów używa tego samego zwrotu co PNŚ: 'Będę jej żądał od każdego zwierzęcia'; 'każdą istotę żywą'.

Na pewno dostrzegasz, że w tym tekście mowa nie tylko o człowieku, bez względu na to, jaki przekład byś wziął do ręki.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-11-30, 15:25   Re: Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fa

bioslawek napisał/a:
Transfuzja krwi-pogląd biblijny

http://bioslawek.files.wo...-transfuzji.pdf

Transfuzja krwi-ukrywane fakty

http://bioslawek.files.wo...tki-uboczne.pdf

a ja tak dla równowagi zachęcam do zapoznania się z artykułem "Środki krwiozastępcze a transfuzja krwi w kontekście szkodliwości dla zdrowia ludzkiego"
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bioslawek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 01:30   

krecik napisał/a:
Dzięki za te i inne publikacje. Szczególnie ta traktująca o zagrożeniach wynikających z transfuzji krwi jest pouczająca.

Przy okazji tego wątku, można wymienić spostrzeżenia na temat kary śmierci...
W artykule przez Ciebie zamieszczonym, natknąłem się na takie pytanie : „Co Bóg miał na myśli, kiedy mówił, że krwi każdego żywego stworzenia będzie żądał z powrotem?
Zamiast ją spożywać mamy ją Bogu dostarczać z powrotem do Niebios? „
Jednakże Biblia mówi tylko o człowieku, zaś nie o każdym żywym stworzeniu.

Poza tym zwierzęta mają służyć nam za pokarm. Natomiast w cytowanym przez Ciebie przekładzie, jest opcja „może”.


Jeżeli chcesz dyskutować o "cytowanych przeze mnie przykładach", to proszę je najpierw kopiować i cytować.

pozdrawiam.
 
 
bioslawek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 01:38   

Bobo napisał/a:
krecik napisał/a:
Chodzi o o to że za śmierć człowieka Bóg żąda też śmierci winowajcy.


To oczywiste, jednak, każdy z 'prawdziwych' zacytowanych przez Ciebie cytatów używa tego samego zwrotu co PNŚ: 'Będę jej żądał od każdego zwierzęcia'; 'każdą istotę żywą'.

Na pewno dostrzegasz, że w tym tekście mowa nie tylko o człowieku, bez względu na to, jaki przekład byś wziął do ręki.


Chciałbym poinformować, że w przyszłym tygodniu ukaże się mój artykuł szerzej opisujacy te sprawy. Poruszę w nim wszelkie kwestie podnoszone przez przeciwników:



1) Dlaczego istnieje podział na mniej i bardziej istotne czynniki krwi.

2) Dlaczego Świadkowie Jehowy, którym sumienie zezwala na przyjmowanie pewnych frakcji krwi uzyskiwanych z ludzkiej krwi, pobranej od dawców, nie zgodziliby się sami oddawać krwi.

itd.

To na tyle. Jakoś tak mam, że nie lubię unikać 'trudnych pytań'. Zwłaszcza wówczas, kiedy zadają je ignoranci jeżeli chodzi o nauki biologiczne i medyczne i laicy biblijni.
Dawno miałem napisać ten tekst,ale zawsze jakoś brakowało czasu. Teraz zebrałem się sam w sobie i już mam najważniejszą część materiału gotową.





pozdrawiam.
 
 
bioslawek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 01:54   Re: Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fa

Hardi napisał/a:
bioslawek napisał/a:
Transfuzja krwi-pogląd biblijny

http://bioslawek.files.wo...-transfuzji.pdf

Transfuzja krwi-ukrywane fakty

http://bioslawek.files.wo...tki-uboczne.pdf

a ja tak dla równowagi zachęcam do zapoznania się z artykułem "Środki krwiozastępcze a transfuzja krwi w kontekście szkodliwości dla zdrowia ludzkiego"


No dobrze, a ja ci polecam zajrzeć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=X7GuDewHRn8

A tak do meritum, to chyba odróżniasz argumenty biblijne od medycznych? Jak tam u ciebie ze zrozumieniem wersetów zakazujących niewłaściwego obchodzenia się z krwią? Może ty byś napisał jakiś elaborat na ten temat, bo na razie tylko utyskujesz i zarzucasz nas linkami do obcej twórczości. Pokaż chociaż,że ją rozumiesz,a nie tylko do niej odnosisz. Poza tym daruj sobie linkowanie strony Iszbina, ponieważ nawet ty powinieneś brzydzić się tam zaglądać. Nie mam nic przeciwko czytaniu tekstów p. Jana Lewandowskiego, ponieważ często sam z nimi polemizowałem. Jednak p. Jan Lewandowski ma swoją www i jeżeli chcesz mnie odnosić do jego twórczości, to proszę kierować moją osobę pod właściwy adres.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-12-11, 11:23   

Jestem ciekawy ilu z was jest Lekarzami lub ilu z was ukończyło choćby biologie na studiach,że sie tak szeroko w temacie transfuzji wypowiadacie :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-12-11, 12:17   

bioslawek napisał/a:
A tak do meritum, to chyba odróżniasz argumenty biblijne od medycznych?

tak, tylko, że biblia nic nie mówi o transfuzji itd. to TS sobie wymyśliło tą niebiblijną naukę... a najtragiczniejsze jest to, że nie jedna osoba przypłaciła życiem, za przyjęcie tej niebiblijnej nauki TS, okazuje się, że symbol życia jest dla TS i ŚJ ważniejszy od samego życia, to tak jakby powiedzieli, że obrączka, która symbolizuje małżeństwo jest ważniejsza od małżeństwa i można poświęcić zdrowie, a nawet życie żony czy męża dla obrączki... chore, to jest chore...

bartek212701 napisał/a:
Jestem ciekawy ilu z was jest Lekarzami lub ilu z was ukończyło choćby biologie na studiach,że sie tak szeroko w temacie transfuzji wypowiadacie :-)

jak zapewne wiesz, ja chyba tutaj jedynie jestem po medyku i pracuje w szpitalu, dlatego też śmieszy mnie to gdy jakiś np. budowlaniec, mechanik czy krawiec próbuje nauczać mnie o transfuzji itd., a nawet już mi się zdarzało, że facet po samej podstawówce chciał mnie pouczać... niektórzy myślą, że ja poczytają odbiegające od prawdy artykuły z TS, pod którymi nie podpisują się lekarze itd., to są fachowcami od transfuzji itd.
to byłoby nawet bardzo śmieszne i zabawne, gdyby nie to, że nie jedna osoba, a w tym dzieci przypłaciły za te bzdury życiem... dlatego jak najbardziej popieram odbierania praw rodzicielskich ŚJ, którzy narażają zdrowie i życie swoich dzieci dla niebiblijnej ideologii TS
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-12-11, 12:42   

Hardi, No własnie :-) masz racje Hardi,wszyscy są specami w tym czego tak na prawdę nie rozumieją.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
taka prawda
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 13:48   

bartek212701 napisał/a:
Hardi, No własnie :-) masz racje Hardi,wszyscy są specami w tym czego tak na prawdę nie rozumieją.

A zawsze rację ma...Hardi .
Był jakiś temat w którym przyznał komuś rację lub przyznał się do tego że popełnił błąd?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-12-11, 13:58   

taka prawda, tak i to nie jeden raz
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
bioslawek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-11, 14:08   

Hardi napisał/a:
bioslawek napisał/a:
A tak do meritum, to chyba odróżniasz argumenty biblijne od medycznych?

tak, tylko, że biblia nic nie mówi o transfuzji itd. to TS sobie wymyśliło tą niebiblijną naukę...


Zacznijmy od tego,że jeżeli chcesz ze mną dyskutować, to cytuj z czym dyskutujesz, zamiast ograniczać się do jałowych poznawczo sloganów:

1) Jeżeli chcesz zaprezentować swoje zrozumienie wersetów biblijnych, to je zacytuj, a następnie skomentuj.

2) Jeżeli chcesz podważać argumentację Towarzystwa Strażnica, to ja zacytuj i skomentuj.

3) Jeżeli chcesz podważać argumentację, jaką ja dotychczas zaprezentowałem, to ją zacytuj i skomentuj.

Dotychczas opierasz swoje wywody na kilku błędach logicznych:

-odwołujesz się do własnego mniemania.
-Nie zapoznałeś się z poglądami, które usiłujesz krytykować, lub je zignorowałeś.
-Zamieniasz merytoryczną argumentację na ataki personalne.

Z zasadami logiki się nie dyskutuje, więc podnieś poziom swojej argumentacji.

pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12