Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Hardi
2012-04-16, 20:10
Trójca
Autor Wiadomość
Pamfilek 
Witam wszystkich

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 115
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-26, 11:15   Trójca

W kościele mówione jest mówione że jest jeden Bóg. Więc co to jest Trójca i po co w ogóle :xhehe:

słowo Bóg piszemy z dużej litery 8-)
pozdro. Hardi
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2011-12-26, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2011-12-26, 11:19   

A co chodzisz do kościoła.
 
 
Pamfilek 
Witam wszystkich

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 115
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: 2011-12-26, 11:24   

mam znajomych którzy chodzą
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-12-26, 12:39   

Pamfilek, Trójca to jeden Bóg,w trzech osobach z których każda nie jest odrębnym Bogiem,razem tworzą jednego Boga.Chyba dobrze to wyjaśniłem,ale ja w Trójce nie wierzę,choć wiem,ze u ŚJ jest oszukany obraz Trójcy[tej w która wierzą np Zielonoświątkowcy czy Katolicy] raczej w Literaturze Twojej mówi się o Triadzie bóstw,myli się ją z tą Trójcą,w która wierzą chrześcijanie :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-12-26, 16:46   

Wiecie co oznacza słowo Bóg :?: Żydzi w ten sposób określali najwyższą na świecie i wszechświecie władze, dopiero z czasem zaczęto sobie dorabiać teorię, że Bóg to taki jeden gość tylko, że nadczłowiek, zaczęto malować "Jego" obrazy (dziadka z długą brodą itd.), dorabiać Mu ludzkie atrybuty, zamieniać najwyższą władzę na nadczłowieka (pewnie dlatego zabronił tworzyć jakichkolwiek podobizn, bo one właśnie wypaczają prawdziwy "obraz" Boga), a z czasem tworzyć innych bogów z wizerunkami przypominającymi człowieka czy postać człekopodobną. Słowo Bóg jednak oznaczało pierwotnie najwyższą władze i jest jeden Bóg, jest jedna najwyższa władza, taki najwyższy rząd, w którym zasiada Ojciec ze swoim Synem i Duchem Świętym, każdy z nich jest osobną postacią, ale tworzą doskonałą jedność we wszystkim i tworzą najwyższą władzę (Boga) w całym wszechświecie i nie tylko. To Oni (a nie on, jeden gość) uczynili człowieka na obraz Ich (a nie jego, jednego gościa) - poczytacie o tym w pierwszej Mojżeszowej, opis stworzenia. Bóg - najwyższa władza ponad którą nie ma większej. Takie było znaczenie tego słowa, dlatego też faraoni, cesarze itd. itd. uznawali się za bogów, nie dlatego, że myśleli, że są jakimś bytem, nieznanym "gatunkiem", ale dlatego, że uważali się za najwyższą władze ponad którą nie ma większej. Niektórzy nazywają Boga Trójcą Świętą, ale ja osobiście nie lubię tego zwrotu, to źle m i się kojarzy.

Niestety wielu ludzi myli Trójcę z triadą bóstw, na czym polega Trójca już wyjaśniłem, natomiast triada bóstw to trzech odrębnych bogów, każdy z nich może mieć inne zdanie, inne plany, nie są jednością, mogę walczyć między sobą o władze, itd. łączy ich tylko to, że każdy z nich jest bogiem tego samego, np. ziemi, inna triada to trzech bogów np. wody, itd. itd. itd. Czasami triady się rozpadały bo np. w mitologii jeden bóg czegoś tam, pokonał swoich dwóch konkurentów, zrzucił ich i był już tylko jeden, jednym gościem np. władającym hadesem itd.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-01-01, 19:31   

Hardi napisał/a:
Wiecie co oznacza słowo Bóg :?: Żydzi w ten sposób określali najwyższą na świecie i wszechświecie władze, dopiero z czasem zaczęto sobie dorabiać teorię, że Bóg to taki jeden gość tylko, że nadczłowiek, zaczęto malować "Jego" obrazy (dziadka z długą brodą itd.), dorabiać Mu ludzkie atrybuty, zamieniać najwyższą władzę na nadczłowieka (pewnie dlatego zabronił tworzyć jakichkolwiek podobizn, bo one właśnie wypaczają prawdziwy "obraz" Boga), a z czasem tworzyć innych bogów z wizerunkami przypominającymi człowieka czy postać człekopodobną. Słowo Bóg jednak oznaczało pierwotnie najwyższą władze i jest jeden Bóg, jest jedna najwyższa władza, taki najwyższy rząd, w którym zasiada Ojciec ze swoim Synem i Duchem Świętym, każdy z nich jest osobną postacią, ale tworzą doskonałą jedność we wszystkim i tworzą najwyższą władzę (Boga) w całym wszechświecie i nie tylko. To Oni (a nie on, jeden gość) uczynili człowieka na obraz Ich (a nie jego, jednego gościa) - poczytacie o tym w pierwszej Mojżeszowej, opis stworzenia. Bóg - najwyższa władza ponad którą nie ma większej. Takie było znaczenie tego słowa, dlatego też faraoni, cesarze itd. itd. uznawali się za bogów, nie dlatego, że myśleli, że są jakimś bytem, nieznanym "gatunkiem", ale dlatego, że uważali się za najwyższą władze ponad którą nie ma większej. Niektórzy nazywają Boga Trójcą Świętą, ale ja osobiście nie lubię tego zwrotu, to źle m i się kojarzy.

Niestety wielu ludzi myli Trójcę z triadą bóstw, na czym polega Trójca już wyjaśniłem, natomiast triada bóstw to trzech odrębnych bogów, każdy z nich może mieć inne zdanie, inne plany, nie są jednością, mogę walczyć między sobą o władze, itd. łączy ich tylko to, że każdy z nich jest bogiem tego samego, np. ziemi, inna triada to trzech bogów np. wody, itd. itd. itd. Czasami triady się rozpadały bo np. w mitologii jeden bóg czegoś tam, pokonał swoich dwóch konkurentów, zrzucił ich i był już tylko jeden, jednym gościem np. władającym hadesem itd.


Czy Bóg jest śmiertelny?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-01-02, 00:48   

Eliot napisał/a:
Czy Bóg jest śmiertelny?

"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący (...) Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła." Obj Jana 1.8,18
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-01-02, 00:53   

Hardi napisał/a:
Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła." Obj Jana 1.8,18

Ta akurat część należy do Jezusa Syna Boga Najwyższego. Bo to Jezus był umarły a nie JHWH
Logos w swoim przedludzkim stanie był pierwszym bezpośrednim stworzeniem Boga Ojca i ostatnim. Wszystko po Logosie było stwarzane przez Logosa.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-02, 01:18   

Hardi, Bóg nie umiera,jeśli Jezus umarł nie był Bogiem
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2012-01-02, 10:01   

nike napisał/a:
Ta akurat część należy do Jezusa Syna Boga Najwyższego. Bo to Jezus był umarły a nie JHWH


Takie wnioski dowodzą że jest chyba dwóch Bogów. Jak wówczas pogodzić ten nowotestamentowy zapis oraz wiele innych ?
Ale my mamy jednego Boga Ojca, z którego wszystko, a my w nim; i jednego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko, a my przezeń.
[1 Kor 8;6 BG]
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-01-02, 10:25   

Hardi napisał/a:
Eliot napisał/a:
Czy Bóg jest śmiertelny?

"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący (...) Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła." Obj Jana 1.8,18


Czy wobec tego Trójca była niekompletna przez pewein czas?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-01-02, 10:34   

krecik napisał/a:
Takie wnioski dowodzą że jest chyba dwóch Bogów. Jak wówczas pogodzić ten nowotestamentowy zapis oraz wiele innych ?
Ale my mamy jednego Boga Ojca, z którego wszystko, a my w nim; i jednego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko, a my przezeń.
[1 Kor 8;6 BG]


Nigdy nie mówiłam,że jest dwóch Bogów. Sam sobie odpowiedziałeś przez tekst który zacytowałeś.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2012-01-02, 11:02   

nike napisał/a:
Nigdy nie mówiłam,że jest dwóch Bogów. Sam sobie odpowiedziałeś przez tekst który zacytowałeś.


Napisałaś że ta akurat część, czyli ofiara za grzech ludzkości została wykonana przez Syna Bożego Najwyższego. Czy to oznacza że jest najwyższy Bóg i troszeczkę niższy Syn ? A tak w ogóle to użyłem słowa „CHYBA” według Ciebie.
Tak to Syn przyjął postać ludzką, a następnie umarł i zmartwychwstał. Była to Jego ziemska misja. W tym samym czasie „funkcjonował” Ojciec. Zaś Oni stanowią JEDNEGO BOGA. Przecież Biblia podaje to jednoznacznie.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-01-02, 11:13   

Hardi napisał/a:
"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący (...) Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła." Obj Jana 1.8,18


Czyż nie istniejesz od dawien dawna, Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz (Habakuka 1:12)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-01-02, 11:28   

bartek212701 napisał/a:
wiem,ze u ŚJ jest oszukany obraz Trójcy


he, he... kolejne nieprzemyślane zwroty. A powiedz, bartek, który obraz Trójcy jest prawidłowy, nieoszukany? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, ze ile ludzi tyle wyobrażeń o niej?
Uważasz, że np. definicja Trójcy jaką podano jest oszukana? Choćby tu:

Cytat:
W pewnym czasopiśmie tak zdefiniowano Trójcę: „Jest jeden Bóg i Ojciec, jeden Pan Jezus Chrystus i jeden Duch Święty, trzy ‚osoby’ (...), które są takie same, czyli mają jedną naturę (...); trzy osoby jednakowo Boskie, posiadające te same naturalne właściwości, choć w rzeczywistości odmienne, dające się rozróżnić po osobistych cechach charakterystycznych” (The Living Pulpit, kwiecień-czerwiec 1999).
Przebudźcie Się! 2005 rok 22 kwietnia s.6.

Co SJ w tej definicji oszukali?
Albo w tej:

Cytat:
Definicja: Fundamentalna nauka kościołów chrześcijaństwa. Według „Atanazjańskiego symbolu wiary” są trzy Osoby Boskie (Ojciec, Syn i Duch Święty), a każda z nich rzekomo jest wieczna i wszechmocna, żadna nie jest ani większa, ani mniejsza od pozostałych, każda z nich jest Bogiem, ale wszystkie razem są tylko jednym Bogiem. Według innego wyjaśnienia tego dogmatu owe trzy „Osoby” nie są odrębnymi i samodzielnymi bytami, lecz trzema wyrazami Boskiego istnienia. W ten sposób niektórzy wyznawcy Trójcy podkreślają, że Jezus Chrystus jest Bogiem albo że Jezus i Duch Święty są Jehową
('Prowadzenie rozmów' s. 365)

Możesz bartek wskazać, co tu oszukane? ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12