Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik tylko dla KOBIET.
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-02, 10:13   

Henryk, A co Heniu masz nadciśnienie? Sól konserwuje przecież :-P
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-02, 11:03   

Anna01 napisał/a:
Henryk napisał/a:

Ja nie baba, ani tym bardziej babeczka.

To co Ty Heniu robisz - w takim razie - w naszym KĄCIKU ???!!!
:-D

Ania, a leniwe z duza iloscia twarogu? Robi sie je piorunsko szybko...a i zapychaja na dlugo. Z maselkiem, zasmazka i cukrem, albo ze smietanka?

zobacz na www.kwestiasmaku.com

stronka jest cudowna.
z mich ulubiencow, to kurczak z pieczarkami i zoltym serem

Masz piersi z kury w domu i pieczarki, zolty ser oraz smietane?
Piersi rozklep tluczkiem jak na kotlety, tak zeby byly ok 1 cm-1.5 wysokie. Pieczarki z cebulka wrzuc go gara, doprawic, niech puszcza soki i pogotowac troche, w razie czego dolac wody.
Gotowe wykladasz na opruszona piers kury( ja zawsze daje sol i pieprz), na to gesta smietane( ona zwazy sie podczas pieczenia-powstanie taka serkowata, kremowa masa-pycha-efekt zamierzony!) mozesz troche opruszyc smietane pieprzem, wg.uznania.....no i plasterek sera na calosc-bez dziur. Pieke ok. 20 mni.
Rewelka, podaje z ryzem i surowka, ale nie wiem, czy Twoi nie dostana skosnych oczu, bo moj maz z tego powodu ryzu nie rusza;))
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-02, 11:10   

ale jaki płodny naród
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-02, 11:11   

Pati, O matko Pati ale mi smaku narobiłaś heheh jutro chyba tego kurczaka zrobię, bo tak to jeszcze nie robilam. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-02, 12:51   

nike napisał/a:
Pati, O matko Pati ale mi smaku narobiłaś heheh jutro chyba tego kurczaka zrobię, bo tak to jeszcze nie robilam. :-D

WIESZ JAKI JEST SMACZNY-JAK ZOBACZYSZ; ZE SER troche zaczyna sie przypalac, zakryj folia aluminiowa:) no i trzeba pilnowac, aby kurczak nie byl za suchy, chociaz twarozek i tak nawilzy. Ja wykladam go na blache do pieczenia... i nie szczedze przypraw...ale uwaga z pieprzem, bez przesady, jesli przepieprzysz kure i pieczarki, to poczujesz ogien trawiacy;) i zgaga murowana;)
my i tak lubimy ostre...
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-02, 12:57   

Anowi napisał/a:
ale jaki płodny naród

mam lakomczuszka w domu...ale wiekszosc przepisow czerpie z kwesti smakow.
Dziewczyny, polecam Wam, na niedzielny obiadek lososia, tu przepis:

http://www.kwestiasmaku.c...ow/przepis.html
jest WSPANIALY, a robi sie go w 5 minuT!!!!!

Sos zmodyfikowalam, do granatu dodalam drzemu wisniowego, aby byl slodszy, bo moj granat wylezal sie w lodowce i chyba stracil na urodzie;)) aby sos nabral koloru i slodkosci, dodalam 2 lytzki dzemu...pycha..
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-02, 16:05   

fasolówka mojej mamy jest genialna - akuratna po przyjściu do domu
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-02, 18:43   

Pati napisał/a:

Piersi rozklep tluczkiem jak na kotlety, tak zeby byly ok 1 cm-1.5 wysokie. Pieczarki z cebulka wrzuc go gara, doprawic, niech puszcza soki i pogotowac troche, w razie czego dolac wody.
Gotowe wykladasz na opruszona piers kury( ja zawsze daje sol i pieprz), na to gesta smietane( ona zwazy sie podczas pieczenia-powstanie taka serkowata, kremowa masa-pycha-efekt zamierzony!) mozesz troche opruszyc smietane pieprzem, wg.uznania.....no i plasterek sera na calosc-bez dziur. Pieke ok. 20 mni.
Rewelka, podaje z ryzem i surowka, ale nie wiem, czy Twoi nie dostana skosnych oczu, bo moj maz z tego powodu ryzu nie rusza;))

Dzięki Pati :-D
Jutro kurczak według Twojego przepisu :xcalus:
Dzisiaj były placki ziemniaczane i zupa z białą kapustą, ziemniakami i koncentratem pomidorowym.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-03, 11:34   

Anna01 napisał/a:
Pati napisał/a:

Piersi rozklep tluczkiem jak na kotlety, tak zeby byly ok 1 cm-1.5 wysokie. Pieczarki z cebulka wrzuc go gara, doprawic, niech puszcza soki i pogotowac troche, w razie czego dolac wody.
Gotowe wykladasz na opruszona piers kury( ja zawsze daje sol i pieprz), na to gesta smietane( ona zwazy sie podczas pieczenia-powstanie taka serkowata, kremowa masa-pycha-efekt zamierzony!) mozesz troche opruszyc smietane pieprzem, wg.uznania.....no i plasterek sera na calosc-bez dziur. Pieke ok. 20 mni.
Rewelka, podaje z ryzem i surowka, ale nie wiem, czy Twoi nie dostana skosnych oczu, bo moj maz z tego powodu ryzu nie rusza;))

Dzięki Pati :-D
Jutro kurczak według Twojego przepisu :xcalus:
Dzisiaj były placki ziemniaczane i zupa z białą kapustą, ziemniakami i koncentratem pomidorowym.

Ale mam treme;) trzymam kcikuki i napisz, czy nie bylo STRAJKU GLODOWEGO;)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-03, 11:59   

a gdy zostają resztki robię śniadanie z patelni: Moja Pizza

resztki wędliny kroję w kostkę i wrzucam na rozgrzany olej na patelni, po chwili dorzucam pokrojony w kostkę chleb, mieszam aby i on się zrumienił, zalewam rozbełtanymi jajkami, solę, pieprzę i paprykuję, na wierzch sypię starty ser i przykrywam pokrywką aż ser stopi się a masa jajeczna stężeje. Kroimy jak pizzę - ketchup do smaku.

dzieciaki ją uwielbiają, a zrobienie trwa 8 minut
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-02-03, 12:09   

Ja bardzo lubię i cenię kuchnię włoską. Pewnie dlatego tamtejsi ludzie żyją długo i w dobrym zdrowiu. Do każdego posiłku mnóstwo surówek,sałata pod wieloma postaciami, a pomidory nigdzie nie mają takiego zapachu i smaku. Czułam się tak,jak bym jadła słońce, bo miały go w sobie pełno.
Szczególnie do gustu przypadła mi potrawa z lasanie i gniocci, a także nadziewane bakłażany. Po powrocie często robiłam lasanię,ale teraz nie mam warunków...Bardzo żałuję.
Rewelacyjne owoce.Smaki nie dające się porównać z żadnymi innymi.Myślę,że mogłabym tam zamieszkać i czułabym się o wiele lepiej fizycznie i psychicznie.
Natomiast w Szwajcarii ujęła mnie zupełnie u nas niesotykana życzliwość ludzi. Wszyscy chodzą uśmiechnięci, pozdrawiają się na ulicy i uśmiechają do siebie. Obcy do obcych, bez żadnych podtekstów. Obcy młodzi uśmiechają się do obcych starszych...Zawsze kiedy wracam długo tego właśnie mi brakuje.
Myślę,że tam czuje się naprawdę wolność, swobotę i świadomość,że skoro jesteś prawym obywatelem, to masz urzędników i władze po swojej stronie.
Autentycznie.
Gościł kiedyś w Polsce znajomy mojej córki i chociaż zabytki i krajobrazy bardzo podziwiał, to więcej tu nie chce wrócić. Był autentycznie zszokowany ludźmi, ich kwaśnymi minami,brakiem wyrozumiałości,obojętnością i najbardziej brakowało mu uśmiechu. Gdziekolwiek wchodził czuł się jak eksponat i dziwoląg.
Tłumaczyłam,że to wynik naszej strasznej historii,pełnej wojen,zniewolenia itp.Jednak czy wszystko można tym usprawiedliwiać?
A jak jest w krajach dokąd niektóe z was wyemigrowały?
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-03, 18:38   

Ania zyjesz?
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-03, 19:13   

Pati napisał/a:
Ania zyjesz?


Żyję :-) , ale dzisiaj nie było kurczaka według Twojego przepisu - jutro będzie. :-)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-03, 21:13   

Anna01 napisał/a:
Pati napisał/a:
Ania zyjesz?


Żyję :-) , ale dzisiaj nie było kurczaka według Twojego przepisu - jutro będzie. :-)


Polecam bardzo gesta smietane, taka aby lyzka stala w niej na bacznosc-wazne.
milego kucharzenia;)
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-02-03, 21:21   

wiesia napisał/a:
Ja bardzo lubię i cenię kuchnię włoską. Pewnie dlatego tamtejsi ludzie żyją długo i w dobrym zdrowiu. Do każdego posiłku mnóstwo surówek,sałata pod wieloma postaciami, a pomidory nigdzie nie mają takiego zapachu i smaku. Czułam się tak,jak bym jadła słońce, bo miały go w sobie pełno.
Szczególnie do gustu przypadła mi potrawa z lasanie i gniocci, a także nadziewane bakłażany. Po powrocie często robiłam lasanię,ale teraz nie mam warunków...Bardzo żałuję.
Rewelacyjne owoce.Smaki nie dające się porównać z żadnymi innymi.Myślę,że mogłabym tam zamieszkać i czułabym się o wiele lepiej fizycznie i psychicznie.
Natomiast w Szwajcarii ujęła mnie zupełnie u nas niesotykana życzliwość ludzi. Wszyscy chodzą uśmiechnięci, pozdrawiają się na ulicy i uśmiechają do siebie. Obcy do obcych, bez żadnych podtekstów. Obcy młodzi uśmiechają się do obcych starszych...Zawsze kiedy wracam długo tego właśnie mi brakuje.
Myślę,że tam czuje się naprawdę wolność, swobotę i świadomość,że skoro jesteś prawym obywatelem, to masz urzędników i władze po swojej stronie.
Autentycznie.
Gościł kiedyś w Polsce znajomy mojej córki i chociaż zabytki i krajobrazy bardzo podziwiał, to więcej tu nie chce wrócić. Był autentycznie zszokowany ludźmi, ich kwaśnymi minami,brakiem wyrozumiałości,obojętnością i najbardziej brakowało mu uśmiechu. Gdziekolwiek wchodził czuł się jak eksponat i dziwoląg.
Tłumaczyłam,że to wynik naszej strasznej historii,pełnej wojen,zniewolenia itp.Jednak czy wszystko można tym usprawiedliwiać?
A jak jest w krajach dokąd niektóe z was wyemigrowały?

czy to jest omleto-pizza?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10