Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ciało Jezusa
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-08, 14:27   

leszed napisał/a:
Proszę nike o analizę więc.

O jaką analizę tobie Leszed chodzi? Z tekstami które podałeś w końcu, ja się zgadzam nie poznawali uczniowie Jezusa chociaż go dobrze znali jedynie tylko po jego zachowaniu, jak łamanie chleba i może też inne były.
O Tomaszu już pisałam i odzewu z twojej strony nie widzę. I jeszcze raz powtarzam, duchowa istota ma właściwości przenikania i materializowania się. A czy słowo materializowanie jest w Biblii to chyba każdy inteligentny człowiek stwierdzi,ze raczej chyba nie mia. Ale wynika to z całej Biblii tak ze Starego jak i z Nowego Testamentu.
Skoro Aniołowie przyślij do Abrahamia to chyba nie jako duchowe osoby, bo by ich nie widział.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 14:33   

Łuk. 24:39-43
39. Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i patrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.
40. A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi.

Jezus kazał rozpoznać siebie uczniom po rękach i nogach, czyli po ciele go rozpoznali że to ten sam Jezus którego znali a nie inny lub jakiś jego duch.
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-02-08, 16:08   

Lucyfer napisał/a:
1 Jan. 4:1-3
1. Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
2. Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
3. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
(BW)

Niebiblijna filozofia jest wtedy gdy ktoś naucza inne przyjście Jezusa niż w ciele a takich jest obecnie wielu, to jest właśnie według Biblii duch antychrysta. Rozpoznanie tego ducha polega na sprawdzeniu jak naucza przyjście Jezusa. "badajcie duchy"

Już ci napisałem że w tych wersetach pisze o przyjściu(jednym), a my tu mówimy o ciele Jezusa po zmartwychwstaniu.I niczego on niedowodzi.A zwłaszcza tego że wszystkie przyjścia muszą być w ciele.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-02-08, 16:22   

nike napisał/a:
O Tomaszu już pisałam i odzewu z twojej strony nie widzę.
no patrz... jeszcze raz:

J20:25 Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę. 26 A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam !
27 Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.
28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.
29 Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Oznacza to te same ciało które wisiało na krzyżu, nie imitacja czy hologram. Jezus nie zadawałby jakiemukolwiek ciału stygmatów chcąc przekonać do siebie. Gdyby miał nieswoje ciało tylko inne po prostu by to wyjawił, poczynił inne argumenty.
nike napisał/a:
A czy słowo materializowanie jest w Biblii to chyba każdy inteligentny człowiek stwierdzi,ze raczej chyba nie mia. Ale wynika to z całej Biblii tak ze Starego jak i z Nowego Testamentu.
A ja lubię w takim razie cytowanie z Biblii.

Tomasz może dalej brnąć w swoją grę, stwierdzić że to nie Jezus bo ani on nie był pod krzyżem by zobaczyć zadawanie tych ran, ani nie musi wierzyć że to co widzi to Jezus.
Ktoś inny też mógł taki 'cud' pokazać. Oprócz oczu miał też słuch oraz rozum i serce.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 17:21   

Berian napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
1 Jan. 4:1-3
1. Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
2. Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
3. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
(BW)

Niebiblijna filozofia jest wtedy gdy ktoś naucza inne przyjście Jezusa niż w ciele a takich jest obecnie wielu, to jest właśnie według Biblii duch antychrysta. Rozpoznanie tego ducha polega na sprawdzeniu jak naucza przyjście Jezusa. "badajcie duchy"

Już ci napisałem że w tych wersetach pisze o przyjściu(jednym), a my tu mówimy o ciele Jezusa po zmartwychwstaniu.I niczego on niedowodzi.A zwłaszcza tego że wszystkie przyjścia muszą być w ciele.
Duch jest ten sam i to Duch mówi że przyjście Jezusa jest w ciele niezależnie od tego ile razy przyjdzie. Po zmartwychwstaniu Jezus wiele razy przychodził do uczniów i pokazywał się w ciele i o tym pisze Jan.
Inne przyjście o którym naucza duch antychrysta, czyli o duchowym przyjściu to nauka fałszywa i nielogiczna, bezwartościowa bo fałszywa.
Duchem to Jezus jest obecny zawsze i jest z nami do końca świata i nigdzie nie odszedł duchem by potem przyjść. Jeżeli przyjdzie to tylko w ciele, zgodnie z Duchem Bożym który o tym w Piśmie mówi.
Mat. 28:20
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Jezus był duchem obecny i był z nami przez cały czas, przez wszystkie dni i będzie aż do skończenia świata. Antychryst zaprzecza tym słowom i naucza że Jezusa nie było duchowo z nami po wszystkie dni, dlatego nauka antychrysta jest fałszywa.
badajcie duchy, czy są z Boga
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-08, 18:13   

leszed napisał/a:
Oznacza to te same ciało które wisiało na krzyżu, nie imitacja czy hologram. Jezus nie zadawałby jakiemukolwiek ciału stygmatów chcąc przekonać do siebie. Gdyby miał nieswoje ciało tylko inne po prostu by to wyjawił, poczynił inne argumenty.

Leszed myślę dokładnie tak samo - to było ciało, które pozbawione chwały ponownie zostało w nią obleczone
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-02-08, 19:02   

Anowi napisał/a:
leszed napisał/a:
Oznacza to te same ciało które wisiało na krzyżu, nie imitacja czy hologram. Jezus nie zadawałby jakiemukolwiek ciału stygmatów chcąc przekonać do siebie. Gdyby miał nieswoje ciało tylko inne po prostu by to wyjawił, poczynił inne argumenty.

Leszed myślę dokładnie tak samo - to było ciało, które pozbawione chwały ponownie zostało w nią obleczone
Jezus też nie potwierdził Tomasza, gdyby tak było, to pełniej by brzmiało nie "zobaczyłeś- uwierzyłeś" a "włożyłeś palec- uwierzyłeś". Jezus nie był od spełniania życzeń, nie musiał dyskretnie podciągać rękawów (również przy łamaniu chleba) by zobaczyli że ma przebite ręce. Raczej wskazywał na zapowiedzi, że musiał umrzeć. Jego metoda jest bardziej przekonująca od naukowych dowodów, skoro sam ją uznał. Coś z tym ciałem jeszcze się działo bo powiedział do Marii: "nie dotykaj mnie", jeszcze jadł, jeszcze nawet przygotowywał posiłek

J21:2 Byli razem: Szymon Piotr i Tomasz zwany Bliźniakiem, i Natanael z Kany Galilejskiej, i synowie Zebedeusza, i dwaj inni z uczniów jego.
3 Powiedział do nich Szymon Piotr: Idę łowić ryby. Rzekli mu: Pójdziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili.
4 A kiedy już było rano, stanął Jezus na brzegu; ale uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.
5 Rzekł im więc Jezus: Dzieci ! Macie co do zjedzenia ? Odpowiedzieli mu: Nie.
6 A On im rzekł: Zapuśćcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie. Zapuścili więc i nie mogli jej wyciągnąć z powodu mnóstwa ryb.
7 Wtedy ów uczeń, którego miłował Jezus, rzekł Piotrowi: Pan jest.
Szymon Piotr więc, usłyszawszy, że Pan jest, przepasał się szatą, był bowiem nagi, i rzucił się w morze;
8 Drudzy zaś uczniowie przybyli w łodzi, bo byli niedaleko od lądu, mniej więcej na dwieście łokci, ciągnąc sieć z rybami.
9 A gdy wyszli na ląd, ujrzeli rozniecone ognisko i rybę położoną na nim, i chleb.
10 Rzekł im Jezus: Przynieście kilka ryb, które teraz złowiliście
.
11 Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ląd, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt trzy; a chociaż ich tyle było, nie podarła się sieć.
12 Rzekł im Jezus: Pójdźcie i spożywajcie. A żaden z uczniów nie śmiał go pytać: Kto Ty jesteś ? Bo wiedzieli, że to Pan.
13 A Jezus zbliżył się, wziął chleb i dał im, podobnie i rybę.


Było to niewątpliwie ludzkie ciało. Nie był to anioł w gościnie u Abrachama. To był gospodarz. (Kotu by sierść nie jeżyła :-) )
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
Ostatnio zmieniony przez leszed 2012-02-08, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-08, 19:19   

leszed napisał/a:

Było to niewątpliwie ludzkie ciało.

oj, nie byłabym tego tak pewna, i aniołowie z nieba spożywali posiłek z Abrahamem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-02-08, 19:26   

Anowi napisał/a:
leszed napisał/a:

Było to niewątpliwie ludzkie ciało.

oj, nie byłabym tego tak pewna, i aniołowie z nieba spożywali posiłek z Abrahamem
Właśnie o tym sobie pomyślałem, patrz wyżej, zedytowałem przed Twoim.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-08, 20:21   

leszed napisał/a:
A ja lubię w takim razie cytowanie z Biblii.

Chyba nie bardzo, bo przez kilka postów nie mogłam się doczekać.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-08, 20:26   

leszed napisał/a:
Anowi napisał/a:
leszed napisał/a:

Było to niewątpliwie ludzkie ciało.

oj, nie byłabym tego tak pewna, i aniołowie z nieba spożywali posiłek z Abrahamem
Właśnie o tym sobie pomyślałem, patrz wyżej, zedytowałem przed Twoim.

A aniołowie którzy płodzili z kobietami dzieci? Musieli chyba mieć ludzkie ciało prawda?
Ja się z tobą Leszed zgadzam,że Tomasz zobaczył ciało z ranami, bo Jezus takie sobie na tę okoliczność stworzył.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-02-08, 20:35   

nike napisał/a:
leszed napisał/a:
A ja lubię w takim razie cytowanie z Biblii.

Chyba nie bardzo, bo przez kilka postów nie mogłam się doczekać.
heh a tak się starałem...

Anioł nie zawsze jest określany "Syn Boży" i na odwrót. Nawet jeśli Ci przytoczę tonę cytatów, i tak grochem o ścianę. Widziałaś żeby w Biblii wszystko było podpierane cytatami? Wyraziłem się że lubię cytowanie w kontekście naszego problemu gdzie nie raczyłaś nawet wspomnieć z jakiego "katechizmu" korzystasz. Żadnej równości.
Gdybyś znała naturę aniołów nie podejrzewałabyś ich o takie skłonności. Mówisz że wyciągasz wnioski z całej Biblii, więc sprawdź dokładnie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-08, 20:45   

leszed napisał/a:
nike napisał/a:
leszed napisał/a:
A ja lubię w takim razie cytowanie z Biblii.

Chyba nie bardzo, bo przez kilka postów nie mogłam się doczekać.
heh a tak się starałem...

Anioł nie zawsze jest określany "Syn Boży" i na odwrót. Nawet jeśli Ci przytoczę tonę cytatów, i tak grochem o ścianę. Widziałaś żeby w Biblii wszystko było podpierane cytatami? Wyraziłem się że lubię cytowanie w kontekście naszego problemu gdzie nie raczyłaś nawet wspomnieć z jakiego "katechizmu" korzystasz. Żadnej równości.
Gdybyś znała naturę aniołów nie podejrzewałabyś ich o takie skłonności. Mówisz że wyciągasz wnioski z całej Biblii, więc sprawdź dokładnie.


A tego co napisał to nie rozumiem. Nie musiałam zaglądać do katechizmu, bo po pierwsze takowego nie posiadam, po drugie napisałam wszystko z głowy bo jako taką pamięć jeszcze mam.
Wszystko co napisałam znajduje się w Biblii. Przytocz sensowne cytaty, może nie będzie jak groch o ścianę. Tak uważam,że wszystko co jest w biblii jest oparte na cytatach.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-02-08, 23:43   

nike napisał/a:
wszystko co jest w biblii jest oparte na cytatach.

ciekawie powiedziane
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-02-09, 00:03   

Anowi, Rzeczywiście, może trochę mi nie wyszło. :-P
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10