Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ciało Jezusa
Autor Wiadomość
Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2012-02-09, 00:19   

nike napisał/a:
Anowi, Rzeczywiście, może trochę mi nie wyszło. :-P

bardzo dobrze Ci wyszło, cytatów w Słowie Bożym jest całe mnóstwo

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2012-02-09, 11:17   

nike napisał/a:
tego co napisał to nie rozumiem. Nie musiałam zaglądać do katechizmu, bo po pierwsze takowego nie posiadam, po drugie napisałam wszystko z głowy bo jako taką pamięć jeszcze mam.
Wszystko co napisałam znajduje się w Biblii. Przytocz sensowne cytaty, może nie będzie jak groch o ścianę. Tak uważam,że wszystko co jest w biblii jest oparte na cytatach.
napisał prosto. może twoja głowa to twój katechizm lub cokolwiek co przypomina zdanie ogólnik: cała biblia mówi. wszystkie cytaty z biblii są sensowne nike. ale kiedyś taka jak ta rozmowa musi skończyć. dzięki za rozmowę. pzdr.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-02-09, 11:59   

leszed napisał/a:
nike napisał/a:
tego co napisał to nie rozumiem. Nie musiałam zaglądać do katechizmu, bo po pierwsze takowego nie posiadam, po drugie napisałam wszystko z głowy bo jako taką pamięć jeszcze mam.
Wszystko co napisałam znajduje się w Biblii. Przytocz sensowne cytaty, może nie będzie jak groch o ścianę. Tak uważam,że wszystko co jest w biblii jest oparte na cytatach.
napisał prosto. może twoja głowa to twój katechizm lub cokolwiek co przypomina zdanie ogólnik: cała biblia mówi. wszystkie cytaty z biblii są sensowne nike. ale kiedyś taka jak ta rozmowa musi skończyć. dzięki za rozmowę. pzdr.

Hehehe Widzisz Leszed czasami pisząc nie kontrolujemy siebie co piszemy no i mala wpadka z mojej strony stylistyczna. Ja jestem tylko po szkole zawodowej i już jestem prawie starsza od świata hehe wiec mam prawo zrobić w pisowni plamę, tak myślę. Nawet nie będę tego korygować, bo już i Anowi podchwyciła ten mój błąd i ty teraz, więc skasowanie go w moim poście jest bez sensu.
Ja kiedy ty piszesz posta [w moich oczach bez składu] piszę do ciebie nie rozumiem co masz na myśli pisząc to a to. Nie śmieję się z tego.Ja też dziękuję za uwagę.Pozdrawiam nike.

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 12:33   Ciało Jezusa

Rzym. 8:11
A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
Duch Boży, czyli Duch tego który wzbudził z martwych Jezusa, ożywia przy zmartwychwstaniu ciała nasze. Nie ma co kombinować że ciało Jezusa nie było wzbudzone bo było i było widziane przez wielu świadków którym Jezus się pokazywał by zaprzeczyć duchowi antychrysta że niby był duchem a ciało zostało schowane. To Żydzi twierdzili że ciało będzie skradzione i schowane bo takiego byli ducha.Dziś są też tacy ludzie którzy mówią o podobnym schowaniu ciała Jezusa.
Mat. 27:62-64
Rozkaż więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby czasem uczniowie jego nie przyszli, nie ukradli go i nie powiedzieli ludowi: Powstał z martwych. I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze.

My nie możemy dziś myśleć tak jak tamci niewierzący w zmartwychwstanie tego samego Jezusa w ciele.
Jak odbywa się zmartwychwstanie to jest ten sam człowiek. Gdy zmartwychwstał Łazarz to nikt jego poprzedniego ciała nie szukał.
Każde zmartwychwstanie tak się odbywa i odbywać będzie że gdy ktoś zmartwychwstaje to otrzymuje ciało takie jakie miał poprzednio tylko że naprawione, żywe.
W przyszłości gdy ludzie będą wzbudzani to nie będzie tak że będą wzbudzeni i ich ciała będą w grobie, przeciwnie, wyjdą z grobów tak jak Łazarz z naprawionymi ciałami i żywi.
Jan. 5:28-29
Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Aby dobrze zrozumieć na czym polega zmartwychwstanie Bóg pokaże ludziom jak wychodzą z grobu, to będzie pokazane przez TV w wielkim ucisku gdy dwóch świadków będą wzbudzać umarłych.
Apokalipsa opisuje zmartwychwstanie na oczach wszystkich ludzi.
Obj. 11:9-12
I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie.
11. Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli.
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.

Czy tych dwóch zmartwychwstanie w tych ciałach które mieli? Tak, bo duch żywota z Boga ich ożywi. Ożywione ciała będą takie same jak przedtem. I co dalej? Dalej jest napisane że na głos Boga wstąpią do nieba, tak jak Jezus wstąpił.
Dz.Ap. 1:6-11
6. Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi?
7. Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,
8. Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.
9. I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.
10. I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich
11. I rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.

Tak samo jak zmartwychwstanie odbyło się w ciele tak samo przyjście będzie w ciele, zapewnili nas o tym aniołowie: tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.
Tak przyjdzie, czyli przyjdzie widzialnie w ciele, tak samo jak poszedł.
Skoro tak wyraźnie Pismo mówi o zmartwychwstaniu Jezusa w ciele i przyjściu tak samo widzialnie w ciele to dlaczego są jeszcze tacy ludzie którzy nauczają innej Ewangelii?
Gal. 1:8
Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!

Aby nie być przeklętym trzeba głosić taką Ewangelię jaką mamy napisaną w Biblii a nie inną od ducha antychrysta.

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2012-02-13, 15:42   

Lucyfer napisał/a:
Rzym. 8:11
A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was. Duch Boży, czyli Duch tego który wzbudził z martwych Jezusa, ożywia przy zmartwychwstaniu ciała nasze. Nie ma co kombinować że ciało Jezusa nie było wzbudzone bo było i było widziane przez wielu świadków którym Jezus się pokazywał by zaprzeczyć duchowi antychrysta że niby był duchem a ciało zostało schowane. To Żydzi twierdzili że ciało będzie skradzione i schowane bo takiego byli ducha.Dziś są też tacy ludzie którzy mówią o podobnym schowaniu ciała Jezusa.
Mat. 27:62-64
Rozkaż więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby czasem uczniowie jego nie przyszli, nie ukradli go i nie powiedzieli ludowi: Powstał z martwych. I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze.

My nie możemy dziś myśleć tak jak tamci niewierzący w zmartwychwstanie tego samego Jezusa w ciele.
Jak odbywa się zmartwychwstanie to jest ten sam człowiek. Gdy zmartwychwstał Łazarz to nikt jego poprzedniego ciała nie szukał.
Każde zmartwychwstanie tak się odbywa i odbywać będzie że gdy ktoś zmartwychwstaje to otrzymuje ciało takie jakie miał poprzednio tylko że naprawione, żywe.
W przyszłości gdy ludzie będą wzbudzani to nie będzie tak że będą wzbudzeni i ich ciała będą w grobie, przeciwnie, wyjdą z grobów tak jak Łazarz z naprawionymi ciałami i żywi.
Jan. 5:28-29
Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.
To ewidentnie.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Odpowiedz do tematu