Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jest już u Pana
Autor Wiadomość
Pallotyn 
Pallotyn

Wysłany: 2011-06-04, 13:02   

Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana

z tego co ja wiem to napisano w
Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie...
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-06-04, 14:23   

J 19:11 bgn "Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci nie była dana z góry; dlatego ten, kto mnie tobie wydaje ma większą winę."

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-06-04, 18:17   

Cytat:
Pallotyni , właściwie Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (łac. Societas Apostolatus Catholici – SAC) – katolicka wspólnota księży i braci, założona przez św. Wincentego Pallottiego w 1. połowie XIX wieku. Pallotyni charakteryzują się licznymi dziełami duszpasterskimi i misyjnymi na wszystkich kontynentach oraz promowaniem współpracy z ludźmi świeckimi. Pallotyni są integralną częścią Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, a według prawa kanonicznego są stowarzyszeniem życia apostolskiego na prawie papieskim.
Pallotyńskie wyższe seminarium duchowne w Polsce znajduje się w miejscowości Ołtarzew koło Warszawy, w gminie Ożarów Mazowiecki (powiat warszawski zachodni).

Kto tu z kim walczy?

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:10   

Pallotyn napisał/a:
Hardi napisał/a:
moja teściowa jest już u Pana

z tego co ja wiem to napisano w
Koheleta 9:5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie...
10 Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił!
Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.
Jak ona po śmierci tam poszła skoro w piśmie piszą , że się nie da?

Widzę, że temat nie 'wystartował', a Ty posługujesz się ST, która prowadzi do argumentacji świadków.
Sprawa jest prosta z nowotestamentowego punktu widzenia, o ile Twoja teściowa było rzeczywiście osobą zbawioną.
Dzieci Boże, nowonarodzeni, uczniowie Chrystusa, naśladowcy, chrześcijanie, czy jak to tam jeszcze ktoś chce nazwać, rzeczywiści po śmierci idą od razu do Jezusa, nie ma ani anihilacji, ani snu duszy. Długo by na ten temat pisać. Paweł wyraźnie sam mówi,
Flp.1
"(21) Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. (22) A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać. (23) Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej; (24) lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza".

Oczywiste, jest że gdyby był jakiś stan snu, czy chwilowej anihilacji, to Paweł nie zastanawiałby się nad wyborem, bo wybór byłby prosty, zostać i działać, ale konkurencją tutaj jest natychmiastowe znalezienie się w obecności Pana.

Drugim dowodem na to jest Obj. 6:
(9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. (10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? (11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

Widać tu wyraźnie, że są już tam dusze zbawione, a inni jeszcze muszą dołączyć, czyli jest to przed porwaniem kościoła (o ile takie coś będzie) i na pewno przed zmartwychwstaniem...
Tutaj dochodzą własnie te wszystkie dyskusjie o nieśmiertelnej duszy, duchu człowieka czy potrzebne czy nie, sensowne itd.. itd.. ale jak widać ani Paweł, ani Jan nie mieli z tym problemu, wiedzieli, że święci idą po śmierci do Pan i "są u Pana" czekając na dalszy rozwój wypadków na ziemi.

Więc zwrot, że ktoś "jest u Pana" jest całkowicie uzasadniony i jest też wspaniałą i cudowną obietnicą po życiu 'na tym padole', jak niektórzy mawiają :)

bartek212701 

Wysłany: 2012-03-15, 21:13   

piotrz,
Cytat:
Widzę, że temat nie 'wystartował', a Ty posługujesz się ST, która prowadzi do argumentacji świadków.
raczej do argumentacji biblijnej,która jest prawdziwa ST nie przestał być aktualny,chrześcijanie nie mają tylko NT prosze o tym pamiętac,nie ma podziału Żydzi ST a Chrześcijanie NT.Po śmierci nie trafiamy do nieba czy do piekła jak to się mówi,biblia dokładnie mówi co się dzieje z człowiekiem po śmierci,śpi.Następnie sąd.

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:29   

bartek212701 napisał/a:
piotrz,
Cytat:
raczej do argumentacji biblijnej,która jest prawdziwa ST nie przestał być aktualny,chrześcijanie nie mają tylko NT prosze o tym pamiętac,nie ma podziału Żydzi ST a Chrześcijanie NT.Po śmierci nie trafiamy do nieba czy do piekła jak to się mówi,biblia dokładnie mówi co się dzieje z człowiekiem po śmierci,śpi.Następnie sąd.

Niczego takiego nie mówi, rzekomy sen to nie jest prawda,... Biblia dokładnie mówi, że idziemy do Pana. Nowy Testament to jest GIGANTYCZNA przepaść w stosunku do starego. Dzieło Chrystusa, Krzyż, Krew, która obmywa, to są tak kroki nawet nie milowe, ale lata świetlne do przodu. Wracanie do szarej strefy cieni, nie ma sensu.

a podział jest i to bardzo istotny, a mianowicie w ST ludzie nie mieli duchowego rozumienia rzeczy, Biblia jest objawieniem postępującym, NT nie zaprzecza ST, ale go znacznie rozwija, i pewnych rzeczy nie wolno przenosić dosłownie ze ST do Nowego, bo to jest podstawowy bład interpretacyjny. ST należy interpretować w świetle objawi9enia Nowego, Tamto były "cienie", teraz jest objawienie znacznie głębsze bo jest Duch Święty, który wprowadza we wszelką prawdę.
Objawienie działa tak, jak nowe teorie w nauce, przynajmniej fizyce. Jeśli stare było dobrze sprawdzone to nowe musi obejmować to stare i pokazywać nowe rzeczy. Jak było ze fizyką Newtona i fizyka po Einsteinie. Nie chcę wracać do całej dyskusji na temat miejsc przebywania po śmierci. Mam duży artykuł na ten temat i nie będe tutaj po kolei przepisywał tego... Wykładnia Pawła i sytuacja z Objawienia Jana są tutaj wyraźne.
Ostatnio zmieniony przez piotrz 2012-03-15, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  

bartek212701 

Wysłany: 2012-03-15, 21:31   

piotrz, przepisuj go :-) tyle,że mi wystarczy Biblia,która wyraźnie mówi,że ma być coś takiego jak JEDEN SĄD DLA WSZYSTKICH.

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:33   

bartek212701 napisał/a:
piotrz, przepisuj go :-) tyle,że mi wystarczy Biblia,która wyraźnie mówi,że ma być coś takiego jak JEDEN SĄD DLA WSZYSTKICH.

Nieprawda, jeden sąd jest sądem nagrody i to jest sąd JEzusa Chrystusa dla wierzących "każdy własną nagrodę otrzyma według pracy, którą wykonał" a drugi sąd jest sądem potępienia i to jest Sąd OStateczny.
Ostatnio zmieniony przez piotrz 2012-03-15, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

bartek212701 

Wysłany: 2012-03-15, 21:35   

piotrz, wow to ja wierze,że trafie na sąd ostateczny
Cytat:
a drugi sąd jest sądem potępienia i to jest Sąd OStateczny.
patrz jaki ja głupi,już się osądziłem sam chce sadu na potępienie :-D bardzo biblijne nauki opowiadasz.

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:37   

Jak najbardziej biblijne.
1 Sąd jest wypisany wyraźnie "jak byk"
Obj. 20:4-5:
I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.

I drugi później:
20:11-15.

I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Ostatnio zmieniony przez piotrz 2012-03-15, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-03-15, 21:39   

piotrz napisał/a:
Oczywiste, jest że gdyby był jakiś stan snu,

Cytat:
Jan. 11:11-14
11. To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.
12. Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie.
13. Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie.
14. Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł,
(BW)

Cytat:
Dz.Ap. 20:9-10
9. A pewien młodzieniec, imieniem Eutychus, siedział na oknie i będąc bardzo senny, gdy Paweł długo przemawiał, zmorzony snem spadł z trzeciego piętra na dół i podniesiono go nieżywego.
10. Lecz Paweł zszedł na dół, przypadł doń i objąwszy go, rzekł: Nie trwóżcie się, bo on żyje.
(BW)

Poco by wzbudzał tego młodzieńca i zabierał go od Jezusa :->
A zatem ewidentnie jest stan snu(śmierci. 8-) )
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

bartek212701 

Wysłany: 2012-03-15, 21:42   

piotrz, jestem w szoku :-) sąd ostateczny nie jest dla ludzi,którzy mają nadzieje,ze będa jeszcze żyć,on jest dla potępionych :-) kurczaki rewelacje chyba z ksiegi tajajajhshajanmaja :lol: bez urazy,ale to taki śmieszny post bo inaczej nie potrafię,kiedy mam odpowiedzieć na coś takiego.

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:42   

Błądzisz,.

Pierwszy przypadek nie dotyczy człowieka narodzonego na nowo,.

Drugi, to pytanie zupełnie niczego nie dowodzi. Widocznie było powód ważniejszy niż obecność młodego u Pana.

piotrz 

Wysłany: 2012-03-15, 21:53   

bartek212701 napisał/a:
piotrz, jestem w szoku :-) sąd ostateczny nie jest dla ludzi,którzy mają nadzieje,ze będa jeszcze żyć,on jest dla potępionych :-) kurczaki rewelacje chyba z ksiegi tajajajhshajanmaja :lol: bez urazy,ale to taki śmieszny post bo inaczej nie potrafię,kiedy mam odpowiedzieć na coś takiego.

To żadna rewelacja, prosty wniosek z ewangelii. Żadne dobre uczynki nie prowadzą do zbawienia, Jedynym uczynkiem, który Bóg honoruje jest Krzyż Chrystusa i krew, która oczyszcza wszelki grzech. "Kto ma Syna, ma żywot, kto nie ma Syna nie ma żywota" koniec, kropka.
Wers 15 "jeśli ktoś nie był zapisany w księdze żywota,... " faktycznie sugeruje, że mogą tam być ludzie zbawienie przez wiarę w Jezusa.... Ale może nie było nikogo?? Niewątpliwie "wszyscy staniemy przed sądem Bożym", ale dla jednych będzie to sąd nagrody dla innych potępienia... może rzeczywiście będzie to w tym samym momencie...

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2012-03-15, 22:03   

piotrz, to jak według ciebie jest, bo czytam wasze posty i sie troche pogubiłem. Czyli jak teraz dobry człowiek wierzący w Jezusa umiera to ma się spodziewać, że Pan Jezus od razu zabierze go do nieba czy ma czekać na zmartwychwstanie w dniu sądu ostatecznego?

Ewangelia Jana 3:16

Odpowiedz do tematu