Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jest już u Pana
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-15, 22:08   

krystian, chyba idzie od razu do nieba :-) no a na potępienie czeka do czasu sądu,wniosek z postów potrza.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-15, 22:10   

krystian napisał/a:
piotrz, to jak według ciebie jest, bo czytam wasze posty i sie troche pogubiłem. Czyli jak teraz dobry człowiek wierzący w Jezusa umiera to ma się spodziewać, że Pan Jezus od razu zabierze go do nieba czy ma czekać na zmartwychwstanie w dniu sądu ostatecznego?


Duch i dusza idą po śmieci do Pana Jezusa i tam czekają na zmartwychwstanie ciał.
Widać to w przypadku pierwszego zmartwychstania 20:4. Ci, którzy zginęli za ewangelię (zw okresie wieliego ucisku i w innych czasach być może też), Jan widział dusze, zostały osądzone, (np. " Ty panuj nad 10cioma miastami) - oni ożyli i panowali z Chrystusem.

Następne dusze i ciała czekają 1000 lat do drugiego zmartwychwstania.

To jest sąd Chrystusowy, nagrody:
"Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe".
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-15, 22:11   

piotrz, duch i dusza nono :-) a to ciekawe
Cytat:
Następne dusze i ciała czekają 1000 lat do drugiego zmartwychwstania.
jakiego Ty jesteś wyznania ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-15, 22:13   

Na sąd czekają jedni i drudzy... "Zapłatą za grzech jest śmierć" to jest równe i jednakowe dla wszystkich niewierzących, sąd za uczynki będzie po zmartwychwstaniu.
Dla wierzących jest to zupełnie coś innego, bo nazywa się to "zasnęli w Chrystusie" lub "umarli w Chrystusie".
To troche dużo wyjaśnienia by trzeba, bo potrzebna jest tutaj koncepcja 'śmierci duchowej', chyba nie uznawanej tutaj
 
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-15, 22:15   

"a duch wasz, dusza i ciało nie zostaną zachowane bez skazy.... " Coś się nie zgadza?
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-15, 22:18   

piotrz napisał/a:
Widzę, że temat nie 'wystartował', a Ty posługujesz się ST, która prowadzi do argumentacji świadków.
Sprawa jest prosta z nowotestamentowego punktu widzenia, o ile Twoja teściowa było rzeczywiście osobą zbawioną.

Cz mam rozumieć,że ST. był pisany do ŚJ? a Nowy dla zbawionych?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-15, 22:22   

piotrz,
Cytat:
Apostoł Paweł nauczał: "A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa" 1Tes. 5; 23 BW. Tak więc człowiek składa się z: 1.)ciała, 2.)ducha i 3.)duszy.

Sam akt stworzenia tak jest opisany: 1.)"Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, 2.) i natchnął w oblicze jego dech żywota. 3.)I stał się człowiek duszą żywiącą." 1 Moj. 2:7 BG.

1.)"Ręce twoje wykształtowały mię, i uczyniły mię; a przecię mię zewsząd gubisz. Pomnij proszę, żeś mię jako glinę ulepił, a w proch mię zaś obrócisz. Izali jako mleko nie zlałeś mię, a jako ser nie utworzyłeś mię? Skórą i ciałem przyoblokłeś mię, a kościami i żyłami pospinałeś mię. Żywotem i miłosierdziem darowałeś mię, a opatrzność twoja strzegła ducha mego." Ijob. 10:8-12 BG.

2.) "A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak." Rdz 1:30 BT. BW - "tchnienie życia, BG - "dusza żywiąca".

3.)"I wróci się proch do ziemi, jako przedtem był, a duch wróci się do Boga, który go dał." Kazn. 12:7 BG.
http://tylkobiblia.dekalog.pl/artykuly/dusza.htm
proszę ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-15, 22:22   

nike napisał/a:
piotrz napisał/a:
Widzę, że temat nie 'wystartował', a Ty posługujesz się ST, która prowadzi do argumentacji świadków.
Sprawa jest prosta z nowotestamentowego punktu widzenia, o ile Twoja teściowa było rzeczywiście osobą zbawioną.

Cz mam rozumieć,że ST. był pisany do ŚJ? a Nowy dla zbawionych?


Wyjaśniłem to dalej, przecież, ale wstawię jeszcze raz:

a podział jest i to bardzo istotny, a mianowicie w ST ludzie nie mieli duchowego rozumienia rzeczy, Biblia jest objawieniem postępującym, NT nie zaprzecza ST, ale go znacznie rozwija, i pewnych rzeczy nie wolno przenosić dosłownie ze ST do Nowego, bo to jest podstawowy bład interpretacyjny. ST należy interpretować w świetle objawi9enia Nowego, Tamto były "cienie", teraz jest objawienie znacznie głębsze bo jest Duch Święty, który wprowadza we wszelką prawdę.

Objawienie to działa tak, jak nowe teorie w nauce, przynajmniej fizyce. Jeśli stare było dobrze sprawdzone to nowe musi obejmować to stare i pokazywać nowe rzeczy. Jak było ze fizyką Newtona i fizyka po Einsteinie. Nie chcę wracać do całej dyskusji na temat miejsc przebywania po śmierci.
Nastąpił postęp objawienia, nie jest ono sprzeczne, ale znacznie bardziej głębokie.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-15, 22:26   

piotrz,
Cytat:
a podział jest i to bardzo istotny, a mianowicie w ST ludzie nie mieli duchowego rozumienia rzeczy
no dokładnie tylko fizyczne,cielesne,oni trześli portkami przed Bogiem a taki Abraham czy Noe to były dwa barany,które nie miały duchowego rozeznania.Spytałem Cie o wyznanie,prosze o odpowiedź :-) bo mnie ciekawi.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-15, 22:31   

piotrz napisał/a:
i pewnych rzeczy nie wolno przenosić dosłownie ze ST do Nowego, bo to jest podstawowy bład interpretacyjny. ST należy interpretować w świetle objawi9enia Nowego, Tamto były "cienie", teraz jest objawienie znacznie głębsze bo jest Duch Święty, który wprowadza we wszelką prawdę.


Więc z interpretuj tekst wyżej podany z Kohleta w świetle NT.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-15, 22:31   

bartek212701 napisał/a:
http://tylkobiblia.dekalog.pl/artykuly/dusza.htm

Znam te argumenty i stale i w kółko są mielone na wszystkich forach w podobnych zestawach,.. Dziękuję nie wchodzę po raz kolejny. Nic nowego nie wymyślimy, ani się nie przekonamy. Znowu cały ST przejechany w tym artykule.


bartek212701 napisał/a:
piotrz,
Cytat:
a podział jest i to bardzo istotny, a mianowicie w ST ludzie nie mieli duchowego rozumienia rzeczy
no dokładnie tylko fizyczne,cielesne,oni trześli portkami przed Bogiem a taki Abraham czy Noe to były dwa barany,które nie miały duchowego rozeznania.Spytałem Cie o wyznanie,prosze o odpowiedź :-) bo mnie ciekawi.

A coż to za 'duchowe rozeznanie mieli"?? Bo im się Bóg objawił, tak naprawdę nie wiadomo w jaki sposób, i coś do nich przemówił??

Oficjalnie przez 20 lat byłem u Zielonych,.. nieoficjalnie po 15 przestałem być "Zielony", a teraz od pewnego czasu jestem oficjalnie bez denominacji.

Na dzisiaj już podziekuję za dyskusję,... dobrej nocy :)
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-15, 22:39   

piotrz,
Cytat:
Dziękuję nie wchodzę po raz kolejny
to jest dopiero konsekwencja w działaniu :mrgreen:
Cytat:
Znowu cały ST przejechany w tym artykule.
no cóż skoro dla Ciebie ST nie jest natchniony albo jest mniej znaczący to bez urazy ale Bóg też nie powinien być dla Ciebie znany z imienia np bo w NT go nie ma.Dziwne podejście ludzie mają.
dziekuje za odpowiedź,jesli uraziłem w jakiś sposób przepraszam,po prostu się z Tob ą nie zgadzam
Cytat:
Na dzisiaj już podziekuję za dyskusję,... dobrej nocy :)
wzajemnie,dobranoc ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-03-16, 06:59   

piotrz napisał/a:
Drugim dowodem na to jest Obj. 6:
(9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. (10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? (11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

Jest to dowodem, że właśnie nie masz racji! 8-)
Mieli „odpocząć”, czyli poczekać na kogoś...
W jakim celu to czekanie – zastanawiałeś się Piotrze?

I coś marne to miejsce dla zbawionych, ...upchani gdzieś na dole, poniżej ołtarza...
Może w jakimś lochu... :-(
Cytat:
ale jak widać ani Paweł, ani Jan nie mieli z tym problemu, wiedzieli, że święci idą po śmierci do Pan i "są u Pana" czekając na dalszy rozwój wypadków na ziemi.

Wytłumacz, proszę – po kogo przyjdzie Pan w swym Adwencie?
Są już u Pana w chwili śmierci, a Pan ich ponownie zabierze do siebie?
Komuś coś pomieszało się. Obstawiam, że nie Jezusowi.
Cytat:
Więc zwrot, że ktoś "jest u Pana" jest całkowicie uzasadniony i jest też wspaniałą i cudowną obietnicą po życiu 'na tym padole', jak niektórzy mawiają :)

Akurat! :-P
Wytłumacz poniższy werset.
1Tes 4:16 br "Na głos archanioła i na dźwięk trąby Bożej Pan sam zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie zmartwychwstaną pierwsi."
Oni są u Pana przed swoim zmartwychwstaniem? :aaa:
Zauważasz zupełny brak logiki w tym, do czego chcesz wielu przekonać?
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-03-16, 15:26   

Henryk napisał/a:
Zauważasz zupełny brak logiki w tym, do czego chcesz wielu przekonać?


Mnie nie przekonał, dusze zabiera Jezus do siebie potem one czekają na połączenie się z ciałem. Dla mnie jest to brak logiki. Ciekawe jak dusze tam czekają to czy tęsknią za swoim ciałem ? i czy mówią do siebie kiedy to zmartwychwstanie? :-D
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-16, 21:38   

Sorki, nie dam rady dziś napisać, a to większe wypracowanie trzeba by,..

Henryk: sprawa jest prosta, ale jak się wprowadzi błędne dane to i każda logika się cała sypie. Ty wprowadzasz błędne dane i wtedy następuje "zupełny brak logiki", zgadzam się.


Krystian: Jakie ciała? Gdzie te ciała? Widziałeś jak wygląda ciało będące w ziemi kilkadziesiąt lat?? A kilkaset. O czy Wy gadacie?? A te ciała, które "wyda morze" to gdzie pływają?? O czym ta gadka?? I do czego tu niby tęsknić??
Wygląda na to, że weekend będę miał pełen gości,.. choć odpowiedź juz mam w głowie, trudno ją będzie przenieść. O "zmartwychwstaniu" też będzie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10