Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Boski Jehowa wskrzesza" - ossuaria z I wieku z Im
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-12, 22:33   

Mam taką wadę,że jeśli polubie i szanuję jakiegoś człowieka to jestem gotów się za niego podłozyć,że tak to ujmę,czasami tego załuje,ale teraz nie :-) Cóż,może Krystian to dojrzy i uszanuje.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-03-12, 22:43   

bartek212701 napisał/a:
Mam taką wadę,że jeśli polubie i szanuję jakiegoś człowieka to jestem gotów się za niego podłozyć,że tak to ujmę,czasami tego załuje,ale teraz nie :-) Cóż,może Krystian to dojrzy i uszanuje.


Ciebie Bartek naprawdę szanuję
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2012-03-18, 05:29   

A może tak na temat pisać? :mrgreen:

Interesujące.... Żydzi prowadzili śledztwo przeciwko Żydom i wydali wyrok uniewinniający.

Znamy wyroki wielu sędziów w Polsce, za UBecji czy nawet teraz. Masonerskie sądy są bardzo... hmmm... sprawiedliwe. Aż huczy w uszach od ich sprawiedliwości. Czyli sądy i wyroki sądowe w dzisiejszym świecie możemy śmiało potraktować z pewnym przymrożeniem oka. :mrgreen:

To jedna uwaga.

Druga uwaga, to problemy z pewnymi znaleziskami. Nie są to teksty biblijne ale poza biblijne. Biblia nie nazywa świątyni - domem Jahwe.

Żydzi nie wzywali imienia Boga nadaremno. To było zabronione przez Prawo. O ile takie imię istniało, jakie się sugeruje u ŚJ czy innych Jahwistów. (Termin angielski ludzi popierający imię Yahweh)

Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.

Za to Bóg zniszczył im świątynię i ukarał cały naród! Naród ten był tak zwyrodniały, morderczy, przewrotny i przeciwny Bogu, ze po ostrzeżeniach na przestrzeni 23 lat Bóg nie widział innego wyjścia, jak zniszczyć mieczem większość zbrodniarzy a splugawioną fałszywymi bóstwami świątynię całkowicie zburzyć.

Nic dziwnego, ze skoro Izraelici tak bardzo się Bogu sprzeniewierzyli, że od czasu do czasu znajdujemy pozabiblijne dowody na to.

Trzeci problem.

http://archeologiabiblijn...hrzescijanskie/

Z tego linka - tytuł artykułu...

“Boski Jahwe” na ossuariach z I wieku. Czy to najstarsze zabytki chrześcijańskie?

Zwróćmy uwagę na tytuł rzekomego boga. Boski Yahwe.

TO JEST DOWÓD NA TO, ŻE YAHWE NIE BYŁ BOGIEM. Był on boski! Czy ktoś tytułuje Boga - boskim?


Z tej przyczyny do dzisiaj Masoneria wielbi boskiego Jahwe!


Tekst z tego artykułu...

Cytat:
"Najciekawsza wydaje się jednak czteroliniowa grecka inskrypcja zawierająca imię Boże i wzmiankę o zmartwychwstaniu. Według odkrywców napis można odczytać jako „Boski Jehowo, powstań, powstań” lub „Boski Jehowa zabiera do Świętego Miejsca” lub „Boski Jehowa wskrzesza ze zmarłych”.


Ewidentny dowód na to, że ani Jahwe ani Jehowa nie są bogami!

Jakkolwiek byśmy nie patrzyli na ten dowód - albo jest to fałszerstwo.

Albo jest to prawda i Jahwe jest boski, ale Bogiem to on nigdy nie był i nie będzie. To po prostu imię jakiegoś demona.

Serdecznie dziękuję za namiary, Sławku...

PS. Nic dziwnego, że wytoczono tym facetom sprawę. Nawet pobieżny wgląd sugeruje, że coś tutaj nie gra!

Sąd w Jerozolimie... hmmm... skazał 2000 lat temu Jezusa na śmierć a Żydzi nadal nienawidzą Jezusa. Sprawdź ten link i film na dole tego linku!

http://nczas.com/wazne/co...zescijanskiego/

Skoro Żydzi generalnie są wrogami Chrześcijaństwa. Masoneria planuje jego fizyczne wyniszczenie, czego możemy się spodziewać po tych ludziach?

Czy spodziewa się ktoś sprawiedliwego wyroku sądowego od wyznawcy Talmudu, najbardziej antychrześcijańskiego dzieła na kuli ziemskiej?!

Możemy sie spodziewać coraz więcej 'odkryć' w Izraelu i pewnego dnia zostanie odkryta zapewne Arka Przymierza, i okaże się, że wszyscy się mylimy i rzeczywistym mesjaszem jest... Lucyfer!

Zwłaszcza, że satanizm jest promowany jako nako globalna religia światowa. Kto stoi za ową promocją? Czy Watykan i Syjoniści protestują!?

Przeczytaj ten artykuł.

http://www.globalnaswiadomosc.com/satanizm.htm

Pozostaje nam tylko i wyłącznie czyste Słowo Boże bez żadnego 'boskiego' Jahwe czy 'boskiego' Jehowy!
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-18, 09:18   

fword,
Cytat:
Niestety jest smutną prawdą, że Izraelici w owej świątyni wielbili Jahwe, czyli bóstwo kananejskie.
Czy Ty masz równo pod sufitem ?
Cytat:
TO JEST DOWÓD NA TO, ŻE YAHWE NIE BYŁ BOGIEM. Był on boski! Czy ktoś tytułuje Boga - boskim?
No kurczaki :-D co chwila tu się tyutułuje Jezusa,że ma boską naturę,że jest boski itd :-) i robi się z Niego Boga więcej przykładów podawac ?
Cytat:
Pozostaje nam tylko i wyłącznie czyste Słowo Boże bez żadnego 'boskiego' Jahwe czy 'boskiego' Jehowy!
Ja nie mam takiego Pisma,ja mam z tym "demonem" trudno chyba to jakos przeżyje
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-03-18, 10:30   

Dobrze by było gdyby zbadali dokładniej te ossuarium. Wtedy można by było z większą dokładnością stwierdzić czy był dziełem chrześcijan czy Żydów. Jeśli do Żydów to do jakich? Tak samo jeśli do chrześcijan to do jakich? Czy z przed śmierci Jakuba Sprawiedliwego czy po? Czy należał do ebionitów? Nazarejczyków? Czy jeszcze innych chrześcijan? Pewnie minie trochę czasu zanim to odkryjemy :-) Dlatego historia jest ciekawa, zwłaszcza starożytna - pełna tajemnic. :-D
 
 
 
quetzalcoatl44 

Wiek: 101
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 100
Wysłany: 2012-03-18, 12:56   

ihvh to ieue dajcy/a zycie kod DNA :)

yc moze niedlugo opadna pewne blokady energetyczne i Ci ktorzy w niego wierza uzyskaja nowe swietliste ciala, Jezus to takze symbol przemiany DNA

888

Sad prawdpodobnie bedzie polegal na tym ze kazdy spojrzy w glab samego siebie i ujrzy tam nieskonczonosc i oceni sam siebie..

http://imageshack.us/phot...05/crossge.jpg/




Jezus to 888 - dodatkowa helisa DNA I przejscie miedzy wymiarami - Dlatego ''nikt nie przychodzi do Boga jak tylko przezemnie...'', '' Jestem droga , prawda, zyciem''

wiara w Jezusa gwarantuje uzdrowienie DNA i przejscie miedzy wymiarami:)

http://translate.google.p...%26prmd%3Dimvns

http://www.vismaya-maitre...ziecie_cz6.html

http://translate.google.p...%26prmd%3Dimvns
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2012-03-20, 12:54   

Co sie tyczy tego linka i tematu ,to pole do popisu maja ci co znaja hebr i greke na która tak sie powołują ..

http://translate.google.p...%26prmd%3Dimvns

Jesli chodzi o DNA , jest o tym mowa w liscie do rzym ....
Pisałam juz o tym ale ....
Ostatnio zmieniony przez kesja 2012-03-20, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-20, 13:16   

kesja napisał/a:
Co sie tyczy tego linka i tematu ,to pole do popisu maja ci co znaja hebr i greke na która tak sie powołują ..


http://translate.google.p...%26prmd%3Dimvns

Jesli chodzi o DNA , jest o tym mowa w liscie do rzym ....
Pisałam juz o tym ale ....

hej :)
napisz wiecej, interesuje mnie to.
Ta strona nie funkcjonuje.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2012-03-20, 13:35   IHVH-JESZUAH

kliknij na link jeszcze raz a jak nie to na ten ostatni pod obrazkami ..

Owszem strona bardzo ciekawa i ci co znają greke moga zaprzeczac podwazac albo przyznac ze IHVH-JESZUAH to TEN SAM 888

może E TERAZ stanie sie bardziej jasne dlaczego 8- dnia obrzezywano, jakby do nowego .?..

Pati to raczej quet....mógł by nam więcej napisac ,


Cytat:
który interpretowany jest Bóg z nami. Potem Józef powstawszy ze snu uczynił tak, jak anioł Pański miał mu na to pozwolił, i wziął mu jego żona: A nie wiedział ją, póki nie zrodziła syna pierworodnego, i nazwał imię Jezus.

Mateusza 1,23

Pismo Święte naucza, że imię Jezusa jest tylko "imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." Mamy tożsamość:

Jezus (Ιησους) = 888

Liczba ta integruje wszystkie pomysły związane z numerem 8, takich jak oktawy, nowego początku, a wejście w przymierze Boga. Być może najbardziej zdumiewające zjawisko z tej liczby znajduje się w Boskiej Prologue (por. Jezus i YHVH ):

Jana 1.2-5 = dwadzieścia trzy tysiące osiemdziesiąt osiem = 26 (YHVH) x 888 (Jezus)

Należy zauważyć, że ta tożsamość jest całkowicie uzależniona od czterech indeksów IOTA znalezionych w tekście greckim.

Liczba 888 znajduje się również tutaj w Psalmie 98.2f

Pan objawił mu zbawienie ( 913 ): Jego sprawiedliwość kto ma on otwarcie pokazał w oczach pogan. On hath pomny na miłosierdzie swoje i swoją prawdę wobec domu Izraela: wszystkie krańce ziemi ujrzały zbawienie Boga naszego.
to z linka ...
No cóz nie znam sie na gematrii ,ale czy musze ?


Cytat:
Bo w Nim mieszka cała pełnia Bóstwa ciała. A wy się zakończyć w Nim, który jest głową wszelkiego księstwa i mocy:

Kol. 2.9f

Odkrycie indeksu jota przekształcił alfanumeryczny strukturę Bożego Prologu od chaosu do doskonałości krystaliczny. Cała konstrukcja studiował w ostatnich dwóch artykułach całkowicie znika, jeśli jest zaniedbywane. Mogę zaświadczyć z dziesięciu latach studiów piekielnie szczegółowe - świadczy bazy ponad 18.000 alfanumerycznych tożsamości - że nie ma istotnej struktury można znaleźć w Boskich sans prologu subscipt jota. Oh! Jak to się zmieniło w momencie, I przyznał najmniejszych liter!

Jak zaznaczono w Boskiej Prologu mamy tożsamość:

Suma Jana 1.2-5 = +23088 = 39 (JEDEN PAN) x 592 (Bóstwo)

Zmiana układu czynników plony:

Suma Jana 1.2-5 = +23088 = 26 (YHVH) x 888 (Jezus)

Tożsamość ta jest zdumiewająca nie do opisania! Jest to produkt z dwóch podstawowych Imion Boskich, pic (YHVH) - od Holograph Unity - i Jezus, imię ponad wszelkie imię! Chwała! A wszystko to w Jana 1.2-5!

Jest niezwykle ważne, aby uświadomić sobie, że znaczenie tych dwóch liczb został już w pełni ustalone przez lata zanim znalazłem ich osadzone w alfanumeryczny struktury powyższym wersie.
Znaczenie liczby 26 pozostaje wiecznie z siedzibą w osobowego Boga nazwy zaprojektowanej dla siebie - (YHVH).
Jej integracja z innymi nazwami podstawowych Bożego w Holograph Unity znacznie powiększa swoją chwałę. Podobnie, Numer 888 pierścienie i rozbrzmiewa z wiecznej chwały Pana panów, Jezus! Halellujah! Ponadto, zarówno z tych liczb występują razem w Malachiasza 3,6:

Ja jestem Pan, że nie zmieni

pic

Ani YHVH, Lo Shaniti


= 888

Piękno tej tożsamości jest, że znaczenie tego wersetu jest odzwierciedlona w postaci najbardziej symetryczny numerem - 888 -. które można permutowanymi, odwrócony i odbicie w lustrze, wszystko bez zmian Aby znaleźć te dwie liczby zespolone w Divine Prolog jest po prostu zbyt oszałamiająca wypowiadać.

John jest Ewangelia Światła. Boskie Stworzenie linki Prolog i Światło, podobnie jak Księga Rodzaju 1. Zmiana układu czynników ponownie teraz integruje numer 23088 o wartości Genesis 1.4. Mamy tożsamość:

Suma Jana 1.2-5 = +23088 = 13 x jedna tysiące siedemset siedemdziesiąt sześć = 13 x 37 x 48

Jeśli czytasz te artykuły w porządku, należy rozpoznać dwa ostatnie czynniki, ponieważ pojawiają się one dwa razy w pierwszej Holograph Day ! Oni także są osadzone w Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych Ameryki, który wyświetla 13 -stopniową piramidę z datą 1776 w bazie. Ale to nie wszystko. Mamy również tożsamość (zwróć uwagę na indeks jota - co jest napisane inline dla jasności - jest niezbędne do tego obliczenia):

W Nim było życie



Pl auto zoe pl


= 2439 = 9 x 271

Światło i Życie! Liczba 271 jest dziesiątą Sześciokątne Numer znajduje się w sercu gwiazdy Izraela 541 . Wydaje się trzy razy w pierwszej Holograph Day. Mamy więc podwójną integrację Jana 1.2-5 z Genesis 1.3-4 za pomocą dwóch liczb pierwszych, które same są dwukrotnie powtórzone w pierwszej Holograph Day:


http://translate.google.p...%26prmd%3Dimvns
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 17:34   

Kesja, nie mogę sie doczytać: dlaczego Jana.1.2-5 jest kojarzona z liczbą dwadzieścia trzy tysiące osiemdziesiąt osiem?
 
 
quetzalcoatl44 

Wiek: 101
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 100
Wysłany: 2012-03-20, 19:21   

http://translate.googleus...mrYwA43IKJHfh6G


http://translate.googleus...IKJHfh6G_meIuQw
 
 
Era Zwodnika 

Wyznanie: Chrześcijanin/były katolik
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 41
Wysłany: 2012-03-20, 20:25   

Nie zapędziliście się trochę z tymi cyferkami? Proszę wszystkich jeszcze raz o przemyślenie, czy naprawdę wierzą w jakąś cudowną przemianę DNA, bo mi to wszystko kojarzy się z New Age i rokiem 2012. Jest to oczywiste kłamstwo. Znowu próbują nam wmówić, że człowiek jest Bogiem. Przecież ta filozofia została wymyślona przez Nietzschego i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło ostatnim razem.

Nie dajcie się w konia robić :-D
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 20:42   

Era Zwodnika napisał/a:
Znowu próbują nam wmówić, że człowiek jest Bogiem. Przecież ta filozofia została wymyślona przez Nietzschego i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło ostatnim razem.

Nietsche? No popatrz, a ja myślałem że Jezus.
J.10.34.Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? /BW/
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2012-03-20, 21:00   

Parmenides napisał/a:

Nietsche? No popatrz, a ja myślałem że Jezus.
J.10.34.Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? /BW/


Parme, jak to rozumiesz? Przy tym wersecie jest przypis tłumaczy z Psalmu 82,6. Podaje się, że chodzi o przywódców Izraela.

W Septuagincie, w tym psalmie też jest theoi. Ale ewidentnie chodzi o śmiertelników.
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 21:02   

AD. quetzalcoatl44
Wielkie dzięki! Znam oczywiście tę stronę, jest wspaniała; ale nie skojarzyłem że to stamtąd. Sprawdziłem - zgadza się. Trzeba jeszcze pokombinować co zrobić z 1.1, no i właściwie z całym Prologiem. Zabieram się do pracy. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10