Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Boski Jehowa wskrzesza" - ossuaria z I wieku z Im
Autor Wiadomość
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 21:16   

.Cyprian. napisał/a:
Parme, jak to rozumiesz? Przy tym wersecie jest przypis tłumaczy z Psalmu 82,6. Podaje się, że chodzi o przywódców Izraela.

Tak jak napisano w Biblii: w Psalmie: Elohim Attem; dosłownie "Bogami wy (jesteście)"
/Vocatio ma tu ewidentnie błąd - wstawiło l.p/.
Nie zwracaj uwagi na tendencyjne przypisy; na temat tego wersu napisano już zreszta całą bibliotekę i nic innego wymyśleć się nie dało. O ile wiem, jest to sól w oku wszystkich religii chrześcijańskich. Po prostu: jest tu stwierdzone że ludzie są Bogami, o żadnych przywódcach Izraela mowy nie ma.
.Cyprian. napisał/a:
W Septuagincie, w tym psalmie też jest theoi. Ale ewidentnie chodzi o śmiertelników.

No tak, śmietelnicy (ludzie) są bogami. Teoi este.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2012-03-20, 21:24   

Parmenides napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Parme, jak to rozumiesz? Przy tym wersecie jest przypis tłumaczy z Psalmu 82,6. Podaje się, że chodzi o przywódców Izraela.

Tak jak napisano w Biblii: w Psalmie: Elohim Attem; dosłownie "Bogami wy (jesteście)"
/Vocatio ma tu ewidentnie błąd - wstawiło l.p/.
Nie zwracaj uwagi na tendencyjne przypisy; na temat tego wersu napisano już zreszta całą bibliotekę i nic innego wymyśleć się nie dało. O ile wiem, jest to sól w oku wszystkich religii chrześcijańskich. Po prostu: jest tu stwierdzone że ludzie są Bogami, o żadnych przywódcach Izraela mowy nie ma.
.Cyprian. napisał/a:
W Septuagincie, w tym psalmie też jest theoi. Ale ewidentnie chodzi o śmiertelników.

No tak, śmietelnicy (ludzie) są bogami. Teoi este.


No to o jakich ludziach jest ten Psalm? W wersecie 2-gim jest BW-P:
www.biblia.info.pl napisał/a:
(2) Jak długo jeszcze zamierzacie niesprawiedliwie sądzić i czynić przez to zadość upodobaniom bezbożnych?
Jacy to sędziowie?
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 21:37   

.Cyprian. napisał/a:
Jacy to sędziowie?

Nie wiem dokładnie, pewnie tacy jak wynikają z kontekstu. Nie widzę tu związku, zobacz cały wers 6 - dotyczy to wszystkich.; potwierdza to i uwiarygadnia wypowiedź Jezusa w Ew.J.
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2012-03-20, 21:42   

Parmenides napisał/a:
.Cyprian. napisał/a:
Jacy to sędziowie?

Nie wiem dokładnie, pewnie tacy jak wynikają z kontekstu. Nie widzę tu związku, zobacz cały wers 6 - dotyczy to wszystkich.; potwierdza to i uwiarygadnia wypowiedź Jezusa w Ew.J.


Hm..., muszę to przemyśleć. Szukałem w dziale 'wersety' na tym forum o tym wersecie z Psalmów, ale nic nie znalazłem . Było już o tym? Przyznam się, że trochę zdurniałem. Chętnie jeszcze popiszę z Tobą na ten temat, jak masz na to ochotę. Pozdrawiam.
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-20, 21:52   

.Cyprian. napisał/a:
Chętnie jeszcze popiszę z Tobą na ten temat, jak masz na to ochotę.

Bardzo chętnie również, tylko że moja wiedza w tym temacie tu się chyba kończy. Nie bardzo wiem co dalej można powiedzieć. Może jutro coś wymyślimy. :-D
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-20, 22:14   

Era Zwodnika napisał/a:
Nie zapędziliście się trochę z tymi cyferkami? Proszę wszystkich jeszcze raz o przemyślenie, czy naprawdę wierzą w jakąś cudowną przemianę DNA, bo mi to wszystko kojarzy się z New Age i rokiem 2012. Jest to oczywiste kłamstwo. Znowu próbują nam wmówić, że człowiek jest Bogiem. Przecież ta filozofia została wymyślona przez Nietzschego i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło ostatnim razem.

Nie dajcie się w konia robić :-D


A co oznaczaja slowa Jezusa-zamieszka w nas pelnia Boza? To jest OBIETNICA... a satan myslisz ze czyja "religie" nasladuje?
 
 
letter
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-21, 08:21   

Era Zwodnika napisał/a:
Proszę wszystkich jeszcze raz o przemyślenie, czy naprawdę wierzą w jakąś cudowną przemianę DNA, bo mi to wszystko kojarzy się z New Age i rokiem 2012. Jest to oczywiste kłamstwo. Znowu próbują nam wmówić, że człowiek jest Bogiem.

Są różne zwodnicze nauki.
 
 
letter
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-21, 08:26   

Parmenides napisał/a:
No popatrz, a ja myślałem że Jezus.
J.10.34.Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? /BW/

To co zrobiłeś to zwodnicza manipulacja, brzydka, ohydna ale nie powinno to dziwić.
 
 
letter
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-21, 09:00   

Parmenides napisał/a:
Po prostu: jest tu stwierdzone że ludzie są Bogami

Kłamstwo.
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-21, 09:04   

letter napisał/a:
To co zrobiłeś to zwodnicza manipulacja, brzydka, ohydna ale nie powinno to dziwić.

A może tak merytoryczne argumenty, jeśli łaska? :->
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-03-21, 09:13   

Parmenides napisał/a:
letter napisał/a:
To co zrobiłeś to zwodnicza manipulacja, brzydka, ohydna ale nie powinno to dziwić.

A może tak merytoryczne argumenty, jeśli łaska? :->


Obawiam się, że kolega letter nie będzie w stanie ;-)
Gustuje tenże w lapidarnym wyrażaniu swoich odczuć, najczęściej negatywnych względem innych. Z argumentami z jego strony się nie spotkałem (jesli przeoczyłem to z góry przepraszam).
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Era Zwodnika 

Wyznanie: Chrześcijanin/były katolik
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 41
Wysłany: 2012-03-21, 09:44   

Moja odpowiedź. To, że Jezus powiedział, że jesteśmy bogami nie oznacza, że jesteśmy Bogiem, tylko że jesteśmy Synami Bożymi. Rozumienie tego cytatu w sensie, że to ja jestem Bogiem i nie ma Boga poza mną powoduje takie zdarzenia w historii jak np. II wojna światowa.

Cytat:
"Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone), do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi; jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu."



Cytat:
A co oznaczaja slowa Jezusa-zamieszka w nas pelnia Boza? To jest OBIETNICA... a satan myslisz ze czyja "religie" nasladuje?


Oczywiście naśladuje Pismo. Jezus mówiąc, że zamieszka w nas pełnia miał na myśli Ducha Świętego.

Szatan twierdzi, że wąż nie kłamał w Edenie, więc jego pełnia polega "na podnoszeniu wibracji" przez zajmowanie się okultyzmem, co ma doprowadzić do cudownej przemiany świata i złotego wieku dla wszystkich. Nie ma żadnych wymagań moralnych poza "podnoszeniem wibracji".
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-03-21, 10:11   

Era Zwodnika napisał/a:
To, że Jezus powiedział, że jesteśmy bogami nie oznacza, że jesteśmy Bogiem, tylko że jesteśmy Synami Bożymi.

Mogę się zgodzić z taką interpretacją. Przedstawił bym to jeszcze tak: Jezusowi w tej (niezwykle ważnej) wypowiedzi chodzi o to, że w każdy człowieku jest cząstką Boga, cząstka boskości (analogicznie jak w synu jest "cząstka" ojca i to spora). To tak, jakby porównać płomień świecy do wielkiego ogniska. Różnica jest oczywista, ale najgłębsza natura ognia pozostaje ta sama.
.
Era Zwodnika napisał/a:
Rozumienie tego cytatu w sensie, że to ja jestem Bogiem i nie ma Boga poza mną

Takie stanowisko jest oczywistym nonsensem.
 
 
fword 
zbanowany


Pomógł: 1 raz
Wiek: 70
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 591
Skąd: Australia
Wysłany: 2012-03-21, 10:53   

Jest to nieco skomplikowane ale wskażę linię myślenia, nie mając czasu na dokładne udokumentowanie tego tematu. Mam na myśli termin - Bogowie jesteście.

Jeżeli najwierniejsi naśladowcy Jezusa zostaną ADOPTOWANI jako jego bracia, stają się automatycznie synami Bożymi.

Paweł pisał - aniołów sądzić będziemy.

Dalej mamy144.000 współkróli Jezusa, którzy będą zasiadali na tronach i sądzili 12 pokoleń izraelskich.

Czyli nie dość, ze władza królewska, władza militarna także - będą walczyć u Jezusa boku przeciwko satanistom i demonom w wielkiej bitwie Armagedonu.

Dalej Objawienie mówi, ze owe 144.000 posiada przywilej nieśmiertelności - czyli identyczny przywilej, jaki posiada Jezus.

Życie wieczne to życie bez końca, ale nieśmiertelność, to przywilej totalnego zaufania Boga do owych współkróli - identyczny, jakim Bóg Ojciec obdarzył Syna.

Z tego względu będą uznani za synów Bożych uzyskują także tytuł Bogów. Nad nimi druga śmierć nie ma mocy.

W tym kontekście widać, ze tytuł Boga to znacznie szersze pojęcie i niekoniecznie odnosi się tylko wyłącznie do Boga Ojca.

Dlatego Jezus posiada tytuł Boga Wszechmogącego i wiele funkcji królewskich z sądzeniem włącznie powierzy on swoim braciom, czyli adoptowanym synom Bożym.

Taki temat zasługuje na głębsze zbadanie.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2012-03-21, 11:46   

quetzalcoatl44 napisał/a:
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&prev=/search%3Fq%3D23088%2Bjohn%2B1.2.5%26hl%3Dpl%26biw%3D1006%26bih%3D600%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.biblewheel.com/gr/GR_Creation_JJ.asp&usg=ALkJrhhik5_9mrYwA43IKJHfh6G


http://translate.googleus...IKJHfh6G_meIuQw



Ale od czego zacząc jak zbadac czy tak sie rzeczy maja ...?
Widze co tam pisze , i CZUJE , ale jak to zbadać ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11