Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem ze ST: JHWH?
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-03-18, 17:16   

Pati napisał/a:
Moj wiek rozciagniety byl w czasie. Sa natomiast tacy, ktorzy pielgrzymuja juz z Panem 10, 20 lat i na pytanie kto jest twoim Ojcem, odpowiadaja Ojciec, lub ktojest twoim Bogiem- mowia Bog.

Ja nie pielgrzymuje, ale jak ktoś mnie się pyta kto jest twoim ojcem odpowiadam Edward. Jak ktoś się pyta mojego ojca kto jest twoim synem odpowiada Krystian
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-19, 17:15   

krystian napisał/a:
Pati napisał/a:
Moj wiek rozciagniety byl w czasie. Sa natomiast tacy, ktorzy pielgrzymuja juz z Panem 10, 20 lat i na pytanie kto jest twoim Ojcem, odpowiadaja Ojciec, lub ktojest twoim Bogiem- mowia Bog.

Ja nie pielgrzymuje, ale jak ktoś mnie się pyta kto jest twoim ojcem odpowiadam Edward. Jak ktoś się pyta mojego ojca kto jest twoim synem odpowiada Krystian

Twardo stapasz po ZIEMI, a ja nie o takim synostwie pisze, ale co tam....
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-21, 22:53   

Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-21, 23:04   

Anna01 napisał/a:
Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:



EMET:
Oto pewien werset --
"Bo gdy Bóg dał obietnicę Abrahamowi, a nie mógł przysiąc na nikogo większego, przysiągł na samego siebie," - do Hebrajczyków 6:13, PNŚ.

Identyczną frazę, jak w Amosa 6:8, mamy m.in. w Jeremiasza 51:14, gdzie wg PNŚ czytamy: "Jehowa Zastępów przysiągł na własną duszę [hebr.: < benafszo >]: 'Napełnię cię ludźmi jak szarańczami i śpiewnie nad tobą wykrzykną'.".



Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-21, 23:18   

EMET napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:



EMET:
Oto pewien werset --
"Bo gdy Bóg dał obietnicę Abrahamowi, a nie mógł przysiąc na nikogo większego, przysiągł na samego siebie," - do Hebrajczyków 6:13, PNŚ.
.
Emecie, ale w tamtym wersecie przysięgał na swoje życie i dziwnie mi to brzmi.
Ostatnio zmieniony przez Parmenides 2012-03-24, 14:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-21, 23:42   

Anna01 napisał/a:

Emecie, ale w tamtym wersecie przysięgał na swoje życie i dziwnie mi to brzmi.



EMET:
Tak oddano w Przekładzie...

Jak przedłożyłem wg uproszczonej trans., mamy frazę: < benafszo >, a dokładniej: < bənəphszô /= < bənəphszô >/ -- בְּנַפְשׁוֹ, gdzie, poza przyimkiem < bə >, mamy od rdzennej ZNANEJ formy: < nephesz > /= < nefesz >/, co bywa oddawane w PNŚ konsekwentnie jako "dusza" i stosowne odmiany gramatyczne.

Oto zapis owej formy -- נֶפֶשׁ -- < nĕphĕsz > /= < nĕfĕsz >/

Oto oddanie do Hebrajczyków 10:38 w PNŚ: „Ale prawy mój będzie żył dzięki wierze”, a „jeśli się wycofuje, moja dusza nie ma w nim upodobania”.

Sama forma gram. < nafszo > [bez przyimka] występuje w tekście BH ok. 90 razy. Wielekroć czytamy w BH w odniesieniu do 'duszy Boga' JHVH: w sensie: moja /jego/ dusza...


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-03-22, 06:45   

Amo 6:8 Nowa biblia Gdaśka " Pan, WIEKUISTY, zaprzysiągł to na Siebie – mówi WIEKUISTY, Bóg Zastępów."
Poznańska "(8) Poprzysiągł Jahwe na samego siebie: -
Brzeska "(8) – Bóg zaś i Pan nasz poprzysiągł na siebie
(Na wyższa istotę już nie mógł, ponieważ takiej nie było!)
O swoim "życiu" podają dwa tłumaczenia:
Tysiąclatka "(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie -
B.warszawska "(8) Przysiągł Wszechmogący Pan na swoje życie
Co zgadza się z tłumaczeniem Nowego Świata:
"(8) " 'Wszechwładny Pan, Jehowa, przysiągł na swą duszę',
Ponieważ każda istota żyjąca jest duszą.
Dotyczy to także Boga!
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-22, 10:11   

EMET napisał/a:
Anna01 napisał/a:

Emecie, ale w tamtym wersecie przysięgał na swoje życie i dziwnie mi to brzmi.



EMET:
Tak oddano w Przekładzie...

Jak przedłożyłem wg uproszczonej trans., mamy frazę: < benafszo >, a dokładniej: < bənəphszô /= < bənəphszô >/ -- בְּנַפְשׁוֹ, gdzie, poza przyimkiem < bə >, mamy od rdzennej ZNANEJ formy: < nephesz > /= < nefesz >/, co bywa oddawane w PNŚ konsekwentnie jako "dusza" i stosowne odmiany gramatyczne.

Oto zapis owej formy -- נֶפֶשׁ -- < nĕphĕsz > /= < nĕfĕsz >/

Oto oddanie do Hebrajczyków 10:38 w PNŚ: „Ale prawy mój będzie żył dzięki wierze”, a „jeśli się wycofuje, moja dusza nie ma w nim upodobania”.

Sama forma gram. < nafszo > [bez przyimka] występuje w tekście BH ok. 90 razy. Wielekroć czytamy w BH w odniesieniu do 'duszy Boga' JHVH: w sensie: moja /jego/ dusza...


Stephanos, ps. EMET


EMET:
dzisiaj, 2012.03.22.

Lekka corrigenda --
Powinna być trans.: < bənăphszô > /= < bənăfszô >/ [przez < ă >, nie przez < ə > /pod literą n[un]/. Także "f" w "/= <...>/", nie zaś "ph".

Sorry... :-/

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-22, 12:14   

Henryk napisał/a:
Amo 6:8 Nowa biblia Gdaśka " Pan, WIEKUISTY, zaprzysiągł to na Siebie – mówi WIEKUISTY, Bóg Zastępów."
Poznańska "(8) Poprzysiągł Jahwe na samego siebie: -
Brzeska "(8) – Bóg zaś i Pan nasz poprzysiągł na siebie
(Na wyższa istotę już nie mógł, ponieważ takiej nie było!)
O swoim "życiu" podają dwa tłumaczenia:
Tysiąclatka "(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie -
B.warszawska "(8) Przysiągł Wszechmogący Pan na swoje życie
Co zgadza się z tłumaczeniem Nowego Świata:
"(8) " 'Wszechwładny Pan, Jehowa, przysiągł na swą duszę',
Ponieważ każda istota żyjąca jest duszą.
Dotyczy to także Boga!


a niezyjaca juz nie jest;)
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-22, 12:18   

Anna01 napisał/a:
Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:


Ania, przeklady sa rozne to prawda. Jesli byla prosba skierowana do Boga o wskazanie czegos, czy na cos, czy moze o potwierdzenie pewnej sprawy...to odpowiedz jest jedna, a nawet jednoznaczna:))))
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-22, 13:04   

Pati napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:


Ania, przeklady sa rozne to prawda. Jesli byla prosba skierowana do Boga o wskazanie czegos, czy na cos, czy moze o potwierdzenie pewnej sprawy...to odpowiedz jest jedna, a nawet jednoznaczna:))))


EMET:

W Habakuka 1:12 czytamy: "Czyż nie istniejesz od dawien dawna, Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia." - oddanie wg PNŚ. Por. oddanie w B. Pozn.
Translacja sprzed poprawek soferim, tzw. "Tiqqune Sopferim".


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-22, 14:04   

Amos 6:8
8. Przysiągł panujący Pan sam przez się, mówi Pan, Bóg zastępów: Zbrzydziłem sobie pychę Jakóbową i pałace jego mam w nienawiści; przetoż podam miasto i wszystko, co w niem jest, nieprzyjacielowi;
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-03-22, 14:20   

EMET napisał/a:
Pati napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Znalazłam ciekawy werset :mysli:

Amosa 6
(8) Poprzysiągł Pan Bóg na swoje życie - wyrocznia Pana, Boga Zastępów: Brzydzę się pychą Jakuba i nienawidzę jego pałaców, wydam więc [wrogom] miasto i to, co się w nim znajduje.

Jak to nieśmiertelny Bóg mógł przysięgać na swoje życie ?
Czyżby zakładał, że może ........... umrzeć ? :shock:


Ania, przeklady sa rozne to prawda. Jesli byla prosba skierowana do Boga o wskazanie czegos, czy na cos, czy moze o potwierdzenie pewnej sprawy...to odpowiedz jest jedna, a nawet jednoznaczna:))))


EMET:


W Habakuka 1:12 czytamy: "Czyż nie istniejesz od dawien dawna, Jehowo? Boże mój, Święty mój, ty nie umierasz. Jehowo, na sąd to ustanowiłeś; i ty, Skało, założyłeś to dla upomnienia." - oddanie wg PNŚ. Por. oddanie w B. Pozn.
Translacja sprzed poprawek soferim, tzw. "Tiqqune Sopferim".


Stephanos, ps. EMET


Masz racje, Duch Pana Jezusa nie umarl, a cialo jako ofiara zostalo ustalone ofiara sprawiedliwa na wieki wieczne -przez JEGO WIECZNEGO DUCHA.
Duch nie umiera, nawet duch czlowieka czeka na sad.
Pan Jezus w swoim Duchu poszedl oglaszac wyzwolenie wiezniom w Szeolu, wiec nie ma tu sprzecznosci. Za to Skala nazywano tez Chrystusa-a wiemy ze Skala fundament jest JEDEN.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-03-22, 14:50   

Pati napisał/a:

Masz racje, Duch Pana Jezusa nie umarl, a cialo jako ofiara zostalo ustalone ofiara sprawiedliwa na wieki wieczne -przez JEGO WIECZNEGO DUCHA.
Duch nie umiera, nawet duch czlowieka czeka na sad.
Pan Jezus w swoim Duchu poszedl oglaszac wyzwolenie wiezniom w Szeolu, wiec nie ma tu sprzecznosci. Za to Skala nazywano tez Chrystusa-a wiemy ze Skala fundament jest JEDEN.



EMET:
Jaką to [niby?] 'rację mam', wg Twojego oznajmienia, 'Pati', jeśli dalszy Twój komentarz jest jedynie Twoim uważaniem, nie moim. :-/

Skoro już piszesz: "Pan Jezus w swoim Duchu poszedł ogłaszać wyzwolenie więźniom w Szeolu", to zechciej się jednak wczytać dokładnie w treść 1 Piotra 3:18 - 20.
Czytany wyraźnie, iż dopiero 'po ożywieniu w duchu w tym też stanie' poszedł głosić [co nie znaczy 'obwieszczać wyzwolenie'!] uwięzionym [ale nie w Szeolu, bynajmniej... :-( ].

O tej kwestii były już post/y/ na Forum; w tym i moje, E. ;-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-03-22, 14:53   

Pati napisał/a:
a niezyjaca juz nie jest;)

Dusza nieżyjąca jest... nieżyjąca. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11