Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Figurki przed którymi klękacie
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-03-24, 19:32   

Protestancii dostatecznie długo byli w obięcjach matki swojej rzymskiego kościoła więc naukę otrzymali dostatecznie dobrą w tym temacie.I niektórzy podążyli za nią.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-24, 19:49   

Jezus dał wspaniale przykazanie ze wskazaniem cechy rozpoznawczej jego uczniów - czlonków prawdziwej religii:
"Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie.
Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będziecie się nawzajem miłować
"(Jana 13:34,35).
Historia KK pokazuje, iż milosci w nim nie ma, a tylko słowa.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-24, 23:59   

Witaj Pitero :-)
Cieszę się, że i na tym forum mamy okazję się spotkać.

piszesz:
Cytat:
Figury i obrazy przenikneły z poganstwa w pierwszych wiekach, poza tym kk wcale nie twierdzi
że to przykazanie juz nie obowiazuje, mówi tylko że połaczył przykazania ze wzgeldów formalnych


Jeżeli Kościół katolicki twierdzi, że nie unieważnia tego przykazania, to dlaczego zlekceważył to Boże upomnienie :?: :mysli:
Dlaczego wprowadził do swoich kościołów i do domów swoich wiernych całe mnóstwo obrazów i rzeźb,
którym ludzie oddają chwałę i cześć :?: :mysli:


Jeszcze raz przypomnę II przykazanie Dekalogu:
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań" - II Mojż. 20:4-6; V Mojż. 5:8-10;


Skoro Bóg mówi żadnej, to żadnej.


W Księdze Izajasza w 2:8-9, czytamy: -
„Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu co uczyniły ich palce.
I tak poniżył się człowiek i spodlał rodzaj ludzki: Ty im nie przebaczysz”.


Prorok Samuel mówi, że:
"nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo
i oddawanie czci obrazom."
- I Sam. 15,23 ( przekład brytyjski ).

Czy widzisz, jak wielkim jest to grzechem :?: :aaa:

Dlatego usuńmy wszystkie bałwany zrobione rękami ludzkimi i nigdy im się nie kłaniajmy, ani ich nie czcijmy,
gdyż byłoby to wielkim bałwochwalstwem.

Pitero, co Ty o tym myślisz :?: :mysli:

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-03-25, 00:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-03-25, 00:09   

ja zadam inne pytanie, czemu w XVI wieku pojawił się pogląd że obrazy i figurki są złe, skoro przez XV wieków Kościół to przyjmował, ba dość dobrze poradził sobie z ikonoklazmem! Mówiąc Kościół mam na myśli wszystkich prób protestantyzmu. Co do II przykazania? Nie wiem co figurki mają do II przykazania, są integralną częścią I, bo poza nim nie ma te przykazanie sensu, ba wychodzi na to że Bóg jest niesłowny bo później KAŻE robić figurki i obrazy!

Nie widzę sensu pisania o tym, znamy swoje racje. Ja mogę się modlić o zrozumienie dla protestantów i konsekwencję, bo skoro Kościół nie może być zwiedziony przez szatana to jak można wytłumaczyć XV, czy XVIII wieków był w zapaści!

pozdrawiam
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-25, 01:58   

Witaj Marcin :-)

piszesz:
Cytat:
czemu w XVI wieku pojawił się pogląd że obrazy i figurki są złe, skoro przez XV wieków Kościół to przyjmował,
ba dość dobrze poradził sobie z ikonoklazmem!


Może dlatego, że wcześniej ludzie w ogóle nie mieli dostępu do Biblii :?:
Ponadto nie wszyscy umieli czytać, a ich czas był również bardzo napięty, gdyż odrabiali pańszczyznę.
Całkowicie zaufali księżom.

Bóg, między innymi przez Marcina Lutra dokonał dzieła zreformowania kościoła i oświecenia świata.

Marcin, a dla Ciebie kto jest ważniejszy, Słowo Boże czy Twoi przełożeni :?: :mysli:

Maja.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-25, 02:06   

Marcin napisał:
Cytat:
Co do II przykazania? Nie wiem co figurki mają do II przykazania, są integralną częścią I, bo poza nim nie ma te przykazanie sensu, ba wychodzi na to że Bóg jest niesłowny bo później KAŻE robić figurki i obrazy!


:shock: Zobacz o czym mówi pierwsze i drugie przykazanie :roll:

- I przykazanie:
"Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!"

Pierwsze przykazanie nakazuje wiarę, kult i posłuszeństwo w stosunku do jedynego Boga,
który wchodzi w przymierze z człowiekiem, dając mu obietnicę zbawienia, a domagając się od niego wiary
i wypełniania Jego przykazań. Zakazuje natomiast oddawania czci należnej Bogu komukolwiek i czemukolwiek poza Nim.
Dlatego chrześcijanin nie szuka poza Nim oparcia, ufa jedynie Bogu i Jemu pragnie służyć.


Nie ma innych bogów, jest tylko Jeden, ale szatan stara się odwrócić naszą uwagę od Boga prawdziwego,
a skierować na kogoś, lub na coś innego, komu będziemy służyli jak Bogu.



II przykazanie:
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań"


Treść tego przykazania wyjaśnia, dlaczego Kościele Chrześcijan nie ma żadnych obrazów, rzeźb ani przedmiotów otaczanych kultem religijnym. Przez ten kategoryczny zakaz Bóg chroni nas nie tylko przed pogańskim bałwochwalstwem, ale też przed wypaczającym wiarę otaczaniem czcią figur, obrazów, przedmiotów i miejsc świętych oraz przed odwracaniem uwagi od tego, że Bóg jest Duchem i cześć należy Mu oddawać w Duchu i w prawdzie
- Ew. Jana 4,24.

Nie stawiamy nikogo, ani niczego na miejscu Boga, gdyż On nie toleruje innych obok siebie.


Żydzi nigdy nie koronowali żadnych obrazów, ani figur.
Nie otaczali ich również żadną czcią, gdyż wiedzieli, że to się Bogu nie podoba.
Bóg pouczył ich, aby tego nie czynili.



W Piśmie Świętym czytamy o ozdobieniu świątyni wizerunkami cherubów na Boże polecenie.

Obrazy i rzeźby są tylko i wyłącznie ozdobą.
Bóg nie powiedział nigdy, że nie wolno czynić ozdób, powiedział jednak nie czyń czegokolwiek
czemu byś cześć oddawał, pokłony składał i służył.
Cześć i pokłony należą się tylko Bogu.


Marcin, czy teraz już rozumiesz treść II przykazania :?: :-D

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-03-25, 02:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-03-25, 02:14   

to jest pierwsze:
Cytat:
Wj 20:1-6
1. Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
2. Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
6. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.



a to drugie

Cytat:
7. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(BT)


Kult idoli i bałwochwalizm to jedno i to samo. Bóg zakazuje czcenia nieistniejących bożków, zakaz tworzenia rzeźb i obrazów nie ma zastosowania gdy mowa o formie czcenia prawdziwego Boga!



Jest 3 rano, bym napisał więcej ale oczy mi się zamykają
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-25, 02:31   

Marcin,
Cytat:
Ja mogę się modlić o zrozumienie dla protestantów i konsekwencję, bo skoro Kościół nie może być zwiedziony przez szatana to jak można wytłumaczyć XV, czy XVIII wieków był w zapaści!

Nie ma wielu prawdziwych Kościołów, jest tylko jeden Kościół żywy i prawdziwy o którym czytamy w Piśmie Świętym,
i w Nim panuje porządek.

Jest On przyrównany do żywego organizmu, którego Głową jest Jezus Chrystus ( Ef.4:15, Ef.5:23, Ef.1:22 ), a my
w jednym Duchu zostaliśmy ochrzczeni w to jedno ciało - dlatego jesteśmy Ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.


Kto nie należy do tego Kościoła, nie będzie w Bożym Królestwie :-(
Ten Kościół jest święty, ponieważ jest Ciałem Chrystusa - 1 Kor. 12:27.

Kto do niego należy, we wszystkim jest posłuszny Głowie czyli Jezusowi Chrystusowi :-)

Tego Kościoła moce piekielne nie przemogą. - Ew. Mat.16:18.
I ten Kościół nigdy nie był w zapaści.

Marcin, czy należysz do tego kościoła :?: :-D

Maja.
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-03-25, 13:32   

Cytat:
Dz 20:28
28. Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
(BT)


Cytat:

Jn 16:12-14
12. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie.
13. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
14. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
(BT)

Cytat:

Jn 21:15-17
15. A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje.
16. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje.
17. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.
(BT)


należę do Świętego Apostolskiego, Powszechnego Kościoła, tak jak co niedziele recytuje w Credo!
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-03-25, 17:02   

Dz 20:28
28. Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
(BT)

No właśnie- należysz do odłamu Kościoła Powszechnego (który sobie przyjął nazwę ,katolicki' aby podkreślić, że poza nim nie ma innych prawdziwych i ogólnoświatowych) który powstał w ten sposób, że biskupi z Dz 20:28 nie uważali na siebie i na całe stado, ale na pieniądze-stąd współpraca z cesarzem itd

jeżeli jesteś historykiem marcinie, to zauważ

,Konstytucja Apostolska' z 3 wieku zabrania służyć chrześcijanom w wojsku (nie tylkio ze względu na pogaństwo)

Dekrety z 4 wieku rzucają klątwe na dezerterów

......................

Nie widzisz odstępstwa?


Nie odpowiadaj mi-odpowiedz sobie i nie oszukuj się

Nawet katoliccy teologowie przyznają, że ,,od 313 roku wdarła sie do Kościoła trucizna, która udało się wydalić z Kościoła dopiero w latach 60 XX wieku"

Nie, to nie teoria spiskowa, że KK to (albo przynajmniej był) Kościołem odstępczym
To fakty


A wiesz jaka była największa zdrada?
Nie, nie doktryny-zdrada miłości-zabijanie ludzi myślących inaczej
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-25, 21:02   

Marcin, Kościół katolicki dopuścił się zmiany Dekalogu biblijnego.

Drugie przykazanie, które zabrania czynienia obrazów, rzeźb, figur i oddawania im pokłonu i czci zostało przez nich usunięte z Dekalogu.

Brakuje im więc jednego przykazania :roll:

Aby na powrót mieć dziesięć, dziesiąte przykazanie Boże, które mówi by nie pożądać i wymienia czego,
Kościół katolicki rozdzielił na dwa osobne.
I mają dziewiąte - nie pożądaj żony bliźniego swego.
I dziesiąte - ani żadnej rzeczy, która jego jest.


Każde przykazanie wyjęte z Dekalogu stanowi całość i może istnieć bez pozostałych.
Jak powiemy nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij - wiemy o co chodzi.

Natomiast dziesiąte przykazanie z Kościoła katolickiego, które brzmi :
„ani żadnej rzeczy, która jego jest” nic nam nie mówi. To nawet nie jest pełne zdanie. Bo dopiero w połączeniu
z przykazaniem dziewiątym z Kościoła katolickiego dowiadujemy się o co chodzi, mianowicie, aby nie pożądać.

:shock: Widzimy więc, że nie jest to oryginalne przykazanie z Dekalogu biblijnego.


Rozdzielenie przykazania dziesiątego jest dużym nadużyciem, czegoś takiego nie wolno nikomu uczynić.

Ponadto czwarte przykazanie, które nakazuje święcenie siódmego dnia tygodnia szabatu ( soboty ),
w Kościele kat. zmienili na święcenie pierwszego dnia tygodnia - niedzieli.


Powiedz nam Marcin, czy będziesz stosował się do przykazań z Dekalogu biblijnego :?: :-D

Cytat:
Bóg zakazuje czcenia nieistniejących bożków, zakaz tworzenia rzeźb i obrazów nie ma zastosowania
gdy mowa o formie czcenia prawdziwego Boga!

I tu się mylisz. Sam Bóg pouczył nas, jak mamy Go miłować, mówią nam o tym pierwsze cztery przykazania
z Dekalogu.
Skoro w II przykazaniu Bóg zabrania czynienia obrazów i rzeźb i oddawania im chwały i czci, to nie czyńmy tego.

Marcin, czy Ty chcesz miłować Boga tak, jak Tobie się to podoba :?: :mysli:

Maja.
Ostatnio zmieniony przez Maja. 2007-03-25, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-03-25, 21:13   

Maja, bardzo poproszę o wskazanie w Biblii miejsca, które podaje jak podzielić tekst z Wj 20:2-17 na Dziesięć Przykazań.

Tak się bowiem nieszczęśliwie dla ciebie składa, że to co ty uznajesz za II przykazanie, jest w KK częścią pierwszego.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2007-03-25, 21:54   

Yarpen Zirgin
Cytat:
Maja, bardzo poproszę o wskazanie w Biblii miejsca, które podaje jak podzielić tekst z Wj 20:2-17
na Dziesięć Przykazań.

Tak się bowiem nieszczęśliwie dla ciebie składa, że to co ty uznajesz za II przykazanie, jest w KK częścią pierwszego.


W Biblii nie ma ponumerowanych przykazań Dekalogu, ale jak je wymienisz i policzysz to zobaczysz,
że będziesz miał ich dziesięć.


Pierwsze cztery przykazania uczą nas podstawowej miłości do Boga, poznasz po tym, że przekraczając którekolwiek z nich nie obrazisz bliźniego ale samego Boga z nieba :roll:


Oto one:

I. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.

II. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują
i przestrzegają Moich przykazań.

III. Nie będziesz wzywał Imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego,
który wzywa Jego Imienia do czczych rzeczy.

IV. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia.
Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana. Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy
ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko,
co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.



Jeżeli ktoś nie przestrzega jednego z wyżej wymienionych przykazań to nie obraża bliźniego, ale samego
Boga z nieba.


Natomiast pozostałe przykazania uczą nas podstawowej miłości do bliźniego.
Jest ich sześć.
Gdy razem dodasz 4 + 6, będziesz miał 10. :-D


Oto one:

V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

VI. Nie będziesz zabijał.

VII. Nie będziesz cudzołożył.

VIII. Nie będziesz kradł.

IX. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego,
ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego".



Przykazania Dekalogu, to dwa przykazania miłości. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
Ew. Mat.22, 34-40.

Yarpen Zirgin, czy wolno komukolwiek zmieniać przykazania Dekalogu tak, jak uczynił to Kościół katolicki :?: :aaa:
On też X przykazanie rozdzielił na dwa osobne, aby zapełnić lukę, jaka powstała po usunięciu II przykazania :oops:

Myślę, że jesteś na tyle obiektywny, że przyznasz mi rację, że nie może być innego podziału przykazań,
gdyż każde z nich dotyczy jednej sprawy :-D

Maja.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2007-03-25, 22:16   

Yarpen Zirgin napisał: -

Cytat:
Maja, bardzo poproszę o wskazanie w Biblii miejsca, które podaje jak podzielić tekst z Wj 20:2-17 na Dziesięć Przykazań.

Tak się bowiem nieszczęśliwie dla ciebie składa, że to co ty uznajesz za II przykazanie, jest w KK częścią pierwszego.

Dekalog biblijny według Biblii Tysiąclecia w 2 Mojż. 20:1-17, brzmi: -


"Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

I. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.

II. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ
Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają Moich przykazań.

III. Nie będziesz wzywał Imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego,
który wzywa Jego Imienia do czczych rzeczy.

IV. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej
pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze
oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go
za święty.

V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.

VI. Nie będziesz zabijał.

VII. Nie będziesz cudzołożył.

VIII. Nie będziesz kradł.

IX. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika,
ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego".


Dekalog stanowi całość, ale również każde z przykazań Dekalogu jest zamkniętą całością i może istnieć bez pozostałych. Ponieważ jest on niezmienny, nikt nie może uczyć inaczej. Gdyż te przykazania napisał Pan Bóg swoim palcem. Są to jedyne słowa zapisane w Biblii, które osobiście napisał Bóg na dwóch kamiennych tablicach. Dlatego są one wieczne
i niezmienne. Obowiązywały one naszych przodków, obowiązują nas i będą obowiązywać potomstwo, które po nas będzie.



Yarpen Zirgin, do tych przykazań mamy się wszyscy stosować. :idea:

W Psalmie 119:73, czytamy: -

„Twe ręce mnie uczyniły i ukształtowały: obdarz mnie
rozumem, bym się nauczył Twoich przykazań”.


O to powinni się modlić przede wszystkim ci, którzy
jeszcze nie przestrzegają dziesięciu przykazań Bożych.
:idea:


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
Ostatnio zmieniony przez Miriam 2007-03-25, 22:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 22:31   

Czy wszystkie drogi wiodą do Rzymu (KRK) , czy wszystkie drogi wiodą do szabatu
(ADS i jego ambicjonalnie oddzielone od reszty odlamy sobotników)?


Czy nie kazda droga powinna raczej wieść do tego, ktory jest DROGĄ?
Od czegokolwiek nie zacznie ktokolwiek jakiegokolwiek tematu - wszystko kończy się na szabacie!
Ale to jest dopiero kolejne przykazanie.

Zapominacie o pierwszym?

Słuchaj Izraelu, Pan jeden jest - przeto.....
Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej z całej myśli swojej
.

Opamiętajcie się wreszcie zakonoznawcy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10