Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-05-21, 01:57
Intymne życie Papieża
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-05-02, 16:30   

meritus napisał/a:
Cytat:
może nie musi tylko KrK twierdzi , że musi

Celibat i święcenia przyjmuje się w Kościele rzymskokatolickim dobrowolnie.

ale jeśli ktoś się na to nie zgodzi to nie ma możliwości zostanie księdzem, więc jakie to dobrowolne? dobrowolne to byłoby gdyby pozwolili być żonatym księdzem, a ktoś sam postanowiłby żyć w celibacie, a tutaj albo rybki albo akwarium
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-02, 19:26   

A Ty się Hardi wybierasz na księdza ?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-05-02, 21:08   

nie, mam już inny zawód, poza tym jestem już żonaty i nie do twarzy mi w sukienkach :-P
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-02, 22:23   

Hardi, a tam gadasz,masz dłuższe włosy nikt by nie zauwazył,że masz bródke :-D hehe
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-03, 08:07   

Hardi napisał/a:
nie, mam już inny zawód, poza tym jestem już żonaty i nie do twarzy mi w sukienkach :-P


Dzieci masz ? Nie wyglądasz na zatroskanego ?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-05-03, 15:45   

a czym mam się troskać? wszyscy zdrowi, dobra praca itd.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-03, 16:06   

Hardi, dokładnie nie ma się co martwić trzeba się cieszyc z tego co sie ma :-) zycie za krótkie na ziemi na smutanie heh
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-03, 18:52   

Praca jest ważna, daje poczucie spełnienia. :-)
 
 
Al Mudrasim 
Ja Jestem


Wyznanie: własnowierca
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 1177
Wysłany: 2012-05-03, 21:03   

janwisniewski68 napisał/a:
Irena Kinaszewska -Przez ponad 15 lat
była wierną towarzyszką życia księdza, a potem biskupa Karola
Wojtyły z Wadowic.


Prawdę mówiąc zdziwiłbym się gdyby było inaczej . Mogę odetchnąć z ulgą. Jednak był normalnym facetem :-D .
_________________
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-09, 23:20   

Czytam, tak czytam ten wątek i nadziwić się nie mogę nad tymi wymysłami. Powoływanie się na "Fakty i mity" to już niestety dyskwalifikuje sam argument w przypadku Karola Wojtyły. Miałem w rękach kiedyś to ścierwo i był wielki krzyż, który się sam przekręcił z jakiegoś powodu prozaicznego nad głową papieża i tytuł "Czy Jan Paweł II jest satanistą ?". A te zdjęcia to też jakaś masakra. Mam takich trochę i myślę, że w najbliższej rodzinie będę miał z 2 synów i 3 córki. Powiem bez ogródek, nie czytałem żadnej encykliki JPII, niewiele wysłuchałem jego kazań oprócz tych sztandarowych. Ale to była głowa mojego Kościoła i miałem do niej wiele szacunku takiego bezprzyczynowego. Dziwne, że sumienie/Duch Święty nigdy mi nie sugerowało/ał, że może on mieć dzieci lub kochankę. Jednak każdą tajemnicę Watykan potrafi ukryć - BRAWO, BRAWO. Widzę, że nie potraficie usiedzieć i spać, jak ten Lew ryczący, bo ciągle nie możecie zrozumieć - jakim cudem utrzymuje się ten celibat. Szukajcie sobie w Biblii i 200 cytatów przeciwko celibatowi, bo i tak nie zrozumiecie, że to jest poświęcenie, ofiara, odpowiedzialność i służba koło której wielu z was nawet nie leżało. Wycierajcie sobie tradycyjnie mówiąc "mordy" papieżami, każdym z osobna - zacznijcie oczywiście od Św. Piotra. Sumienie mam nadzieje zbierze w waszym sercu żniwo... oby nie za późno.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-05-12, 08:58   

Leondomus napisał/a:
Wycierajcie sobie tradycyjnie mówiąc "mordy" papieżami, każdym z osobna - zacznijcie oczywiście od Św. Piotra. Sumienie mam nadzieje zbierze w waszym sercu żniwo... oby nie za późno.


Od Św. Piotra to chyba nie, bo nie ma dowodu na to,że on w ogóle był w Rzymie.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-12, 16:38   

nike napisał/a:
Leondomus napisał/a:
Wycierajcie sobie tradycyjnie mówiąc "mordy" papieżami, każdym z osobna - zacznijcie oczywiście od Św. Piotra. Sumienie mam nadzieje zbierze w waszym sercu żniwo... oby nie za późno.


Od Św. Piotra to chyba nie, bo nie ma dowodu na to,że on w ogóle był w Rzymie.

No oczywiście, że nie ma dowodu jeśli ktoś zaciął się na zasadzie sola scriptura i nie wie, że po śmierci Jezusa i Apostołów na ziemi toczy się jakieś życie i ktoś kontynuował ich dzieło. Kk nazywa się rzymskim tylko dlatego, aby nikt nie zakwalifikował go do "reszty". Mało więc mnie interesuje, czy Piotr był Rzymie. Równie dobrze Kk mógł zakorzenić się w Mozambiku. Polecam w tym względzie "Historię Kościoła katolickiego" ks. Mariana Banaszaka, aby sobie to wszystko w głowie poukładać i dlaczego trafiło na Rzym.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-05-12, 17:18   

Leondomus napisał/a:
Równie dobrze Kk mógł zakorzenić się w Mozambiku.


Więc dlaczego akurat zakorzenił się w Rzymie? Dlaczego nie w Jeruzalem? Widocznie miał w tym jakiś cel.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-12, 18:17   

nike napisał/a:
Leondomus napisał/a:
Równie dobrze Kk mógł zakorzenić się w Mozambiku.


Więc dlaczego akurat zakorzenił się w Rzymie? Dlaczego nie w Jeruzalem? Widocznie miał w tym jakiś cel.

Z pewnością miał w tym jakiś cel, pewnie taki, żeby zostać Wielkim Babilonem, a gdzie jak nie w Rzymie ?

Nie powiesz mi chyba, że nie zależało Kościołowi na Jerozolimie (owiane mroczną legendą krucjaty, opowiadane dzieciom ateistów) ? Biorąc pod uwagę historię, to trzeba przyznać, że - tak czy owak w XIII Kk musiałby z Jerozolimy uciekać w popłochu. Zresztą sam nie wiem po co dałem się wciągnąć w takie dyrdymały za przeproszeniem.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-05-12, 18:37   

Leondomus napisał/a:
Z pewnością miał w tym jakiś cel, pewnie taki, żeby zostać Wielkim Babilonem, a gdzie jak nie w Rzymie ?

To twoje słowa są.
Sam się zastanów KRK wybiera sobie na siedzibę
Rzym gdzie jest największe zepsucie i zbrodnie, a w Jerozolimie spokój ludzie spokojni nie ma przepychu panuje raczej bieda, tym bardziej,ze w Jerozolimie Piotr bywał na pewno to jego zbór był. nie zastanawia ciebie to? Mnie tak.

Leondomus napisał/a:
Nie powiesz mi chyba, że nie zależało Kościołowi na Jerozolimie (owiane mroczną legendą krucjaty, opowiadane dzieciom ateistów)


Gdyby zależało, to by tutaj była kolebka KrK ale widać,że nie zależało. bo rzeczywiście to kolebka tam była, ale tego prawdziwego kościoła Oblubienicy Pańskiej o której Pismo Święte mówi.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12