Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2012-05-18, 17:06
Maryja pogańską boginią?
Autor Wiadomość
bartek212701 

Wysłany: 2012-05-18, 20:15   

Obserwator, a Maria miała na imię Miriam :-) Pozdrawiam

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2012-05-18, 20:32   

Obserwator napisał/a:
A ja słucham protestanckich Biblii.

a może słuchasz legend a nie Biblii. Przecież według katolików to Maryja brała udział w wojnie polsko- szwedzkiej. Stąd się wzięła Matka Boska Częstochowska bo za jej stawiennictwem Szwedzi nie zdobyli klasztoru. Dowód masz na obrazie, jest ze szramą :-D

Ewangelia Jana 3:16

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2012-05-18, 20:34   

krystian napisał/a:
Obserwator napisał/a:

a może słuchasz legend a nie Biblii. Przecież według katolików to Maryja brała udział w wojnie polsko- szwedzkiej. Stąd się wzięła Matka Boska Częstochowska bo za jej stawiennictwem Szwedzi nie zdobyli klasztoru. Dowód masz na obrazie, jest ze szramą :-D

Co Ty nie powiesz?
A ja myślałem, że to forum Biblijne, a nie historyczne czy geograficzne polsko-szwedzkie.
Też widzę miłujesz Maryję, że hej. No świetnie. Nagroda Cie czeka od Jezusa. :animrumru:

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2012-05-18, 20:36   

Kult Marii to koncept szalenie toksyczny i niosący ogromne spustoszenie dla ludzi weń uwikłanych. Dlaczego?

W uproszczeniu, najistotniejsze elementy składowe tego kultu to: negacja ludzkiej seksualności, fałszowanie wizerunku Boga poprzez wmawianie, że ma upodobanie w dziewictwie, odwracanie uwagi ludzi od Jezusa jako Mistrza i skupianie tej uwagi na Marii.

Ludzka seksualność jest najistotniejszym wymiarem ziemskiego funkcjonowania człowieka i Bóg ten fakt w pełni akceptuje, jako twórca tego konceptu. Kult Marii zaburzył porządek rzeczy ustanowiony przez Boga i spowodował, ze ludzie własną seksualność zaczęli postrzegać jako grzeszną. Kult Marii niesie podstawowe przesłanie, że dziewictwo i wstrzemięźliwość seksualna, są przez Boga postrzegane jako cnota, co powoduje, ze ludzie doświadczają ambiwalentnych postaw. Owa ambiwalencja polega na tym, że z jednej strony naturalne skłonności seksualne popychają ich ku sobie, z drugiej strony pojawią się lęk i poczucie niepewności, związane ze świadomością, że Bóg tego nie akceptuje. To wprowadza zaburzenie w relacje małżeńskie i poczucie niepewności dla małżonków, którzy się kochają i pragną oddawać sobie nawzajem, ale zarazem chcą budować relację z Bogiem. W ten sposób kult Marii oraz postępujący za nim wzorzec Świętej Rodziny (żona, która ze względu na Boga nie współżyje z mężem) są źródłem krańcowo patologicznych idei.

Bóg stworzył człowieka jako istotę seksualną, i w pełni akceptuje ludzką seksualność. Akt seksualny w Biblii jest także określany słowem poznanie, co wskazuje, zę ludzka seksualność poza przyjemnością rozwija sferę poznawczą. Obarczanie Boga cechą przeciwnika ludzkiej seksualności jest oznaką bałwochwalstwa i zniekształcania prawdy o Najwyższym.

Maryja jest bardzo często przedstawiana z malutkim Jezuskiem na ręku. To ona się nim opiekuje, ochrania go. To ona jest wielka, a Jezusek malutki i całkowicie od niej zależny. W ten sposób utrwala się wypaczoną percepcję Mistrza, co prowadzi do świadomości, że Maryja jest ta osobą, która komunikuje ludzi z Bogiem.

Dlatego ja przestrzegam wszystkich chrześcijan przed skutkami zanieczyszczenia umysłu tym kultem.

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-05-18, 20:38   

Obserwator napisał/a:
Może Ona w gehennie jest co?
Skoro taka niewierna! :animrumru:

A może i tak być to wie tylko Bóg Maria to taki sam człowiek jak my tyle że doznała zaszczytu że urodziła Jezusa, ja przynajmniej nie posyłam ludzi do nieba albo do "piekła" tak jak KK(który dosłownie posyłał do piekła czyt. palił na stosie itp.).

Cytat:
Łuk. 2:34-35
34. I błogosławił im Symeon, i rzekł do Marii, matki jego: Oto ten przeznaczony jest, aby przezeń upadło i powstało wielu w Izraelu, i aby był znakiem, któremu się sprzeciwiać będą,
35. I aby były ujawnione myśli wielu serc; także twoją własną duszę przeniknie miecz.
(BW)

Marie też musiał przeniknąć miecz słowa Bożego a z jakim skutkiem to się dowiemy w przyszłości.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 20:43   

RM napisał/a:
Kult Marii to koncept szalenie toksyczny i niosący ogromne spustoszenie dla ludzi weń uwikłanych. Dlaczego?

Najbardziej jest widzę toksyczny dla Ciebie.
Pewnie z nim byłeś już związany. :animrumru:

Masz więc doświadczenie.
Ja na razie nie czuję się struty, ale jak dłużej będę czytał Twoje mądrości o Maryi to też się 'stoksyzuję'. :xhehe:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 20:45   

Berian napisał/a:
Obserwator napisał/a:
Może Ona w gehennie jest co?
Skoro taka niewierna! :animrumru:

A może i tak być to wie tylko Bóg Maria to taki sam człowiek jak my tyle że doznała zaszczytu że urodziła Jezusa, ja przynajmniej nie posyłam ludzi do nieba albo do "piekła" tak jak KK(który dosłownie posyłał do piekła czyt. palił na stosie itp.).

Cytat:
Łuk. 2:34-35
34. I błogosławił im Symeon, i rzekł do Marii, matki jego: Oto ten przeznaczony jest, aby przezeń upadło i powstało wielu w Izraelu, i aby był znakiem, któremu się sprzeciwiać będą,
35. I aby były ujawnione myśli wielu serc; także twoją własną duszę przeniknie miecz.
(BW)

Marie też musiał przeniknąć miecz słowa Bożego a z jakim skutkiem to się dowiemy w przyszłości.

I ten miecz Ją nadal przenika, jak czyta jak Ją miłujecie. :prosze:

kodak27 

Wysłany: 2012-05-18, 20:51   

bartek212701 napisał/a:
Obserwator, a Maria miała na imię Miriam :-) Pozdrawiam
Szukałem tłumaczenia polskiego na grecki w słowniku online "Maryja" niestety zawsze jest poprawnie Maria, możesz sam sobie sprawdzić. W hebrajskim to samo, więc ktoś sobie umyślił według własnego widzimisię pozmieniać literki w tym imieniu, aby nadać temu dogmatowi najwyższą religijna rangę, przecież już dawno temu Prorok Ezechiel mówił jak to Izraelici oddawali pokłony a kobiety piekły placki dla królowej niebios, no i tak też obecnie ma się z rzymską "Maryją". W starożytności, jeszcze na długo przed Prorokiem Ezechielem, tworzono takie religijne pogańskie mity, Isztar, Izyda, Junona, Westa...... .

Krystian 

Wysłany: 2012-05-18, 20:58   

Obserwator napisał/a:
krystian napisał/a:
Obserwator napisał/a:

Co Ty nie powiesz?
A ja myślałem, że to forum Biblijne, a nie historyczne czy geograficzne polsko-szwedzkie.
Też widzę miłujesz Maryję, że hej. No świetnie. Nagroda Cie czeka od Jezusa. :animrumru:

Jezus powiedział O cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, da wam.

a , Ty prosisz Maryję o wstawiennictwo, klepiąc jakieś zdrowaśki modląc się do niej. Ja słucham mojego Pana Jezusa , a Ty tradycji katolickiej

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-05-18, 21:03   

Obserwator napisał/a:
I ten miecz Ją nadal przenika, jak czyta jak Ją miłujecie. :prosze:

Na pewno nikt na tym forum niema nic do Marii i może nawet ją podziwia wszystko kwestia bezpodstawnego kultu Marii.
Jesteśmy na forum biblijnym i oczekuje na bardziej biblijne odpowiedzi.(czyt. wersety i konkrety)
A nie odpowiedzi w stylu Święty Dionizy od 7 boleści się na was gniewa ;-)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

bartek212701 

Wysłany: 2012-05-18, 21:06   

Obserwator chce tu wszystkich skłócić,ukazać jak nienawidzimy Marii choć nikt tego nie czyni.Jest przebiegły.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 21:11   

bartek212701 napisał/a:
Obserwator chce tu wszystkich skłócić,ukazać jak nienawidzimy Marii choć nikt tego nie czyni.Jest przebiegły.

Nie bój żaby.
Nie chcę skłócić, tylko zobaczyć jak Ją BIBLIJNIE miłujecie. :crazy:
Ostatnio zmieniony przez Obserwator 2012-05-18, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 21:13   

[quote="krystian"]
Obserwator napisał/a:
krystian napisał/a:
Obserwator napisał/a:

Co Ty nie powiesz?

Skąd Ty wiesz, co ja klepie???
Jezus jest moim Bogiem, a nie Maryja.
On jest Jego Matką.
Jeśli On jest moim Bratem (jak uczy Biblia), to i moją Matką jest Ona. :!:
Ostatnio zmieniony przez Obserwator 2012-05-18, 21:33, w całości zmieniany 2 razy  

Krystian 

Wysłany: 2012-05-18, 21:24   

Obserwator napisał/a:
Skąd Ty wiesz, co ja klepie???
Jezus Jezt moim Bogiem, a nie Maryja.
On jest Jego Matką.
Jeśli On jest moim Bratem (jak uczy Biblia), to i moja Matka Ona.
a , Ty prosisz Maryję o wstawiennictwo, klepiąc jakieś zdrowaśki modląc się do niej. Ja słucham mojego Pana Jezusa , a Ty tradycji katolickiej

o co CI chodzi w tym poście bo nie wiem do czego mam się odnieśc

Ewangelia Jana 3:16

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-05-18, 21:26   

Obserwator napisał/a:
Termin Maryja jest też w PROTESTANCKIEJ Biblii Gdańskiej, np. Łk 2:5.

Biblia Gdańska jest starą polszczyzna pisana i stąd jest Maryja a nie Maria.

Odpowiedz do tematu