Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr i Rzym
Autor Wiadomość
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2012-05-23, 19:54   

bartek212701 napisał/a:
Mi Go jest bardzo szkoda :-( Obserwatora oczywiście


Dziękuję Ci Bartku za słowa współczucia, gdyz inni to tylko 'huzia na Józia'.
Rozumiem że nie wpisuję się wasze środowisko.
Nie będę was długo męczył.
Tak samo jak jednego dnia się pojawiłem nagle, tak też nagle zniknę. :?:
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-05-23, 20:00   

A kto tu na stałe zameldowany ? :-)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-23, 20:07   

Obserwator napisał/a:
Nie będę was długo męczył.

Nie w tym rzecz Obserwatorze.
Mając tylu oponentów łatwo zniechęcić się. Rozumiem to. :-(
Ale... Mamy tu Forum Biblijne.
Autorytetem jest Biblia.
Argumenty spoza Niej, i sprzeczne z Nią- nie znajdą tu akceptacji!
Więcej Słowa Bożego, a mniej zaciekłych wrogów wszystkiego co dotyczy SJ.
Ja nie jestem SJ- tak dla Twej informacji!
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-23, 20:29   

bartek212701, Przykro mi to pisać, ale po tych kilku tygodniach spędzonych oficjalnie na forum, doszedłem do wniosku, że - jesteś Świadkiem Jehowy. Nie jest to żadna ujma, gdyż są tu zadeklarowani ŚJ i taką postawę szanuję, nie wiem tylko czy w Twoim przypadku, to tak elegancko się z tym ukrywać. Czuję w tym zapach piątej kolumny. Może się mylę, ale liczę, że wyprowadzisz mnie z ewentualnego błędu.

Wiem, że wielu z was rzyga Andryszczakiem, bo ktoś wreszcie znalazł na strażnicę metodę. Mozolnie, przytaczać jej fragmenty, strona po stronie, z angielskiego na polski i odwrotnie. Coś co jest sprzeczne samo ze sobą, nie może się ostać. Fałszywe przytaczanie wypowiedzi biblistów, wyrwane z kontekstu słowa pierwszych pisarzy chrześcijańskich - to wszystko zostało uwiecznione na papierze, niestety. Andryszczak, nie potrzebuje robić jakichś wielkich rozważań jak inni apologeci. Kilka źródeł, komentarz, znowu kilka źródeł i jazda. Zdziwiony byłem, gdy pierwszy raz czytałem jego stronę, że może powstać coś apologetycznego, co trzyma się takich solidnych zasad krytyki. Mało tego, nie skupia się on tylko na krytyce i zestawia to z publikacjami Kk (strażnica celowo przekłamuje nauczanie Kk) - jak "Dogmatyka katolicka" Granta. Moim zdaniem trud jaki wkłada w pozyskanie, często rzadkich publikacji, jest już sam w sobie godny podziwu. Tak więc, niech ktoś mi opisze, co powoduje, że rzyga się podczas czytania wpisów Piotra Andryszczaka ?
_________________
Wstydzić się przyznać do swojej wiary - to wstyd.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-23, 20:32   

Leondomus napisał/a:
bartek212701, Przykro mi to pisać, ale po tych kilku tygodniach spędzonych oficjalnie na forum, doszedłem do wniosku, że - jesteś Świadkiem Jehowy.

Błędny wniosek. :-P
Bartek jest za uczciwy, aby w ten sposób "ukrywał się".
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2012-05-23, 20:36   

Leondomus napisał/a:
bartek212701, Przykro mi to pisać, ale po tych kilku tygodniach spędzonych oficjalnie na forum, doszedłem do wniosku, że - jesteś Świadkiem Jehowy. Nie jest to żadna ujma, gdyż są tu zadeklarowani ŚJ i taką postawę szanuję, nie wiem tylko czy w Twoim przypadku, to tak elegancko się z tym ukrywać. Czuję w tym zapach piątej kolumny. Może się mylę, ale liczę, że wyprowadzisz mnie z ewentualnego błędu.

Wiem, że wielu z was rzyga Andryszczakiem, bo ktoś wreszcie znalazł na strażnicę metodę. Mozolnie, przytaczać jej fragmenty, strona po stronie, z angielskiego na polski i odwrotnie. Coś co jest sprzeczne samo ze sobą, nie może się ostać. Fałszywe przytaczanie wypowiedzi biblistów, wyrwane z kontekstu słowa pierwszych pisarzy chrześcijańskich - to wszystko zostało uwiecznione na papierze, niestety. Andryszczak, nie potrzebuje robić jakichś wielkich rozważań jak inni apologeci. Kilka źródeł, komentarz, znowu kilka źródeł i jazda. Zdziwiony byłem, gdy pierwszy raz czytałem jego stronę, że może powstać coś apologetycznego, co trzyma się takich solidnych zasad krytyki. Mało tego, nie skupia się on tylko na krytyce i zestawia to z publikacjami Kk (strażnica celowo przekłamuje nauczanie Kk) - jak "Dogmatyka katolicka" Granta. Moim zdaniem trud jaki wkłada w pozyskanie, często rzadkich publikacji, jest już sam w sobie godny podziwu. Tak więc, niech ktoś mi opisze, co powoduje, że rzyga się podczas czytania wpisów Piotra Andryszczaka ?


Ja też szanuję jego pracę. Czasem wydaje mi się, że za dużo wstawia fragmentów z publikacji katolickich, ale on ma w tym swoją metodę.
Nie tylko obala twierdzenia ŚJ, ale i pokazuje nauczanie KK.
Można się z nim nie zgadzać w polemice, ale rzetelnie ukazuje źródła katolickie.

Ja w Bartku nie widzę ŚJ, ale sympatię ma dla wielu ich nauk.
Za bardzo znałem nauki ŚJ by widzieć w nim ŚJ.
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-23, 20:47   

Henryk napisał/a:
Obserwator napisał/a:
Nie będę was długo męczył.

Nie w tym rzecz Obserwatorze.
Mając tylu oponentów łatwo zniechęcić się. Rozumiem to. :-(
Ale... Mamy tu Forum Biblijne.
Autorytetem jest Biblia.
Argumenty spoza Niej, i sprzeczne z Nią- nie znajdą tu akceptacji!
Więcej Słowa Bożego, a mniej zaciekłych wrogów wszystkiego co dotyczy SJ.
Ja nie jestem SJ- tak dla Twej informacji!

Wszyscy wiemy, że to forum biblijne, ale czy to, że przykładowo ktoś korzysta ze sfałszowanej biblii i podaje z niej cytaty, czyni go na tym forum w lepszej sytuacji od Obserwatora ? Wątpię. Tylko dlatego jest tutaj tak wiele rozbieżnych zdań w samych to już wątkach biblijnych, bo Ci którzy mają prawdziwą Biblię nie akceptują, sprzecznych z nią tez, a Ci którzy posługują się sfałszowanymi Bibliami, również nie mogą przepuścić sprzecznych z jej fałszywymi cytatami tez. Tak więc mówienie, że merytorycznym jest tutaj cytowanie Biblii to zwykła ściema, która ma zdyskredytować inne wartościowe źródła. Taki cytat równie dobrze może być prawdą jak i fałszem. Merytorycznym jeśli już, to byłoby cytowanie z przekładu interlinearnego, no i przynajmniej z 3 innych przekładów. Więc stwierdzenie, że "autorytetem jest Biblia", inaczej brzmi w ustach każdego na tym forum.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-23, 20:55   

Leondomus napisał/a:
ale czy to, że przykładowo ktoś korzysta ze sfałszowanej biblii i podaje z niej cytaty,

Zaskoczyłeś mnie.
Sądziłem, że już nie używa się takich "argumentów". A, feee.
Wyciągam wniosek, że nie czytałeś żadnej, i na pewno nie porównywałeś przekładów!
Myślisz zapewne o przekładzie Nowego Świata.
Uważam, że jest to rzetelny przekład, oddający prawidłowo sens słów.
Nie podoba mnie się jedynie język- taki... pozbawiony doniosłości, jak inne stare przekłady.
Pewnie to moje przyzwyczajenie.
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-23, 20:56   

Henryk, To może jesteście Badaczami, że tak wiele was łączy z naukami ŚJ ?
_________________
Wstydzić się przyznać do swojej wiary - to wstyd.
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2012-05-23, 20:59   

Jeśli zakłada się, że katolicy nie posługują się Biblia, tylko manipulują to wobec tego po co ich wpuszczać na to forum biblijne?
Każda intrepretacja Biblii podana przez katolika jest niebiblijna, więc trzeba taklich jak ja usuwać z forum. Trudno też wymagać od katolików by porzucali wierzenia swojego kościoła.
Można nie zgadzać się z katolicką interpretacją, jak np. nie zgadzaliście się, że Hbr 13:10 mówi o ołtarzu chrześcijanskm, a nie żydowskim, ale trzeba widzeć w tym próbę biblijnego uzasadniania poglądów, a nie manipulowania.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-23, 21:01   

Leondomus napisał/a:
Henryk, To może jesteście Badaczami, że tak wiele was łączy z naukami ŚJ ?

Jestem w jednym ze Zborów, zarejestrowanych pod nazwą Badacze P. Św.
Zmienia to coś?
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-05-23, 21:09   

Obserwator napisał/a:
Jeśli zakłada się, że katolicy nie posługują się Biblia, tylko manipulują to wobec tego po co ich wpuszczać na to forum biblijne?

Obserwatorze.
W Twoim Kościele na pierwszym miejscu jest Tradycja, potem Dogmat, a na końcu Biblia interpretowana do potrzeb tych pierwszych.
Mieliśmy tu tego dowody z dziewictwem Marii, jej dziećmi, prymatem Piotra, Trójcą, i inne.
Nie pisz nam tu o manipulacji.
Są na tym forum "wygi", które kilkadziesiąt lat zjadały zęby na Biblii.
To nie kilkuletnie seminarium, ale kilkadziesiąt lat rzetelnej nauki. Aż do śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2012-05-23, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-05-23, 21:11   

Leondomus napisał/a:
bo Ci którzy mają prawdziwą Biblię nie akceptują, sprzecznych z nią tez,


Przepraszm, bo ja nie wiem: która Biblia jest prawdziwa? I ile jest w ogóle Biblii? :shock:
 
 
Leondomus 
Chcę żyć na wieki !

Wyznanie: Kościół katolicki
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 170
Wysłany: 2012-05-23, 21:13   

Henryk napisał/a:
Leondomus napisał/a:
ale czy to, że przykładowo ktoś korzysta ze sfałszowanej biblii i podaje z niej cytaty,

Zaskoczyłeś mnie.
Sądziłem, że już nie używa się takich "argumentów". A, feee.
Wyciągam wniosek, że nie czytałeś żadnej, i na pewno nie porównywałeś przekładów!
Myślisz zapewne o przekładzie Nowego Świata.
Uważam, że jest to rzetelny przekład, oddający prawidłowo sens słów.
Nie podoba mnie się jedynie język- taki... pozbawiony doniosłości, jak inne stare przekłady.
Pewnie to moje przyzwyczajenie.

Dziękuję, że skutecznie znalazłeś sobie dogodne miejsce w mojej metaforze. Na to liczyłem. Ty nie chcesz żeby był taki argument, jak różnice w przekładach, kiedy to jest argument podstawowy !!! Nie poruszam już tutaj tego tematu, który to jest właściwszy przekład, tylko ja rozumuję tak - Jeden Bóg, Jedno Słowo. W Biblii każdy werset powinien być uświęcony, a co się stanie kiedy ja oddam cześć bluźnierstwu. Czy wy o tym nie myślicie ludzie ?

Henryku czy nie zauważyłeś, że w co trzecim temacie są kontrastowane różnice w przekładach ? Ja nie musiałem tego robić, zrobiliście to za mnie. Jeśli już ktoś musi wykazać swoją wyższość dowodzenia, proszę Was niech przynajmniej ostatnie słowo należy do wydań interlinearnych. Musi być jakaś hierarchia tych źródeł biblijnych, bo tutaj panuje całkowita wieża Babel i nie jest to forum biblijne, a raczej forum przekładów biblijnych.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-05-23, 21:14   

Leondomus, Obserwator,
Ja to bym chciała podyskutować sobie na argumenty z wami jako katolikami, ale bez pomocy Andryszczaka, Bednarskiego, Lewandowskiego i innego. Ja ich znam jednego z nich to osobiście nawet.
I jego właśnie uważam za cwaniaka nieprzeciętnego. I kiedy wy wklejacie i narzucacie mi jego książkę do czytania, to ja wam milo dziękuję, bo ja mam własną literaturę i nie muszę wypocin cwaniaka czytać.
Więc moja propozycja zakładamy tematy i dyskutujemy z Biblią i tylko Biblią w ręku co wy na to?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10