Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Musimy rozeznawać!!!
Autor Wiadomość
rochspioch

Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-05-30, 07:54   Musimy rozeznawać!!!

Niech będzie chwalony na wieki Bóg Ojciec i Syn Jezus Chrystus nasz Król i Pan. Ja uniżony sługa Boga Najwyższego pragnę zagubionym i nie pewnym w wierze przekazać że teraz jest czas. Jeden mądry brat Siergiej Nieczytajło powiedział że Bóg dał nam dwa doskonałe narzędzia do poszukiwania drogi do Boga. Są to modlitwa i post nic więcej nie potrzeba. Ja osobiście dołożyłbym do tego Słowo Boże. Myślę że przekład nie ma znaczenia o ile nie zmienia się sens wyrażenia i przekazu. Jeżeli chodzi o proroctwa Biblii to nie próbujmy znaleźć wyjaśnienia na siłę, prośmy Boga aby nam wyjaśnił -stanie się to w wyznaczonym czasie- , prosząc jednocześnie o wybaczenie grzechów. Nie możemy być jak obłudnicy bo Bóg przeszywa nasze serce, umysł i duszę swoją mocą i widzi wszystko. Wszystko widzący Bóg Ojciec to podstawowa zasada istnienia nieba i ziemi -wszechświata- i nigdy nic nie zmieni tego prawa bo pochodzi od Boga. Z powodu istnienia nie zmiennych praw, mamy grawitację i codziennie nastaje dzień po nocy. Pamiętajmy o dwóch przykazaniach o których mówił Jezus że na nich opiera się całe Prawo dane nam ludziom. „Będziesz miłował Pana, swojego Boga, całym swoim sercem i całą swoją duszą i całą swoją myślą. Będziesz miłował bliźniego swego jak samego siebie” Dlaczego Jezus powiedział że na tych dwóch przykazaniach Prawo się opiera? Ponieważ będziesz miłował Boga to znaczy: nie czynił bożków, nie bluźnił, nie nad używał imienia Jego, nie zajmował się magią i okultyzmem, czcił dzień święty. Będziesz miłował bliźniego to znaczy: czcił ojca i matkę, nie będziesz zabijał, nie będziesz cudzołożył, nie okradniesz bliźniego, nie będziesz pożądał osób, zwierząt, rzeczy należących do drugiego człowieka, nie będziesz kłamał .
Serdecznie pozdrawia Robert z Warszawy.
Chwała Bogu Ojcu i Synowi Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Świętemu.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-05-30, 09:34   

rochspioch napisał/a:
czcił dzień święty.


Ze wszystkim się z Tobą zgadzam, tylko nie rozumiem, który to dzień święty mam czcić?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
rochspioch

Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 14
Wysłany: 2012-05-30, 12:03   

Ja postanowiłem czcić każdy dzień, każdego dnia poświęcać Bogu możliwie najwięcej czasu. Spieranie się o konkretny dzień tygodnia to kolejna sztuczka złego ducha. Musimy rozeznawać a nie oskarżać, obrażać się na wzajem. Moje Boga doświadczanie jest dość świeże -nowe-
Dlatego modlę się abym zawsze czuł taki zapał jak w dniach obecnych.
Pozdrawiam.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-05-30, 12:24   

rochspioch napisał/a:
Ja postanowiłem czcić każdy dzień, każdego dnia poświęcać Bogu możliwie najwięcej czasu. Spieranie się o konkretny dzień tygodnia to kolejna sztuczka złego ducha. Musimy rozeznawać a nie oskarżać, obrażać się na wzajem. Moje Boga doświadczanie jest dość świeże -nowe-
Dlatego modlę się abym zawsze czuł taki zapał jak w dniach obecnych.
Pozdrawiam.


Teraz Cię rozumiem. Bo wiesz jak z tym dniem jest. Katolik napisze o niedzieli adwentysta o sobocie.
Pozdrawiam również
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11