Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Yarpen Zirgin
2008-11-04, 19:37
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy
Autor Wiadomość
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 22:07   

Bobo napisał/a:
To założenie wynika z wcześniejszego, że ten jeździec wyobraża kogoś złego. Bez tego biel może wyobrażać tylko coś dobrego.

Nie koniecznie. Biel może również wyobrażać coś podszywającego się pod dobrego. Nie bez kozery diabeł nazywany jest aniołem światłości. Zwróć uwagę jak diametralnie różnią się od siebie wymienieni w Apokalipsie jeźdźcy na białych koniach.


Bobo napisał/a:
Wniosek niekonsekwentny, gdyż właściwie w każdej wizji Jezus jest opisany inaczej, co jest zrozumiałe, gdyż wizje te przedstawiają go albo w innej roli albo w innej sytacji. Nieligiczny jest zatem wniosek, że różnice są dowodem, że to nie Jezus.

Pierwszy jeździec apokalipsy to symbol fałszywych proroków a nie Jezusa. Przede wszystkim pierwsze pytanie jakie się nasuwa po przeczytaniu tekstu Obj 6:1-8 to takie, czy jeżdźcy na koniach są literalnymi osobami? Oczywiście że nie, ponieważ przedstawiają pewne wydarzenia dziejące się na ziemi podczas czasów końca. A więc juz to wyklucza Jezusa jako jednego z jeźdźców!


Bobo napisał/a:
Jak się mówi A to i B. Skoro tak ci pasuje fragment z Mat.24 do Objawienia 6 to wiedz, że w Mateusza Jezus opisuje znaki podczas jego obecności czyli Paruzji, bo o to pytali go uczniowie.

Jezus opisuje znaki swego przyjścia a nie obecności.


Jeśli tak chcesz bronić ludzkich nauk Strażnicy, to może wyjasnisz forumowiczom dlaczego w PNŚ sfałszowano werset z Obj 6:2:

Ap 6:2 Bg „I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.”

Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.”

Ap 6:2 Bw „I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Ap 6:2 Bp „I ujrzałem: Oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. Dano mu wieniec, a on, zwycięzca, wyruszył, by dalej zwyciężać.”


Ap 6:2 NS „I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył - zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.”

Przede wszystkim zauważmy, że werset w PNŚ różni się od innych przekładów. Sugeruje bowiem, że jeździec na białym koniu ma "dopełnić swego zwycięstwa". Jest to jednak niezgodne z tekstem greckim, który wyraźnie mówi, że jeżdziec "dalej zwycięża" (bez żadnej sugestii, że jego zwycięstwo będzie dokonane).

W świetle nauk ŚJ zrozumiałe jest, dlaczego autorzy PNŚ znowu poprawili Biblię do swoich potrzeb. Skoro bowiem według nauki Strażnicy Chrystus powrócił w roku 1914, aby definitywnie odnieść zwycięstwo w wojnie Armagedonu, należało więc w powyższym fragmencie zasugerować tę myśl. Jednak, jak widzimy, nie taka jest wymowa tego wersetu. Jeżdziec na białym koniu to duch antychrysta, który miał pojawić się w czasach końca. Dopiero potem miał przyjść drugi raz Jezus Chrystus. Widać więc, jak spytnie Straznica zmieniła kolejność wydarzeń rozgrywających się na arenie światowej.

Bardzo ładnie fałszertstwo widać w KIT:Jak widać wyrażenie "he might conquer" Strażnica oddaje poprzez "complete his conquest" zmieniając całkowicie sens tego wersetu.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2007-04-06, 10:50   

Cytat:
Biel może również wyobrażać coś podszywającego się pod dobrego

Dobra, dobra he,he... taka interprestacja to uniewersalny sposób aby z białego zrobić czarne. Masz jakiś klucz aby tam, gdzie napisano o czymś białym to w rzeczywistości jest czarne? Czy za każdym razem, gdy napotkamy w tekście 'białe' będziemy musieli dzwonić do mirka i pytać, jakie to w końcu jest? Tu chyba powinieneś zastanowić się nad słowem: "Biada tym, którzy mówią że dobre jest złe, a złe jest dobre, którzy ciemność uważają jako światło a światło jako ciemność..." (Izaj.5:20)
Cytat:
Zwróć uwagę jak diametralnie różnią się

Diametralnie to przeciwstawnie. Jeśli w jednej wizji jeździec jest na białym koniu i ma białą szatę i dokonuje zwycięstw a także ma narzędzie do zabijania a w drugiej tak samo to mówimy o podobieństwach a nie o diametralnych różnicach. Różnice to: czarny koń - biały koń; w ręku łuk czy miecz - palma (pokój); korona na głowie - bez korony; zwycięstwo - klęska. To byłyby diametralne różnice, więc mirku nie każ czytelnikom interpretować Biblii na Twoją modłę ;-)
Cytat:
czy jeżdźcy na koniach są literalnymi osobami? Oczywiście że nie

A skąd założenie, że tu mowa tylko o wydarzeniach a nie o osobach? Daczego znów tak skrajnie wnioskujesz, że jak mowa o wydarzeniach to tylko o wydarzeniach a nie o osobach? Nawet jeśli przyjąć, że jeździec na białym koniu to fałszywi prorocy to... jednak osoby. Po raz kolejny zdecyduj się nie rób nam prania mózgu. Więc jeśli wszyscy jeźdźcy wyobrażają tylko wydarzenia (oczywiście wg. Ciebie) to i pierwszy jeździec to nie osoby tylko jakieś wydarzenie, więc nie fałszywi prorocy.
Cytat:
Jezus opisuje znaki swego przyjścia a nie obecności.

No więc chyba znów liczysz na brak wiedzy czytelników forum. Gdy Jezus mówił o wojnach, głodach itd. to podawał znak swojej obecności - PARUZJI. Uczniowie zadali mu wtedy pytanie: 'powiedz nam co będzie znakiem twojej PARUZJI'. Paruzja to okres a nie wydarzenie. Tak chętnie odwołujesz się do interlinii a tym razem to pominąłeś? Śmiem uważać, że celowo, bo to dla Ciebie niewygodne.
Cytat:
Jeśli tak chcesz bronić ludzkich nauk Strażnicy

Dziwne, bo ja nie cytuję Strażnicy a Tobie to już się zdarzyło wiele razy. Bronię nauki Biblijnej. A pro po, Ty czego bronisz? Nauki czyjej? Przedstwa swój plan zbawienia w całości. Bo na razie nie bronisz tylko atakujesz. Wstyd, mirku, jesteś moderatorem na tym forum i oczekiwałbym, że ktoś mający taką funkcję będzie reprezentował jakiś poziom, formę dyskusji a tu co? Fałszerstwo, fałszerstwo itd. Ciekawe, że za takie wycieczki Florianek dostaje upomnienia a tu moderator sam takie metody stosuje... ;-)
Cytat:
to może wyjasnisz forumowiczom dlaczego w PNŚ sfałszowano

Ooo!!! Kolejne twoje ulubione słówko. Może najpierw zdefiniuj, co to jest fałszerstwo bo chyba nie rozumiesz tego słowa a często go używasz.
Cytat:
Przede wszystkim zauważmy, że werset w PNŚ różni się od innych przekładów

A tu już stosujesz tzw. psychomanipulację. Padło zdanie tak oczywiste a jednak z podtekstem, że skoro się różni to znaczy, że fałszuje. Powiedz mi, który przekład nie różni się od innych? Gdyby był taki sam jak inne to po co przekłady? he, he... Wyjaśnij a czym różni się I wydanie BT od II? Albo od III? Dlaczego Romaniuk wydał najpierw swój przekład a potem tzw. Warszawsko-praską? Wszystkie idealnie podobne? Porównaj Dąbrowskiego z Kowalskim a różnic dostrzeżesz co nie miara. Tam dopiero fałszerstw (mierząc Twoją miarą).
Cytat:
wyjasnisz forumowiczom

Wątpię czy akurat forumowiczów interesują Twoje zarzuty i odpowiedzi ŚJ na nie. Odpowiem Tobie na temat Obj.6:2. Najpierw zacytowałeś a potem skomentowałeś:
Cytat:
Sugeruje bowiem, że jeździec na białym koniu ma "dopełnić swego zwycięstwa". Jest to jednak niezgodne z tekstem greckim, który wyraźnie mówi, że jeżdziec "dalej zwycięża" (bez żadnej sugestii, że jego zwycięstwo będzie dokonane).

Pozwoliłem sobie podkreślić Twój błędny wniosek. Otóż znów liczysz na niezorientowanych. Otóż właśnie greka sugeruje jakie to ma być zwycięstwo.
Przeczytaj interlinię:
"...i wyszedł zwyciężając i aby zwyciężył"
A ku ku! Jak byk: "aby zwyciężył" Jeśli masz kody gramatyczne to wiesz, że greckie słowo NIKESE jest czasownikiem w czasie przeszłym dokonanym.
Więc jak to piszesz, że nie ma sugestii, że Jego zwycięstwo będzie dokonane?
Poza tym od kiedy zwycięstwo dla czytelnika nie jest zwycięstwem? Walka niekoniecznie musi oznaczać zwycięstwa, bita tak samo. Jednakże zwycięstwo to zwycięstwo a nie, jak pokrętnie sugerujesz: zwycięstwo ale nie zwyciężone :mrgreen: :mrgreen: ha! ha! Toż to już filozofia :lol:
Nie dociekałem, czy jesteś katolikiem czy nie ale zacytuję katolików i ich komentarze do Obj.6:2:
"Ten rycerz na koniu białym wyobraża Chrystusa, występującego na podbicie świata dla swej Ewangelii..." - (J.Wujek)
"kolor biały jest symbolem zwycięstwa i triumfu" - (ks.R.Popowski - zdaje się Twój ulubiony)
"Jeździec na białym koniu...to symbol sądu Bożego. Identyfikuje się go ze zwycięskim Chrystusem" - (Przekład Najnowszy)
To jak próbujesz wyjaśniać jeźdźca to nic innego niż to, co opisywał M.Rissi w swojej książce "Jeździec na białym koniu'. Oryginalny to nie jesteś...
Pomyśl nad swoją konsekwencją, jeśli wg. Ciebie wszyscy jeźdźcy to tylko wydarzenia a zwycięstwo to nie fakt więc konsekwentnie kolejni jeźdźcy niosą wojny, głód i zarazy ale tak naprawdę to nikt nie zginął na wojnie nikt nie umarł z głodu czy choroby, co proponujesz?
Drodzy forumowicze (skoro publicznie...)
Jeśli chcecie się przekonać, że białe symbolizuje fałsz a zwycięstwo to inaczej niekoniecznie zwyciężyć to dalej czytajcie mirka a poprowadzi was prostą drogą... prostą drogą... no właśnie... gdzie mirek próbuje nas zawieźć???
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-06, 11:36   

Bobo, Pan Jezus na znak swojego przyjścia opowiedział apostołom o czterech znakach ewangelicznych. Są to następujące znaki czasu końca:

fałszywi prorocy
wojny
głód
zaraza


O wszystkich tych wymienionych wydarzeniach wspomina każdy z ewangelistów:

Mateusz w Mt 24:3-8
Marek w Mk 13:3-8
Łukasz w Lk 21:7-11
Jan w Obj 6:1-8


Może odpowiesz najpierw na pytanie: wobec tego jaki koń w wizji Jana przedstawia fałszywych proroków? Jest tylko jedna na to pytanie odpowiedź: jest nim koń biały. Ja wiem, że ta odpowiedź nie pasuje do interpretacji Strażnicy, ale nic na to nie poradzę. Po raz kolejny więc nauki ŚJ okazują się nie zgodne z biblią. :lol:

Porównując teraz sprawozdanie z księgi Objawienia o zadaniach czterech jeżdźców apokalipsy zauważmy, że drugi jeździec na koniu przynosi wojnę (zabija długim mieczem), trzeci symbolizuje głód (zabija brakiem żywności) a czwarty zabija śmiertelnymi plagami (zarazy). Widzimy więc całkowitą analogię do słów Jezusa. Ta analogia działa oczywiście dla wszystkich czterech jeźdźców na koniach. A więc również wynika z tego, że biały koń bardzo dobrze obrazuje fałszywych nauczycieli. Podsumowując więc otrzymujemy następujące wydarzenia:

pierwszy jeździec na koniu białym symbolizuje fałszywych proroków
drugi jeździec na koniu barwy ognistej - przynosi wojny
trzeci jeździec na koniu karym - symbolizuje głód
czwarty jeździec na koniu siwym - symbolizuje zarazy.


Jezus nie powiedział, że można będzie czas jego PARUZJI obliczyć, jak to uważają ŚJ ale, że będzie można rozpoznać jego przyjście po czterech głównych znakach. Przestrzegał nawet przed obliczaniem czasu jego przyjścia i przed fałszywymi prorokami zwiastującymi jego obecność.

Lk 21:8 Bw „On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!”

Przyjście Jezusa ma być też widoczne dla wszystkich! Czy to zrealizowało się w roku 1914?

Jeśli chcesz zapoznać się z większą ilością dowodów, że Jezus miał przyjść w sposób widzialny dla wszystkich to zapraszam do przeczytaniua artykułu:

http://free.of.pl/r/referent/usr/08.htm

A dlaczego pierwszy jeździec Apokalipsy to ma być Jezus? Bo tak chce Strażnica? Strażnica jest fałszywym prorokiem, którego właśnie ten jeździec przedstawia! Nie bez kozery jedzie on na białym koniu, podszywając się pod Jezusa.

Śmieszne jest to, że Strażnica uważa, że to Jezus, ponieważ jedzie na białym koniu. Motyw symbolicznych konii zapożyczony jest od Zachariasza. Otóż wizja czterech jeżdźców bardzo wyraźnie nawiązuje do proroctwa Zachariasza 1:8-11 i 6:1-8. Zachariasz w swojej wizji ujrzał konie o czterech maściach: białe, kasztanowe (rude), kare (ciemnogniade) i srokate. Czyż kolory nie odpowiadają kolorom czterech jeźdzców apokalipsy? Czy tutaj biały koń ma jakiś związek z Jezusem, bo ja nie widzę. Może wyjaśnisz!

Objawię ci teraz twarz Twojej Strażnicy, żebyś wiedział komu służysz. Na stronie 91 waszej książki "Wspaniały finał Objawienia bliski!" przedstawiony jest właśnie rysunek tego jeżdźca na białym koniu.Czy rzeczywiście twierdzisz, że to Jezus? A co ma Jezus wspólnego z centaurem? Po ucięciu połowy głowy konia wychodzi "ludzka" twarz z profilu, z wywalonym jęzorem. Na tylnej nodze konia jest symbol przekreślonej strzałki (zodiakalnego znaku Strzelca). Sam obrazek również przedstawia strzelca na koniu. Tyle nawiązań do zodiakalnego znaku Strzelca w jednym obrazku to nie może być przypadek. Rozumiem, że komuś mogła się ułożyć strzałka i komuś mógł wyjść centaur, ale nie dwie takie rzeczy na jednym obrazku i w dodatku na obrazku jak najbardziej zgodnym z nim tematyką.

Kiedy wreszcie obudzisz się? Duch Święty wyraźnie objawia nam prawdziwe oblicze Strażnicy! :aaa:
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-06, 18:45   

Kiedy wyjeżdżał był na białym koniu ,zjednywał zwodził oszukiwał nawet i wybranych.
Ale kiedy sie ujawnił okazało sie ,ze
Ap 6:8 Br "Zobaczyłem też konia maści trupioszarej, a jeździec siedzący na nim nazywał się, Śmierć. A jeźdźcowi towarzyszyła cała kraina zmarłych. Dano im władzę nad czwartą częścią ziemi oraz możność zabijania mieczem, głodem, zarazą morową i przez dzikie zwierzęta, które są na ziemi."
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-06, 22:09   

mirek napisał/a:
Bobo, Pan Jezus na znak swojego przyjścia opowiedział apostołom o czterech znakach ewangelicznych. Są to następujące znaki czasu końca:

fałszywi prorocy
wojny
głód
zaraza

Masz bardzo ograniczona wiedzę i jednostronną. Idź do lustra i szukaj znaku na swym czole, tam znajdziesz i zobaczysz demona co miesza ci w głowie.
Masz wyraźne objawy wzrokowo maniakalnej schizofrenii z przemieszczeniem centralnym narzadów, chyba mózg masz tam gdzie nie powinienes miec.

Co zas tyczy znaku końca to zapomniałeś o niezmiernie waznych:
"Jednakże powstali też wśród ludu fałszywi prorocy, jak i wśród was będą fałszywi nauczy ciele. Właśnie oni cichaczem wprowadzą zgubne sekty i zaprą się na wet właściciela, który ich kupił, tak iż ściągną na siebie prędką zagładę.
Ponadto wielu będzie naśladować ich rozpasanie, a z ich powodu będzie się mówić obelżywie o drodze prawdy
"(2 Piotra 2:1,2);
i
"I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec"(Mateusza 24:14).
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2007-04-07, 12:07   

mirek wyrywa z kontekstu:
Cytat:
fałszywi prorocy
wojny
głód
zaraza
O wszystkich tych wymienionych wydarzeniach wspomina każdy z ewangelistów:

mirek oczywiście wyrwał sobie z tych ewangelii tylko te znaki jakie chciał, pomieszał kolejność a inne pominął. Dlaczego? Pewnie celowo, gdyż uwzględniając pełny tekst z ewangelii to niestety nie pasuje do jego teorii.
Cytat:
Może odpowiesz najpierw na pytanie: wobec tego jaki koń w wizji Jana przedstawia fałszywych proroków?

Odpowiedź brzmi: żaden! A teraz uzasadniam absurd teorii mirka.

Mateusz wymienia poszczególne znaki w następującej kolejności:
1. Fałszywi Chrystusowie (nie myl z fałszywymi prorokami - Mat.24:11,24)
2. Wojny
3. Głód
4. Trzęsienia ziemi
5. Prześladowania
6. Fałszywi prorocy
7. Wzrost bezprawia
8. Głoszenie Dobrej Nowiny
9. 'Obrzydliwość'
10. Wielki ucisk
11. Znaki na niebie
12. Syn Człowieczy na Obłoku

Już ten pobieżny rzut oka wyraźnie wskazuje, że Mateusz podaje inaczej znaki niż Jan w Objawieniu. Np. zupełnie pominięto zarazy, czyli odpowiednik czwartego jeźdźca.
Jako pierwszy znak, Jezus podaje fałszywych Chrystusow a nie falszywych proroków. Jedno i drugie to nie to samo przecież... Zbyt dużo różnic aby stosować jakieś analogie ewangelii z Objawieniem.

Marek podaje tak:
1. Fałszywi Chrystusowie
2. Wojny
3. Trzęsienia ziemi
4. Głód
5. Prześladowania
6. Głoszenie
7. Obrzydliwość
8. Wielki ucisk
9. Syn Człowieczy na obłoku

Niektóre znaki się powtarzają i kolejność ma tu mniejsze znaczenie, gdyż opisane wydarzenia rogrywają się często jednocześnie a nie jeden po drugim w sensie chronologicznym. Tu podobnie zbyt dużo różnic w porównaniu z opisem Objawienia.Tu również nie ma znaku jakim są zarazy.
Łukasz:

1. Fałszywi Chrystusowie
2. Wojny
3. Trzęsienia ziemi
4. Zarazy
5. głód
6. Znaki z nieba
7. Prześladowania
8. 'Obrzydliwość'
9. Wielka bieda
10. Znaki na słońcu...
11. Syn Człowieczy na obłoku

Jedynie łukasz podaje znak zarazy. Tu również kolejność i znaki nie odpowiadają opisowi z Objawienia. Mirek przyjmuje że pierwszy jeździec wyobraża fałszywych proroków ale dlaczego ich? A może trzęsienia ziemi? Przecież Trzy ewangelie podają ten znak? A może 'obrzydliwość'? Też trzy ewangelie.
Zauważmy, że Syn Człowieczy też występuje we wszystkich ewangeliach jako wydarzenie. Dlaczego koń z jeźdźcem nie miałby wyobrażać jego?
Rozumiem, kierunek mirka, dla Niego uznanie jeżdźca jako Jezusa wskazywałoby na to, że Jesy On już obecny i przystępuje do wykonywania wyroków. Dla niego (pewnie i dla innych) to dość niemiłe uświadomienie sobie, że żyjemy w czasach końca i rozrachunek niedługo. Jeste jeszcze jedna rzecz... mirek upiera się że to fałszywi prorocy (całkiem bezpodstawnie jak wykazałem) bo po raz kolejny pasuje mu to do teorii, że w naszych czasach pojawili się tacy w osobach Świadkow Jehowy! No spreparował sobie taki argument biblijny przeciwko nim. A to ci heca... :lol:
Cytat:
białe, kasztanowe (rude), kare (ciemnogniade) i srokate. Czyż kolory nie odpowiadają kolorom czterech jeźdzców apokalipsy?

Niestety nie, mirku! Jesli umiesz rozróżniać umaszczenie koni to, niestety nie pasują. W Zachariasza mowa o srokatym a Objawienie mówi o bladym - to nie to samo. Kolory nie odpowiadają. Mało tego, ja wcale bym nie łączył wizji z Zachariasza z Objawieniem w jedno tylko dlatego, ze są podobne. Zauważ, że Zachariasz pyta kim są jeźdźcy. Jak pada odpowiedź? "To są Ci, których Jehowa posłał aby obeszli ziemię...mówiąc:'...oto cała ziemia jest spokojna i nie doznaje żadnego niepokoju'"(Zach.1:10)
Mirku, konie z Zachariasza niosą pokój, nie mieszaj nam w głowach, że to te same co z Objawienia. Ponadto pochodzą od Boga więc jak mogą to być min. fałszywi prorocy? Wymyśl lepszą bzdurę...
... przeprasza! Właściwie to już nastąpiło:
Cytat:
Objawię ci teraz twarz Twojej Strażnicy

Spróbuj mi objawić Słowo Boże.
Z tym rysunkiem to Ci się udało, :mrgreen: :mrgreen:
Skoro Jan dostrzegł coś takiego w wizjii, no to chyba sam Bóg musiał mu dawać jakieś zodiakalne znaki, ha,ha...
Trudno, mirku, żeby dostrzec coś czego nie ma, trzeba chyba samemu mieć schizofrenie.
Fanatycy zespołu The Beatles również dopatrywali się znaków magicznych na zdjęciach z płyt.
Myślałem, że mirek choć trochę jest poważny a tu takie cuś...
Widać jak przeciwnicy zdrowego rozsądku (nie mówię już tu o przeciwnikach tylko ŚJ, gdyż to co reprezentuje mirek to coś więcej niż antypatia do ŚJ) posuną się do wszystkiego, a nawet wymyślą aby kąsać, gryźć, szarpać, dokopać, uderzyć, zaatakować, zwymyślać, zakpić, zironizować, wyśmiać... jaki umysł musi mieć człowiek aby się w tym lubować? Hmmm... niech forumowicze rozsądzą sami... ;-)

PS. Szkoda tylko, że mirek nie ustosunkował się do greckiego słowa ZWYCIĘŻYĆ.
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-07, 13:22   

Bobo, choćbyś nie wiem jak się wił, to nie udowodnisz, że pierwszy jeździec apokalipsy na białym koniu to Chrystus. Tak jak mówiłem to już kilka razy i powtórzę to jeszcze raz, symbolizuje on fałszywych proroków czasu końca.

Analogia jest bardzo dobrze widoczna. Jednak jest jeszcze jeden dowód, że nasza wyliczanka jest zgodna z prawdą:

Ap 6:8b Bw „i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.”

A więc wszystkim czterem jeźdźcom dano władzę nad światem, aby zabijali. Czy uznajesz Jezusa za mordercę? Pewnie tak, aby tylko obronić tezy Strażnicy!

A więc jeśli drugi jeździec zabija długim mieczem (wojny), trzeci zabija brakiem żywności (głod) a czwarty zabija śmiertelnymi plagami (zarazy), to który zabija dzikimi zwierzętami ziemi? Oczywiście pierwszy! A więc również wynika z tego, że biały koń bardzo dobrze obrazuje fałszywych nauczycieli posiadających władzę, ponieważ dziekie zwierzęta są w Biblii właśnie symbolem władzy.

Pierwszy jeździec ma też łuk, co jest także znamienne, ponieważ łuk służy do zadawania śmierci w sposób skryty, z zaskoczenia lub ze znacznej odległości. Można powiedzieć, że łucznik zadaje śmierć skrytobójczą, a jego ofiara często nawet nie wie, kiedy została zaatakowana. Jeździec na białym koniu zadaje ciosy podstępnie – bierze w „poddanie” niepostrzeżenie i skrycie, kiedy ofiara niczego nie podejrzewa. Tak właśnie działają odstępcy i fałszywi nauczyciele, przed którymi przestrzegał Jezus swoich uczniów:

Mt 7:15 Bw „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!”

A zatem piewszy jeździec na białym koniu, wyposażony w łuk, symbolizuje fałszywych nauczycieli i proroków. Drugi jeździec z wielkim mieczem na koniu czerwonym to bez wątpienia symbol wojny. Czarny koń - a więc barwy złowieszczej, niesie na sobie trzeciego jeźdźca z wagą w ręku, a więc symbolizuje głód. Wreszcie jeżdziec na zielonym (siwym) koniu to symbol śmierci i zniszczenia poprzez różne zarazy czy mory.


Bobo napisał/a:
Mateusz podaje inaczej znaki niż Jan w Objawieniu. Np. zupełnie pominięto zarazy, czyli odpowiednik czwartego jeźdźca.

Czyżby pominięto zarazy? To raczej Strażnica tak zrobiła, abyś nie zauważył analogii z księgą Objawienia:

Mt 24:7 BT „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.”

Mt 24:7 Bw „Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.”


Mt 24:7 NS „"Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.”

Mt 24:7 Byz „εγερθησεται γαρ εθνος επι εθνος και βασιλεια επι βασιλειαν και εσονται λιμοι και λοιμοι και σεισμοι κατα τοπους”

Gdzie w PNŚ wsiąknęły zarazy? Tak więc widzisz Bobo jak Strażnica sprytnie stara się na każdym kroku ukryć przed Tobą tak oczywistą prawdę, że pierwszy jeździec Apokalipsy symbolizuje fałszywych proroków!

Śmieszy cię również i uważasz za niepoważne, jak Duch Święty wyposażył pierwszego jeźdźca apokalipsy na białym koniu w postać centaura, to wyjaśnij nam może co oznacza ten szpon zamiast ręki na ilustracji pochodzącej ze strony 52 książki "Wspaniały finał Objawienia"?Świadkowie Jehowy twierdzą, że to Chrystus (jako archanioł Michał) jest przedstawiony na tej ilustracji. Jednak szpon zamiast ręki informuje nas jednoznacznie o tym, kim są te osoby. Ty nawet nie wiesz i nie zdajesz sobie sprawy w jakim odstępstwie się znajdujesz. Jeśli chcesz ujrzeć więcej takich demonicznych rysunków w literaturze Strażnicy to zapraszam do wątku:

http://www.biblia.webd.pl...topic.php?t=196

po ich obejrzeniu odpowiedz sobie na pytanie: komu służy Strażnica? Kto sfałszował Biblię?

Na koniec mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, abyś odpowiedział nam o jakim to "fałszywym proroku" mówi księga Objawienia, a który to ma zostać wrzucony do jeziora ognia:

Ap 16:13 Bw "I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;"

Ap 19:20 Bw "I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką."

Ap 20:10 Bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."


A kto jest tym fałszywym prorokiem? Kto przepowiadał tyle razy koniec świata?

Pwt 18:22 Bw „Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go.”
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2007-04-07, 16:03   

Mt 24:7 Byz „εγερθησεται γαρ εθνος επι εθνος και βασιλεια επι βασιλειαν και εσονται λιμοι και λοιμοι και σεισμοι κατα τοπους”
Tiaaa, mireczku... jak wiesz tekst Byzantyjski jest korygowany przez inne lepsze. Dlaczego Tchischendorf juz tego słówka nie zawiera? Dlaczego Wescot-Hort też nie? Dlaczego wiele uznanych greckich tekstów tego nie umieszcza? Dla mirka oczywiście jest jasne, to Strażnica zafałszowała (nawet wtedy, gdy jej nie było :) ). Wychodzi na to, że świat dzieli się na Strażnicę i mirka. Inni nie fałszują. Ciekawe, że Biblia Poznańska również nie zawiera wzmianki o morach. Odpowiedz dlaczego? Czyżby tłumaczami byli również ŚJ? he, he, opętało Cię czy co...? Chyba trzeba skończyć dyskusje z Tobą bo to daremne i do niczego nie prowadzi. Uwązny czytelnik i tak wyciągnie swoje wnioski.

Cytat:
czwarty zabija śmiertelnymi plagami (zarazy),

Kolejne naciąganie prostego tekstu przez mirka. Pokaż dokladnie, gdzie to wyczytałeś?
Nic nie napisano o jeźdźcu na koniu bladym oprócz tego, że ma na imię Śmierć.
Śmierć to końcowy efekt wszystkich poprzednich jeźdźców i tyle. Nic nie napisano, że Śmierć zabija zarazami. Ale mirek wyczytał, tylko gdzie...?
Śmierć zbiera żniwo nie tylko z chorób śmiertelnych ale i miecza i trzęsień ziemi i głodu.
Ostatnio zmieniony przez 2007-04-08, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-07, 16:57   

Bobo napisał/a:
Mt 24:7 Byz „εγερθησεται γαρ εθνος επι εθνος και βασιλεια επι βασιλειαν και εσονται λιμοι και λοιμοι και σεισμοι κατα τοπους”
Tiaaa, mireczku... jak wiesz tekst Byzantyjski jest korygowany przez inne lepsze. Dlaczego Tchischendorf juz tego słówka nie zawiera? Dlaczego Wescot-Hort też nie?

Bobo powinieneś wiedzieć, że właśnie uważa się teksty bizantyjskie za najbliższe oryginałom. Aby ci to uzmysłowić, zadam ci pytanie: czy Jezus mówił o zarazach jako o znakach końca? Bo nawet Strażnica tak uważa, a tu nagle ty jako jej przedstawiciel zaprzeczasz słowom Jezusa! Oj nieładnie! A wszystko po to, aby bronić ludzkich nauk Strażnicy!


Bobo napisał/a:
Nic nie napisano, że Śmierć zabija zarazami.

Widzisz, jak byś nie czytał Straznic to byś pewnie to zauważył:

Ap 6:8b Bw „i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.”

Zastanów się teraz który jeździec zabija mieczem, który głodem, który morem a który przez dzikie zwierzęta ziemi. Wyjąsniałem to już tyle razy tutaj, że bez trudu znajdziesz odpowiedź w tym wątku. Tylko nie szukaj w Strażnicy!
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2007-04-07, 17:14   

Cytat:
czy Jezus mówił o zarazach jako o znakach końca? Bo nawet Strażnica tak uważa

Jezus mówił ale w ewangelii Łukasza nie w Mateusza. Nie dyskutujemy tu o Świadkach Jehowy czy Strażnicy tylko o zrozumieniu kim jest jeździec na białym koniu. Ty powołałeś się na Mat.24:7 - tekst bizantyjski zawiera słowo - zarazy. Jednakże Poznańska Biblia jakoś nie opierała się na, jak to nazwałeś, najbliższym oryginałom tekstach greckich. Czyż to nie Twój katolicki przekład? Czemuż tego nie wyjaśniasz?
A jak Tobie wiadomo (myślę, że tak) to najbardziej rzetelne są teksty greckie opracowane przez Wescota-Horta a nie bizantyjskie.
Przeczytaj tekst z aparatem krytycznym Kurta Alanda i Metzgera a zauważysz, że twojego słowka: zarazy nawet nie umieszczają w dopuszczalnym wariancie. Czytasz jak chcesz i takich argumentow uzywasz. Podejrzewam nawet, że nie przeczytałeś niczego więcej niż należałoby przeczytać aby podjąć temat orygiału. Czytasz tylko to, co pomoże Ci zwalczać ŚJ. Uczciwyś?

Cytat:
Ap 6:8b Bw „i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.”

Zastanów się teraz który jeździec zabija mieczem, który głodem, który morem a który przez dzikie zwierzęta ziemi

Szkoda, że cytujesz tylko część B wersetu 8. jak przeczytasz cały, to zauważysz, że mowa tam o ostatnich dwuch, czyli Śmierci i Hadesie. Dlaczego nie cytujesz całego tekstu. Nie byłoby całej tej dyskusji z wyrywaniem z kontekstu.
Ostatnio zmieniony przez 2007-04-08, 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-07, 17:35   

Bobo napisał/a:
Jezus mówił ale w ewangelii Łukasza nie w Mateusza.

No to jak w końcu, Jezus mówił do apostołów o zarazach, jako o znakach końca, czy nie mówił? Powinieneś mieć pretensje do Strażnicy za to, że kieruje cię dla zmyłki, chociaż tego pewnie nie będziesz chciał uznać, do tekstu nie mówiącego o morach, abyś nie zauważył analogii z księgą Objawienia, i wierzył w jej bajki, że jeździec na białym koniu to Jezus a nie fałszywi prorocy.


Bobo napisał/a:
Ty powołałeś się na Mat.24:7 - tekst bizantyjski zawiera słowo - zarazy.

Jesli Jezus mówił o zarazach, a przecież z tym się zgadzasz, to dlaczego podważasz wiarygodność tekstu bizantyjskiego? Bowiem właśnie występowanie tam obydwóch słów LIMOI - głód i LOIMOI - zarazy, świadczy, że są to teksty najbliższe oryginałowi, ponieważ podczas przepisywania słów Jezusa mogło dojść do ich ominięcia, jako, że podobnie brzmią, ale jednak co innego oznaczają.


Bobo napisał/a:
Szkoda, że cytujesz tylko część B wersetu 8. jak przeczytasz cały, to zauważysz, że mowa tam o ostatnich dwuch, czyli Śmierci i Hadesie.

Nie wyrywam, tylko właśnie wskazuję na podsumowanie myśli apostoła Jana, że tym czterem jeźdźcom apokalipsy dano właśnie władzę do zabijania:

Ap 6:8b Bw „i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.”

Zauważ, że to właśnie drugi jeździec zabija mieczem, trzeci głodem a czwarty morem. A więc pierwszy jeżdziec symbolizuje fałszywych proroków. Jest to tak proste rozumowanie, że naprawdę trzeba wiele wysiłku i być zaślepionym naukami Strażnicy, aby tego nie widzieć!

A w końcu odpowiesz mi na pytanie, kogo reprezentują te osoby ze szponem zamiast ręki z waszej książki?
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-08, 10:18   

Biały koń i jego znamienity Jeździec
Jan, a wraz z nim gorliwi członkowie klasy Jana i ich nowożytni towarzysze dostąpili zaszczytu oglądania niezwykłego dramatu! Jan pisze: „I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa" (Objawienie 6:2).
Tak więc w odpowiedzi na gromkie wezwanie „Przyjdź!" rusza galopem biały koń.
W Biblii koń - zwierzę to, często wyobraża wojnę— zapewne jest to piękny ogier—
lśni bielą oznaczającą nieskalaną świętość.
Koń ten symbolizuje wojnę czystą i sprawiedliwą w świętych oczach Jehowy!

Kto dosiada owego konia?
Jeździec trzyma łuk - broń zaczepną, ale dano mu też koronę.

Jedyni sprawiedliwi, których ukazano w dniu Pańskim z koronami na głowach, to Jezus oraz członkowie klasy wyobrażonej przez 24 starszych.
Sprawdź sam w Daniela 7:13, 14, 27; Łukasza 1:31-33; Objawienie 4:4, 10; 14:14.

To nie któryś z owych starszych otrzymuje koronę za własne zasługi.
Tym samotnym jeźdźcem może więc być tylko Jezus Chrystus.

Chyba to nikogo nie dziwi!!!
Jan widzi go w niebie w historycznej chwili, która nadeszła w roku 1914.
Jehowa oświadczył wtedy: „To Ja ustanowiłem mego króla", a następnie wyjaśnił, że uczynił to, aby 'dać mu w dziedzictwo narody" (Psalm 2:6-8, Bp).

A zatem otwierając pierwszą pieczęć, Jezus wyjawia, iż w czasie wyznaczonym przez Boga wyrusza osobiście na wojnę jako nowo koronowany Król.
Scena ta wspaniale harmonizuje ze słowami Psalmu 45:5-8, skierowanymi do Króla ustanowionego przez Jehowę: „W majestacie swoim wystąp, broniąc prawdy i uciśnionej sprawiedliwości, niechaj twoja prawica wielkich czynów ciebie nauczy. Strzały twoje ostre, ugodzą w serce wrogów króla, ludy padają do twoich stóp. Tron twój: Bóg na wieki wieków, berłem prawości jest berło twego królowania. Miłujesz sprawiedliwość a nienawidzisz zła. Dlatego Bóg, twój Bóg, pomazał ciebie olejem wesela, ponad rówieśników twoich" (Miłosz).
Jan niewątpliwie znał ten proroczy opis i rozumiał, że odnosi się on do działalności Jezusa sprawującego władzę królewską.
I dzisiaj dziala odnosząc kolejne zwycięstwa prowadząc swoje zboru Swiadków Jehowy.
On sam jest świadkiem:
"Jezusa Chrystusa, "Świadka Wiernego", "Pierworodnego z umarłych" i "Władcy królów ziemi"".
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-08, 13:40   

Mijujący prawdę, może zamiast przepisywać głupoty ze Strażnic odpowiedz nam na następujące pytania:

1. Czy jeźdźcy apokalipsy to konkretne osoby czy raczej znaki czasów końca?

2. Który z jeźdźców apokalipsy przedstawia fałszywych proroków, przed którymi przestrzegał Jezus?

3. Czy najpierw miały pojawić się znaki czasów końca a potem miał przyjść Jezus czy odwrotnie?
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-08, 18:47   

miłujący

Jesteś tak samo uparty w swoich twierdzeniach jak katolicy ,którzy uparcie powtarzaja
że chleb to mieso Jezusa i na nic im tłumaczyc ,że Jezus stał przed uczniami i podawał
im kawałek chleba z maki a nie kawałek swojego ciała-miesa.

Stał przed nimi ,podobnie jak w Objawieniu Stał przed Janem i pokazywał jeżdźca jadącego
i zwycieżającego - świetych.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13739
Wysłany: 2007-04-10, 10:10   

Kesja:
Cytat:
Stał przed nimi ,podobnie jak w Objawieniu Stał przed Janem i pokazywał jeżdźca jadącego
i zwycieżającego - świetych.

W wizji z jeźdźcami nie ma wzmianki, że Jezus stoi przed Janem, mało tego, w Obj. 1:1 czytamy, że Jezus przez anioła przekazywał te wizje.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14