Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lew z orlimi skrzydłami upadek USA ?
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-05, 20:08   Lew z orlimi skrzydłami upadek USA ?

Jesli moje przemyslenia sa prawidłowe to zanim armie wyrusza z zachodniego Iranu : http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4638 , wpierw USA polegą - przestaną byc supermocarstwem militarnym i prawdopodobnie ekonomicznym

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=143



Ksiega Daniela 7:2 : "Ja, Daniel, miałem w nocy widzenie: Oto cztery wiatry niebieskie wzburzyły Wielkie Morze" - wiatr w Biblii symbolizuje wiele rzeczy - jedną z nich sa aniołowie - list do Hebrajczyków 2:14 , cztery wiarty niebios czy niebieskie oznaczaja moim zdaniem własnie istoty duchowe te same które wystepuja w OBJAWIENIU JANA 7:1-2.Aniołowie ci powstrzymuja cztery wiatry ziemi ktore symbolizuja moim zdaniem wojny , przewroty , zniszczenie np - KSIEGA JEREMIASZA 51:1-3 , JEREMIASZA 49:35-37
Wzburzone morze oznacza zachwiane swiatowe społeczeństwo w tym np zachwiany swiatowy system ekonomiczny , społeczny , polityczny z powodu własnie wielkich wojen i ich konsekwencji jak np głód , zarazy , zniszczenia , wielki kryzys ekonomiczny.
Samo morze lub wody oznaczaja np ludy , tłumy , języki , narody np - KSIEGA IZAJASZA 17:12-13 , OBJAWIENIE JANA 17:15
Możliwe że "WIELKIE MORZE" już zostało wzburzone a oznaka tego moga byc rewolucje , zamieszki i kryzys na świecie - sytuacja predzej czy pózniej duzo bardzie sie zaogni tak jak powiedział PAN JEZUS : "naród wystapi przeciwko narodowi a królestwo przeciwko królestwu , miejscami beda wielkie trzesienia ziemi , miejscowy głód i smiertelne zarazy ale to ma byc poczatkiem boleści " - EWANGELIA MATEUSZA 24:7-8 , MARKA 13:8 , ŁUKASZA 21:10-11 - jesli obecna sytuacja swiatowa to jeszcze nie wzburzenie morza to napewno nim bedzie "początek boleści"


" i cztery wielkie zwierzęta wychodziły z morza, każde inne " DANIELA 7:3 - jesli morze to symbol mas ludzkich to zwierzeta wychodzace z tego morza to panstwa - unie panstw - DANIELA 7:23 , lub przywódcy panstw - DANIELA 7:17.Jesli chodzi o przywódców panstw to oprocz ludzkich przywódców moze chodzic tez o anielskich przywódców tak Bożych jak i upadłych np demoniczny ksiąze persji - DANIELA 10:13 ,- 10:20
Moim zdaniem 4 państwa czy zwiazki państw maja lub beda miały w swoim czasie najwiekszy wpływ na ekonomiczny , społeczny , polityczny , religijny ksztatł swiata dlatego własnie nazwane sa WIELKIMI ZWIERZĘTAMI - oczywiscie zwierzeta wybrane do opisu tych twórów panstwowych nie sa przypadkowe ale odzwierciedlaja charakter panstwa i jego działania na arenie światowej dlatego zeby rozpoznac te obecne lub przyszłe państwa trzeba dowiedzieć się czym charakteryzuje sie dane zwierze i poszukac w pozostałych księgach biblijnych co symbolizuje.

Wierzę ze jeśli zyjemy w czasach bliskiego objawienia sie człowieka grzechu - antychrysta i powrotu PANA JEZUSA na ziemie to pierwsze zwierzę juz istnieje a 2 i 3 ma pewne mniejsze lub wieksze wykształcone zarysy natomiast 4 zwierzę czyli czwarte państwo ma byc inne niz wszystkie poprzednie państwa m.in - KSIĘGA DANIELA 7:7, prawdopdoobnie bedzie przypominac UNIE ŚWIATOWĄ ktora pochłonie cała ziemie - DANIELA 7:23.Ten twór po pewnym czasie zreformuje antychryst ktory własnie z czwartego państwa ma dojść do władzy - DANIELA 7:8 , 7:24-25 , 8:23-25




państwo podobne do LWA Z ORLIMI SKRZYDŁAMI - USA ?



Wizja ukazuje nie wzrost potegi pierwszego zwierzecia jak w przypadku 2 , 3 i 4 zwierzęcia ale jego upadek, prawdopodobnie militarny i degradacje,
co z kolei pokazuje moim zdaniem ze panstwo to już istnieje.
KSIEGA DANIELA 7:4 : "Pierwsze było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce"

"było podobne do lwa" - po pierwsze lew nie przypadkowo ma opinie KRÓLA ZWIERZĄT - w Biblii lew ma bardzo szeroka symbolike np symbolizuje : nieustraszonosc , pewnosc siebie - KSIEGA PRZYSŁÓW SALOMONA 28:1 , NAJPOTEŻNIEJSZY , NAJSILNIEJSZY - Przysłów Salomona 30:30 , NAJDZIELNIEJSZY - 2 Samuela 17:10 , łupieżca - nieszczyciel - EZECHIELA 19:2-7 , niszczyciel narodów - JEREMIASZA 4:7 , atakujacy niespodziewanie z zaskoczenia - JEREMIASZA 50:44 , poteżnie uzbrojony - JOELA 1:6 , bezwględny - IZAJASZA 38:13 , wzbudzajacy strach - PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 28:15 , najsilnieszy naród - MICHEASZA 5:7
, siła , odwaga , wojowniczy charakter , dominacja , bezwgledny , krwawy podbój , panowanie , łupieżca - m.in te cechy moim zdaniem charakteryzuja lwa jako symbol odnoszacy sie do państwa


"i miało orle skrzydła" - orzeł jest nazywany KRÓLEM PTAKÓW ,dzieki swoim skrzydłom moze sie bardzo wysoko wznosic i długo przebywac w powietrzu , szybko sie przemieszac i atakowac, w Biblii orle skrzydła sa symbolem szybkości , bardzo szybkiego przemieszczania sie wojsk - JEREMIASZA 4:13 , TRENY 4:19 , dalekosiezne działania wojennie - 5 Mojżeszowa 28:49 , skrzydła umozliwiaja szybki atak i podbój - HIOBA 9:26 , HABAKUKA 1:8 , JEREMIASZA 48:40


" Od orłów szybsi, od lwów silniejsi " 2 SAMUELA 1:23 połączenie lwa i orlich skrzydeł ukazuje państwo które przewyzsza wszystkie inne panstwa swoja potega w tym potega militarna , którego armia ma najwieksze mozliwosci bojowe i najlepsze technologie dzieki którym moze sie najszybciej przemieszac i atakowac.Wszystkie te rzeczy idealnie pasuja do USA i jego globalnych działan we wszystkich sferach ale szczególnie militarnych - nie jestem fanem zadnych państw w tym USA i nie jestem zwolennikiem wojen i mordowania ludzi ale czy sie to komus podoba czy nie to od kilkudziesiaciu lat az po dzis dzien USA jest najpotezniejzym krajem na swiecie , nie przypadkowo mówi sie o tym panstwie jako o ŚWIATOWYM POLICJJANCIE chcociaz wielu mowi o nich ŚWIATOWY TERRORYSTA ;) ale nie maja racji bo wszystkie organizacje polityczne czyli panstwa graja w jednej druzynie.USA maja najsilniejsza , najlepiej uzbrojona armie , jego waluta jest jeszcze głowna waluta rezerwowa , USA ma najwiekszy wpływ na kształt swiata - USA ma coraz wiecej kłopotów tak w polityce zewnetrznej jak i wewnetrznej w tym wielkie długi , koniec USA jako supermocarstwa prawdopodobnie dokona sie na polu militarnym.


" Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła " - dzieki skrzydłom lew mial wielkie mozliwosci militarne , to dzieki skrzydłom bardzo szybko sie przemieszczal i na dalekie odległosci oraz szybko atakował - wyrwanie skrzydeł moim zdaniem oznacza unicestwienie przewagi i siły militarnej , wyrwanie skrzydeł to prawdopodobnie koniec podbojów tego państwa , jego zagranicznych operacji wojskowych.Wierze ze "skrzydła" zostana wyrwane w wyniku dzialan wojennych innego panstwa lub zwiazku panstw - prawdopodobnie tym państwem bedzie 2 zwierze podobne do niedzwiedzia , w 8 rozdziale KSIĘGI DANIELA ukazane jako baran.


" wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek " - pańtwo to juz nie "lata" jak król ptaków - orzeł , nawet nie stoi jak lew na czterech łapach ale staje jak człowiek na dwóch nogach , lew stojący na dwóch nogach w zadnym wypadku nie przypomina lwa na czetech łapach i to z orlimi skrzydłami - wyraznie widac ze pierwsze supermocarstwo czekaja wielkie zmiany , lew stojacy jak człowiek nie moze szybko sie przemieszac a tym bardziej szybko atakowac , od groznego lwa kraj ten zmieni sie w mizerna karykature lwa i to bez skrzydeł , cała przewaga militarna i prawdopodobnie ekonomieczna przestanie istniec - z wielkiego supermocarstwa stanie sie krajem przecietnym


" dano mu ludzkie serce " - chodzi o duchowe serce odpowiedzialne za duchowość , charakter - "I nawet najdzielniejszy, o sercu jak serce lwa" 2 SAMUELA 17:10 - lwie serce to najdzielniesza osobowość , serce człowieka w porównaniu do lwiego serca jest bojazliwe , słabe ale z drugiej strony człowiek w przeciwienstwie do zwierzat posiada m.in rozum , potrafi odroznic dobra od zła , posiada sumienie - supermocarstwo tracac lwie serce na rzecz serca człowieczego traci swoje przekonanie o swojej dominacji o tym ze jest najlepsze i mocniejsze od innych, z drugiej strony serce człowieka mimo ze złe i przewrotne to jednak nie jest sercem zwierzecia pokazuje to wg mnie ze panstwo to spokornieje wobec innych państw , stanie sie duzo bardziej spokojne.


Pierwsze supermocarstwo czeka wielka transformacja ktora wg mnie nadejdzie nagle i bedzie szokiem dla swiata tak jak 11 września.2 zwierze podobne do niedziwiedza - baran ktore prawdopodobnie pokona pierwsze supermocarstwo wg mnie moze oznaczac Chiny i Rosję - co do Chin to nie jest przypadkiem ze przeniesiono przemysl z Europy i USA własnie tam - moim zdaniem trwa "hodowanie" niszczyciela USA - jesli celem przywodców jest ustanowienie władzy światowej to budowanie dwóch wielkich obozów ktore kiedys stocza wojne nabiera sensu , rzeczywistosc tez pokazuje ze miedzy USA a Chinami i Rosja coraz gorzej sie dzieje , sa też głosy mówiace ze w razie ataku na Iran , własnie Chiny i Rosja beda ich bronić - moze od tego sie zacznie i USA polegna militarnie




UNIA EUROPEJSKA SUPERMOCARSTWEM ?????????


Po upadku pierwszego supermocarstwa , Niedzwiedz - baran (mozliwe ze armie Rosji , Iranu lub Chin) stanie na terenach zachodniego Iranu (kraina Elam , Suza , rzeka Ulaj) - KSIĘGA DANIELA 8:2 I rusza na wojne na zachód , południe i pólnoc i na poczatku beda zwyciezac oraz nabierac sił.Ostatecznie jednak przegraja z trzecim zwierzeciem czyli panstwem lub unia panstw podobnym do pantery - kozioł , przyjmujac ze USA wczesniej upadna wszystko wskazuje ze bedzie to przyszła UNIA EUROPEJSKA ktora po zwycieskiej wojnie rozrosnie sie bardzo na cztery strony nieba - Daniela 8:8 , opanuje cała ziemi - DANIELA 2:39 , wg OBJAWIENIE JANA czwarte panstwo ma byc podobne do pantery a wiec pantera bedzie jego fundamentem (zwierze z Objawienia Jana ma podwójne znaczenie , pierwsze oznacza człowieka grzechu-antychrysta , drugie znaczenie to cos podobnego do unii światowej).
3 panstwo (UE ??) kiedy osiagnie najwieksza potege - Daniela 8:8 rozpadnie sie na cztery królestwa - Daniela 8:22 , ten rozpad to poczatek czwartego zwierzecia ktore pochłonie cała ziemie i ja zmiazdzy - Daniela 7:23 , z tego twóru wyloni sie antychryst i przez niego bedzie przynajmniej na krotki czas zreformowany tak ze ludzkosc bedzie wielbila i podziwial antychrysta - OBJAWIENIE JANA 13:3-8.Proces od upadku pierwszego panstwa az do objawienia sie antychrysta to prawdopodobnie kilka - kilkanascie lat - napewno czas ten bedzie krótszy niz zycie jednego pokolenia - Ewangelia Mateusza 24:34



..............

Mimo wielu szczegółów dotyczacych tych twórów politycznych - na 100 % rozpoznanie tych panstw czy unii musimy poczekac az te rzeczy zaczna sie dziac - tak jak jest napisane : "CZASTKOWA JEST NASZA WIEDZA I NASZE PROROKOWANIE" czyli odczytywanie proroctw biblijnych , proroctwa sa zapieczetowane az do czasu ostatecznego , ale poznanie bedzie wzrastac - Daniela 12:4 , bezbozni i grzeszni nie beda miec zrozumienia ale roztropni w swoim czasie beda otrzymaja je : "bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie" DANIELA 12:10

Ci ktorzy uwazaja ze te proroctwa wypelnily sie w starozytnosci , sredniowieczu bładzą , czesc proroctw moze miec podwójne znaczenie lub wystepowac jako alegoria ale podstawowe znaczenie proroctw nadal odnosi sie do przyszlosci inaczej - PAN JEZUS nie wkazywałby na KSIĘGE DANIELA i obrzydliwosc spustoszenia , gdyby proroctwa Daniela spełniły sie w dalekiej przeszłosci nie byłoby mowy w OBJAWIENIU JANA o lwie , niedziwiedziu i lamparcie - panstwie z 10 rogami , nie byłoby mowy w OBJAWIENIU o Wielkim Babilonie - ktorym nie sa USA ale cały światowy system ktorego apogeum przypadnie na 3.5 roczne panowanie antychrysta , kto zna Biblie i nie słucha sie organizacji i ludzi ale BOGA OBJAWIONEGO - JEZUSA CHRYSTUSA ten wie ze proroctwa dotycza blizszej lub dalszej przyszłosci - PAN JEZUS kiedy powróci ma zniszczyc wszystkie 4 królestwa - pierwsze 3 z nich beda ostatecznie wystepowac jako czesc czwartego czyli czegos podobnego do UNII ŚWIATOWEJ (w Daniela 2:45 miedz umieszczona jest miedzy zelazem a glina)- wszystkie czesci składowe zostana zniszczone przy przyjsciu PANA JEZUSA a wiec widac wyraznie ze proroctwo odnosi sie głownie jesli nie jedynie do czasów konca - KSIEGA DANIELA 8:17 , DANIELA 8:19.
10 królów i antychryst otrzymuja władze na jedna godzine a wiec na bardzo krótko - maja oni rzadzic w jednym okresie czasu a nie na przestrzeni dziesiatek czy setek lat jak nauczaja niektóre organizacje


pozyjemy zobaczymy czy 4 wielkie panstwa / unie to :

1) USA ?

2) ROSJA? , CHINY ? do tego moze Iran ?

3) sfederalizowana UE ?

4) UNIA ŚWIATOWA lub federacja światowa


http://zbawieni.com/showthread.php?tid=143


, http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4638
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
cfc004 
cfc004


Wyznanie: Katolicyzm
Wiek: 34
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2012-07-04, 14:31   

Według mnie lew z orlimi skrzydłami to Napoleon. Napoleon podbił sporą część Europy, ale potem poległ i został zesłany najpierw na Elbę a potem na Wyspę Świetej Heleny. Wyrwano mu skrzydła a potem postawiono go jak człowieka na dwóch nogach. Uważał siebie wręcz za Boga, ale po jego klęskach został "zdegradowany" na zwykłego człowieka i więźnia.

Poza tym te 4 bestie następują kolejno po sobie, a ponieważ 2 bestia to według mnie Hitler(3 żebra miała w paszczy między zębami co oznacza III Rzeszę), a 4 bestia to Unia Europejska, więc USA to nie lew z orlimi skrzydłami.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-01-03, 19:13   pleasure

USA są ozdobą Ziemi, bo zaprosiły ją na Księżyc :!:
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-08-28, 21:26   

bardzo prawdopodobne ze w najblizszych dniach "lew z orlimi skrzydłami" znowu zaatakuje : http://konflikty.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

Syria ma pakt z Iranem i jeśli po uderzeniu przez np USA na Syrię, Iran włączy się otwarcie w konflikt to w ogniu stanie cały bliski wschód a później świat, co ciekawe jak już pisałem księga Daniela zapowiada wielką wojnę czy kampanię wojenną na bliskim wschodzi - bo opisuje tereny zajmowane obecnie przez Islamską Republikę Iranu. Możliwe że jednak Iran tym razem odpuści otwarty konflikt ale tak czy inaczej Iran jest również na liście wojennej m.in USA


, http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4638 " W trzecim roku króla Belsazara ukazało się mnie, Danielowi, widzenie, po tamtym, które mi się ukazało poprzednio. (2) A w widzeniu, gdy patrzyłem, zdawało mi się, że jestem w twierdzy Suzie w krainie Elam; w widzeniu znalazłem się nad rzeką Ulaj. (3) A gdy podniosłem oczy, widziałem, a oto baran stanął na brzegu rzeki; miał dwa rogi. Oba rogi były długie, lecz jeden był dłuższy od drugiego, a ten dłuższy wyrósł później. (4) Widziałem, jak baran bódł na zachód i na północ, i na południe, a żadne zwierzę nie mogło mu się oprzeć i nikt nie mógł wyratować z jego mocy; robił co chciał, i był coraz silniejszy. (5) A gdy nad tym się zastanawiałem, oto nadszedł kozioł z zachodu po powierzchni całej ziemi, nie dotykając ziemi, a ten kozioł miał między oczami jeden róg. (6) A gdy przyszedł do barana mającego dwa rogi, którego widziałem na brzegu rzeki, uderzył na niego z całej siły. (7) I widziałem, jak natarł na barana, a rozjuszywszy się nań, uderzył na barana, złamał oba jego rogi; a baran nie miał siły, by mu sprostać; i rzuciwszy go o ziemię, zdeptał go, a nie było nikogo, kto by wyrwał barana z mocy kozła" - ksiega Daniela 8:1-7




Daniela 8:17

Postprzez MieczDucha » 16 lip 2013, o 21:31
Biblia warszawska : "I przyszedł na miejsce, gdzie stałem, a gdy przyszedł, zląkłem się i padłem na twarz. Wtedy rzekł do mnie: Zważ, synu człowieczy, że widzenie dotyczy czasu [eth - strong 6256] ostatecznego [ qets - strong 7093] " - Daniela 8:17 -

Biblia Tysiąclecia: "Podszedł więc on do miejsca, gdzie stałem, a gdy przybył, przeraziłem się i padłem na twarz. I powiedział do mnie: Wiedz, człowieku, że widzenie odnosi się do czasów ostatecznych."

Biblia Gdańska: "I przyszedł do mnie, gdziem stał; a gdy przyszedł, zlękłem się i padłem na oblicze swoje. I rzekł do mnie: Wyrozumij, synu człowieczy! bo czasu pewnego to widzenie się wypełni"



," Nawet niektórzy spośród roztropnych upadną, aby wśród nich nastąpiło wypławienie, oczyszczenie i wybielenie aż do czasu [eth - strong 6256] ostatecznego [ qets - strong 7093] , gdyż to jeszcze potrwa pewien czas" - Daniela 11:35 - BW

, "A w czasach [eth - strong 6256] ostatecznych [ qets - strong 7093] zetrze się z nim król południa. Lecz król północy uderzy na niego z wozami, jeźdźcami i z wielu okrętami; wtargnie do krajów i zaleje je jak powódź" - Daniela 11:40 - BW

, "Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu [eth - strong 6256] ostatecznego [ qets - strong 7093]! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie" - Daniela 12:4 - BW

" Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu [eth - strong 6256] ostatecznego [ qets - strong 7093]" - Daniela 12:9
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10