Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Maryja może być nazywana Królową?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-16, 23:28   

Bobo napisał/a:
Nie wiem skąd masz takie informacje, ale oficjalnie AD& mają raczej inne podejście od Twojego, do tego, kogo mogą ochrzcić :-D
Pisałem do nich :-) i pytałem bo przeczytałem na pewnym forum o tym i chciałem to sprawdzić.Potwierdzili jeśli ktoś tego chce to jako chrześcijanie mają obowiązek to zrobić,tak mi odpisał ten mężczyzna.
Pytaj u źródła a nie bazuj na stronkach internetowych,sam odnośnie swojego wyznania tak mówisz ciągle.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-16, 23:48   

bartek212701 napisał/a:
Pytaj u źródła a nie bazuj na stronkach


Strona jest oficjalna i wątpię, aby zawierała aż takie przekłamania. Jak już, to bardziej bym nie ufał temu gościowi, który ci to powiedział ;-) Zadzwoń do niego jeszcze raz i poproś o oficjalne wskazówki, z tym, co ci obiecywał. No bo wiesz... czy chrzest wykonany niezgodnie z regulaminem będzie ważny? Jak już łamać wewnętrzne przepisy, to... proponuję samemu się ochrzcić. Wystarczy, ze sobie staniesz w jakiejś rzece, i nagle kucniesz. Tylko uwaga na nurt rzeki! Możesz wypłynąć dopiero w Nowym Świecie! :-D
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-16, 23:58   

Bobo, Napisz,przekonaj się :-) i nie bądź zabawny bo czasami bokiem ten Twój humor wychodzi :-?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-17, 00:14   

bartek212701 napisał/a:
Bobo, Napisz,przekonaj się


Spokojne. AD7 mam pod ręką, z niektórymi godziny spędziłem na dyskusjach. Uwierz... nie chciałbyś ich chrztu. Nie ma czegoś takiego, jak chrzest bez zobowiązań wobec też społeczności.

No i widzisz... kilka postów wcześniej, pisałeś, że nie chcesz wierzyć człowiekowi, a... facetowi od AD7 jednak uwierzyć chcesz, choć, jego propozycja wygląda 'podejrzanie' :-D
Nie ominie cię jednak zaufanie i człowiekowi w pewnym stopniu.

bartek212701 napisał/a:
i nie bądź zabawny bo czasami bokiem ten Twój humor wychodzi


No widzisz? Piszesz: czasami... gdybym wiedział, kiedy jest ten czas, to bym nie pisał, ale... nikt nie określa tego więc... sugeruje się swoim poczuciem chwili i humoru :-D

Nie daj się zwariować, bartek! ;-)

PS. Jak chcesz, to ja, Bobo, mogę cię ochrzcić! :mrgreen: Bez dziesięciny, obchodzenia sabatu, bez Trójcy... ;-)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-17, 00:21   

Bobo napisał/a:
PS. Jak chcesz, to ja, Bobo, mogę cię ochrzcić! :mrgreen: Bez dziesięciny, obchodzenia sabatu, bez Trójcy... ;-)
moja reakcja " :mrgreen: " Ty jesteś wesoły człowiek Bobo oby więcej takich pozytywów na forum choć w przerywnikach podczas dyskusji ;-)
Tak na koniec :-) nie neguj wszystkiego co jest w sprzeczności z tym co wiesz,bo nie wszystko może być Ci dane w danej chwili prawda ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2012-07-17, 08:57   

O ile się orientuję, każdy chrześcijanin może ochrzcić drugiego człowieka. Wystarczy, ze poleje/pokropi go wodą np. nabraną w dłoń i wypowie sakramentalną formułę "Ja cię chrzczę w Imię...". I taki chrzest jest ważny. Aczkolwiek dotyczy to chyba sytuacji ekstremalnych, tzn takich kiedy nie ma możliwości aby zrobił to kapłan, chociaz z drugiej strony nie wiem, czy nie przemawia tu już interes organizacji religijnej/wyznania.
_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski
http://wydaje.pl/e/genesi...ersja-pogladowa
http://wydaje.pl/e/genesi...rzeszlosci-cz-2
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-17, 09:31   

bartek212701 napisał/a:
nie neguj wszystkiego co jest w sprzeczności z tym co wiesz,


Żadną miarą! :-) Na pewno wszystkiego nie neguje, a moje reakcje są raczej sporadyczne, biorąc pod uwagę tutejsze forum.
Parmenides napisał/a:
Wystarczy, ze poleje/pokropi go wodą np. nabraną w dłoń i wypowie sakramentalną formułę "Ja cię chrzczę w Imię...".


Katolicy dopuszczają taką ewentualność, np. gdy nowo urodzone dziecko miałoby zaraz umrzeć nie ochrzczone, to i taki chrzest KK dopuszcza. Ale to i tak, włącza dziecko do KK...

Oczywiście to offtop. Chodzi mi o to, że bartek nie chce ufać człowiekowi, ale... zdaje się, że ufając Bogu, trzeba w pewnym stopniu zaufać i ludziom, którymi ten Bóg się posługuje.
To tak, jakby Izraelita ufał przede wszystkim Bogu, ale Mojżeszowi już nie (historia pokazała, że to był błąd).
Nie można służyć Bogu bez społeczności i zboru. Dziwna to sytuacja, gdy chrześcijanin wierzy w Boga ale swoją postawą wyraża nieufność do bliźnich

Miłość... Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy (1 Kor 13:7)
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-17, 09:31   

Bobo napisał/a:
Nie ma czegoś takiego, jak chrzest bez zobowiązań wobec też społeczności.

Zawsze są wyjątki.
Wszystkie grupy Badackie honorują chrzest dorosłej osoby, będącej poprzednio w innych społecznościach.
Jeśli do Zboru zaczyna uczęszczać np. osoba będąca kiedyś SJ, uważana jest za pełnoprawnego członka, bez konieczności ponownego chrztu.
Wystarczy deklaracja, że już kiedyś poświeciła się Panu na służbę.Przykładem mogę być ja.
Po zmianie miejsca zamieszkania, uczęszczam na społeczne zgromadzenia do pokrewnej grupy.
Nikt nie żądał ponownego chrztu w śmierć Naszego pana!
Chrzest, to nie "zapisanie się" do jakiegoś kościoła, grupy, lecz przymierze zawarte z Bogiem.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-17, 10:16   

Henryk napisał/a:
Jeśli do Zboru zaczyna uczęszczać np. osoba będąca kiedyś SJ, uważana jest za pełnoprawnego członka


Pełnoprawnego członka... czego? :-D Zboru! Jak to jest, że z jednej strony pisząc o chrzcie podkreśla się 'przymierze z Bogiem' co jest oczywiste, ale zarazem podkreśla się przynależność do... zboru. Rozumiem, że jest gdzieś wtedy wciągany na jakąś ewidencję? Statystyki dot. liczebności, chyba na czymś bazują, inaczej skąd by było wiadomo ile jest członków danego wyznania, gdyby tylko chrzcić bez... wciągania na listę pełnoprawnych członków zboru :-)
I o to cały czas tu chodzi. Przynależność do zboru jest, jak widzę... nieunikniona.

Henryk napisał/a:
Wystarczy deklaracja, że już kiedyś poświeciła się Panu na służbę.Przykładem mogę być ja.


Mam rozumieć, że kiedyś byłeś ochrzczony jako SJ a potem przechodząc do Badaczy nie musiałeś się chrzcić jeszcze raz? Byłeś kiedyś... SJ... :-(
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-17, 12:15   

Bobo napisał/a:
Przynależność do zboru jest, jak widzę... nieunikniona.

Są Zbory zupełnie nie rejestrowane w Wydziale Wyznań (o ile to dziś tak nazywa się...).
Nie wysyłają danych osobowych.
Mamy zupełną wolność przebywać w innych zborach. Czasem odwiedzam adwentystów, babtystów...
Praktykujemy wymianę Braci Mówców pomiędzy Zborami. - Ale to już wyłącznie pomiędzy badackimi.
Cytat:
Mam rozumieć, że kiedyś byłeś ochrzczony jako SJ a potem przechodząc do Badaczy nie musiałeś się chrzcić jeszcze raz? Byłeś kiedyś... SJ... :-(
Rozumieć możesz jak tylko chcesz. :-D
Nie byłem ochrzczony jako SJ. Nawet nie miałem zamiaru przysięgać wierności Organizacji.
A jeśli już, to staram się być Świadkiem Jezusa.
I jeszcze - pełnoprawny członek to taki, który bierze udział w wyborach Starszych, Diakonów.
Wybiera Braci do pracy między zborowej, decyduje, zgłasza wnioski na zebraniach gospodarczych...
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-17, 12:21   

Henryk napisał/a:
Są Zbory zupełnie nie rejestrowane w Wydziale Wyznań (o ile to dziś tak nazywa się...).
Nie wysyłają danych osobowych.


Ale chyba swoją ewidencję prowadzą, kto 'należy' do ich zboru?

Henryk napisał/a:
Mamy zupełną wolność przebywać w innych zborach. Czasem odwiedzam adwentystów, babtystów...


Nie piszę o... przebywaniu. Przebywać u AD7 możesz, ale pełnoprawnym członkiem ich zboru nie będziesz. Cały czas wracam do tego,ze chrzcząc się, spotykam się zarazem z członkostwem zboru, który ochrzcił. Wątpię aby Badacz Pisma był członkiem zboru badackiego i zarazem adwentystów :-D
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-17, 15:07   

Bobo napisał/a:
Ale chyba swoją ewidencję prowadzą, kto 'należy' do ich zboru?

A po co?
Wszyscy znają się "jak łyse konie". :-D
Odwiedzają się w domach, mają do siebie telefony...
A "Cesarz"? - Co mu do tego?
Łaski od niego nie potrzebują. ;-)
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-07-17, 15:14   

Henryk napisał/a:
A po co?


Aaaa! No jak jest ich trzech na krzyż, to faktycznie... :-)
 
 
Servant 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 90
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-07-17, 15:31   

Henryk napisał/a:
Nawet nie miałem zamiaru przysięgać wierności Organizacji.

A skąd u Ciebie ten pomysł?
Chyba żaden świadek Jehowy 'nie miał zamiaru przysięgać wierności Organizacji', nie mówiąc już o samym przysięganiu.

Henryk napisał/a:
A jeśli już, to staram się być Świadkiem Jezusa.

To przecież jedno drugiemu nie przeczy. Świadkowie Jehowy (oficjalna nazwa odróżniająca tę organizację od innych, które uważają się za chrześcijańskie) jakkolwiek świadczą o Jehowie, czy też o Jego Królestwie, są również świadkami Jezusa.
Cytat:
Otrzymacie moc Ducha Świętego, który na was zstąpi, i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i na całym świecie. (Dzieje 1:8 Poz.)
_________________
Servant
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-07-17, 17:19   

Bobo napisał/a:
Aaaa! No jak jest ich trzech na krzyż, to faktycznie... :-)

Tamte społeczności liczą znacznie więcej członków niż troje.
Od kiedy to Bobo, ilość decyduje o jakości?
Nie życzą sobie, aby ujawniać ich,- więc zostawmy to.
Znam ich, odwiedzamy się...

Przez Ciebie przemawia chyba zarozumiałość, choć nie pojmuję dlaczego?
Mało ich jest? Dla Ciebie za mało?
Dawid kiedyś też policzył swój lud...

Sami także chwalicie się ilością (tymczasowych) członków, ilością godzin poświęconych na głoszenie.
Efektów tego głoszenia nikt nie jest w stanie ocenić.
Nie zaczynaj, bo oddam.. :-P .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11