Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Yarpen Zirgin
2008-11-04, 19:37
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy
Autor Wiadomość
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-10, 10:47   

Bobo napisał/a:
Kesja:
Cytat:
Stał przed nimi ,podobnie jak w Objawieniu Stał przed Janem i pokazywał jeżdźca jadącego
i zwycieżającego - świetych.

W wizji z jeźdźcami nie ma wzmianki, że Jezus stoi przed Janem, mało tego, w Obj. 1:1 czytamy, że Jezus przez anioła przekazywał te wizje.




Ap 6:1 Bw "I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!"


Ap 6:3 Bw "A gdy/Baranek/ zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga postać mówiła: Chodź!"


Ap 6:5 Bw "A gdy/Baranek/ zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej."


Ap 6:7 Bw "A gdy/Baranek/ zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź!"


Ap 6:9 Bw "A gdy/Baranek/ zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli."


Ap 6:12 Bw "I widziałem, /Baranek/gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew."


Ap 8:1 Bw "A gdy/Baranek/ zdjął siódmą pieczęć, nastało w niebie milczenie na około pół godziny."

To Baranek zdejmował PIECZĘCIE i to On pokazywał Janowi kim jest JEŻDZIEC i koń.

Baranek pozostanie w niebie az do 7-ej Trąby .
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-04-10, 11:22   

Masz rację. Baranek otwiera pieczęcie. Gdzieś mi to umknęło ;-)
Tylko co to zmienia? Skoro podczas pobytu na ziemi Jezus opowiadał o swoim przyjściu i nawiązywal do swojej osoby, to dlaczego w wizjach otwierając pieczęć, nie mógł pokazywać siebie jako jeźdźca?
Zamiast mowić po prostu dał obraz.
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-10, 13:06   

Bobo napisał/a:
Masz rację. Baranek otwiera pieczęcie. Gdzieś mi to umknęło ;-)
Tylko co to zmienia? Skoro podczas pobytu na ziemi Jezus opowiadał o swoim przyjściu i nawiązywal do swojej osoby, to dlaczego w wizjach otwierając pieczęć, nie mógł pokazywać siebie jako jeźdźca?
Zamiast mowić po prostu dał obraz.


Pokazywał - JAK zmienia sie CZAS i kon i jeżdziec.
Z nastawaniem końca Czasu jeżdziec zmienia -ujawnia swoje zamiary az dochodzi do udręki dni ostatnich.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-04-10, 13:28   

Kesja:
Cytat:
Z nastawaniem końca Czasu jeżdziec zmienia -ujawnia swoje zamiary az dochodzi do udręki dni ostatnich

Nie bardzo rozumiem. Co jeździec zmienia? Sam się zmienia? Czy pokazuje jak zmienia się sytuacja na świecie? Kto lub co dochodzi do udręki? Jeździec czy świat? Sugerujesz, że czterech jeźdźcow to wlaściwie jeden jeździec ale w różnych etapach?
Jak to Biblijnie uzasadnić?
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-04-10, 17:54   

bobo
ja tak zabardzo nie umiem tłumaczyc a to co moge ci powiedziec to widać
kiedy sie czyta o otwarciu Pieczęci.


Cytat:

Nie bardzo rozumiem. Co jeździec zmienia? Sam się zmienia? Czy pokazuje jak zmienia się sytuacja na świecie? Kto lub co dochodzi do udręki? Jeździec czy świat? Sugerujesz, że czterech jeźdźcow to wlaściwie jeden jeździec ale w różnych etapach?
Jak to Biblijnie uzasadnić?

Tak ,jeździec z upływem Czasu zmienia sie .Wyszedł jako ten na białym koniu
i wszystkim ma sie utrwalic ,ze biel jest dobra /papież też ubiera sie na biało/i tak też myslimy .
Wyszedł jako zwycięsca a zakonczył ?
zobacz ze jeździec nie ma IMIENIA dopiero na ostatnim koniu powiedzine KIM jeździec był
ŚMIERĆ i piekło idzie za nim.
On zwycieżał ,ale kogo ?
upodobnił sie jak anioł swiatłości ,jak kakol posród pszenicy.
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-05-02, 09:01   

kesja - jeszcze raz:
Jan, a wraz z nim gorliwi członkowie klasy Jana i ich nowożytni towarzysze dostąpili zaszczytu oglądania niezwykłego dramatu!
Jan pisze: „I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa" (Objawienie 6:2).
Tak właśnie się stało, że tekst tego proroctwa został dokładnie poznany przez namaszczonych chrześcijan wchodzących w skład 144 000.
Sama ta wizja dotyczy czasów po roku 1914.
Przeciez w „Objawieniu od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce”.
Każdy pewnie człowiek interesuje się tym, co ma się stać za chwilę, za dzień, za miesiąc, za rok a może za kolejne i kolejne lata. Każdego interesuje przyszłość.
Przecież może wiązać się z jego życiem przez wiele lat.
Tak więc w odpowiedzi na gromkie wezwanie „Przyjdź!" – Gos pierwszego cheruba.
Rusza galopem biały koń.
W Biblii zwierzę to często wyobraża wojnę.
To piękny ogier—lśni bielą oznaczającą nieskalaną świętość.
Jest to właściwe, gdyż koń ten symbolizuje wojnę czystą i sprawiedliwą w świętych oczach Jehowy!
W innym miejscu czytasz:
I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę”;
Również wojska, które były w niebie, podążały za nim na białych koniach, odziane w białą, czystą, delikatną tkaninę lnianą”(Objawienie 19:11, 14).
Kto dosiada owego konia?
Jeździec trzyma łuk, a więc broń zaczepną, ale dano mu też koronę. Jedyni sprawiedliwi, których ukazano w dniu Pańskim z koronami na głowach, to Jezus oraz członkowie klasy wyobrażonej przez 24 starszych.
A zatem otwierając pierwszą pieczęć, Jezus wyjawia, iż w czasie wyznaczonym przez Boga wyrusza osobiście na wojnę jako nowo koronowany Król.
Scena ta wspaniale harmonizuje ze słowami Psalmu 45:5-8, skierowanymi do Króla ustanowionego przez Jehowę: „W majestacie swoim wystąp, broniąc prawdy i uciśnionej sprawiedliwości, niechaj twoja prawica wielkich czynów ciebie nauczy. Strzały twoje ostre, ugodzą w serce wrogów króla, ludy padają do twoich stóp. Tron twój: Bóg na wieki wieków, berłem prawości jest berło twego królowania. Miłujesz sprawiedliwość a nienawidzisz zła. Dlatego Bóg, twój Bóg, pomazał ciebie olejem wesela, ponad rówieś¬ników twoich" (Miłosz).
Jan niewątpliwie znał ten proroczy opis i rozumiał, że odnosi się on do działalności Jezusa sprawującego władzę królewską.
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-05-02, 16:23   

Trzymaj sie jednego Białego konia i Jeżdzca a Imie Jego Wiara i Prawda.

a tamten to tylko podrabianie orginału .
Sam mówisz ,że z Nim szły Wojska i Jego Wierni ,a ten ? za nim idzie piekło smierc.

Co ty z tym 1914 rokiem ? skad sie wziął i dlaczego?
144 000 ? :-D
daj spokój.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-05-03, 09:15   

Kesja
Cytat:
Tak ,jeździec z upływem Czasu zmienia sie

Teks sugeruje że to nie jakaś poczwórna metamorfoza jednego ale cztery różne stworzenia. Po otwarciu drugiej pieczęci zaznaczono:
"...i wyszedł inny koń, maści ognistej"
Inny to inny a nie ten sam tylko przemieniony. Twój wniosek odpada.
Cytat:
i wszystkim ma sie utrwalic ,ze biel jest dobra /papież też ubiera sie na biało/i tak też myslimy .

Bo biel jest dobra, szczególnie w księdze Objawienia. Cóż sugerujesz? Że księga Objawienia zaciemnia czy raczej objawia? Zauważ, że właśnie w tej księdze, wszędzie, gdzie mowa o różnych 'udających' jednoznacznie ich demaskowano. Np. bestia, ktora miala rogi jak baranek (13:11). Baranek ma nasunąć skojarzenia z kimś łagodnym, dobrym, a może nawet z samym Jezusem. Jednak dalej dodano: 'ale zaczęla mowić jak smok'. I już nie mamy wątpliwości, że w tym przypadku baranek jest podszywką, ktora ma na celu zwieść. Niestety, w opisie jeźdźca na białym koniu nie ma takiego opisu objawiającego obłudę. Więc znów wraca pytanie, skąd taki wniosek i jak go obronisz?
Cytat:
Wyszedł jako zwycięsca a zakonczył ?

Jeśli choc przez chwilę dopuścisz do siebie myśl, że to może być Jezus to również zauważysz, że gdy zapowiadał uczniom czas swojej obecności jako króla, towarzyszyć miały temu właśnie takie nieszczęścia jak głód, zarazy i smierć. Wszystko pasuje. Biblia zapowiadała, że Jezus miał w pewnym momencie wyruszyć na podbój swoich nieprzyjaciół. Nie dziwi mnie, że opis zawiera i koronę i narzędzie walki, biały koń (koń to symbol wojny a biały kolor to sprawiedliwość, czyli - sprawiedliwa walka).
Cytat:
zobacz ze jeździec nie ma IMIENIA dopiero na ostatnim koniu powiedzine KIM jeździec był

Powiedziano kim jest ostatni jeździec i objawiono imię ostatniego jeźdźca a nie pierwszego. Nie mieszaj.
Cytat:
papież też ubiera sie na biało

Co innego, kiedy mówisz o ubiorze a co innego gdy mówimy o umaszczeniu konia. Nie podano w opisie jak jeździec jest ubrany. Biały koń zawsze oznacza to samo. Zaraz zaczniesz mieszać kolor konia z kolorem szat i światłością szatana(co też nie jest tym samym).
Wciąż brakuje mi rozsądnego uzasadnienia, że biały jeździec to ktoś oszukańczy i zmieniający się w innych jeźdźców. Uzasadnienia Biblijnego oczywiście...
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-05-03, 14:43   

Ależ ja dopuszczałam i to przez całe lata ,że to jest Jezus inni mówia
Duch Święty ,tylko ,ze NIC o tym nie pisze ,tak nas nauczono i koniec kropka.
Jeli to jest Jezus to dlaczego NIC o tym nie powiedział Janowi?
jesli to jezus to dlaczego po nim wychodza następni jeźdzcy .
Jesli to Jezus ,to dlaczego TAK wyraźnie jest o NIM mowa w innym miejscu
i nie ma ŻADNEJ wątpliwości o KIM mowa - Wierny Prawdziwy.
A KIM jest TU?
Dlaczego walczy łukiem a nie Mieczem ? który to wychodził z ust
Jego .Czy zmienił taktykę?
kiedy JAHszua wyruszy na podbój swoich nieprzyjaciół to bedzie to
WYDARZENIE na skale Israela.
A ten ,tu na białym koniu zwycięża ,KOGO ? dlaczego nie ma IMIENIA ,dlaczego Nic o nim nie wiemy?

a jak narazie zwycieza i zabija Świadków Mesiaszowych i tych ,
którzy sa wierni Torze.
Inny kon .no inny i cóz ?
Inny Pocieszyciel i cóz ,czy jest ich dwuch?
A teraz jest Czas kiedy Duch Święty gromadzi Lud dla Swego Imienia
gromadzi tych ,których Zbawił .Inic nie jest wiadome ,żeby zwyciężał wrogów.
Kąkol rosnie z pzenicą i ma sie dobrze a nawet lepiej.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-05-04, 13:58   

Kesja
Cytat:
Jeli to jest Jezus to dlaczego NIC o tym nie powiedział Janowi?

A dlaczego NIC nie powiedziano kim są cztery żywe stworzenia? Kim jest dwuch świadków? Kim jest niewiasta? Kim Babilon? Dyskusji o ich tożsamości co niemiara a jednak masz jakiś pogląd na to kogo lub co one przedstawiają.
Weź pod uwagę, że skoro Jezus przekazywał Janowi te wizje i ukazał w niej jeźdźca na białym koniu, to w kolejnych wizjach Jan ujrzy więcej, do tego stopnia, że będzie wiedział kim jest ten na koniu. Niedługo później podobny opis z 19 rozdziału pozwala ustalić tożsamość tegoż z 6 rozdziału. Więc dlaczego stwierdzasz, że NIC o tym nie powiedziano Janowi? Powiedziano, ale w innej wizji.
Cytat:
jesli to Jezus to dlaczego po nim wychodza następni jeźdzcy .

Przesłanie wydaje się jasne. Jezus przepowiedział, że jego obecności(paruzji) będą towarzyszyć takie nieszczęścia jak głód, wojny itd. Dlatego za Jezusem pojawiają się inni jeźdźcy.
Cytat:
Jesli to Jezus ,to dlaczego TAK wyraźnie jest o NIM mowa w innym miejscu
Pewnie, gdyby Jan wiedział, że będziesz miała z tym problem pewnie dorzuciłby jakieś decydujące słówko. Wyraźnie równiez przedstawiono siły zła i różne bestie i smoki. Dlaczego Tak wyraźnie nie przedstawiono Jeźdźca jako kogoś złego?
Cytat:
Dlaczego walczy łukiem a nie Mieczem ? który to wychodził z ust
Jego .Czy zmienił taktykę?

A cóż to za argument? Dlaczego przypisujesz Jezusowi ukazywanemu w RÓŻNYCH wizjach jeden atrybut, jakim jest miecz? Zauważ, że w innych wizjach Jezus nie siedzi na koniu tylko podchodzi do tronu w innej stoi u drzwi. Zmiana pozycji? TAK. Zauważ że gdzie indziej jest określany tylko Barankiem stojącym na górze. Zmiana miejsca? TAK. W jednej wizji ma w ręku gwiazdy a w innej zwój. W jednej jest oblubieńcem a w innej walecznym królem. W innej ma śnieżnobiałą szatę a w innej opryskaną krwią. W jednej wizji pasie i prowadzi do życia w innej zabija. Żaden opis nie wyklucza innego tylko uzupełnia. Jezus w swej osobie zajmuje wiele funkcji i roli. Nie dziwi mnie więc, że jedna wizja przedstawia go tak a inna siak. W jednej ma miecz bo nie boi się spotkać z wrogiem oko w oko (zresztą w Biblii miecz to raczej symbol wojny) a innej ma łuk, gdyż żaden wróg daleko mu nie ucieknie. A że miecz i łuk mają podobnie symboliczne znaczenie zacytuję Izajasza, gdzie ten prorok wspomina o tym, jak Bóg wybrał go jeszcze włonie matki do tej roli 'i upodobnił me usta do ostrego miecza. (...) Uczynił ze mnie wypolerowaną strzałę. Schował mnie w swoim kołczanie'(49:2)
Jak widzisz, Kesjo, łuk ze strzałami nie jest symbolem nie do przyjęcia dla Jezusa i nie musi on w sobie nieść przesłania, że ten, kto go używa jest nieuczciwy, podstępny i ma złe zamiary. Taka teoria tym bardziej upada po przeczytaniu Psalmu 127:4,5.
Cytat:
kiedy JAHszua wyruszy na podbój swoich nieprzyjaciół to bedzie to
WYDARZENIE na skale Israela.

Myślę, że raczej na skalę światową.
'I będą przed nim zebrane wszystkie narody...'(Mat.25:32)
'...długi miecz, aby mógł nim uderzać wszystkie narody...'(Obj.19:15)
'Proś abym ci dał narody w dziedzictwo i krańce ziemi w posiadanie.Potłuczesz je berłem żelaznym...'(Psalm 2:8,9)
Cytat:
dlaczego nie ma IMIENIA ,dlaczego Nic o nim nie wiemy?

Kto powiedział, że nie ma imienia? Raczej sensowniejsze byłoby pytanie: dlaczego nie podano nam Jego imienia? Może dlatego, że opis jest jednoznaczny. Dlaczego nie podano imienia Baranka? Też dlatego.
Cytat:
a jak narazie zwycieza i zabija Świadków Mesiaszowych i tych ,
którzy sa wierni Torze.

Nigdzie nie powiedziano, że jeźdźiec na białym koniu zabija Świadkow Mesjaszowych.
Cytat:
Inny kon .no inny i cóz ?
Inny Pocieszyciel i cóz ,czy jest ich dwuch?

Tu zaczynasz mówić jakimś językiem dla mnie niepojętym, nie rozumiem o co Ci w tym miejscu chodzi...
Cytat:
A teraz jest Czas kiedy Duch Święty gromadzi Lud dla Swego Imienia
gromadzi tych ,których Zbawił .Inic nie jest wiadome ,żeby zwyciężał wrogów.

Jesli mówisz o tym, że Jezus zgromadza swój lud to i owszem. Ale wrogów też pokonuje. Np. wyrzucił z nieba diabła i jego aniołów (Obj. 12), niedługo pokona Babilon, Królów ziemi itd. jego jazda wciąż trwa.
Cytat:
Kąkol rosnie z pzenicą i ma sie dobrze a nawet lepiej.

Własnie w czasie zakończenia tego systemu rzeczy (synteleia) pszenica miała być oddzielona ok chwastów. Więc nawet jeśli rosną to już nie razem a jedno od drugiego jest już rozróżnialne.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-05-05, 15:28   

:animrumru:
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-05-07, 08:44   

Kesja! Dlaczego :animrumru: ?
1.Obraziłaś się?
2.Nie masz czasu odpisać?
3.Czujesz bezsens dalszej dyskusji?
4.Musisz jeszcze raz przemyśleć poruszone kwestie?
5.Przekonałas się, że jeździec to Jezus?
6.Niechcący kliknął Ci się taki emotikon?
7.Dałaś Bobo 'ignora'?
9.Myślisz i zaraz odpowiesz?
10.Jest coś o czym nie wiem...? :mrgreen:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-05-08, 18:27   

bobo
milcze bo musze odpocząc od natłoku mysli -dlaczego mój komp ma błedy i trojany
jestem juz zmęczona ustawianiem tego i owego

No i musze ponownie przemysleć to co ty napisałeś .
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2007-05-08, 18:53   

kesja napisał/a:
bobo
milcze bo musze odpocząc od natłoku mysli -dlaczego mój komp ma błedy i trojany
jestem juz zmęczona ustawianiem tego i owego

No i musze ponownie przemysleć to co ty napisałeś .



EMET:
A spytam tak po prostu:
Czy masz, kesjo, dobry program antywirusowy; bez niego faktycznie 'nałykasz się' [znaczy: twój komputer] 'trojanów' i innych 'paskudztw'...?

Dobry jest też antyinfekcyjny 'Spyware Doctor'.


Pozdrawia -- Stephanos, ps. EMET
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-05-08, 19:22   

EMET napisał/a:
kesja napisał/a:
bobo
milcze bo musze odpocząc od natłoku mysli -dlaczego mój komp ma błedy i trojany
jestem juz zmęczona ustawianiem tego i owego
No i musze ponownie przemysleć to co ty napisałeś .

EMET:
A spytam tak po prostu:
Czy masz, kesjo, dobry program antywirusowy; bez niego faktycznie 'nałykasz się' [znaczy: twój komputer] 'trojanów' i innych 'paskudztw'...?
Dobry jest też antyinfekcyjny 'Spyware Doctor'.
Pozdrawia -- Stephanos, ps. EMET

miałam nortona -Nod32 -teraz Avast i firwalla COMODO .
ucze sie na włąsnych błedach ,i troche to trwa .cos kliknełam i mam błąd
Poradzę sobie bojesie ,ze ten SZKODNIK mógł "zaznaczyć" mój komp i to moze siedziec w środku.informatyk coś tam system wgrywał i takie tam ,ale trojany sie nie dały ,dopiero
sama zainstalowałam AVAST no i ...ciut lepiej ,ale sa jeszcze te Błąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11