Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bankierzy Pana Boga: Diabły czy anioły?
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-08-08, 01:59   Bankierzy Pana Boga: Diabły czy anioły?

Ta historia jest jak thriller – z niewyjaśnionymi samobójstwami, cyjankiem w kawie i walizkami kompromitujących dokumentów. Watykan znów ma kłopoty z powodu najbardziej tajemniczego banku świata.

więcej na http://biznes.newsweek.pl...,94039,1,1.html
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-08, 02:12   

We Włoszech kwitnie swoisty gatunek literacki z pogranicza sensacji, thrillera i science-fiction. Jestem przekonany, że te wszystkie spiski i intrygi wyssane z paluchów włoskich pismaków nie zmieściłyby się na 0,44 km² watykańskiej powierzchni, spośród której większa część to miejsca publiczne. Sama bazylika św. Piotra zajmuje 23000 m2. Nie ma szans tego wszystkiego pomieścić.

A i trzeba podziwiać, bo Newsweek szybciutko dołącza do grona tygodników antyklerykalnych - Faktów i Mitów redagowanych przez TW Janusza i Nie redagowanego przez Goebbelsa Stanu Wojennego, ścigając się z nimi w tym patologicznym procederze. Tym razem zaserwowali trochę południowych smaków.
 
 
 
Pamfilek 
Witam wszystkich

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 115
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-08-08, 07:48   

dawno już czytałem ten artykuł ciekawe komentarze ;-) a kolega wyżej niech przestanie bo kościół leci na dno wraz z każdym nowym rokiem,księdzem,kardynałem czy Papieżem
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-08, 11:15   Re: Bankierzy Pana Boga: Diabły czy anioły?

Hardi napisał/a:
Ta historia jest jak thriller – z niewyjaśnionymi samobójstwami, cyjankiem w kawie i walizkami kompromitujących dokumentów. Watykan znów ma kłopoty z powodu najbardziej tajemniczego banku świata.

więcej na http://biznes.newsweek.pl...,94039,1,1.html

I to są Pasterze, którzy prowadzą swoje owieczki do nieba. Chyba zacznę wierzyć w piekło i to mocno ostre ze smołą podgrzewana w kotłach.
Żyjemy w czasach, gdzie są objawiane zasady, rzeczy, i osoby, tak w świecie, jak i w systemach religijnych, nic się nie ukryje.
Mam w domu, wiele książek o życiu Papiestwa, miedzy innymi mam też: W Imieniu Boga Śledztwo w sprawie zamordowania Jana Pawła I autor David Yallop
I wierzę,że tak było. :bardzo_smutny:
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-08-08, 11:31   Re: Bankierzy Pana Boga: Diabły czy anioły?

nike napisał/a:
I wierzę,że tak było. :bardzo_smutny:

Zapowiedział na swoją zgubę wielkie reformy w Kościele.
Były tak rewolucyjne, że musiał dostać natychmiast „ataku serca”.
Po nim nastał konserwatysta- Paweł II. :-(
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-08, 12:02   

Tak Pamfilku, od blisko 2000 lat :lol:

Biorąc pod uwagę rozmiary Placu św. Piotra, to naprawdę nie zostaje już miejsca na te wszystkie spiski...
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-08, 12:34   

meritus napisał/a:
Tak Pamfilku, od blisko 2000 lat :lol:

Dokładnie od 1500 lat, a upadek jego wielki będzie.
Obj. 18:21
21. I podniósł jeden Anioł mocny kamień jakoby młyński wielki, i wrzucił go w morze, mówiąc: Takim pędem wrzucony będzie Babilon, miasto ono wielkie, i już więcej nie będzie znaleziony.
(BG)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-08, 13:34   

Cytat:
Dokładnie od 1500 lat, a upadek jego wielki będzie.

Pastor wprowadził Cię w błąd.

Mt 16:18-19
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-08-09, 00:09   

meritus napisał/a:
We Włoszech kwitnie swoisty gatunek literacki z pogranicza sensacji, thrillera i science-fiction. Jestem przekonany, że te wszystkie spiski i intrygi wyssane z paluchów włoskich pismaków nie zmieściłyby się na 0,44 km² watykańskiej powierzchni, spośród której większa część to miejsca publiczne. Sama bazylika św. Piotra zajmuje 23000 m2. Nie ma szans tego wszystkiego pomieścić.

A i trzeba podziwiać, bo Newsweek szybciutko dołącza do grona tygodników antyklerykalnych - Faktów i Mitów redagowanych przez TW Janusza i Nie redagowanego przez Goebbelsa Stanu Wojennego, ścigając się z nimi w tym patologicznym procederze. Tym razem zaserwowali trochę południowych smaków.

Żadne teorie spiskowe tylko fakty... Zapoznaj się jeszcze z tym http://biblia.webd.pl/for...askowany#235766


meritus napisał/a:
Cytat:
Dokładnie od 1500 lat, a upadek jego wielki będzie.

Pastor wprowadził Cię w błąd.

Mt 16:18-19
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

meritus, ale to nie o kościele rzymsko-katolickim więc ja nie wiem dlaczego to cytujesz...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
ARTI83M 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 196
Wysłany: 2012-08-09, 08:56   

Cytat:
Tak Pamfilku, od blisko 2000 lat :lol:

Biorąc pod uwagę rozmiary Placu św. Piotra, to naprawdę nie zostaje już miejsca na te wszystkie spiski...

Ogólnie traci wpływy więc leci na dno już królowie nie są mu posłuszni i poddani teraz on się musi płaszczyć by coś dla siebie ze stołu wziąć.
Nie ma możliwości palenia na stosach za posiadanie Biblii,straszenia piekłem itp.
Można by wymieniać i wymieniać.
Nie dyktuję warunków to KK się zmienia by się ludziom przypodobać... .
Nie wymusza groźbami jak kiedyś ale prosi... .
Nie szasta na prawo i lewo ekskomuniką jak kiedyś... .

No i co z owieczkami ?Za czasów Jezusa ich przybywało a tutaj jakby nie było chrztu niemowląt tylko świadoma decyzja owieczki czy chce być w KK to ani tyle by nie było owieczek w KK.
Skąd ten kryzys ?
_________________
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-09, 09:37   

Hardi napisał/a:
meritus, ale to nie o kościele rzymsko-katolickim więc ja nie wiem dlaczego to cytujesz...

Na pewno Jezus mówił o Kościele hardiańsko-reformowanym.

ART83M napisał/a:
Nie ma możliwości palenia na stosach za posiadanie Biblii,straszenia piekłem itp.

Jak nie ma możliwości "straszenia" piekłem!? Chrystus "straszył" piekłem, Biblia "straszy" piekłem, więc i Kościół "straszy" piekłem. Umyślnie piszę "straszyć" w cudzysłowie, bo nie było to jedynie straszenie przed czymś nierzeczywistym, jak np. wilkiem, albo czarownicą, ale ostrzeżenie przed czymś rzeczywistym, realnym. Gdy Chrystus mówił o piekle, ogniu nieugaszonym, toczącym robaku, to nie opowiadał bajek dla niegrzecznych dzieci.

Kryzys jest pewnie stąd, że Kościół za mało straszy piekłem. :->
 
 
 
ARTI83M 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 196
Wysłany: 2012-08-09, 20:06   

Cytat:
Jak nie ma możliwości "straszenia" piekłem!? Chrystus "straszył" piekłem, Biblia "straszy" piekłem, więc i Kościół "straszy" piekłem. Umyślnie piszę "straszyć" w cudzysłowie, bo nie było to jedynie straszenie przed czymś nierzeczywistym, jak np. wilkiem, albo czarownicą, ale ostrzeżenie przed czymś rzeczywistym, realnym. Gdy Chrystus mówił o piekle, ogniu nieugaszonym, toczącym robaku, to nie opowiadał bajek dla niegrzecznych dzieci.

Kryzys jest pewnie stąd, że Kościół za mało straszy piekłem. :->


Wierzysz w bajki ? A smoki tam są ,smoła widły itp, ktoś tam z różkami biega na golasa??
Nie rób z Boga zbrodniarza i sadysty bo przez takie bajeczki wiele osób nie chce znać takiego Boga jakiego ty przedstawiasz i ja tez nie chcę... .
Bóg jest miłością czy sadystą ? Co wybierasz?
Jedno z drugim nie da się pogodzić... .
Acha i w Biblii nie ma wzmianki o piekle to jedynie średniowieczny wymysł KK aby ciemny lud straszyć i trzymać w posłuszeństwie bo jak nie to...do piekła!!! :-P
_________________
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)
 
 
Pamfilek 
Witam wszystkich

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 115
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-08-09, 21:37   

http://biznes.onet.pl/ban...473,prasa-detal
DOBRY DZIAŁ DLA TEGO ARTYKUŁU BIZNES BO KrK to istny biznes tak jak na demotach pisali kościół KrK to wielka firma niedługo papież wyprowadzi na giełdę krzyże jako akcje najwięcej akcji zapewne by wtedy wykupowali ci z kręgów radia Maryja
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-09, 22:21   

ARTI83M napisał/a:
Wierzysz w bajki ? A smoki tam są ,smoła widły itp, ktoś tam z różkami biega na golasa??

Wierzę w to, co jest napisane w Słowie Bożym.

Cytat:
Nie rób z Boga zbrodniarza i sadysty bo przez takie bajeczki wiele osób nie chce znać takiego Boga jakiego ty przedstawiasz i ja tez nie chcę... .
Bóg jest miłością czy sadystą ? Co wybierasz?

Wybieram to, co jest napisane w Słowie Bożym.

ARTI83M napisał/a:
Acha i w Biblii nie ma wzmianki o piekle to jedynie średniowieczny wymysł KK aby ciemny lud straszyć i trzymać w posłuszeństwie bo jak nie to...do piekła!!! :-P

Polecam lekturę Pisma Świętego, bo to, co piszesz, to humanistyczne opowieści twego pastora obficie okraszone zapewnieniami, że to sola scriptura. To własnie do tego można odnieść pytanie - diabeł, czy anioł. Porównując takie oszustwo z przekrętami finansowymi, to dawne problemy banku watykańskiego to mały pikuś. Oszukiwanie ludzi co do ich przyszłości w przypadku braku pokuty, w przypadku trwania w humanistycznym bałwochwalstwie i pysze - to jest dopiero diabelstwo.

Mt 25:41
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

A Arti za swoim pastorem zapewnia: "piekła nie ma".

Ap 20:10.14-15
A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

A Arti za swoim pastorem zapewnia: "średniowieczny wymysł".

Mt 5:22c
A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego.

I śmieje się ze "smolistych kotłów"...

Mt 5:29b
Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła.

"Biblia nic nie mówi o piekle".

Łk 12:5
5. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!

Ty też się bój.
 
 
 
ARTI83M 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 196
Wysłany: 2012-08-09, 22:42   

meritus napisał/a:
Wybieram to, co jest napisane w Słowie Bożym.

Masz rację wybierasz i to w dosłownym tego słowa znaczeniu bo inne niewygodne wersety pomijasz.... .
meritus napisał/a:
Mt 25:41
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
A Arti za swoim pastorem zapewnia: "piekła nie ma".

Możesz mi powiedzieć jak coś niematerialnego może się smażyć w ogniu materialnym?

Cytat:
Ap 20:10.14-15
A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
A Arti za swoim pastorem zapewnia: "średniowieczny wymysł".

Możesz mi powiedzieć za jakie winy w piekle smaży się śmierć i otchłań? Nie dostrzegasz symboli czy udajesz mądrego?
Cytat:
Mt 5:22c
A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego.
I śmieje się ze "smolistych kotłów"...

To wskaz mi te smoliste kotły w Biblii bo nie widzę... .

meritus napisał/a:
Mt 5:29b
Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła.
"Biblia nic nie mówi o piekle".

Tzn, że mam sobie jednak odciąć literalnie część ciała bo jest tam mowa o literalnym piekle ?
_________________
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10