Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Parmenides
2012-09-29, 12:48
Ewangelia. Najbardziej przerażająca prawda Biblijna
Autor Wiadomość
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-10, 12:53   

Ratao, co to są za cytaty, skąd się wzięły? Chyba przeoczyłam coś. Kto jest autorem.To jakaś książka?
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-08-10, 18:03   

wiesia napisał/a:
...skąd się wzięły?


Z wielomówności.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 19:01   

ratao napisał/a:

Chrystus jest obecny w każdym z nas przez swojego Ducha Świętego i wszyscy jako nieśmiertelne duchy jesteśmy dziećmi Bożymi.Chrystus tak to wyjaśnia w "To jest Moje Słowo...":




w nich też?
Mt 23:33 bw "Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"

I w nich?

J 8:44 bw "Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

oraz:

Rz 8:9 bw "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten nie jest jego."
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-08-10, 22:24   

Zło się plemi, a ratao wszędzie Chrystusa widzi, życie go najwidoczniej oszczędza.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-11, 08:10   

Qeza30 napisał/a:
Zło się plemi, a ratao wszędzie Chrystusa widzi, życie go najwidoczniej oszczędza.

Może własnie dlatego, że wszędzie Chrystusa widzi. :-)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-08-11, 09:02   

To niech przynajmniej nie oślepia innych.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-08-11, 09:39   

Anna01 napisał/a:
Qeza30 napisał/a:
Zło się plemi, a ratao wszędzie Chrystusa widzi, życie go najwidoczniej oszczędza.

Może własnie dlatego, że wszędzie Chrystusa widzi. :-)



EMET:
Gdyby to chociaż był "Chrystus" biblijny - "ten" w ujęciu Usera 'ratao' - to...

Jednak jakoś dziwnie [delikatnie pisząc] się kojarzy ów "Chrystus" wg wersji Usera 'ratao'; oj dziwnie. :?:

Dlatego też przestałem w ogóle reagować na owego Usera - 'ratao' - post/y/. :animrumru:
Jednak: Nikomu nic nie narzucam w tym względzie; do wyboru - Każdego osobista sprawa, z Kim Ktoś re:post/je/, z Kim zaś - nie. ;-)

Uprzejmie zaznaczyć pragnę, iż odniosłem się jedynie do post 'AnnyO1'. Stanowczo to zaznaczam -- ;-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-08-13, 06:52   

EMET

Cytat:
EMET:
Gdyby to chociaż był "Chrystus" biblijny - "ten" w ujęciu Usera 'ratao' - to...

Jednak jakoś dziwnie [delikatnie pisząc] się kojarzy ów "Chrystus" wg wersji Usera 'ratao'; oj dziwnie. :?:


DLACZEGO OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ?



Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)


1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)


Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus Jezus.

a w pozostałych fragmentach NT:

- Chrystus jest wszystkim i we wszystkich (Kol.3,11),
- który sam wszystko i we wszystkich wypełnia (Efez.1,23),
-nim wszyscy zostaliśmy napełnieni (Kol.3.10),
-wszyscy zostaliśmy napełnieni jednym Jego Duchem Świętym (1 Kor.12.13),
-bo Mądrość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego,który jest nam dany (Rzym.5.5),
-a ponieważ jesteśmy synami i córkami Boga,przeto Bóg zesłał Ducha Świętego Syna swego do serc naszych...(Gal.4.6),
-a każdemu z nas dana została łaska Ducha Świętego według miary daru,który dał wszystkim Chrystus (Efez.4.7),
-On jest Panem-Jehową wszystkich (Dz.10.36),
-i aby wszelki język wyznawał,że Jezus Chrystus jest Panem- Jehową,ku chwale Boga Ojca (Fil.2.11),
-czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was obecny przez swojego Ducha Świętego? (2 Kor.13.5),
-A oto Ja jestem w was wszystkich,aż do dni zakończenia istnienia Ziemi (Mt 28,20),itd.

Cytat:
Dlatego też przestałem w ogóle reagować na owego Usera - 'ratao' - post/y/. :animrumru:

Jest mi z tego powodu bardzo przykro,ale nie mogę pisać tak jak ŚJ,którzy głoszą,że ,יהוה jest Jehową Bogiem Ojcem,kiedy z Biblii wynika,że יהוה jest Synem Bożym,wiecznym Chrystusem,Pośrednikiem Starego i Nowego Przymierza.ŚJ nie głoszą ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie.W PNŚ pisze: "Chrystus w jedności z wami"(1 Kol.1.27; 2 Kor.13,5),a powinno pisać "Chrystus jest w nich" (Kol.1.27) i "Chrystus jest w was" (2 Kor.13.5),itd.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-08-13, 07:21   

agnieszka

Cytat:
Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego” (Rzymian 8:9)

Nie wszyscy maja Ducha Chrystusowego.

Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga” (Jana 1:12-13)

Dlaczego nie napisałaś tych cytatów z NT,w których pisze,że Chrystus jest obecny we wszystkich?

Hava

Cytat:
w nich też?
Mt 23:33 bw "Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"

I w nich?

J 8:44 bw "Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

oraz:

Rz 8:9 bw "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten nie jest jego."

"Chrystus jest wszystkim i we wszystkich"(Kol.3,11),co Ty jako osoba wybrana i nowo narodzona, moim skromnym zdaniem powinnaś głosić.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-08-13, 07:40   

wiesia napisał/a:
Ratao, co to są za cytaty, skąd się wzięły? Chyba przeoczyłam coś. Kto jest autorem.To jakaś książka?

Jest ona opisana w temacie:Książki,które warto przeczytać...

Anna01

Cytat:
Qeza30 napisał/a:
Zło się plemi, a ratao wszędzie Chrystusa widzi, życie go najwidoczniej oszczędza.

Może własnie dlatego, że wszędzie Chrystusa widzi. :-)

Może właśnie dlatego,że Chrystus mu pomaga.On powiedział:"Przyszedłem do was w Duchu,aby wam pomagać i służyć","bo beze mnie nic uczynić nie możecie".Pisze w NT:"Nie otrzymujecie,bo nie prosicie"?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-13, 12:26   


ratao

Paweł pisał listy do tych, którzy juz przyjeli , uznali i ogłosili Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela i Pana.
Listy Apostolskie są skierowane do wierzących, do usprawiedliwionych przez wiarę, a nie do wszystkich jak leci. Paweł pisał do Zborów Bożych, a nie do grzeszników, którzy nie poznali Chrystusa.
Dlatego Paweł pisał do nich, że w nich mieszka Chrystus. Oni przyjeli Ducha Bożego a inni nie przyjęli, bo nawet o nim nie słyszeli.


Zatem to co Paweł pisał w Listach było do świętych, sprawiedliwych, nowo narodzonych dlatego mówił, że w nich mieszka Chrystus.

"czyż nie wiecie, że .....itd"
Dla grzesznikow jest zakon i prawo, ktore im pokazuje, ze sami z siebie nie są w stanie wypełnic całego prawa i są pod panowaniem grzechu i przekleństwa, dopiero będąc

W CHRYSTUSIE - są pod panowaniem łaski i dopiero będąc W NIM stają się sprawiedliwością Bożą

Zanim jednak usłyszeli i przyjeli łaskę Bożą, która jest w Chrystusie byli:

Ef 2:12 bw "byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie."
Ef 2:13 bw "Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową."
Ef 5:8 bw "Byliście bowiem niegdyś ciemnością,
a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości,"


ratao - nie wypaczaj ewangelii.

Kod:
DLACZEGO OBECNIE ŻADEN KOŚCIÓŁ NIE GŁOSI EWANGELII CHRYSTUSOWEJ,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ?


Bo nie byłeś jeszcze w takich kościołach, to skąd możesz wiedzieć 8-)
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-08-14, 07:45   

Hava

Cytat:
ratao - nie wypaczaj ewangelii.

Ewangelię chrystusową o obecności Chrystusa w każdym z nas,którą głosił Paweł, potwierdza Chrystus w :To jest Moje Słowo

CHRYSTUS JEST OBECNY W KAŻDYM Z NAS JAKO WEWNĘTRZNY LEKARZ I UZDROWICIEL

Cytat:

3. Gdy to powiedział, splunął na ziemię, zmieszał ślinę z gliną i pomazał tym oczy ślepego. I rzekł do niego: "Pójdź i obmyj się w sadzawce Siloam" (to znaczy Posłany). Odszedł tedy i obmył się, i wrócił odzyskawszy wzrok.
4. A sąsiedzi i ci, którzy go przedtem widywali jako ślepego, mówili: "Czyż nie jest to ten, który tam siadywał i żebrał?" Jedni mówili: "To jest on", a inni mówili: "Jest do niego podobny". Lecz on sam rzekł: "To ja jestem".
5. Dlatego zapytali go: "Jak więc zostały otwarte oczy twoje?" On odpowiedział: "Człowiek, którego zowią Jezusem, uczynił błoto i pomazał oczy moje, i rzekł: Idź i obmyj się w sadzawce Siloam. Poszedłem przeto i obmyłem się, i odzyskałem wzrok".
6. Wtedy zapytali go: "Gdzież On jest?" A on odrzekł: "Nie wiem, gdzie jest Ten, który mnie uzdrowił". (Rozdział 53, 3-6)


Chrystus, wyjaśnia, prostuje i pogłębia słowo:

Opowiadanie o glinie i ślinie symbolizuje zewnętrzne uzdrowienie.
Rozpoznajcie: Wiele z tego, co opowiadano i pisano o Mnie jako o Jezusie z Nazaretu, nie przebiegło dosłownie tak, jak zostało spisane. Tak więc i tutaj glina i ślina są symbolami wskazującymi na to, że ziemia i wszystko, co na niej rośnie - zioła i owoce - a także woda uzdrawiają i oczyszczają, jeżeli przyczyna choroby nie wypływa już z duszy, lecz ukazuje się jeszcze tylko w ciele.
Kiedy dusza przeniosła przyczynę na ciało w postaci skutku i żadne inne przyczyny nie wypływają już więcej, to może nastąpić zewnętrzne uzdrowienie przez ziemię i wszystko, co ona z siebie daje, a więc też przez oczyszczającą wodę, która zawiera w sobie wiele uzdrawiających substancji.

Pytanie "Gdzież On jest?" wskazuje na to, że wielu ludzi liczy tylko na pomoc zewnętrzną, a sił wewnętrznego uzdrowienia wcale nie pojmuje. Nie szukajcie więc wśród ludzi prawdziwego uzdrowiciela duszy i ciała; nie szukajcie Go w tym lub innym miejscu. Jeżeli chcecie Go znaleźć, pójdźcie do waszego wnętrza. Tam Ja Jestem, Chrystus Boży, Zbawiciel, Wewnętrzny Lekarz i Uzdrowiciel.
Módlcie się, żałujcie i pokutujcie, przebaczajcie i proście o przebaczenie, i zadośćuczyńcie, jeżeli zaszkodziliście bliźniemu - wtedy doznacie i otrzymacie to samo lub podobne, co ludzie w tych czasach, kiedy Ja, jako Jezus, przebywałem pomiędzy nimi.
Syn Boży, Chrystus Boży, zmartwychwstał

i energia Chrystusa Bożego wrodziła się w każdą duszę,

aby mogła ona doświadczyć i dostąpić tego samego lub podobnego, co ludzie i dusze za czasów Mojego działania jako Jezusa z Nazaretu.
Rozpoznajcie: Ja Jestem Chrystusem, waszym Zbawicielem i toruję wam drogę do odwiecznego bytu, do zjednoczenia z odwiecznym Ojcem. Ja Jestem też waszym Wewnętrznym Lekarzem i Uzdrowicielem -energią, która może was uwolnić od choroby, niedoli, cierpienia, męki i utrapienia
.

Ewangelię już dawno wypaczyło chrześcijaństwo,dlatego Chrystus ją przypomina,że jest obecny w każdym z nas przez swojego Ducha Świętego.Pisze o tym w NT:

-Chrystus jest wszystkim i we wszystkich (Kol.3,11),
-który sam wszystko we wszystkich wypełnia (Efez.1,23),
-bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało-czy Żydzi,czy Grecy,czy niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napełnieni jednym Duchem (1 Kor.12,13),itd.


Małe dziecko wie co oznacza słowo "wszyscy",a Ty je inaczej rozumiesz?

Hava- - nie wypaczaj ewangelii.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-14, 09:45   

ratao nie czytałeś mojego postu powyżej.
Napisałam, co napisałam ku wyjaśnieniu, żeby ludzie nie byli wprowadzani przez Ciebie w błąd.
Dla mnie dyskusja jest zakończona w tym temacie z Tobą.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-08-15, 12:26   

Hava napisał/a:
ratao nie czytałeś mojego postu powyżej.
Napisałam, co napisałam ku wyjaśnieniu, żeby ludzie nie byli wprowadzani przez Ciebie w błąd.

Nie napisałaś,ale przepisałaś fragmenty z tekstu,który obowiązujący w Twoim zborze.
Cytat:

Paweł pisał listy do tych, którzy juz przyjeli , uznali i ogłosili Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela i Pana.

Gdyby było tak jak piszesz,to Paweł by napisał,że "Chrystus jest w tych, którzy już przyjęli , uznali i ogłosili Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela i Pana".To co napisałaś obowiązuje obecnie u protestantów,którzy nie przyjmują do wiadomości tego co pisze w NT,że "Chrystus jest we wszystkich".Nie przepisałaś fragmentów tekstu,w którym pisze ,że Chrystus dopiero zamieszkuje w tych,którzy "którzy juz przyjeli , uznali i ogłosili Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela i Pana",co jest wprowadzaniem ludzi w błąd.Nie mówicie na czym ma polegać droga do zbawienia dla tych,którzy powinni iść za obecnym w nich Chrystusem.

Cytat:
Dla mnie dyskusja jest zakończona w tym temacie z Tobą.

Jak nie uznajesz i nie głosisz ewangelii chrystusowej o Chrystusie obecnym w nas wszystkich,którą głosił Paweł,to mnie nie dziwi.Dlaczego nie wierzysz w to co pisze w NT,nie musisz się przede mną tłumaczyć. :-D .Nie Ty jedna nie uznajesz Nowego Przymierza Ducha Świętego.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-15, 14:34   

ratao, dzięki, że przedstawiłeś tu swoje postrzeganie Nowego Testamentu.

A więc skoro już
Cytat:

Chrystus jest we wszystkich
, to nie ma potrzeby głoszenia ewangelii. Wystarczy tylko uswiadomic kazdemu, kto żyje w grzechach, (również satanistom i ateistom i Żydom, zwłaszcza Żydom), że w nich wszystkich mieszka Chrystus i pozamiatane.

ratao nie zgadzam się z Tobą i nie "nawracaj mnie" na swoje postrzeganie. Ja Ciebie nie nam potrzeby korygować i nawet nie zamierzam.
A swoje "objawienia" - proszę umieszczać w innym dziale.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11