Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2012-11-09, 13:37
o Bogu i bogach (wycięte z "Witam")
Autor Wiadomość
Krzycho

Wyznanie: chcę być uczniem Jezusa
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 2012-08-02, 22:51   

Gdy poznasz czym jest plan zbawienia, z czym on się wiąże, zagrożenia dla realizacji tego planu itd., wówczas łatwiej zrozumieć te trudne kwestie. Naturalnie możesz być obrażony, zniesmaczony. Ja mam świadomość tego że konflikt nie dotyczy jedynie nas ludzi. Wiesz tu funkcjonuje zasada, ratować za wszelką cenę, na wyjaśnienia będzie czas później.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2012-08-03, 03:55   

To można popsuć szyki doskonałej istocie? Można zmienić Plan Boży? Może Jego słowa również? A może to ni Jego plan i słowa? Ratować za wszelką cenę to chciałbym Tai Mahal, Wielki Mur Chiński i Machu Picchu oraz piramidę z Gizy. Za parę miliardów lat słońce zrobi z Ziemi grzankę, szkoda takich cudów architektury... A zbawienie? Wg wyznawców innych religii na pewno chrześcijanom ono nie przysługuje i vice versa. Czyli w co bym nie wierzył i tak mogę zostać nie zbawiony bo może moja wiara byłaby błędna? ;-) Prędkość wskazana jest przy łapaniu pcheł.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krzycho

Wyznanie: chcę być uczniem Jezusa
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 2012-08-05, 12:34   

Dżej przecież już pisałem że nie mam zamiaru uszczęśliwiać Ciebie na siłę. To jakiego wyboru dokonujesz jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą. Powiem tylko że tak wspaniałej istocie planu nie popsuje nikt. Jego syn Jezus to udowodnił. Nie wtykam łap tam gdzie mi nie wolno. Czyli nie zajmuję stanowiska czy komuś należy się zbawienie czy też nie. Stawianie siebie w roli sędziego jest równoznaczne z wywyższeniem siebie samego do roli Boga. To nazywa się bluźnierstwem. Ja jestem przekonany że Bóg ma swoich ludzi w różnych denominacjach (nie tylko chrześcijańskich). W odróżnieniu od tego co napisałeś Bóg woli ratować życie a nie budowle, w tym świątynie. Cóż, zakończmy dyskusję zmierzającą do nikąd z zachowaniem wzajemnego szacunku?
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2012-08-05, 16:32   

W porządku, tą rozmowę zakończmy. Btw. Właśnie udowodniłeś, że jesteś godnym reprezentantem swej wiary. Gratuluję.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-08-12, 08:37   

Dżej napisał/a:
... A zbawienie? Wg wyznawców innych religii na pewno chrześcijanom ono nie przysługuje i vice versa. Czyli w co bym nie wierzył i tak mogę zostać nie zbawiony bo może moja wiara byłaby błędna? ;-) Prędkość wskazana jest przy łapaniu pcheł.
Zbawienie nie do końca musi zależeć od przynależności religijnej, przynajmniej formalnie. Biblia, nawet ST przytacza przykłady obcych kulturowo i religijnie, których Bóg zechciał ratować nie patrząc na ich status. Byli to ludzie z poza Izraela, niekoniecznie kapujący o co chodzi w tej religii.
Czas również tu nie gra większej roli. Liczy się wnętrze. W chrześcijaństwie liczy się właściwe postępowanie, a Bóg ma wiele imion. Często gdzieś tam na końcu świata nadają Mu imię pozabiblijne, ale całkiem niezłe. Serce, sumienie się liczy, tzn. jakie ono jest, jakie są jego dążenia, pragnienia, motywacje- to się liczy szczególnie. Nie poznanie. Poznanie nadyma w kontekście miłości, która buduje.
Miłować należy wszystkich, włącznie z nieprzyjaciółmi, w kontekście tego- należy być odważnym by takie rzeczy robić, aż po 'nienawiść' ojca, matki itd., którzy naturalnie mają wpływ na Ciebie, nierzadko chcą zdeterminować Twoje ruchy. Mówię po ludzku. To taki idiom ;-)
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2012-08-13, 02:54   

No to miło, wreszcie nie widzę siebie tutaj jako chodzące zło. Dzięki ;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12