Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Yarpen Zirgin
2007-05-13, 20:37
Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?
Autor Wiadomość
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-13, 19:38   Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?

To pytanie dla zwolenników "Trójcy".
 
 
marcin. 
fidei defensor


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 391
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2007-05-14, 11:12   

gdzie w Biblii jest o towarzystwie Strażnica haha
_________________
Christe Eleison
Kyrie Eleison
 
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2007-05-14, 13:30   

Słowo 'towarzysz' i 'strażnica' znajdzie się niejedno. Ale skoro w Bibli o tym nie ma to i nie ma o Trójcy, konsekwentnie :mrgreen:
_________________
Oszołomstwu mówię NIE!
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-05-14, 14:15   Re: Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?

W miejscach, do których nie zaglądacie. Tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Św. jest Bogiem i że Bóg jest jeden.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-05-14, 16:15   

Dz 15:28-29 NS
Albowiem duch święty i my sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego brzemienia, z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych:


Dz 15:28-29 BT
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne.


Czyż sami ŚJ nie sprowadzili tutaj "czynnej mocy bożej" do funkcji Osoby ?. :mrgreen:
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-14, 20:11   

tessa, w Piśmie Świętym aż roi się od dowodów na naukę o Trójcy, tylko trzeba niestety zdjąć okulary Strażnicy. :-P

Ja aby nie być gołosłowny przytoczę parę mocnych argumentów. W poście tym chcę jak zwykle dowodzić Trójcy, oczywiście na podstawie Pisma Świętego. Otóż na kartach Bibli, jak już to wiele razy mówiono, możemy stwierdzić, iż praktycznie w każdym dziele i czynie Bożym uczestniczy cała Trójca Święta. Ja posłużę się tylko paroma przykładami (spośród setek) wersetów, w których zawarte jest działanie Boga w Trójcy Świętej. Mój wybór padł na wydarzenia biblijne:

Cała Trójca Święta stwarzała świat:

Bóg Ojciec
Rdz 1:26 Bw „Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.”

Iz 44:24 Bw „Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?”

Iz 45:12 Bw „Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.”

Iz 64:8 Bw „Lecz teraz, Panie, Ty jesteś naszym Ojcem, my jesteśmy gliną, a Ty naszym Stwórcą i wszyscyśmy dziełem twoich rąk!”


Syn Boży
J 1:3 Bw „Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.”

Kol 1:15-17 Bw „On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.(17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,”

Hbr 1:10 Bw „Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”


Duch Święty
Rdz 1:2 Bw „A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.”

Hi 33:4 Bw „Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.”

Hi 26:13 Bg „Duchem swym niebiosa przyozdobił, a ręka jego stworzyła węża skrętnego.”



Żydzi na pustynii kusili każdą z osób Trójcy Świętej

Bóg Ojciec
Lb 21:6 BT „Zesłał więc Jahwe na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak że wielka liczba Izraelitów zmarła.”

Pwt 6:16 Bw „Nie będziesz kusił Pana, Boga swego, jak kusiliście go w Massa.”


Syn Boży
1Kor 10:9 Bg „Ani kuśmy Chrystusa, jako niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli.”

1Kor 10:9 BT „I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów.”


Duch Święty
Hbr 3:7-9 Bw „Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,(8) nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni,(9) gdzie kusili mnie ojcowie wasi i wystawiali na próbę, chociaż oglądali dzieła moje przez czterdzieści lat.”


Cała Trójca Święta występuje w słowach zwiastujących narodziny Mesjasza:

Łk 1:35 Bw „I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.”


Podczas chrztu Jezusa ukazała się cała Trójca Święta:

Mt 3:16-17 Bw „A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.(17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.”

Jest to bardzo ciekawy werset również z tego względu, że Duch Święty zamanifestował tam swą obecność w "postaci gołębicy". A gołębica jak wiemy jest istotą a nie mocą czy siłą. A zatem i również Duch Święty nie jest nieosobową mocą ale przynajmniej istotą żywą.


Wszystkie osoby Trójcy Świętej wystąpiły w scenie przemienienia Jezusa na górze Tabor:

Mt 17:5 Bw „Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!”

Tutaj Duch Święty jest pod postacią obłoku, który w Biblii jest znakiem Bożej obecności (Wyj 13:21-22; 19:16)


W zmartwychwstanie Chrystusa zaangażowana była cała Trójca Święta:

Bóg Ojciec
Ga 1:1 Bw „Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,”

Ef 1:20 Bw „jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie”


Syn Boży
J 2:19 Bw „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.”

J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”


Duch Święty
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

1P 3:18 Bp „Bo i Chrystus raz jeden cierpiał za grzechy, Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha,”



Biblijny opis wniebowstąpienia Jezusa równiez zwraca uwagę na trzy osoby Boskie:

Dz 1:1-4 Bw „Pierwszą księgę, Teofilu, napisałem o tym wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku(2) aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;(3) im też po swojej męce objawił się jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym.(4) A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie;”

Zwróćmy więc uwagę, iż w przytaczanych wersetach biblijnych występują wszystkie trzy osoby Boskie. Pomimo ciągłego studiowania biblii Świadkowie Jehowy nie zauważają jednak zawartej w niej nauki o Trójcy. Nie mogą też zrozumieć, że nauka o niej wynika już chociażby z wyżej wymienionych tekstów Pisma Świętego!

Często antytrynitarianie podają werset z J 17:3 twierdząc, że nie ma tam mowy o Duchu Świętym. Tymczasem nie zauważają głębi Słowa Bożego, bo we fragmencie tym również mowa jest o Trójcy Świętej:

J 17:3 Bw „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

W wersecie tym pada określenie: aby poznali Ciebie. A dzieki komu poznajemy Ojca i Syna? Właśnie dzięki Duchowi Świętemu:

J 16:13 Bw „lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.”

1Kor 12:3 Bw „Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.”

Ga 4:6 Bw „A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!”


Mówi więc domyślnie wyżej wymieniony werset również o Duchu Świętym. Nie w każdym przecież wersecie musi byc wymieniona jawnie cała Trójca Święta, podobnie jak nie w każdym tekście mówiącym o Bogu pada określenie Jahwe.

W ogóle z poznawaniem Trójcy Świętej jest tak:

Boga Ojca poznajemy tylko przez Syna i Ducha Świętego

Mt 11:27 Bw "Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

J 16:13 Bw „lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.”


Syna Bożego poznajemy tylko przez Ojca i Ducha Świętego

J 6:44 Bw „Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.”

1Kor 12:3 Bw „Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.”


Ducha Świętego poznajemy tylko dzięki Ojcu i Synowi

Dz 2:17 Bw „I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;”

J 16:14 Bw „On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.”


Widać więc wyraźnie w jaki sposób Pismo Święte informuje o współpracy, roli i jedności działania w stosunku do człowieka wszystkich trzech osób boskich w Trójcy Świętej.


Oto dalsze dowody na istnienie Trójcy Świętej:

Cała Trójca Święta ma społeczność (wspólnotę):

Bóg Ojciec
1J 1:3 Bw „co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem.”

Syn Bozy
1Kor 1:9 Bw „Wierny jest Bóg, który was powołał do społeczności Syna swego Jezusa Chrystusa, Pana naszego.”

1J 1:3 Bw „co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem.”


Duch Święty
2Kor 13:13 Bw „Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.”

Flp 2:1 Bw „Jeśli więc w Chrystusie jest jakaś zachęta, jakaś pociecha miłości, jakaś wspólnota Ducha, jakieś współczucie i zmiłowanie,”



Cała Trójca Święta bada nas:

Ps 7:10 Bw "Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego, Który badasz serca i nerki, Boże sprawiedliwy."

Ps 26:2 Bw "Zbadaj mnie, Panie, i doświadcz, Poddaj próbie nerki i serce moje!"

Jr 11:20 Bw "Lecz, Panie Zastępów, który sprawiedliwie sądzisz, który badasz nerki i serca, niech ujrzę twoją odpłatę na nich, gdyż tobie poruczyłem moją sprawę."

Jr 20:12 Bw "Lecz Ty, o Panie Zastępów, który badasz sprawiedliwego, przenikasz nerki i serce, spraw, bym ujrzał twoją pomstę nad nimi, gdyż tobie powierzyłem moją sprawę."


Bóg Ojciec
Jr 17:10 Bw „Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków.”

Syn Bozy
Ap 2:23 Bw „A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.”

Duch Święty
1Kor 2:10 Bw „Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.”


Cała Trójca Święta jest też w naszych sercach:

Bóg Ojciec
Rz 5:5 Bw „a nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.”

Syn Boży
Ef 3:17 Bw „żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,”

Duch Święty
2Kor 1:22 Bw „który też wycisnął na nas pieczęć i dał zadatek Ducha do serc naszych.”


Pociesza nas cała Trójca Święta:

Bóg Ojciec
Iz 51:12 Bw „Ja, Ja jestem tym, który was pociesza. Kim jesteś ty, że się boisz człowieka śmiertelnego, syna człowieczego, który ginie jak trawa?”

2Kor 7:6 Bw „Lecz Ten, który pociesza uniżonych, Bóg, pocieszył nas przez przybycie Tytusa;”


Syn Boży
J 14:16 Bw „Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -”

1J 2:1 Bw „Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.”


Duch Święty
J 14:26 Bw „Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.”

J 15:26 Bw „Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;”

J 16:7 Bw „Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.”



Cała Trójca Święta mieszka w nas:

2Kor 6:16 Bw „Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.”

Kol 1:27 Bw „Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.”

J 14:17 Bw „Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.”



Cała Trójca Święta uświęca nas:

1Tes 5:23 Bw „A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

Hbr 2:11 Bw „Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,”

1P 1:2 Bw „według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.”



Cała Trójca Święta daje życie

Rdz 2:7 Bw „ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.”

J 5:21 Bw „Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.”

2Kor 3:6 Bw „który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia.”



Cała Trójca Święta nas kocha

J 3:16 Bw „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.”:

Ef 5:25 Bw „Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,”

Rz 15:30 Bw „Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,”



Cała Trójca Święta będzie nas wskrzeszać

W Piśmie Świętym czytamy bowiem:

1Kor 6:14 Bw "A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją."

Ale tym Bogiem jest Ojciec, Syn i Duch Święty. I te osoby będą nas wskrzeszać, bo to one są właśnie tym Bogiem:

Bóg Ojciec
J 5:21 Bw „Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.”

Syn Boży
J 6:54 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

Duch Święty
Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

A więc tak jak cała Trójca Święta wskrzesiła ciało Jezusa tak również i cała Trójca Święta wskrzesi nasze ciała.

Takich wersetów na temat biblijnej prawdy o Trójjedynym znajdziemy w Biblii na pęczki. Niemniej są pewne widoczne różnice w pewnych funkcjach wśród członków Trójcy. Na przykład, Ojciec decyduje, kto będzie zbawiony (Ef 1:4), Syn ich zbawia (Ef 1:7), a Duch Święty pieczętuje (Ef 1:13).

Chyba jednak najciekawszym wersetem o Trójcy Świętej jest

Chwała wszystkich osób boskich:

Dz 7:2 Bw „On zaś odrzekł: Mężowie bracia i ojcowie, słuchajcie! Bóg chwały ukazał się ojcu naszemu Abrahamowi, gdy był w Mezopotamii, zanim zamieszkał w Haranie,”

Kim jest ten Bóg chwały? To oczywiście Ojciec, Syn i Duch chwały:

Ef 1:17 Bw „aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,”

1Kor 2:8 Bw „której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali.”

Jk 2:1 Bw „Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały.”

1P 4:14 Bw „Błogosławieni jesteście, jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was.”


Jest to tak mocny argument na istnienie Trójcy Świętej, że nawet Straznica musiała dopuścić się zmian w treści przekazu biblijnego. Aby niedopuścić, że Jezus jest Panem chwały zmieniła werset 1 Kor 2:8 i wstawia wyrażenie "chwalebny Pan" chociaż w tekście greckim jest wyrażenie HO KYRIOS TES DOXES - Pan chwały. Widać jak fałszywie wobec Jezusa postępuje, bo te same wyrazenia greckie HO THEOS TES DOXES - Bóg chwały, HO PATER TES DOXES - Ojciec chwały, TO PNEUMA TES DOXES - Duch chwały, oddaje poprawnie.

tessa, najwyższa pora więc przejrzeć na oczy i nie bluźnić Duchowi Swiętemu, jak to czyni Strażnica pisząc go z małej litery a oddaje cześć diabłu pisząc go z dużej litery. :-P
 
 
Olaf 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 603
Wysłany: 2007-05-14, 23:36   

Jeśli istnieją trzy osoby Boskie, to czy Biblia uczy nas modlić sie do każdej z tych osób?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-15, 07:57   Re: Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?

Yarpen Zirgin napisał/a:
W miejscach, do których nie zaglądacie. Tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Św. jest Bogiem i że Bóg jest jeden.


To,że Jehowa jest Bogiem prawda.To,że Jezus jest bogiem także.Ale gdzie pisze,że duch święty jest Bogiem?
Gdzie też pisze,że oni trzej są jednym Bogiem?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-15, 08:19   

mirek napisał/a:
Rdz 1:26 Bw „Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.”


W tym wersecie jest mowa o jednym Bogu.Tym który mówi do innej osoby z którą razem stwarzał człowieka.Nie ma żadnej trójcy.
Tym stworzeniem do którego zwracał się Stwórca był Jezus w swym przedludzkim bycie.
W Przysłów 8:22-31 jest opis uosobionej mądrości ,która była towarzyszką Stwórcy podczas stwarzania świata.Przeczytaj uważnie ten opis.O kim tam jest mowa?


mirek napisał/a:
Iz 44:24 Bw „Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?”


Werset ten wskazuje ,że tylko Bogu należy się tytuł Stwórcy.Jest On Stwórcą wszystkiego.Dlaczego?
Ponieważ to On jest Bogiem Wszechmocnym o imieniu Jehowa.Znaczenie tego imienia -
"on powoduje ,że się staje" wskazuje ,że Bóg Jehowa ma moc powołać z niebytu coś ,co nieistnieje.Biblia jednak podaje ,że Bóg stwarzał świat przy pomocy swego Syna ,którego nazwano "mistrzowskim wykonawcą"
Hebrajczyków 1:2
Przysłów 8:30
. Pytanie "kto był ze mną" wskazuje ,że tytuł Stwórcy należy się tylko Ojcu nikomu innemu.Tylko Bóg ma moc stwarzania.
Znów tutaj nie ma "trójcy" ,tylko jest mowa o Bogu Jehowie.

Izajasza 44;24
"Oto co rzekł Jehowa twój Wykupiciel i twój Twórca już od łona matki :"Ja Jehowa czynię to wszystko ,sam rozpinam niebiosa i ziemię .Kto był ze mną?"
Jehowa nie jest Jezusem ,ponieważ w Izajasza 61:1-2 jest mowa ,że Jehowa posłał swego Syna na ziemię.
Izajasza 64:8
"A teraz ,Jehowo ,tyś naszym Ojcem .My jesteśmy gliną a tyś naszym garncarzem".
Tutaj wyrażnie widać ,że Bóg zwany Ojcem jest Jehową.Jezus ma tytuł Syna nie Ojca.

Cała Biblia poświadcza więc ,że jednyny Bóg ma na imię Jehowa ,że On jest Stwórcą ,Jezus jest Jego Synem posłanym na ziemię.Jezus nazywa Boga Ojcem i tutaj wyrażnie widać ,że Bóg Ojciec to Jehowa.
Izajasza 43:,10,11
"...Przede mną nie został utworzony żaden innybóg ani po mie nie ma żadnego".
"Ja właśnie ja jestem Jehowa a oprócz mnie nie ma wybawcy".
O tym samym Bogu pisze Paweł w Rzymian 5:10,11
"Bo jeśli będąc nieprzyjaciółmi zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć jego Syna ....
Radujemy się w Bogu przez naszego Pana Jezusa Chrystusa."
Jaka jest rola Jezusa? Jest on pośrednikiem miedzy Bogiem i ludżmi.
I Tymoteusza 2:5
'Albowiem jeden jest Bóg jeden tez pośrednik między Bogiem a ludżmi człowiek Jezus Chrystus".
Nie ma tutaj mowy,że ten jeden Bóg jest w trójcy.Jezus nie jest tym Bogiem ,tylko pośrednikiem między NIM a ludżmi.

Nie ma tutaj mowy,że Bóg jest w trzech osobach.To wymysł filozofów ,teologów a wszczególności Szatana by odwieść ludzi od prawdy.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-05-15, 10:59   Re: Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?

tessa napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
W miejscach, do których nie zaglądacie. Tam, gdzie jest mowa o tym, ze Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Św. jest Bogiem i że Bóg jest jeden.


To,że Jehowa jest Bogiem prawda.To,że Jezus jest bogiem także.Ale gdzie pisze,że duch święty jest Bogiem?


Odpowiednie wersy miałaś już podawane dziesiątki razy. Nie będę się powtarzał.

Cytat:
Gdzie też pisze,że oni trzej są jednym Bogiem?


Tam gdzie napisano, ze Bóg jest tylko jeden.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
buńcia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 17:25   

Mirek!
Świetny tekst! To naprawdę budujące, kiedy wierzący potrafią stanąć na wysokości zadania i bronić biblijnych nauk!

Czy mogłabym skopiować ten post i wysłać znajomemu?
 
 
leopard
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 19:22   

Zanim ktokolwiek weźmie się za problem Trójcy i innych niebiblijnych doktryn powinien moim zdaniem najpierw zbadać w co tak naprawdę wierzyli pierwsi naśladowcy Chrystusa, bezpośredni spadkobiercy jego nauk. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Angielskojęzyczny rynek ugina się od takich publikacji. Wtedy dopiero można sobie wyrobić pogląd czy dać wiarę soborowym dogmatom i kościelnym interpretacjom wersetów biblijnych mającym te dogmaty potwierdzać. Zrozumiemy również dlaczego wielu "heretyków" nie ufało organizacji, która w obronie m.in tej nauki była w stanie przelać krew milionów wiernych i niewiernych.

A tak na marginesie, antytrynitaryzm ma bardzo długą historię. ŚJ nie byli pierwszymi ani ostatnimi chrześcijanami podważającymi troistość Boga.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-05-15, 20:06   

mirek napisał/a:
tessa, w Piśmie Świętym aż roi się od dowodów na naukę o Trójcy, tylko trzeba niestety zdjąć okulary Strażnicy. :-P

Ja aby nie być gołosłowny przytoczę parę mocnych argumentów. W poście tym chcę jak zwykle dowodzić Trójcy, oczywiście na podstawie Pisma Świętego.


Zdjełam okulary i mniej widzę jak w okularach hehe. mirek jak zwykle dużo,-- bardzo dużo , tylko to nie to mirku nie to.
Żaden z tekstów przez ciebie zacytowany, nie mówi o trójcy, czy ty myślisz,że gdyby faktycznie nauka o trójcy była biblijną nauką, to w Biblii by cośkolwiek na ten temat nie było? Czy Bóg w ciemnocie trzymałby swój lud? Mam jeszcze jedno malutkie pytanko czy ty mirku możesz z ręką na sercu powiedzieć,że rozumiesz to co piszesz? Czy tylko wierzysz,że trójca istnieje?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-16, 09:23   

buńcia napisał/a:
Mirek!
Świetny tekst! To naprawdę budujące, kiedy wierzący potrafią stanąć na wysokości zadania i bronić biblijnych nauk!

Czy mogłabym skopiować ten post i wysłać znajomemu?


Świetny tekst,tylko nie ma w nim choćby jednego wersetu mówiącego o trójcy.
Wersety te mówią o Bogu ,o Synu ale nie podają ,że Bóg Ojciec i Syn Bozy tworzą jednego Boga.
Nie ma ,nie ma takiej nauki w Biblii.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-05-16, 11:12   

tessa napisał/a:
Świetny tekst,tylko nie ma w nim choćby jednego wersetu mówiącego o trójcy.
Wersety te mówią o Bogu ,o Synu ale nie podają ,że Bóg Ojciec i Syn Bozy tworzą jednego Boga.
Nie ma ,nie ma takiej nauki w Biblii.


Nie ma też nauczania, że Jezus to Archanioł Michał. :)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11