Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Parmenides
2012-07-27, 21:37
jak antychryst oszuka świat
Autor Wiadomość
Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-08-21, 13:54   

Cytat:
Jan. 14:20
20. Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
(BW)

Tego tez chyba nie trzeba tłumaczyć.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

mateush998 

Wysłany: 2012-08-21, 15:21   

"Dlatego też to, co się narodzi, będzie nazwane świętym, Synem Bożym” (Łukasza 1:30-35). Może Jezus nie był Bogiem, jako prezes spółdzielni, ale był Synem Boga. Więc Matka Boża pasuję jak najbardziej...

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Wysłany: 2012-08-21, 15:57   

mateush998 napisał/a:
"Dlatego też to, co się narodzi, będzie nazwane świętym, Synem Bożym” (Łukasza 1:30-35). Może Jezus nie był Bogiem, jako prezes spółdzielni, ale był Synem Boga. Więc Matka Boża pasuję jak najbardziej...

Jeżeli jest jeden Bóg (Ojciec), a Jezus to człowiek, więc Maria może być co najwyżej ,,Matką Syna Bożego".

mateush998 

Wysłany: 2012-08-21, 16:02   

Oj tam, oj tam :-) Ale jednak "Bożego" :mrgreen:

mateush998 

Wysłany: 2012-08-21, 16:19   

Chociaż czekaj... Skoro Jezus stał się człowiekiem, to nie jest powiedziane, że został zwykłym człowiekiem. Można powiedzieć, że się przebrał. Więc ma coś od swojego Ojca. Tą "Boską Iskrę". Więc jeżeli Maryja została "oświecona" przez Ducha Świętego, to otrzymała również Bożą cząstkę. W takim razie, Maryja (od czasu "oswiecenia") jak i Jezus nie mogli być zwykłymi ludźmi, gdyż Pan zesłał na nich specjalne błogosławieństwo (o Jezusie, jako synu nie wspomne :-P )... Może i bez sensu, ale pisałem w pośpiechu ;-)

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wysłany: 2012-08-21, 16:55   

...I w tym momencie dochodzisz do ,,chrześcijańskiego" politeizmu :cry:

Słuchaj, Izraelu! Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. (Marek 12,29)

Po co tak pod górę kombinujesz z tym tytułem maryjnym? :-/

meritus 
meritus

Wysłany: 2012-08-21, 22:11   

Trudno by ktoś uznał Maryję za Bogurodzicę, gdy sprzeciwia się jednocześnie Ewangelii, która jasno wskazuje na bóstwo Chrystusa w bardzo wielu miejscach. Wcale się nie dziwię... Jeżeli ktoś nie uznaje Syna co do jego Bóstwa, to i nie uzna Maryi za Matkę Pana.

1 J 4:3
Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

Antychryst się sprzeciwia, antychryst ukazuje Chrystusa jako zwyczajnego człowieka, albo w najlepszym przypadku jakiegoś archanioła... Wszystko byle się sprzeciwić wierze apostolskiej, wierze Kościoła, Ewangelii. Antychryst nie zgina kolan przed Chrystusem, Antychryst nie uznaje Chrystusa za Pana, nie uznaje Go za Boga, a jeśli już to tylko nominalnie wyraźnie zastrzegając, że Ewangelia nazywa Bogiem kogoś, kto nie jest Bogiem. Nie dość, że sam obnaża swoją niewiarę, to jeszcze wmawia, że Ewangelia kłamie nazywając Bogiem Chrystusa, podczas, gdy Bogiem On nie jest.

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wysłany: 2012-08-22, 07:11   

Dobra, dobra, ja mógłbym odbić piłeczkę i powiedzieć, że Antychrystem jest ten, kto tworzy niebiblijne dogmaty i łamie biblijny monoteizm.
Poza tym nie wierzyłem w Theotokos już wtedy, gdy wciąż byłem trynitarzem.

meritus 
meritus

Wysłany: 2012-08-22, 11:08   

Jest tu taki jeden politeista... dostałem warna za stwierdzenie tego faktu. Udaj się z tym do niego, ale ostrożnie, by też nie oberwać.

Parmenides

Wysłany: 2012-08-22, 11:53   

meritus napisał/a:
Jest tu taki jeden politeista... dostałem warna za stwierdzenie tego faktu. Udaj się z tym do niego, ale ostrożnie, by też nie oberwać.

W kwestii informacyjnej:
- Według przedstawionego przez Ciebie rozumowania przeważająca ilość tu obecnych jest politeistami (więc nie tylko jeden), ponieważ uznałeś Chrześcijan (jakimi są Mormoni) za politeistów. Uprzejmie informuję, że Chrześcijaństwo jest religią monoteistyczną. A o tym że Mormoni są monoteistami można się dowiedzieć np. z reprezentatywnej strony katolickiej „Opoka” (zamiast powoływać się na mało znane, tendencyjne strony), gdzie czytamy: „... i swoistym monoteizmie pomieszanym z politeizmem (!) u Mormonów.” Niby swoisty, ale jednak monoteizm.
Co prawda na tej samej zasadzie co Mormonom, można by zarzucić politeizm wyznawcom Trójcy czy orędownikom Matki Boskiej – co zresztą od wieków czynią Muzułmanie.
Pomijam już, że wypadało by znać elementarne podstawy Chrześcijaństwa i nie określać jego wyznawców politeistami.
http://www.opoka.org.pl/v...tybiblijne.html
Również w haśle Wikipedii nie ma ani słowa o politeizmie mormonów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mormoni

- Warna nie otrzymałeś za stwierdzenie faktu (nawet najbardziej absurdalnego), ale za kontekst, wymowę i obraźliwe/lekceważące słownictwo względem wiary/przynależności do określonej religii nowego Usera („mówią po polskiemu”). Co wywołało skrajne oburzenie co najmniej kilku osób. Jeśli tego nie rozumiesz, to zapytaj, a nie rozsiewaj fałszywe informacje.

meritus 
meritus

Wysłany: 2012-08-22, 13:14   

Parmenidesie - tworzysz jakieś niestworzone teorie na temat moich poglądów. Właśnie ze względu na politeizm mormonizmu Kościół katolicki nie uznaje ich chrztu - ich nauka o Ojcu i Synu i Duchu Świętym jest nauką tryteistyczną; do tego też dochodzą kolejne pokolenia Bogów, chociażby dziadkowie Boga Jahwe z planety Kolob o których imiona pytałem, wywołując święte oburzenie części użytkowników forum, którzy nie przepuszczą okazji by podważyć cokolwiek napiszę, dla samej zasady. Stąd opinia z Opoki, że mormonizm jest pomieszaniem monoteizmu z politeizmem - chrześcijańska fasada, a w środku Jahwe na planecie Kolob i Jego rodzice oraz dziadkowie - Bogowie. To, że ktoś nazwie się "Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich", "Kościół Chrystusowy", nie znaczy, że w jego wnętrzu nie znajdziemy takich kwiatków, jak w przypadku mormonizmu. Dlatego też Parmenidesie przestań wymyślać co ja tam sobie myślę, wyciągać jakiś niestworzonych wniosków i interpretacji, a może się zorientuj nieco w twórczości Smitha i jego następców, jak chcesz już sobie wyrobić opinię o tym politeistycznym wyznaniu. Po polsku znajdziesz jedynie fasadę, najsmakowitsze kąski doktryny mormońskiej są w internecie w języku angielskim.

Proszę bardzo - eschatologia kolobiańska mormonów:

Co do mówienia po polskiemu - to ułomność językowa polszczyzny mormonów, z którymi się spotykałem jest faktem. Wyjątkiem był mormon polskiego pochodzenia z Chicago.

mateush998 

Wysłany: 2012-08-22, 22:56   

Planeta Kolob?! Teraz to wchodzicie w jakieś pseudo-dziwne sfery... Ja pasuje :-|

mateush998 

Wysłany: 2012-08-22, 23:02   

Do Bariela,

O co Ci chodzi chłopie? Gadasz o jakimś kombinowaniu... Ale czy ja coś kombinuję?

bartek212701 

Wysłany: 2012-08-22, 23:23   

Cytat:
Planeta Kolob?!
Tak podobno wierzą Mormoni,ja nie wiem za bardzo czy to prawda no ale mozliwe.

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wysłany: 2012-08-23, 07:18   

mateush998 napisał/a:
Do Bariela,

O co Ci chodzi chłopie? Gadasz o jakimś kombinowaniu... Ale czy ja coś kombinuję?

Czemu więc Maria koniecznie musi być kimś więcej, niż Christothosoks? Dlaczego po prostu nie pomodlisz się do Boga, zamiast do świętych?

Odpowiedz do tematu