Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?
Autor Wiadomość
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2012-08-21, 19:30   Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?

Którzy mogliby opowiedzieć mi coś więcej o tym wyznaniu niż jest napisane w wikipedii oraz odpowiedzieć na kilka moich pytań ?
1. Jak mogłabym zostać BPŚ? Są jakieś 'kryteria' (np. że trzeba dokonać apozstazji) oraz ile lat mogę mieć by samodzielnie móc uczestniczyć w zebraniu?
2. Czy BPŚ mają jakieś święta? Jakie?
3. Jak wyglądają u nich np. chrzest, ślub ?
4. Jak wyglądają zebrania BPŚ?


:prosze:

Pytam o to wszystko dlatego, iż jestem katoliczką tylko z nazwy, nie chcę przystąpić do bierzmowania, nie oddaję czci Maryi, papieżom itp. Chcę odejść z KRK, ponieważ "naucza zgodnie z PŚ" a tak naprawdę robi wszystko by oszukać ludzi, którzy nie czytają Biblii.

z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
 
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-21, 19:35   

Najlepiej napisz coś więcej o swoich osobistych poglądach, bo akurat odrzucenie kulty papieży, Marii itp. to głosi wiekszość Kościołów pozakatolickich :-)
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-21, 19:35   

Są tu BPŚ, tylko chwilowo odeszli od klawiatury. Ale miejmy nadzieję, że zaraz się pojawią :-)

Witaj Kornelio na forum :-D
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:39   

Bariel napisał/a:
Najlepiej napisz coś więcej o swoich osobistych poglądach, bo akurat odrzucenie kulty papieży, Marii itp. to głosi wiekszość Kościołów pozakatolickich :-)


- Wierzę w to, że jest jednoosobowy Bóg,
- nie wierzę w to, iż dusza ludzka jest nieśmiertelna,
- opieram się na nauce Biblii, a nie księży i ludzi...
 
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:40   

Eliot napisał/a:
Witaj Kornelio na forum


Witam, witam :-P
_________________
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)
 
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-21, 19:41   

Kornelia napisał/a:
Bariel napisał/a:
Najlepiej napisz coś więcej o swoich osobistych poglądach, bo akurat odrzucenie kulty papieży, Marii itp. to głosi wiekszość Kościołów pozakatolickich :-)


- Wierzę w to, że jest jednoosobowy Bóg,
- nie wierzę w to, iż dusza ludzka jest nieśmiertelna,
- opieram się na nauce Biblii, a nie księży i ludzi...

Wciąż trochę mgliście, ja spełniam warunek pierwszy i trzeci, a bliżej mi do kalwinizmu, niż BPŚ ;-)
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
Ostatnio zmieniony przez Bariel 2012-08-21, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-21, 19:42   

Kornelia napisał/a:
- Wierzę w to, że jest jednoosobowy Bóg,
- nie wierzę w to, iż dusza ludzka jest nieśmiertelna,
- opieram się na nauce Biblii, a nie księży i ludzi...


A jak doszłaś do tych przekonań?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-21, 19:44   

Jak odnosisz się np. do kwestii Bożego wybrania (predestynacji), sakramentów, formy organizacji Kościoła itp.?
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:44   

Bariel napisał/a:
Kornelia napisał/a:
Bariel napisał/a:
Najlepiej napisz coś więcej o swoich osobistych poglądach, bo akurat odrzucenie kulty papieży, Marii itp. to głosi wiekszość Kościołów pozakatolickich :-)


- Wierzę w to, że jest jednoosobowy Bóg,
- nie wierzę w to, iż dusza ludzka jest nieśmiertelna,
- opieram się na nauce Biblii, a nie księży i ludzi...

Wciąż trochę mgliście, ja spełniał warunek pierwszy i trzeci, a bliżej mi do kalwinizmu, niż BPŚ ;-)



Hm, po prostu jestem na etapie "KRK nie jest wcale tak wspaniały jak głoszą to fanatycy katolicyzmu itp" i poszukuję swojego wyznania, opartego na Biblii.
Bariel, jeśli mogę wiedzieć, jakiego jesteś wyznania, skoro bliżej Ci do kalwinizmu? Możesz również opowiedzieć coś od siebie, byłabym wdzięczna :)
 
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:46   

Eliot napisał/a:
Kornelia napisał/a:
- Wierzę w to, że jest jednoosobowy Bóg,
- nie wierzę w to, iż dusza ludzka jest nieśmiertelna,
- opieram się na nauce Biblii, a nie księży i ludzi...


A jak doszłaś do tych przekonań?


czytając Biblię, publikacje, obserwując to, jak zachowują się "katolicy"... No i jeszcze biblijne słowa, by nikogo nie nazywać Ojcem, bo jest tylko jeden - w Niebie. a katolicy? mają ojca świętego, ojca Pio..
 
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-21, 19:47   

Nie jestem (na razie) związany z żadnym Kościołem, z osobistych przekonań blisko mi, jak już pisałem, do kalwinizmu (http://www.gotquestions.org/Polski/teologia-reformowana.html) z pewnymi odchyleniami baptystyczno-unitariańskimi ;-)
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:53   

Bariel napisał/a:
Jak odnosisz się np. do kwestii Bożego wybrania (predestynacji), sakramentów, formy organizacji Kościoła itp.?



Uważam, że to czy człowiek był dobry czy 'zły' nie ma znaczenia, Bóg wie kto zostanie zbawiony lub potępiony.. co do sakramentów, uważam, że np chrzest powinien odbywać się z własnej woli, kiedy człowiek jest dorosły, co do komunii i bierzmowania - uważam za niepotrzebny wymysł KRK. Organizacja kościoła? Nie podoba mi się przede wszystkim papież i jego słowa o tym, że mimo apostazji jest się nadal katolikiem... Czczenie Maryi i tworzenie posągów i obrazów jej...
nie wiem czy o to Ci chodziło ale coś tam opisałam..
 
 
 
Kornelia 


Wyznanie: BPŚ
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-08-21, 19:55   

Bariel napisał/a:
Nie jestem (na razie) związany z żadnym Kościołem, z osobistych przekonań blisko mi, jak już pisałem, do kalwinizmu (http://www.gotquestions.org/Polski/teologia-reformowana.html) z pewnymi odchyleniami baptystyczno-unitariańskimi


sola scriptura... czyli jednak coś wiem, czytałam o tym kiedyś ;-)
_________________
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-08-21, 19:57   Re: Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...

Kornelia napisał/a:
1. Jak mogłabym zostać BPŚ? Są jakieś 'kryteria' (np. że trzeba dokonać apozstazji) oraz ile lat mogę mieć by samodzielnie móc uczestniczyć w zebraniu?
Jedynym warunkiem jest zachowywać się kulturalnie podczas nabożeństw.
Uczęszczany do Zborów razem z dziećmi.
Jeśli masz piętnaście lat, wskazana byłaby zgoda rodziców.
Powinni wiedzieć gdzie chciałabyś przebywać.
Cytat:
2. Czy BPŚ mają jakieś święta? Jakie?

Pamiątka śmierci Naszego Pana w Jej rocznicę.
Cytat:
3. Jak wyglądają u nich np. chrzest, ślub ?

Chrzest jako dorosłe osoby, i świadome co ten chrzest oznacza.
Ślub bardzo różnie. Jest to umowa między dwoma dorosłymi osobami zawierana przy świadkach.
Nie jest sakramentem i jest zawierany w USC.
Cytat:
4. Jak wyglądają zebrania BPŚ?

Śpiew, modlitwa, wykład lub zastanawianie się nad tekstem Biblijnym.
Może inni Bracia badacze uzupełnią. :-D
Witamy na Forum! :lol:
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2012-08-21, 20:00   

Kornelia napisał/a:
Uważam, że to czy człowiek był dobry czy 'zły' nie ma znaczenia, Bóg wie kto zostanie zbawiony lub potępiony..

Zupełnie błędne pojmowanie predestynacji. Człowiek właśnie dlatego jest dobry, ponieważ został wybrany. Bez owoców zbawienia w postaci uczynków nikt nie może uważać się za wybranego.
Cytat:
co do sakramentów, uważam, że np chrzest powinien odbywać się z własnej woli, kiedy człowiek jest dorosły,
Też w to wierzę
Cytat:
co do komunii i bierzmowania - uważam za niepotrzebny wymysł KRK.

Ależ komunia (pamiątka wieczerzy pańskiej) jak najbardziej jest biblijna, przy czym Jezus nie jest obecny cieleśnie w hostii, więc nikt nie powinien jej adorować ;-)
Cytat:
Organizacja kościoła? Nie podoba mi się przede wszystkim papież

Większość Kościołów nie jest scentralizowaną organizacją międzynarodową. Mi chodziło jednak o organizację na stopniu lokalnym (kto ma rządzić w parafii - pastor, rada starszych?), oraz krajowym (ustrój synodalny, episkopalny itp.)
Cytat:
i jego słowa o tym, że mimo apostazji jest się nadal katolikiem...

A to spokojnie, z wielu wspólnot nietrudno jest zostać wykluczonym :mrgreen: Nie tak jak w KK, gdze trzeba de facto się o to specjalnie starać ;-)
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10