Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Parmenides
2012-07-27, 21:37
jak antychryst oszuka świat
Autor Wiadomość
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-23, 21:18   

Eutychusie to już drugi panegiryk na moją cześć w ciągu kwadransa. Załóż temat poświęcony mojej skromnej osobie, albo poszukaj stary, bo chyba już kilka takich było i tam możesz pisać nawet wierszem i w Esperanto.
 
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 21:36   

PANOWIE DRODZY !!!
Nieładnie, brzydko, niestosownie, niemerytorycznie, arogancko, wrogo !
Tak nie można rozmawiać ! :evil:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
mateush998 

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-23, 22:04   

Po pierwsze !
Wstawiaj słowa do których się odnosisz ! (funkcja quote)
Po drugie !
Zmień swój agresywny ton !
Po trzecie !
Na forum nie będą tolerowane NIGDY (!) zachowania rasistowskie, antysemickie itp.Anna01

Post został usunięty.

_________________
"Święci są dziełem Bożym i my podziwiając poczynania świętych, chwalimy Boga samego!"
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-08-23, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateush998 

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-23, 22:44   

Ale czy ja wygłaszam jakieś rasistowskie poglądy? No, jeżeli wam nieprzeszkadza, że ktoś mówi, że to POLACY mordowali Żydów w POLSKICH obozach koncentracyjnych, to ja nie mam już nic do gadania...
_________________
"Święci są dziełem Bożym i my podziwiając poczynania świętych, chwalimy Boga samego!"
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-08-23, 22:52   

mateush998 napisał/a:
Ale czy ja wygłaszam jakieś rasistowskie poglądy? No, jeżeli wam nieprzeszkadza, że ktoś mówi, że to POLACY mordowali Żydów w POLSKICH obozach koncentracyjnych, to ja nie mam już nic do gadania...

I tak trzymaj,
Bye, bye...
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-23, 22:54   

Nic rasistowskiego w postach mateush998 nie było. Stwierdzenie, że coś jest żydowskie lub filosemickie, zwłaszcza gdy takie jest, antysemityzmem, rasizmem i biciem Żydów nie jest.
 
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 23:05   

mateush998 napisał/a:
Ale czy ja wygłaszam jakieś rasistowskie poglądy? No, jeżeli wam nieprzeszkadza, że ktoś mówi, że to POLACY mordowali Żydów w POLSKICH obozach koncentracyjnych, to ja nie mam już nic do gadania...


Możesz pisać o tym, że to nie Polacy mordowali Żydów. Możesz pisać również, że obozy były nazistowskie, a nie polskie, bo to prawda, ale nie będziemy tu pisać sformowań typu "sprzedawczyk" czy "pseudo". Doskonale zdajesz sobie sprawę co chciałeś przekazać swoim postem, więc teraz "nie odwracaj kota ogonem" !
Uważam dyskusje na ten temat za zakończoną !!!
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Eter 


Wyznanie: Kościół Jezusa Chrystusa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 32
Wysłany: 2012-08-24, 18:38   

Parmenides napisał/a:
meritus napisał/a:
Jest tu taki jeden politeista... dostałem warna za stwierdzenie tego faktu. Udaj się z tym do niego, ale ostrożnie, by też nie oberwać.


W kwestii informacyjnej:
- Według przedstawionego przez Ciebie rozumowania przeważająca ilość tu obecnych jest politeistami (więc nie tylko jeden), ponieważ uznałeś Chrześcijan (jakimi są Mormoni) za politeistów. Uprzejmie informuję, że Chrześcijaństwo jest religią monoteistyczną. A o tym że Mormoni są monoteistami można się dowiedzieć np. z reprezentatywnej strony katolickiej „Opoka” (zamiast powoływać się na mało znane, tendencyjne strony), gdzie czytamy: „... i swoistym monoteizmie pomieszanym z politeizmem (!) u Mormonów.” Niby swoisty, ale jednak monoteizm.
Co prawda na tej samej zasadzie co Mormonom, można by zarzucić politeizm wyznawcom Trójcy czy orędownikom Matki Boskiej – co zresztą od wieków czynią Muzułmanie.
Pomijam już, że wypadało by znać elementarne podstawy Chrześcijaństwa i nie określać jego wyznawców politeistami.
http://www.opoka.org.pl/v...tybiblijne.html
Również w haśle Wikipedii nie ma ani słowa o politeizmie mormonów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mormoni

- Warna nie otrzymałeś za stwierdzenie faktu (nawet najbardziej absurdalnego), ale za kontekst, wymowę i obraźliwe/lekceważące słownictwo względem wiary/przynależności do określonej religii nowego Usera („mówią po polskiemu”). Co wywołało skrajne oburzenie co najmniej kilku osób. Jeśli tego nie rozumiesz, to zapytaj, a nie rozsiewaj fałszywe informacje.


Wyjąłeś mi z ust zacny Parmenidesie...
Cóż mam dodać. Gdyby zapytać typowego mormona o politeizm, i gdy zrozumiał by o co chodzi, uznałby to za równie dobre przekleństwo jak każde inne, których w repertuarze przeciwników nie brak. Księga Mormona mówi to samo co Biblia, ale często wyraźniej i mocniej. To samo dotyczy wyrażanego tam monoteizmu.
 
 
Eter 


Wyznanie: Kościół Jezusa Chrystusa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 32
Wysłany: 2012-08-24, 19:07   

Parmenides napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Planeta Kolob?!
Tak podobno wierzą Mormoni,ja nie wiem za bardzo czy to prawda no ale mozliwe.

Gdyby przedstawiciel tej wiary zechciał się do tego ustosunkować, a jeśli tak jest - przedstawić uzasadnienie (np. oparte na Biblii, ale niekoniecznie), to by było miło...


Czyż nie wymagasz ode mnie zbyt wiele Parmenidesie?
Powiem tylko, że gdyby zapytać typowego mormona o planetę Kolob, to mógłby nie wiedzieć o co chodzi. Nie jest to w sferze doktryny. Nie ma tego w Księdze Mormona, a o bluźnierstwach, kłamstwach i oszczerstwach meritusa nie chcę się rozpisywać. Jedyny dobry uczynek jaki mogę począć w tej sprawie to dać zgłoszenie postów, co też uczyniłem.
 
 
mateush998 

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-24, 21:26   

Teraz to i zwykły szarak może się dowiedzieć o co chodzi z tą planetą Kolob, bo nawet na takiej jałowej Wikipedii są informację na ten temat. Niestety po angielsku, ale w dzisiejszych czasach to dla panów nie problem (mam nadzieję :-P ): http://en.wikipedia.org/wiki/Kolob
_________________
"Święci są dziełem Bożym i my podziwiając poczynania świętych, chwalimy Boga samego!"
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-24, 21:37   

mateush998 napisał/a:
Teraz to i zwykły szarak może się dowiedzieć o co chodzi z tą planetą Kolob, bo nawet na takiej jałowej Wikipedii są informację na ten temat. Niestety po angielsku, ale w dzisiejszych czasach to dla panów nie problem (mam nadzieję :-P ): http://en.wikipedia.org/wiki/Kolob

Zwykły szarak tak. Natomiast Eter napisał, że interesuje go wyłącznie Księga Mormona, a tam nie ma nic o planecie Kolob.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
mateush998 

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-24, 21:55   

Joseph Smith założył kościół Mormonów jak miał 14 lat... To będąc gimbusem można już zakładać własną organizację religjną :?: :?: :?:
_________________
"Święci są dziełem Bożym i my podziwiając poczynania świętych, chwalimy Boga samego!"
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-08-24, 22:04   

mateush998 napisał/a:
Joseph Smith założył kościół Mormonów jak miał 14 lat... To będąc gimbusem można już zakładać własną organizację religjną :?: :?: :?:

Tia... :roll:
A niejaka Joanna była papieżycą... 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=rp_XyXfozEY
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
mateush998 

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-24, 22:18   

Widziałem ten "film". Słaby jak klapki z Reala...

P.S. Nie była papieżycą, co najwyżej "papieżakiem". Są to tylko domysły i tą historyjkę trzeba dopisać raczej do rzymskiego folkloru.
_________________
"Święci są dziełem Bożym i my podziwiając poczynania świętych, chwalimy Boga samego!"
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-24, 22:39   

Eutychus napisał/a:
A niejaka Joanna była papieżycą... 8-)

Bajka i mit.

Eter napisał/a:
Gdyby zapytać typowego mormona o politeizm, i gdy zrozumiał by o co chodzi, uznałby to za równie dobre przekleństwo jak każde inne, których w repertuarze przeciwników nie brak

Rozumiem, że przeciętny mormon w Polsce ma problemy z językiem polskim, ale akurat dla nas Polaków jest czymś oczywistym, że "politeizm" przekleństwem nie jest. Musicie bardziej zadbać o przygotowanie językowe swoich misjonarzy, by nie odbierali niektórych słów jako przekleństw, skoro nimi nie są.

Eter napisał/a:
Powiem tylko, że gdyby zapytać typowego mormona o planetę Kolob, to mógłby nie wiedzieć o co chodzi.

Dziwna sprawa... Księgi Abrahama autorstwa Josepha Smitha nie znasz?
http://en.wikipedia.org/wiki/Kolob
http://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Abraham
Już teraz wiem, że ten amerykański uśmiech i ostentacyjna, nienaturalna życzliwość i przyjacielskość to tylko fasada. Pod wargami jad żmijowy.

Cytat:
Księga Mormona mówi to samo co Biblia, ale często wyraźniej i mocniej.

Skoro to samo, to po co powstała? Po co zabawa w złote tabliczki, których nikt poza Josephem Smithem nie widział, po co zabawa w jakieś egipskie dialekty, o których nikt nie słyszał... Nie ma sensu wozić drzewa do lasu i wywarzać otwartych drzwi. Skoro Księga Mormona nie jest Biblią to jednak czymś się różni. Nie wciśniesz mi kitu, że to jest to samo. Egzemplarz stoi na półce u mnie w domu. Czytałem.

http://en.wikipedia.org/w...r_Day_Saints%29
Tutaj mamy dopiero bluźnierstwo, kłamstwo i oszczerstwo, które w te pędy należy zgłosić! Niebiańska Matka - żona Boga Ojca.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12