Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kara śmierci
Autor Wiadomość
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-24, 23:11   kara śmierci

Wiem, że to być może bulwersujący a na pewno kontrowersyjny temat ale...
...ogłoszono dzisiaj wyrok ws. Breivika i kara w jego przypadku nie będzie jak w tytule wątku. Tymczasem poniżej nagłówek jednego z portali:

Cytat:
Breivik po ogłoszeniu wyroku: "Przepraszam, że... nie zabiłem więcej osób"


Tak więc nie na wydumanych przypadkach, procesach poszlakowych, nie do końca udowodnionych zbrodniach ale na przykładzie oczywistym...

Jedynie Bóg jest dawcą życia i jedynie on może nim dysponować. Jednak... jak to wszystko pogodzić ze sobą?

Nie tak dawno obejrzałem film "Życie za życie" w reżyserii A. Parkera, którego cenię jako twórcę (więcej o filmie tu: http://www.filmweb.pl/Zycie.Za.Zycie). Przyznam, że jedna scena mnie tam zaskoczyła: gubernator republikański (rzecz ma miejsce w USA) w rozmowie z przeciwnikiem kary śmierci (główny bohater) argumentuje za utrzymaniem kary śmierci opierając się na Biblii, gdzie w ST kara ta była dopuszczalna. Szczerze mówiąc to tylko film ale mam podejrzenia, ze akurat te argumenty chyba nie są wyciągnięte z kapelusza (tj. republikanie chyba tak argumentują).

Jakie jest Wasze zdanie?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-24, 23:23   

W starym Testamencie, było życie, za życie.
Obecnie kary śmierci prawie się nie stosuje, czy to dobrze, czy źle, trudno powiedzieć.
Ja uważam tak,że w przypadku takim jak ten to powinna być kara śmierci zastosowana. Facet sie przyznał, jest normalny, zrobił to z premedytacja.
Jak zobaczyłam jego pokój, to niektóry emeryt nie ma tak ładnie urządzonego pokoju jak ten zbrodniarz. Komputer, chyba tez internet, telewizor, jedzenie za darmo, fotel łazienka, co mu bedzie brakować? Ptasiego mleka tylko. nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-08-24, 23:30   

nike napisał/a:
nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.


Ja bym powiedział, że jest to zdecydowani wbrew wszelkim zasadom sprawiedliwości... :-(
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-25, 00:54   

Człowiek nie ma prawa odbierać życia Nike, i Eliocie, nie jesteśmy pod Prawem a pod łaską.
Człowiek ma prawo zabrać wolność by uchronić innych przed czynicielem bezprawia ale nie jest sędzia,który wykonuje wyrok na życiu,bo to nie człowiek dał życie i nie On o nim decyduje.
Breivika nie minie kara śmierci ,On też umrze,zostanie wtedy wykonany swoisty akt kary za grzechy
nike napisał/a:
Ja uważam tak,że w przypadku takim jak ten to powinna być kara śmierci zastosowana.

Czy nie widzisz,że w złości stajesz się podobna do tych,którzy spalili Husa ?
Każdy kto woła "Kara śmierci" woła jakby "spalić go"
Zawinił to prawda ale Bóg jest Bogiem porządku i wie co robić


Mam nadzieję,że Nike nie obrazisz się ani Ty Eliocie,nie potrafię pogodzić wiary w Boga z ludźmi,którzy wykonują za Niego wyroki tylko dlatego,że kierują się własną mądrością a nie Bożą.
2 Kor. 4:10
10. Zawsze śmierć Jezusa na ciele swoim noszący, aby i życie Jezusa na ciele naszym się ujawniło.

(BW)
Jezus nie wołał "zabić" on wołał "ocalić" Mówił "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień" a w końcu powiedział "zaprzyj się samego siebie" Myśląc jak człowiek wołałbym "spalić" ale zapieram się tego głosu jakbym zapierał się siebie bo wiem,że nie podoba się to Bogu.
Przepraszam Was :-) nie żywcie urazy,proszę
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-25, 01:11   

bartek212701, Chwileczkę do Husa to ty tego zbrodniarza nie przyrównuj.
Czytasz Stary Testament jakie tam kary były?
Ja jestem za karą śmierci, jeżeli udowodniono skazanemu 100%,że jest winien, zbrodni.
W innym wypadku nie.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-25, 01:25   

nike napisał/a:
Chwileczkę do Husa to ty tego zbrodniarza nie przyrównuj.
Ale niczym nie różnią się tacy wykonawcy wyroku od tamtych,Oni też odebrali życie.
nike napisał/a:
Czytasz Stary Testament jakie tam kary były?
Ukamienowano Cie za to,ze rozpalałaś podczas Szabatu w piecu lub zbierałaś chrust ?
nike napisał/a:
Ja jestem za karą śmierci, jeżeli udowodniono skazanemu 100%,że jest winien, zbrodni.

onet.pl
"W historii znane są przypadki wykonania kary śmierci wobec osób niesłusznie skazanych, których niewinność dowiedziono po latach ."

Oni też byli winni w 100% Zwrócisz im życie ?
nike napisał/a:
W innym wypadku nie.
Tak więc dlaczego ją wykonano ? Bo ludzie mają diabła za ojca,to nie głos Ojca z Nieba karze nam zabijać.Głos z Nioeba mówi nam "oszczędź" JA wykonam wyrok,nie Ty.

Każdy z nas zgadzający się na karę śmierci ma krew na rękach jakby wykonał ten wyrok
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-25, 08:01   

a zastanow sie, Bartek, czy przykladowo glosujac przeciwko karze smierci odnosnie tak wyjatkowo zacietrzewionego mordercy i psychopaty, ktory nie okazuje ani odrobiny skruchy, przeciwnie, sie nadyma swoim ohydnym czynem - czy w razie jego ewentualnej ucieczki z wiezienia, czego wykluczyc nigdy nie mozna, i zamordowania kolejnych osob, czy nie spadnie ta krew na Twoje rece?

Osobiscie nie mam wyrobionego zdania na ten temat, bo obie strony maja po czesci racje. Chyba w tak wyjatkowych wypadkach powinna byc raczej stosowana kara smierci.

A warunki on ma chyba lepsze niz ludzie pracujace. I to nie wiadomo jak nazwac, ze musza lozyc na utrzymanie degenerata...
 
 
arturolczykowski 


Wyznanie: unitarianin o zacieciu gnostycko-kwakierskim
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 401
Skąd: Farnham, UK
Wysłany: 2012-08-25, 08:57   

Cytat:
Jak zobaczyłam jego pokój, to niektóry emeryt nie ma tak ładnie urządzonego pokoju jak ten zbrodniarz. Komputer, chyba tez internet, telewizor, jedzenie za darmo, fotel łazienka, co mu bedzie brakować? Ptasiego mleka tylko. nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.



Oczywiscie, ze to nie jest sprawiedliwe. Ale czy alternatywa musi byc smierc? Czy nie mozna zmienic warunkow wiezienia i zmusic ich do pracy?
_________________
www.unitarianie.pl
www.youtube.com/user/UnitarianieTV
www.lulu.com/spotlight/arturolczykowski
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-25, 10:46   

bartek212701 napisał/a:

onet.pl
"W historii znane są przypadki wykonania kary śmierci wobec osób niesłusznie skazanych, których niewinność dowiedziono po latach ."

Oni też byli winni w 100% Zwrócisz im życie ?
nike napisał/a:
W innym wypadku nie.
Tak więc dlaczego ją wykonano ? Bo ludzie mają diabła za ojca,to nie głos Ojca z Nieba karze nam zabijać.Głos z Nioeba mówi nam "oszczędź" JA wykonam wyrok,nie Ty.

Każdy z nas zgadzający się na karę śmierci ma krew na rękach jakby wykonał ten wyrok


W tym przypadku nie ma najmniejszych wątpliwoci ! Morderca przyznał się i jest dumny z tego, że zabił 77 osób i żałuje, że nie zabił więcej !!!
Jak myslisz? Liczba 2000 zabitych młodych ludzi usatysfakcjonowałaby go ? Szczerze wątpię.
To Breivik wykonał wyrok śmierci. Niesłusznie skazał dzieci na śmierći ! Taką osobę trzeba wyeliminować na zawsze ze społeczeństwa, aby więcej nie mogła czynić zbrodni - w imię swojej chorej sprawiedliwości.
I szczerze mówiąc wolę mieć "krew na rękach" Brejvika niż krew niewinnych ludzi, których zabije zostając przy życiu. (rozpatruje wyłącznie ten ten przypadek.)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-08-26, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-25, 10:59   

Dostał 21 lat, kto jest pewny,że nie wyjdzie na wolność? Przez dwadzieścia lat mogą się zmienić władze, prawo itp.Zbrodniarz wyjdzie i dalej będzie zabijał.
Dzieci które zabijał błagały go, prosiły,ze chcą żyć. nie dal im tej szansy, zabrał im ją.
Zbrodniarz zyc bedzie i to jak na w czasach.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-08-25, 11:13   

kiedyś były kamieniołomy - dziś pracują tam buldożery

Jeśli nie boją się Boga to człowieka tym bardziej
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-08-25, 12:16   

Jestem oburzona niefrasobliwością Norwegów.To jest "chory liberalizm".Nic, tylko jechać do Norwegii i mordować, to zachęta wręcz dla wszelkich oszołomów z brevikowymi zapędami.
Ten facet ma 37-38 lat, zdaje mi się, jak wyjdzie będzie w moim wieku.Do tego dobrze odżywiany, w świetnej kondycji fizycznej /jak mniemam w razie problemów zdrowotnych będą go leczyć lepiej niż nasza opieka tzw.zdrowotna/, ma do dyspozycji nowoczesną bieżnię /hahaha/, luksusowy 3-pokojowy apartamencik, zero stresów,zero zmartwień o sprawy bytowe,podwyżki cen,rachunki itd. Wyjdzie jako spełniony człowiek,który zajmuje się przez 20 lat tym co lubi, pisaniem o swoich chorych pomysław, pewnie snuciem planów na przyszłe zbrodnie. Bo cóż to za wiek 58 lat dla faceta po takim rozpieszczonym więziennym życiu?
Gdyby moje dziecko, nie daj Boże, było ofiarą tego człowieka, to wyrok ten uważałabym jako naplucie mi w twarz i urządzenie balu na grobie .
Mam tylko nadzieję,że "Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy", bo inaczej wypadałoby powiedzieć :"Gdzie jest Bóg".
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2012-08-25, 12:49   

wiesia napisał/a:
Gdyby moje dziecko, nie daj Boże, było ofiarą tego człowieka, to wyrok ten uważałabym jako naplucie mi w twarz i urządzenie balu na grobie .

Prawda.
Sam nie wiem, jak zachował bym się, gdyby zamordował moje dzieci... :cry:
Zapewne byłbym za karą śmierci.

Skoro biegli orzekli, że jest świadomy czynu, to co sądzicie o... opętaniu?
Czy opętany jest świadom czynów?
Pytam, nie znam odpowiedzi. :-(
 
 
Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-25, 13:10   

Anowi napisał/a:
kiedyś były kamieniołomy - dziś pracują tam buldożery

Jeśli nie boją się Boga to człowieka tym bardziej

a dasz takiemu lopate w lapy? Skad pewnosc ze zaraz ci nia nie przywali, ze ukatrupi.... :shock:
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-08-25, 13:13   

wiesia napisał/a:
3-pokojowy apartamencik

Trzy? Ja zrozumiałam,że jeden pokój z łazienką. no i zapomniałam o silowni.
Wszystko za darmo hehe jeszcze może mu pozwolą kobiety sprowadzać .
Taki zbrodniarz to jeżeli ma żyć to powinien siedzieć w wilgotnej celi pod ziemia.
To może pomyślałby trochę nad sobą, a w takiej sytuacji, to on tylko bedzie się utwierdzał,że dobrze zrobił.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11