Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-19, 20:48   

krystian, Ale w Interlinii Vocatio :-) zwraca
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-09-19, 21:20   

David77

Cytat:
Apostoł Jan pisze wyraźnie że Boga nikt nigdy nie widział...

Podałeś bardzo ważną prawdę dla SJ i Badaczy Pisma,z której wynika,że w Starym Przymierzu to nie Bóg przebywał z Żydami,ale to był Syn Boży טלמידה-JESTEM ,wieczny Chrystus.

Cytat:
Bobo napisał do krystian:"Z drugiej strony, poczytałbyś więcej wersetów o tym, jak różni ludzie w Biblii zwracali się do Boga, bo robili to raz z dodatkiem Wszechwładny Jehowo, raz z Panie Jehowo czasem Wszechwładny Panie Jehowo itp. A jakże często po prostu: Jehowo. Podaje kolejny przykład Abrahama:

I rzekł: „Jehowo, jeśli istotnie znalazłem łaskę w twoich oczach
(Rodz 18:3)

Mojżesz też po imieniu bez dodatków:

Wtedy Mojżesz powiedział do Jehowy: „Wybacz mi, Jehowo, ale ja nie jestem wymowny
(Wj 4:10)

DLACZEGO SFAŁSZOWANO STARY TESTAMENT?

W NT wiele razy pisze o Synu Bożym טלמידה-JESTEM ,wiecznym Chrystusie,że to on przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.

W ST zastąpiono imię טלמידה-JESTEM Syna Bożego, imieniem יהוה rzekomego Boga,który z Żydami przebywał i rozmawiał.Jest to jak słusznie pisał fword "przekręt z tetragramem",który posłużył do świadomego sfałszowania ST i ukrycia prawdy o Synu Bożym טלמידה-JESTEM ,wiecznym Chrystusie,Pośredniku Starego i Nowego Przymierza.

Jest bardzo prawdopodobne,że istniał plemienny bożek o imieniu יהוה Jehowa-Niszczyciel,ale on nie był prawdziwym Bogiem,który jest Miłością i Mądrością.Taki Bóg z NT, nie ma nic wspólnego z Jehową-Niszczycielem ze ST,a wiadomo,że Bóg się nie zmienia (Mal.3,6).Bardzo ważnym pytaniem jest:

-dlaczego ze ST usunięto osobę Syna Bożego, טלמידה-JESTEM Chrystusa,który przebywał z Żydami i zastąpiono go osobą rzekomego boga יהוה Jehową-Niszczycielem,który z Żydami nie przebywał?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-09-19, 21:34   

aras,

Cytat:

1 Tym rozdz 3

To ci piszę, mając nadzieję w pośpiechu przyjść do ciebie. 15 A jeślibym zwlekał, abyś wiedział, jak masz postępować w rodzinie * Boga, którą jest zgromadzenie wybranych Boga żyjącego, kolumna i podwalina prawdy. 16 Oczywiście, wielka jest tajemnica pobożności; Bóg został objawiony w cielesnej naturze, został uznany za sprawiedliwego w Duchu, został ukazany aniołom, został ogłoszony wśród pogan, dał ludziom na świecie uwierzyć, został wzięty do góry w chwale.

Poza tym proponuje przeczytać ewangelię jeszcze raz.


A dlaczego nie cytujesz BW albo innego wydania tylko posługujesz się skażonym dopiskiem ? :-D

Czasami warto zajrzeć do tekstu greckiego w jakim był spisany NT

1 Tym 3:16

16 καὶ ὁμολογουμένως μέγα ἐστὶν τὸ τῆς εὐσεβείας μυστήριον· ὃς ἐφανερώθη ἐν σαρκί, ἐδικαιώθη ἐν πνεύματι, ὤφθη ἀγγέλοις, ἐκηρύχθη ἐν ἔθνεσιν, ἐπιστεύθη ἐν κόσμῳ, ἀνελήμφθη ἐν δόξῃ.

Jak widać tekst grecki NT nie posiada tutaj słowa Bóg został objawiony w ciele ,, θεός ἐφανερώθη ἐν σαρκί''

Te werset już wiele razy był wyjaśniany więc nie ma potrzeby się do niego odnosić .

Dla zaspokojenia twojej ciekawości dodam że :

Wczesne rękopisy jak: Codex Claramontanus, Aramejska Peschitta, a także koptyjskie oraz etiopskie rękopisy pochodzące z okresu przednicejskiego (325) nie zawierają w tekście słowa „Bóg“

Co też potwierdzają współczesne wydania Pisma św BW , BT BP .

1 Tym 3:16 A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności. Ten, który objawił się w ciele, usprawiedliwiony został w Duchu, ukazał się aniołom, ogłoszony został poganom, znalazł wiarę w świecie, wzięty został w chwale.BT


Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w górę do chwały. BW

Bo z całą oczywistością ujawnia się wielka tajemnica pobożności: Objawił się nam jako człowiek, Duch Go potwierdził, ukazał się aniołom, ogłoszony został narodom, świat w Niego wierzy, do nieba został wzięty w chwale. BP

ratao

Cytat:

Podałeś bardzo ważną prawdę dla SJ i Badaczy Pisma,z której wynika,że w Starym Przymierzu to nie Bóg przebywał z Żydami,ale to był Syn Boży טלמידה-JESTEM ,wieczny Chrystus.

Cytat:


W NT wiele razy pisze o Synu Bożym טלמידה-JESTEM ,wiecznym Chrystusie,że to on przebywał z Żydami w Starym Przymierzu.


טלמידה- Czyją uczennicą miął by być Jezus ? :-D gramatycznie zdanie powinno brzmieć : אני טלמידה Ja (jestem ) uczennicą . Język hebrajski nie posiada w odmiany czasownika jestem w czasie teraźniejszym - owy czas używa się jako orzeczenia domyślnego . Skopiowałeś tylko sam nie wiesz co ...

To są jedynie twoje domysły nie mające nic wspólnego z nauką Jezusa a nie jego apostołów .

Sam Jezus mówi osobie że swoje istnienie zawdzięcza Ojcu . apostoł Paweł nazywa Jezus pierworodnym wszelkiego stworzenia= pierwszy z wszelkiego stworzenia . Malachiasz mówi o Jezusie ,, Początek jego od prawieków od dni zamierzchłych ''jakoś w tych tekstach nie można dopatrzyć się wieczności Syna Bożego

Apostołowie głosili naukę że to nie sam Bóg przyszedł na ziemię ale to Bóg posłał swego Syna . W ST Bóg nie przedstawia się jako Jestem który jestem ,to tłumaczenie Wulgaty nie zaś z greki czy hebrajskiego.
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
Ostatnio zmieniony przez David77 2012-09-19, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jose.Pecador 
zbanowany

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 93
Wysłany: 2012-09-19, 21:47   

David77 napisał/a:
A dlaczego nie cytujesz BW


A co, nie może?
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2012-09-19, 21:49   

David77 napisał/a:
aras,


A dlaczego nie cytujesz BW albo innego wydania tylko posługujesz się skażonym dopiskiem ? :-D

Właśnie aras cytuje tekst grecki!
David77 napisał/a:

Czasami warto zajrzeć do tekstu greckiego w jakim był spisany NT

Zgadza się, warto!
David77 napisał/a:

1 Tym 3:16

16 καὶ ὁμολογουμένως μέγα ἐστὶν τὸ τῆς εὐσεβείας μυστήριον· ὃς ἐφανερώθη ἐν σαρκί, ἐδικαιώθη ἐν πνεύματι, ὤφθη ἀγγέλοις, ἐκηρύχθη ἐν ἔθνεσιν, ἐπιστεύθη ἐν κόσμῳ, ἀνελήμφθη ἐν δόξῃ.

Jak widać tekst grecki NT nie posiada tutaj słowa Bóg został objawiony w ciele ,, θεός ἐφανερώθη ἐν σαρκί''

Hm, tylko Westcott/Hort with Diacritics, Tischendorf 8th Ed. with Diacritics, Greek Study Bible (Apostolic / Interlinear).

Ale już:
1. Greek Orthodox Church:
Cytat:

καὶ ὁμολογουμένως μέγα ἐστὶ τὸ τῆς εὐσεβείας μυστήριον· Θεὸς ἐφανερώθη ἐν σαρκί, ἐδικαιώθη ἐν Πνεύματι, ὤφθη ἀγγέλοις, ἐκηρύχθη ἐν ἔθνεσιν, ἐπιστεύθη ἐν κόσμῳ, ἀνελήφθη ἐν δόξῃ.


2. Stephanus Textus Receptus (1550, with accents)
Cytat:

καὶ ὁμολογουμένως μέγα ἐστὶν τὸ τῆς εὐσεβείας μυστήριον· Θεὸς ἐφανερώθη ἐν σαρκί ἐδικαιώθη ἐν πνεύματι ὤφθη ἀγγέλοις ἐκηρύχθη ἐν ἔθνεσιν ἐπιστεύθη ἐν κόσμῳ ἀνελήφθη ἐν δόξῃ


3. Byzantine/Majority Text (2000)
Cytat:

και ομολογουμενως μεγα εστιν το της ευσεβειας μυστηριον θεος εφανερωθη εν σαρκι εδικαιωθη εν πνευματι ωφθη αγγελοις εκηρυχθη εν εθνεσιν επιστευθη εν κοσμω ανεληφθη εν δοξη


4. Textus Receptus (1894)
Cytat:

και ομολογουμενως μεγα εστιν το της ευσεβειας μυστηριον θεος εφανερωθη εν σαρκι εδικαιωθη εν πνευματι ωφθη αγγελοις εκηρυχθη εν εθνεσιν επιστευθη εν κοσμω ανεληφθη εν δοξη
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-09-19, 22:04   

.Cyprian.,

Zarówno Tłumacze Katoliccy jak i Protestantce ze względu na dopisek słowa Theos w późniejszych Manuskryptach w swoich tłumaczeniach pomijają słowa Bóg .

I tak też postąpiono w Grecki wydaniu NT ;

1 Tym 3,16
ὅς ἐφανερώθη (który został objawiony) — Sinaiticus, C, G, 33, 365, 442, 2127, ℓ 599, syr, goth, eth
ὅ ἐφανερώθη — D*, it, vg
ω ἐφανερώθη — 061


The Greek New Testament, Fourth Revised Edition, edited by BARBARA ALAND, KURT ALAND, JOHANNES KARAVIDOPOULOS, CARLO M. MARTINI AND BRUCE M. METZGER

Niektóry trynitarni tłumacze nowoczesnych przekładów Pisma Świętego akceptują puźniejsze rękopisy z VI i VII wieku AD, i wprowadzają do tekstu słowo “Bóg” dopuszczając się ewidentnego fałszerstwa.

Jednak wczesne rękopisy jak: Codex Claramontanus, Aramejska Peschitta, a także koptyjskie oraz etiopskie rękopisy pochodzące z okresu przednicejskiego (325) nie zawierają w tekście słowa „Bóg“
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
Ostatnio zmieniony przez David77 2012-09-19, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jose.Pecador 
zbanowany

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 93
Wysłany: 2012-09-19, 22:08   

A nawet jak nie zawierają to co z tego?
Czy wierzysz kiedy ISUS HRISTOS mówi JA, ON?
Nie wierzysz.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-09-19, 22:11   

Jose.Pecador,

Cytat:

A nawet jak nie zawierają to co z tego?
Czy wierzysz kiedy ISUS HRISTOS mówi JA, ON?
Nie wierzysz.


Czy tak jedynie Jezus mówi o sobie ? Tak czy nie
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Jose.Pecador 
zbanowany

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 93
Wysłany: 2012-09-19, 22:12   

TAK
gdyż
JEDEN jest SYN
JEDNORODZONY

JEDEN
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2012-09-19, 22:13   

David77 napisał/a:


Jednak wczesne rękopisy jak: Codex Claramontanus, Aramejska Peschitta, a także koptyjskie oraz etiopskie rękopisy pochodzące z okresu przednicejskiego (325) nie zawierają w tekście słowa „Bóg“


To textus receptus jest zły?

Pokaż skany, bądź linki potwierdzające to, co mówisz.
 
 
aras 


Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 397
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-19, 22:57   

Textus Receptus to najlepszy przekład NT. Nie skażony naukami Jezuickimi Wescotta i Horta.

Proszę to zobaczyć a potem komentować:
http://www.youtube.com/watch?v=hOxFyyKWN6s


I co najważniejsze nie tylko ten fragment odnosi się do Jezusa jako Boga, bo jest wiele innych. I pośrednich jak i bezpośrednich. Kiedy Strażnica i nauki Russelowskie robią pranie mózgu, ciężko zawierzyć Słowu Bożemu. Albo Słowo Boże albo nauki ludzkie i nie ma drogi pośrodku.

Ja mało tu wchodzę na forum, bo uważam, że to forum nie jest chrześcijańskie. Tu ciągle toczą się bitwy świadków , katolików i protestantów, którzy uważają się za nowo narodzonych a nimi nie są. Każdy zaciekle broni swego kościoła i guru. Mało kto wierzy Chrystusowi i Jego Słowu.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-09-19, 23:15   

Jose.Pecador,

Cytat:

TAK
gdyż
JEDEN jest SYN
JEDNORODZONY

JEDEN



Co w żaden sposób nie świadczy że słowa ,, Ja on '' odnoszą się wyłoncznie do Syna Bożego

Ew Jan 9:9 Jose.Pecador,

Cytat:

TAK
gdyż
JEDEN jest SYN
JEDNORODZONY

JEDEN



Co w żaden sposób nie świadczy że słowa ,, Ja on '' odnoszą się wyłoncznie do Syna Bożego

Ew Jan 9:9 ( אֵלֶּה אָמְרוּ: "זֶה הוּא", וְאֵלֶּה אָמְרוּ: "לֹא, הוּא רַק דּוֹמֶה לוֹ." הוּא עַצְמוֹ אָמַר: ("אֲנִי הוּא.[/size]

Jedni mówili: To jest on, a inni mówili: Nie, ale jest do niego podobny. On zaś rzekł: (To ja.)

Niewidomy który odzyskał dzięki Jezusowi wzrok również mówi (Ja on ) co wcale nie świadczy że utożsamiła się z Bogiem

Zatem twoje argumentacja mija się z prawdą . Skoro wierzysz że Jezus jest jednorodzonym Synem to ma kogoś kto go zrodził = dał życia , gdzie był Jezus przed swoim zrodzeniem ?



Jedni mówili: To jest on, a inni mówili: Nie, ale jest do niego podobny. On zaś rzekł: (To ja.)



.Cyprian.,


Cytat:
To textus receptus jest zły?

Pokaż skany, bądź linki potwierdzające to, co mówisz.


To już potwierdziłem Trynitarnymi tłumaczeniami BT ,BW, BP . zastanów się dlaczego Czołowi Trynitarianie nie opierają się na textus receptus

Na temat Texus receptus znajdziesz obszerny artykuł w w Wiki tam możesz sobie przeczytać na temat owego Tekstu :->
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
aras 


Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 397
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-19, 23:39   

Cytat:
zastanów się dlaczego Czołowi Trynitarianie nie opierają się na textus receptus


Co za bzdura. Adwentyści, KWCH, i wiele innych zborów chrześcijańskich podpiera się o przekład Gdański.
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 00:36   

aras napisał/a:
Ja mało tu wchodzę na forum, bo uważam, że to forum nie jest chrześcijańskie.
To prawda!
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-09-20, 00:47   

agnieszka napisał/a:
aras napisał/a:
Ja mało tu wchodzę na forum, bo uważam, że to forum nie jest chrześcijańskie.
To prawda!


Jest takie forum: http://forumchrzescijanskie.pl/ nawet się dobrze prezentuje, ale tak jak Ty agnieszka... hmm... zdjęcie prześliczne i bardzo fotogeniczne.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11