Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!
Autor Wiadomość
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-20, 00:13   

Ks. Psalmów 8:1-10

(1) Kierownikowi chóru. Na wzór z Gat. Dawidowy. (2) O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. (3) Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. (4) Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: (5) czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. (7) Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: (8) owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, (9) ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza. (10) O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 00:15   

Qeza30 napisał/a:
agnieszka napisał/a:
aras napisał/a:
Ja mało tu wchodzę na forum, bo uważam, że to forum nie jest chrześcijańskie.
To prawda!


Jest takie forum: http://forumchrzescijanskie.pl/ nawet się dobrze prezentuje, ale tak jak Ty agnieszka... hmm... zdjęcie prześliczne i bardzo fotogeniczne.
Dziekuje Qezo. :-)
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-09-20, 00:30   

agnieszka napisał/a:
Qeza30 napisał/a:
agnieszka napisał/a:
aras napisał/a:
Ja mało tu wchodzę na forum, bo uważam, że to forum nie jest chrześcijańskie.
To prawda!


Jest takie forum: http://forumchrzescijanskie.pl/ nawet się dobrze prezentuje, ale tak jak Ty agnieszka... hmm... zdjęcie prześliczne i bardzo fotogeniczne.
Dziekuje Qezo. :-)


Nie ma za co agnieszka, przypomniałaś mi tę aktorkę: i jej perypetie w jednym z filmów, w którym grała.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 03:26   

Qezo :-) /

David77 napisał/a:
gdzie był Jezus przed swoim zrodzeniem



Tekst grecki (Textus receptus):
ειπεν αυτοις ο ιησους αμην αμην λεγω υμιν πριν αβρααμ γενεσθαι εγω ειμι

J 8:58 BT "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM."


Εγω ειμι ο ων (Exodus 3:14)
ויאמר אלהים אל משה אהיה אשר אהיה ויאמר כה תאמר לבני ישראל אהיה שלחני אליכם׃

And God said unto Moses, אהיה אשר אהיה (I will be who/what I will be; I am who/what I am): and he said, Thus shalt thou say unto the children of Israel, אהיה (I will be; I am) hath sent me unto you.

Greek Septuagint:
και ειπεν ο θεος προς Μωυσην Εγω ειμι ο ων (I am the being [one]/I am he who is) και ειπεν Ουτως ερεις τοις υιοις ισραηλ Ο ων (the being [one]/he who is) απεσταλκεν με προς υμας.

Latin Vulgate:
dixit Deus ad Mosen ego sum qui sum (I am who (I) am) ait sic dices filiis Israhel qui est (who is) misit me ad
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 08:45   

Tekst grecki (Textus receptus):
ειπον ουν υμιν οτι αποθανεισθε εν ταις αμαρτιαις υμων εαν γαρ μη πιστευσητε οτι εγω ειμι αποθανεισθε εν ταις αμαρτιαις υμων
--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Warszawska:
Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach.

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Tysiąclecia:
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich.

--------------------------------------------------------------------------------

Biblia Gdańska:
Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem ja jest, pomrzecie w grzechach waszych.



oraz; http://biblos.com/john/8-24.htm - (ἐγώ - I εἰμι - am [he])

p.s. Mnie Duch Swiety objawil to w Biblii Warszawskiej gdy sprawdzalam poniewaz sJ "Straznica"/"Przebudzcie sie" zamacili w glowie. Bez znajomosci greckiego czy hebrajskiego, koine czy inego jezyka i nawet nie mialam pojecia, ze w internecie takie rzeczy mozna sprawdzic.
Internetu ani nawet komputera wtedy nie mialam.
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-09-20, 10:28   

agnieszka napisał/a:

p.s. Mnie Duch Swiety objawil to w Biblii Warszawskiej gdy sprawdzalam poniewaz sJ "Straznica"/"Przebudzcie sie" zamacili w glowie. Bez znajomosci greckiego czy hebrajskiego, koine czy inego jezyka i nawet nie mialam pojecia, ze w internecie takie rzeczy mozna sprawdzic.
Internetu ani nawet komputera wtedy nie mialam.



EMET:
Jednak jakaś 'przemożna siła' [ciekawe jaka?] zmusza 'Agnieszkę' do robienia co rusz wycieczek ku 'Strażnicy' i wynikające. :bardzo_smutny:

Jeśli już ma miejsce odwołanie się do internetu, to można tam znaleźć bardzo wiele najróżniejszych opinii. Nie jest tak, że tylko "Strażnica" i "Przebudźcie się!" - 'w głowie mieszają'. ;-)

Nawet na tym Forum pisują nie świadkowie Jehowy i w podobnym /lub w identycznym stylu/ wywodzą, co świadkowie Jehowy: i co z tego za wniosek płynie? Czemu do Nich 'agnieszka' nie odnosi, czemu do Owych pisania, do Owych jakichś publikacji [o ile są?] się nie odnosi? :aaa:


Pisałem już wielokrotnie: Świadkowie Jehowy i Ich publikacje /oraz inne wynikające/ -- to NIE jakiś 'worek treningowy', to nie jakiś 'chłopiec do bicia', to nie jakiś wszechpojemny kontener', do którego wrzucamy wszystkie swoje pretensje, żale, oskarżenia i inne.
Jak można napisać: Czy 'wszelkiemu złu na świecie' -- winni są tylko Świadkowie Jehowy i dalej wynikające? :-(

Chciałoby się rzec: "zejdź ze mnie i czep się tramwaju". :crazy:

Naprawdę: proszę przemyśleć swoją manię wycieczkowania ku Świadkom Jehowy i inne z tego wynikające [np. 'Strażnica'].

Staje się żenujące i niesmaczne. Jaki to duch [ew. Duch] sprawia, co sprawia? :?:

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2012-09-20, 10:57   

Anna01 napisał/a:
Ks. Psalmów 8:1-10

(1) Kierownikowi chóru. Na wzór z Gat. Dawidowy. (2) O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. (3) Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. (4) Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: (5) czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. (7) Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: (8) owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, (9) ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza. (10) O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Faktycznie, jakież to zadziwiające imię 'Pan' ?! A kto to jest ten 'Pan' doprawdy, tylu ich jest.....?!
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 11:32   

kodak27 napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Ks. Psalmów 8:1-10

(1) Kierownikowi chóru. Na wzór z Gat. Dawidowy. (2) O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. (3) Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. (4) Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: (5) czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. (7) Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: (8) owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, (9) ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza. (10) O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Faktycznie, jakież to zadziwiające imię 'Pan' ?! A kto to jest ten 'Pan' doprawdy, tylu ich jest.....?!
Bo jeśli ustami swymi wyznasz,że Jezus jest Panem,i uwierzysz w sercu swoim,że Bóg wzbudził go z martwych,zbawiony będziesz." (List do Rzymian 10,9)
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-20, 14:06   

agnieszka, Nie może być dwóch Panów,dlatego teraz naszym Panem jest Jezus :-) jednak,gdy odda wszystko Ojcu to i On sam będzie mu podległy,by wszyscy byli w Bogu jedno.Wtedy naszym Panem będzie Bóg JHWH.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
agnieszka 
zbanowana


Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 562
Skąd: Społeczność Chrześcijańska
Wysłany: 2012-09-20, 14:35   

bartek212701 napisał/a:
agnieszka, Nie może być dwóch Panów,dlatego teraz naszym Panem jest Jezus :-) jednak,gdy odda wszystko Ojcu to i On sam będzie mu podległy,by wszyscy byli w Bogu jedno.Wtedy naszym Panem będzie Bóg JHWH.


Bartku, Jezus jest JHWH.

zobacz; http://galacjan220.blogsp...-jest-jhwh.html

a tu fajne zestawienia zrobil fword;

http://www.zbawienie.com/JezusBogiem.htm
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-20, 15:23   

agnieszka, Ja tez zrobiłem fajne pamietasz ? Na jeden werset odpowiedziałas aż :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-09-20, 15:42   

bartek212701 napisał/a:
krystian, Ale w Interlinii Vocatio :-) zwraca


Bartek jak miałem Twoje lata to nie było internetu.
Nie było też PNŚ. Czytałem przekład BW i Tysiąclatkę.
Tam nie ma po imieniu
Więc ciekawie jak wtedy by Bobo przytoczył mi te wersety
a odnośnie interlinii Vocatio masz pełne zaufanie
pytam bo sam już nie wiem
na tym forum już było podważane tyle wersetów nie wspomnę już o listach Pawła
że nie wszystko jest kanoniczne, albo że coś sfałszowane, że zaczynam się gubić, czy dobrze robię korzystając z Biblii Warszawskiej
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-20, 15:47   

Jakby tak wszystko poddawać pod wątpliwość,to i Boga należałoby jej poddać.
krystian napisał/a:
czy dobrze robię korzystając z Biblii Warszawskiej
chyba dobrze :-) ,ja tez jej używam,ale patrzę na wszystkie mozliwe przekłady i interlinie.
Czytam sobie wieczorami po kilka rozdziałów Biblii w przekładzie Nowego Świata[ST]po kolei.Potem sie przerzucę na BW,oczywiście NT.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-09-20, 16:05   

bartek212701 napisał/a:
Jakby tak wszystko poddawać pod wątpliwość,to i Boga należałoby jej poddać.

To nam obu nie grozi :-)
siemanko
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-09-20, 17:00   

kodak27 napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Ks. Psalmów 8:1-10

(1) Kierownikowi chóru. Na wzór z Gat. Dawidowy. (2) O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. (3) Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. (4) Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców, księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: (5) czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, i czym - syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich, chwałą i czcią go uwieńczyłeś. (7) Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: (8) owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, (9) ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza. (10) O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Faktycznie, jakież to zadziwiające imię 'Pan' ?! A kto to jest ten 'Pan' doprawdy, tylu ich jest.....?!




EMET:
Oto, jak oddano część w. 2/1/ oraz w, 10/9/ w Przekładzie Szymona Budnego z roku 1572 [zapodaję z reprintu; ed. 1994, Niemcy] --
"1 Iehowo Panie nasz iako wielomżne imię twoje po wszey ziemi / [...] 9 Jehowo panie nasz iako wielożne imię twoie/ po wszytkiey ziemi."

Księga Psalmów u Budnego nosi tytuł [cytuję]: Księgi Chwał Bożych ktore z Greckiego Psałterzem zowiemy

Sz. Budny nie wlicza - wg numeracji - nagłówków w Psalmach i daje 'owe' nad tekstem; jak to mamy np. w PNŚ. Tak też w Psalmie 8, mamy przed w. 1: "Przednieyszemu na// Gitycie/Psalm Dawidow. 8." Obok, w przypisie bocznym, mamy: "//Gityth też śpiewacskie naczynie."

Oto oddanie z 'Interlinii Vocatio', Tom PISMA: "8.2 JHWH, Panie_nasz, jak_majestatyczne imię_Twoje w_całej_ziemi [...] 8.10 JHWH, Panie_nasz, jak_majestatyczne imię_Twoje w_całej_ziemi.".

Oto postać z Biblii Hebrajskiej -- יְהוָה אֲדֹנֵינוּ מָה־אַדִּיר שִׁמְךָ בְּכָל־הָאָרֶץ

transkrypcja dokładna: < jǝhvā(h) ‵ªdhōnênû mā(h)-‵ăddîr szĭmkhā bǝkhŏl-hā‵rĕc > /= < jǝhvā(h) ‵ªdhōnênû mā(h)-‵ăddîr szĭmchā bǝchŏl-hā‵rĕc >/. Zapis w. 2/1/ oraz 10/9/ - identyczny w BH: jeśli chodzi o zapodany fragment.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10