Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leszed
2012-10-19, 15:34
Ewangelia Pawła
Autor Wiadomość
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-06-22, 17:31   Ewangelia Pawła

Nie istnieje osobna "Ewangelia Pawła",ale jest ona zawarta w jego listach,zwłaszcza w Liście do Kolosan 1.24-29

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)


1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)


Ewangelia chrystusowa,ktorą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecnosci w nas Chrystusa,którego otrzymalismy w wyniku Nowego Przymierza.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wiek: 72
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 290
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-06-23, 14:21   

Dlaczego myślisz ,że żaden kościół tego nie głosi, przecież w kościołach czyta się pismo święte, rozmawia o tym , nie bywam w wielu kościołach ale w moim jest grupa ludzi ,która się spotyka na dyskusje biblijne dodatkowo, pastor ma wykłady na rózne biblijne tematy na tych wykładach sa też pytania dyskusje, jest też szkółka gdzie bardzo często się porusza takie tematy. A poza tym nawet człowiek ,który nie należy do żadnego kościoła a czyta Pismo Święte też ma okazję o tym sie dowiedzieć ,czyli o zbawieniu i jak postępować . Mnie się wydaje ,że jednak o tym człowiek sie dowiaduje jeśli w ogóle jest zainteresowany zbawieniem. Ja też myślę ,że jeśli mamy Ducha Świętego w nas to musimy go słuchać, nie tylko chcieć go mieć. Jak mamy postępować to on nas pouczy, czy to z PIsma Świętego ,czy nawet bezposrednio. Ja się przekonałam że jak chcę zrobic coś niewłaściwego to tak jak by ktoś mi mówił "nie rób tego" no nie dosłownie a do tego bardzo delikatnie , łatwo tego nie posłuchać. Myślę że Duch Święty prowadzi nas jeśli tego chcemy, tylko czy my zawsze chcemy, czy nie wybieramy swojej drogi swojego postępowania ,lub wolimy słuchać innych. Myślę ,że Jezus zapewnił swoim uczniom możliwość dowiedzenia się tego co im jest potrzebne do zbawienia.
_________________
magda
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2012-10-19, 13:23   Re: Ewangelia Pawła

ratao napisał/a:
Nie istnieje osobna "Ewangelia Pawła",ale jest ona zawarta w jego listach,zwłaszcza w Liście do Kolosan 1.24-29

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)


1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)


Ewangelia chrystusowa,ktorą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecnosci w nas Chrystusa,którego otrzymalismy w wyniku Nowego Przymierza.


Witam
Paweł nie był apostołem, , A JEGO PROROSTWA NIE WYPEŁNIŁY SIĘ, więc był fałszywym prorokiem [leszed: takie sformułowania traktuję jak pomówienie] i nie powinien znaleźć się w Biblii. To, że tam jest to wynik kłamstw [jw.]założycieli krk w Rzymie. Podobnie sprawa ma się z Łukaszem, najprawdopodobniej jego uczniem. Dlaczego tak się stało dość łatwo się domyśleć.
Pozdrawiam braci chrześcijan

zgodnie z regulaminem tego forum do którego przeczytania jesteś zobligowany, otrzymujesz ustne upomnienie. Nie wolno (bezpodstawnie) nikogo pomawiać itp. Następne pomówienie będzie skutkowało ostrzeżeniem lub w ostateczności banem.

z regulaminu:
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.

leszed
Ostatnio zmieniony przez leszed 2012-10-19, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-10-19, 15:31   

ZAMOS napisał/a:
Witam
Paweł nie był apostołem, , A JEGO PROROSTWA NIE WYPEŁNIŁY SIĘ, więc był fałszywym prorokiem
Nie byłeś zapewne apostołem Ty. Po Twojej stronie leży ciężar udowodnienia takich stwierdzeń.
Witam na forum biblijnym

leszed
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2012-10-22, 15:09   

leszed napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Witam
Paweł nie był apostołem, , A JEGO PROROSTWA NIE WYPEŁNIŁY SIĘ, więc był fałszywym prorokiem
Nie byłeś zapewne apostołem Ty. Po Twojej stronie leży ciężar udowodnienia takich stwierdzeń.
Witam na forum biblijnym

leszed


WITAM

Ten werset najbardziej pobudził mnie do zmiany całego mojego dotychczasowego życia i zrozumienia Pisma Świętego!!! Jak mają się nauki Pawła do poniższego cytatu osądź sam.
Mateusza 22:37 ...Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon (Prawo) i prorocy.
Czy można sobie odpuścić, chociaż jedno z przykazań, jakie otrzymał Mojżesz? Czy można kogoś okraść, skrzywdzić fałszywie przysięgając, zabrać mu żonę, lub zabić miłując go? Można te słowa rozwinąć tak dalece, że nigdy nie będziemy w stanie nawet się przybliżyć do tej doskonałości, a Paweł znosi zakon, dlaczego tak nauczał? Ja nie wiem. Prawdą jest również, że nie wszystko, co pisał było złe, ale czy mówienie półprawdami, albo dodając tylko jedno słowo do prawdy, czy ujmując też jedno, może zmienić cały sens, czy nazwiemy to nadal jest prawdą? To z takich niby małych niedomówień i przeinaczeń powstała cała obłuda i zwiedzenie świata, no i jak do tych małych nieścisłości dodamy późniejsze interpretacje, w których każdy coś dodawał od siebie, a po niech przez dwa tysiące lat następni to proszę mi napisać gdzie jest dzisiaj PRAWDA O BOGU I KRÓLESTWIE BOŻYM?
Żądasz ode mnie dowodów, ale żeby to dobrze zrobić musiałbym ci napisać tutaj przynajmniej trzy książki, a i tak pewnie miałbyś za mało siły żeby zmienić swoje nastawienie i poglądy. Zaznaczam, że nie ja wpadłem na te REWELACJE nie jestem natchniony i na tyle mądry, żeby to zrobić. Są jednak ludzie, którzy jak kiedyś Efezjanie i Koryntianie zwieźć się nie pozwolili i dali wiary Pawłowi i jego naukom. Dlatego też o Apostołach jak by nie rozumować to pogardliwe słowa:
2 Koryntian 12: (11) Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili. Wyście, bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.
Isus Chrystus osobiście wybrał apostołów by głosili między innymi o wypełnieniu się w całości ofiary z własnej krwi za tych, co się nawrócili i nawrócą w przyszłości. Nie znaczy to, że przez całe życie można żyć w grzechu, a wystarczy przed śmiercią uwierzyć i sprawa zbawienia załatwiona. Idąc tym tokiem rozumowania to Hitler też będzie w Niebie.
Galacjan 2:(16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Galacjan 3:(11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, ostawszy się za nas przekleństwem.
Natomiast Chrystus powiedział:
Jana 14:(15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
Taka nauka Pawła do dobrego nie prowadzi. Niestety jakimś dziwnym trafem w śród Jego wybranych na Apostołów Pawła i innych podobnie światłych ludzi Chrystus Zbawiciel nie powołał, a nawet ustami Jana:
Objawienie 2:(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników: (2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.
List ten został skierowany do zboru w Efezie! Zboru, z którym współpracował „apostoł Paweł” - autor listu do Efezjan, a oni dokładnie sprawdzali i jednoznacznie wykryli fałszywych apostołów, za co Chrystus i pochwalił.
I dalej
Dzieje 1:(20) Napisano bowiem w księdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie się pusta I niech nikt nie mieszka w niej.
oraz:
A urząd jego niech weźmie inny. (21) Trzeba, więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami, (22) począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania. (23) I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja. (24) Potem modlili się tymi słowy: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś, (25) aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść na miejsce swoje. (26) I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.
Wyraźnie i jednoznacznie napisano tutaj, że by zostać Apostołem trzeba było przebywać z Chrystusem i mieć status naocznego świadka by nauczać-przekazywać nauki Chrystusa ludziom. Natomiast werset poniżej mówi nam, że liczba Apostołów to 12, ani więcej ani mniej!
Objawienie 21:(14) A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
Teraz może kilka cytatów i nie wiem w którą wersję tego samego zdarzenia mamy uwierzyć? Zaznaczam, że tylko w przypadku Pawła jest taki problem.
Wersja pierwsza.
Dzieje 9:(3) I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba, (4) a gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (5) I rzekł:, Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz; (6) ale powstań i idź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) A mężowie, którzy z nim byli w drodze, stanęli oniemiali, głos, bowiem słyszeli, ale nikogo nie widzieli.
Paweł według tej relacji nie widział Jezusa, ale słyszał Jego głos, a innym świadkom Jezus zamknął uszy i rozmawiał tylko i wyłącznie z Pawłem.
Wersja druga.
Dzieje 22:(6) A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damaszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba, (7) i upadłem na ziemię i usłyszałem głos do mnie mówiący: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (8) A ja odpowiedziałem:, Kto jesteś, Panie? I rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazareński, którego ty prześladujesz. (9) A ci, którzy byli ze mną, światłość wprawdzie widzieli, ale głosu tego, który rozmawiał ze mną, nie słyszeli. (10) I rzekłem:, Co mam czynić, Panie? Pan zaś rzekł do mnie: Powstań i idź do Damaszku, a tam ci wszystko powiedzą, co ci jest przeznaczone, żebyś uczynił. (11) A gdy zaniewidziałem od blasku owej światłości, prowadzony za rękę przez tych, którzy ze mną byli, przyszedłem do Damaszku. (12) Niejaki Ananiasz, mąż żyjący bogobojnie według zakonu i cieszący się dobrym świadectwem u wszystkich mieszkających tam Żydów,
Wersja trzecia.
Dzieje 26:(12) W tych okolicznościach, jadąc do Damaszku z pełnomocnictwem i poleceniem arcykapłanów, (13) ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi światłość z nieba, jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną; (14) a gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos do mnie mówiący w języku hebrajskim: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? Trudno ci przeciw ościeniowi wierzgać. (15) A ja rzekłem:, Kto jesteś, Panie? A Pan rzekł: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.
Chrystus nigdy nie mówił dając swoją boską wiedzę i zrozumienie tylko jednemu jak obok stał ktoś jeszcze. Zawsze wszystko było jasne, jawne i zrozumiałe dla wszystkich, a tutaj jakoś dziwnie raz tak, raz tak, a raz znów inaczej. Zaznaczam, że Paweł był faryzeuszem, a więc wykształconym i mądrym jak na tamte czasy człowiekiem, więc dlaczego tak mu się mieszało? Ponadto jego proroctwo w kwestii ponownego przyjścia Pana jeszcze za jego życia nie wypełniło się!
I Tesaloniczan 4:(15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
1 Koryntian 15: (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną, jako nieskażeni, a my zostaniemy przemienieni.
Jak wiemy Paweł nie doczekał za życia swego zbawienia i porwania do Pana Boga.
Powtórzonego Prawa 18:20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych -taki prorok musi ponieść śmierć.
21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? - 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał!
Poniżej podobnie jak w Koranie, że to nie my wybieramy czy jesteśmy z Bogiem i że nie mamy w tej kwestii wolnej woli:
Rzymian 9:14 Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. Rom 9:15 Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. 16 A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego. 17 Mówi, bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię moje po całej ziemi. 18 Zaiste, więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce, przywodzi do zatwardziałości.
Te słowa to jawna obraza Boga, ponieważ Pan Bóg zawsze dotrzymywał danego słowa, a dał nam wolną wolę. Nie zniewala nas byśmy bezrozumnie Go kochali i wielbili, bo cóż to za miłość jak jest wymuszona, cóż za uwielbienie bez prawdziwej wolności i woli, jak również nie zniewala do bycia grzesznikiem. Kto z obecnych np. bogaczy zrezygnuje z bogactw? Ko z homoseksualistów, pedofili i innych sodomitów rezygnuje dobrowolnie. Podobnie jest ze złodziejami i bandytami. Mam poważne wątpliwości, czy ktokolwiek z władzy i jej służb, policji, wojska sędziów i prokuratorów nie zrzeknie się przywilejów płynących z tych intratnych i ciepłych posadek. To bzdura! Pan Bóg jest nieskończenie mądry i wiedział, że dając władzę faraonowi ten będzie chciał jej jeszcze więcej np. czci, jako bogu i wiele innych bezeceństw, a które musiały się spotkać z oporem Pana Boga i stało się. Dochodzi jeszcze do tego wszystkiego zanieczyszczenie ludzi krwią demonów, z których to powstały ówczesne rządy i trwają nadal. Nic się nie zmieniło do dzisiaj! Oni czczą i służą szatanowi, więc ich obietnice Pana Boga i Isusa nie dotyczą.
Zadziwiająca jest też jego usłużność wobec władz, otóż posługując się półprawdami gdzie wiadomym jest, iż wszystko dane jest od Boga, ale czy chciał nasz Pan i Bóg by jego dary władzy wykorzystywane były np. do gnębienia ludzi, a nawet do ich mordowania, co jak kiedyś tak i dzisiaj jest na świecie bardzo powszechnie praktykowane. Może wy znacie władzę, która naprawdę pełni rolę prawą, przewodnią i sprawiedliwą, bo ja takiej władzy nie znam, a nauczając tak, komu się służy?
Rzymian 13: 1 Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. 2 Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. 3 Rządzący, bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; 4 Jest ona, bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. 5 Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. 6 Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli.

Jana 14:(15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
Mateusza 5:(17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Powtórzonego Prawa 13: 1 Wszystko, co ja wam powiedziałem, starannie wypełniajcie. Nic do tego nie będziesz dodawał ani niczego od tego nie ujmiesz. 2 Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud, 3 I potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im, 4 To nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej. 5 Za Panem, waszym Bogiem, pójdziecie i jego będziecie się bać, i jego przykazań przestrzegać. Jego głosu będziecie słuchać, jemu będziecie służyć i jego się trzymać. 6 A ten prorok albo ten, kto ma sny, poniesie śmierć, gdyż namawiał do odstępstwa od Pana, Boga waszego, który was wyprowadził z ziemi egipskiej i wykupił cię z domu niewoli, aby cię sprowadzić z drogi, którą Pan, Bóg twój, nakazał ci iść. Tak wyplenisz to zło spośród siebie.
Mateusza 19: 16 I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny? 17 A On mu odrzekł:, Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. 18 Mówi mu:, Których? 19 Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego. 20 Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegoż mi jeszcze nie dostaje? 21 Rzekł mu Jezus:, Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie. 22 A gdy młodzieniec usłyszał to słowo, odszedł zasmucony, miał, bowiem wiele majętności.
Czy jeszcze coś można do tego dodać? Właściwie można zacytować Isusa w jego najmądrzejszym dla nas przekazie i nauce. W dwóch zdaniach zawarł całe prawo i wskazówkę jak mamy żyć by dostąpić zbawienia i dostać się do Jego Królestwa, w którym jak mówi Pismo Święte:
Mateusza 22:37 ...Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon (Prawo) i prorocy.
Reasumując powyższe trzeba oddać wszystkim kościołom chrześcijańskim to, że ewangelię głosili i głoszą powodując tym należną sławę i chwałę Chrystusowi i Bogu, ale nie można w czambuł brać wszystkiego, co głoszą, ponieważ co kościół, czy zbór to inny interes tej grupy i nikt tak naprawdę nie jest zainteresowany tym, co stanie się z ludźmi, którzy im bezrozumnie uwierzyli. Nadeszły jednak czasy, w których prawie wszyscy umiemy czytać. Mamy ponadto Internet, niezależne filmy i coraz to więcej mądrych i bezinteresownych badaczy Pisma Świętego, którzy dzielą się swoją wiedzą, ale to jednak my musimy wybrać z tego bezmiaru wiadomości to, co jest najbliższe prawdzie. Staram się z całych sił na ile jest to dla mnie możliwe żyć w zgodzie z prawem Boga by mieć, chociaż znikomą szansę oglądania z bliska to wspaniałe Królestwo.
Objawienie 21:(1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. (4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
Objawienie 7:(9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka. (11) A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu, (12) mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen. (13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. (15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją. (16) Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał, (17) ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.
Mateusza 13:(24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli, więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd, więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz, więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły.
Nasz Zbawiciel widział, co będzie się działo z Jego naukami, że będą przeinaczane, ale wiedział też, że znajdą się ludzie, którzy pomyślą i wybiorą jak należałoby wybrać. Przysłowiowy kąkol rozrósł się bardzo, ale nie przyćmił pszenicy i wzrastają razem, ale strach pomyśleć jak zaczną się żniwa. Nie mam zielonego pojęcia jak zostaniemy osądzeni, a właściwie wiem, że będzie to prawdziwy sąd. Sprawiedliwy tak jak sprawiedliwy jest BÓG. Pozostaje się tylko modlić i żyć jak Pan Bóg przykazał.
Mateusza 6: 9 A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, 10 Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, 12 I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom; 13 I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen. 14 Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. 15 A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych.
ZAMOS
PS. Informuję iż pracuję i nie mam zbyt wiele czasu na zbyt obszerne wyjaśnienia, ale w razie większej ilości potrzebnego tekstu chętnie odpowiem odpowiednimi odnośnikami do stron na których wszystko można znaleźć.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Z.
 
 
Krzysio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 52
Wysłany: 2012-10-22, 18:01   

Cóż, na razie przeczytamy to mniej obszerne wyjaśnienie.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2012-10-22, 19:03   

Zomos, jak weźmiesz
Cytat:
cytaty
w Quote - będzie się lżej czytać Twoje myśli
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-10-22, 22:11   Biblia pod pręgieżem?

ZAMOS napisał/a:
WITAM

Ten werset najbardziej pobudził mnie do zmiany całego mojego dotychczasowego życia i zrozumienia Pisma Świętego!!! Jak mają się nauki Pawła do poniższego cytatu osądź sam.
Mateusza 22:37 ...Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon (Prawo) i prorocy.
i?
ZAMOS napisał/a:

Czy można sobie odpuścić, chociaż jedno z przykazań, jakie otrzymał Mojżesz? Czy można kogoś okraść, skrzywdzić fałszywie przysięgając, zabrać mu żonę, lub zabić miłując go? Można te słowa rozwinąć tak dalece, że nigdy nie będziemy w stanie nawet się przybliżyć do tej doskonałości, a [Paweł znosi zakon[/b], dlaczego tak nauczał?
cooo?quote="ZAMOS"]proszę mi napisać gdzie jest dzisiaj PRAWDA O BOGU I KRÓLESTWIE BOŻYM? [/quote]W Biblii- całości.
ZAMOS napisał/a:
Żądasz ode mnie dowodów, ale żeby to dobrze zrobić musiałbym ci napisać tutaj przynajmniej trzy książki, a i tak pewnie miałbyś za mało siły żeby zmienić swoje nastawienie i poglądy.
Tylko wymagam nie oczerniania Pawła, objętość jego znanych listów ze znamionami prawdy, + Dzieje apostolskie- by w zupełności wystarczyło.

ZAMOS napisał/a:
o Apostołach [b]jak by nie rozumować to pogardliwe słowa:
2 Koryntian 12: (11) Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili. Wyście, bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.
uważaj jak to wyrywasz z kontekstu.

2 Kor. 12:10-21
10. Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny.
11. Stałem się głupi; wyście mnie do tego zmusili. Wyście bowiem powinni byli mnie polecić. Bo w niczym nie ustępowałem owym arcyapostołom, chociaż jestem niczym.
12. Znamiona potwierdzające godność apostoła wystąpiły wśród was we wszelakiej cierpliwości, w znakach, cudach i przejawach mocy.
13. W czym bowiem gorsze jest położenie wasze w porównaniu z pozostałymi zborami, jeśli nie w tym tylko, że ja jeden nie byłem wam ciężarem? Darujcie mi, że wam tak przymówiłem.
14. Oto po raz trzeci przygotowuję się do podróży do was i nie będę wam ciężarem; nie szukam bowiem tego, co wasze, ale was samych; bo nie dzieci powinny gromadzić majątek dla rodziców, ale rodzice dla dzieci.
15. Ja zaś jak najchętniej sam na koszta łożyć będę i samego siebie wydam za dusze wasze. Czy tak ma być, że im więcej ja was miłuję, tym mniej przez was mam być miłowany?
16. Lecz przyjmijmy, że nie byłem dla was ciężarem, lecz będąc chytry, podstępem was wziąłem.
17. Otóż, czy wyzyskałem was przez kogoś z tych, których do was przysłałem?
18. Uprosiłem Tytusa i z nim razem posłałem brata; czyżby was Tytus wyzyskał? Czy nie postępowaliśmy w tym samym duchu? Czy nie kroczyliśmy tymi samymi śladami?
19. Od dawna myślicie, że się przed wami usprawiedliwiamy. Lecz my mówimy w obliczu Boga w Chrystusie. To wszystko zaś, umiłowani, służy zbudowaniu waszemu.
20. Obawiam się bowiem, że gdy przyjdę, zastanę was nie takimi, jakimi bym chciał i że wy również nie znajdziecie mnie takim, jakim chcielibyście, lecz że może będą swary, zazdrość, gniew, zwady, oszczerstwa, obmowy, nadymanie się, nieporządki;
21. Obawiam się, że gdy przyjdę. Bóg mój upokorzy mnie przed wami i że będę musiał ubolewać nad wieloma z tych, którzy ongiś popełnili grzechy i do dziś jeszcze za nie nie odpokutowali, grzechy nieczystości, wszeteczeństwa i rozwiązłości, których się dopuścili.
(BW)

ZAMOS napisał/a:
Isus Chrystus osobiście wybrał apostołów by głosili między innymi o wypełnieniu się w całości ofiary z własnej krwi za tych, co się nawrócili i nawrócą w przyszłości. Nie znaczy to, że przez całe życie można żyć w grzechu, a wystarczy przed śmiercią uwierzyć i sprawa zbawienia załatwiona. Idąc tym tokiem rozumowania to Hitler też będzie w Niebie.

Gardzisz łaską dla tych co szczerze się nawrócą? Idąc tym tokiem rozumowania to wciskasz Hitlera za łotra na krzyżu, i co? Hitler tu, Hitler tam?
ZAMOS napisał/a:
Galacjan 2:(16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Galacjan 3:(11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, ostawszy się za nas przekleństwem.
Natomiast Chrystus powiedział:


Łuk. 23:39-43
39. Tedy jeden z zawieszonych złoczyńców urągał mu, mówiąc: Czy nie Ty jesteś Chrystusem? Ratuj siebie i nas.
40. Drugi natomiast, odezwawszy się, zgromił tamtego tymi słowy: Czy ty się Boga nie boisz, choć taki sam wyrok ciąży na tobie?
41. Na nas co prawda sprawiedliwie, gdyż słuszną ponosimy karę za to, co uczyniliśmy, Ten zaś nic złego nie uczynił.
42. I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego.
43. I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.
(BW)

Jezus zastosował wyraźnie w tym przypadku prawo łaski, nie wypełniania uczynków prawa/zakonu dzięki czemu miał żyć złoczyńca. Nie był w stanie nic uczynić, i to nic Jezus zamienił nawet na swoją chwałę.

ZAMOS napisał/a:

Jana 14:(15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
Taka nauka Pawła do dobrego nie prowadzi.


Efez. 4:14-21
14. Abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,
15. Lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,
16. Z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.
17. To więc mówię i zaklinam na Pana, abyście już więcej nie postępowali, jak poganie postępują w próżności umysłu swego,
18. Mający przyćmiony umysł i dalecy od życia Bożego przez nieświadomość, która jest w nich, przez zatwardziałość serca ich,
19. Mając umysł przytępiony, oddali się rozpuście dopuszczając się wszelkiej nieczystości z chciwością.
20. Ale wy nie tak nauczyliście się Chrystusa,
21. Jeśliście tylko słyszeli o nim i w nim pouczeni zostali, gdyż prawda jest w Jezusie.
(BW)

jak to źle prowadzi? Pisze wyraźnie to co głosił Jezus.

ZAMOS napisał/a:
Niestety jakimś dziwnym trafem w śród Jego wybranych na Apostołów Pawła i innych podobnie światłych ludzi Chrystus Zbawiciel nie powołał, a nawet ustami Jana:
Objawienie 2:(1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników: (2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.
List ten został skierowany do zboru w Efezie! Zboru, z którym współpracował „apostoł Paweł” - autor listu do Efezjan, a oni dokładnie sprawdzali i jednoznacznie wykryli fałszywych apostołów, za co Chrystus i pochwalił.
Dowód żaden, dowodem nie może być teza, stwierdzenie powierzchowne, nie oparte na prawdzie lecz na własnym chciejstwie.

Już Natanael twierdził: czyż może być z Nazaretu coś dobrego? Jego krytyka tego miasta nie została jasno zganiona przez Jezusa z Nazaretu- co więcej, Jezus nazwał Natanaela człowiekiem bez fałszu. Dziś powiedzielibyśmy, że bez obłudy. Nie podlizywał on się. Nie każdy w Nazarecie był dobry i nie każdy zły. Z Efezem- dużym miastem tym bardziej. I nie należy patrzeć wąsko, i wybierać sobie i dopasowywać Efez pod siebie, swoje wyobrażenia o czasie i miejscu, zlewać w jakieś jedno dziwne przeduchawiane 'proroctwo' bez racji bytu i składu.

ZAMOS napisał/a:
I dalej
Dzieje 1:(20) Napisano bowiem w księdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie się pusta I niech nikt nie mieszka w niej.
oraz:
A urząd jego niech weźmie inny. (21) Trzeba, więc, aby jeden z tych mężów, którzy chodzili z nami przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał między nami, (22) począwszy od chrztu Jana, aż do dnia, w którym od nas został wzięty w górę, stał się wraz z nami świadkiem jego zmartwychwstania. (23) I wskazali dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, którego też nazywano Justem, i Macieja. (24) Potem modlili się tymi słowy: Ty, Panie, który znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego obrałeś, (25) aby zajął miejsce w tej służbie i w posłannictwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść na miejsce swoje. (26) I dali im losy; a los padł na Macieja, i został dołączony do grona jedenastu apostołów.
Wyraźnie i jednoznacznie napisano tutaj, że by zostać Apostołem trzeba było przebywać z Chrystusem i mieć status naocznego świadka by nauczać-przekazywać nauki Chrystusa ludziom. Natomiast werset poniżej mówi nam, że liczba Apostołów to 12, ani więcej ani mniej!


Ale tu nie ma żadnych wiecznych restrykcji co do 12. Paweł akurat głos Jezusa słyszał jakby nawet miałoby to być wiążące. Co to znaczy od początku? Na tym etapie zapewne 3 lata. Tyle mniej więcej odrobił Paweł na odosobnieniu, a miał nie jedno objawienie Jezusa.

ZAMOS napisał/a:
Objawienie 21:(14) A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
Chodzi o dwunastego Judasza? wg ewangelii Jezus zwraca do apostołów, że będą siedzieć na 12 tronach, z Judaszem może? a może to wszystko to żaden problem jeśli chodzi o takie sprawy?

ZAMOS napisał/a:

Teraz może kilka cytatów i nie wiem w którą wersję tego samego zdarzenia mamy uwierzyć? Zaznaczam, że tylko w przypadku Pawła jest taki problem.
Wersja pierwsza.
Dzieje 9:(3) I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba, (4) a gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (5) I rzekł:, Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz; (6) ale powstań i idź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) A mężowie, którzy z nim byli w drodze, stanęli oniemiali, głos, bowiem słyszeli, ale nikogo nie widzieli.
Paweł według tej relacji nie widział Jezusa, ale słyszał Jego głos, a innym świadkom Jezus zamknął uszy i rozmawiał tylko i wyłącznie z Pawłem.

Teraz coś na koniec prostszego? gdzie nie widział? Mogli nie słyszeć. Ci przy Jezusie mówili o głosie z nieba, że zagrzmiało.
ZAMOS napisał/a:
Wersja druga.
Dzieje 22:(6) A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damaszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba, (7) i upadłem na ziemię i usłyszałem głos do mnie mówiący: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? (8) A ja odpowiedziałem:, Kto jesteś, Panie? I rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazareński, którego ty prześladujesz. (9) A ci, którzy byli ze mną, światłość wprawdzie widzieli, ale głosu tego, który rozmawiał ze mną, nie słyszeli. (10) I rzekłem:, Co mam czynić, Panie? Pan zaś rzekł do mnie: Powstań i idź do Damaszku, a tam ci wszystko powiedzą, co ci jest przeznaczone, żebyś uczynił. (11) A gdy zaniewidziałem od blasku owej światłości, prowadzony za rękę przez tych, którzy ze mną byli, przyszedłem do Damaszku. (12) Niejaki Ananiasz, mąż żyjący bogobojnie według zakonu i cieszący się dobrym świadectwem u wszystkich mieszkających tam Żydów,


ZAMOS napisał/a:
Wersja trzecia.
Dzieje 26:(12) W tych okolicznościach, jadąc do Damaszku z pełnomocnictwem i poleceniem arcykapłanów, (13) ujrzałem, o królu, w południe w czasie drogi światłość z nieba, jaśniejszą nad blask słoneczny, która olśniła mnie i tych, którzy jechali ze mną; (14) a gdy wszyscy upadliśmy na ziemię, usłyszałem głos do mnie mówiący w języku hebrajskim: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz? Trudno ci przeciw ościeniowi wierzgać. (15) A ja rzekłem:, Kto jesteś, Panie? A Pan rzekł: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.
Chrystus nigdy nie mówił dając swoją boską wiedzę i zrozumienie tylko jednemu jak obok stał ktoś jeszcze. Zawsze wszystko było jasne, jawne i zrozumiałe dla wszystkich, a tutaj jakoś dziwnie raz tak, raz tak, a raz znów inaczej. Zaznaczam, że Paweł był faryzeuszem, a więc wykształconym i mądrym jak na tamte czasy człowiekiem, więc dlaczego tak mu się mieszało?
wnioski zupełnie nieżyczliwe wobec powagi dokumentu.

Nie piszę dalej bom b. zajęty.

Uwaga: dyskutujmy, nie pomawiajmy. Proszę nie podnosić tonu, odnosić rzeczowo i rozumieć co się pisze.

może się jeszcze spotkamy
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-10-24, 08:12   

Zamos, uwaga techniczna, piszmy na temat. Cd:

http://biblia.webd.pl/for...p=250109#250109
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 13:08   Re: Biblia pod pręgieżem?

leszed napisał/a:
Chodzi o dwunastego Judasza? wg ewangelii Jezus zwraca do apostołów, że będą siedzieć na 12 tronach, z Judaszem może? a może to wszystko to żaden problem jeśli chodzi o takie sprawy?


Cieszę się Leszedzie, że podchwyciłeś tę myśl :-)
Chciałem był się dowiedzieć od Red-Octobra, ale temat mi skasowano :-)

p.s.1. Co innego są apostołowie (wysłannicy, takich było wielu... wysłanych) a
co innego "Dwunastu" - wyraźnie wyróżnionych i "Dwunastoma" nazwanych. :-)

p.s.2. piszcie mniej bez mega cytatów
biblijnych które wszyscy znamy,
bo posty są nieczytliwe. :-(
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2012-10-24, 21:54   głosił ewangelię czynnie

W tym temacie na dzień dobry poddano ostrej krytyce człowieka. Dla mnie w sumie nie jest najważniejsze że był apostołem, ważne że był nim w praktyce, ale i to niektórzy podważają. Starał się własną pracą zarobkową zadbać o siebie, przy tym głosić ewangelię o Jezusie Chrystusie. 12 apostołów miało wiele sposobności ku temu jeszcze za życia Jezusa; lecz niewiele o tym wiemy. Zaś o Pawle wiemy, jak to robił nawet i ile miał wycierpieć że to robi.
Niechby ktoś świadectwem własnego życia choć odrobinę zasłużył na porównywanie się z nim, choćby w aspekcie chwalenia Chrystusa słowem, albo znoszeniem przeciwności... wiem, że niektórym bardziej zależy na kwestiach formalnych, ci zatem niech hamują języki, bo listów polecających nie mają na forum internetowym.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12