Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maria matką Boga ?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-03, 16:07   

nesto napisał/a:
Jest tylko jeden, jeśli nie zauważyłeś - CZŁOWIEK - Jezus Mesjasz.
a Michał ze ST to człowiek tak ? :-/
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-03, 16:20   

bartek212701 napisał/a:
nesto napisał/a:
Jest tylko jeden, jeśli nie zauważyłeś - CZŁOWIEK - Jezus Mesjasz.
a Michał ze ST to człowiek tak ? :-/

Michał Archanioł nigdzie nie jest nazywany pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi.
Czy ty poważnie tego nie wiesz?
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-03, 19:11   

Nabrałeś "wody w usta"?
Gdzie jakiś Archanioł czy Anioł nazywany jest jedynym pośrednikiem pomiędzy ludźmi a Bogiem i na dodatek w tym samym zdaniu nazywany jest CZŁOWIEKIEM?
Czy anioł może być człowiekiem?
Nie byłby wtedy aniołem.
A gdyby był aniołem, to tylko "pozornie" mógłby wydawać się człowiekiem.
Tutaj jednak mamy PRAWDZIWEGO CZŁOWIEKA - Jezusa.

Ostrzeżenie Apostoła jest stanowcze:
(6) Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. Jest to przykazanie, o jakim słyszeliście od początku, że według niego macie postępować. (7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
(2 List Jana 6-6, Biblia Tysiąclecia)

Rozumiem, że to "przyszedł w ciele ludzkim" jest dla Ciebie przeszkodą, aby uznać Jezusa za człowieka i nie słuchać tekstów o Archaniele.
Pomyśl sam, to, że jeden ma na imię inaczej niż drugi, to taka "zmyłka Boga" aby ludzi ogłupić? Czy Jaś to Staś? Czy fasola to rabarbar?

A co do tego "przyszedł w ciele" aż nie chce mi się znowu tego omawiać... Wpisz sobie zestawienie słó "w ciele" do wyszukiwarki biblijnej.
Są tego dziesiątki. I Apostołowie o sobie mówią, że obecnie przebywają w ciele itp. Czy uważasz, że też byli aniołami zanim "zamieszkali" w ciałach? Czy ty także byłeś aniołem przed woim wcieleniem?
To sposób mowy Żydów, przyjść w ciele oznacza narodzić się człowiekiem!
Ale do tego trzeba chyba rozumieć, a nie tylko widzieć.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-03, 19:36   

nesto, Sam napisałeś[zacytowałes niejako] że wielu będzie patrzeć,ale nie ujrzą...więc własnie to dedykuje Tobie :-)
Michal nazwany jest ORĘDOWNIKIEM LUDU BOŻEGO.Czy nie wiesz o tym ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-03, 19:47   

Pytałem o pośrednika, a nie orędownika.
To nie jest to samo.
Jezus POŚREDNICZY a Michał "wstawia się za". Michał jest opiekunem, pomocnikiem, orędownikiem a nie JEDYNYM POŚREDNIKIEM.
I nie jest CZŁOWIEKIEM!
Nie widzisz różnicy?
Nie jest Jezusem nadto, ale Michałem.
To tak jakbyś pisał, że żyrafa o imieniu Tola jest planetą o nazwie Ziemia.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-03, 19:59   

(31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka [nie przez Archanioła], którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
(Dzieje Apost. 17:31, Biblia Tysiąclecia)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-03, 20:10   

nesto, Jestem w szoku jak można biblię dostosowywac pod swoje wierzenia,choć nalezy wierzenia dostosować do Bibli...
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-04, 09:02   

Jesteś w szoku, że przychodzący w chwale Boga Jezus jest nazywany Człowiekiem? Bo nie jest nazywany przecież ani Michałem ani Archaniołem tylko Jezusem - człowiekiem.
O co tym razem chodzi?
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-04, 22:49   

dziecko z plasteliny ulepi pieska, ludzika, samochodzik
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-06, 21:08   

Bóg ma sądzić świat poprzez Człowieka.
W tym przejawiać ma się mądrość Boga.
Nie Archanioł ma sadzić świat, ale człowiek.
Tak więc mit o Jezusie Archaniele - upada choćby z tego powodu.
pominąwszy oczywiście wszelkie relacje samego Jezusa o samym sobie - bo tutaj też zawsze nazywał się człowiekiem....
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-01-06, 21:44   

A Maryja byla jedynie ziemską matka Jezusa. A Jezus nie jest Bogiem tylko Synem Bożym. Koniec kropka.

Pośredników Bóg nie potrzebuje (kropka)
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2013-01-07, 08:38   

Supouse napisał/a:
A Maryja byla jedynie ziemską matka Jezusa. A Jezus nie jest Bogiem tylko Synem Bożym. Koniec kropka.

Pośredników Bóg nie potrzebuje (kropka)


Dokładnie.
A pośrednika potrzebują tylko ludzie, a nie Bóg, bo jak napisano nie trzeba pośrenika, gdy jest jedna osoba, a Bóg jest JEDEN.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-01-07, 11:22   

nesto napisał/a:
Supouse napisał/a:
A Maryja byla jedynie ziemską matka Jezusa. A Jezus nie jest Bogiem tylko Synem Bożym. Koniec kropka.

Pośredników Bóg nie potrzebuje (kropka)


Dokładnie.

Maria urodziła jedynie ciało fizyczne,którego ojcem był Józef.Jezusa jako duszę ludzką stworzył Syn Boży Michał Chrystus,przybyły z Nieba dla wykonania misji Nowego Przymierza.Michał był on jednocześnie Synem Bożym i człowieczym.Jezus jako śmiertelny syn człowieczy umarł i nie ożył.Michał Chrystus powrócił do Nieba tak samo jak z niego przybył jako duch na Ziemię.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-01-07, 11:38   

ratao napisał/a:
nesto napisał/a:
Supouse napisał/a:
A Maryja byla jedynie ziemską matka Jezusa. A Jezus nie jest Bogiem tylko Synem Bożym. Koniec kropka.

Pośredników Bóg nie potrzebuje (kropka)


Dokładnie.

Maria urodziła jedynie ciało fizyczne,którego ojcem był Józef.Jezusa jako duszę ludzką stworzył Syn Boży Michał Chrystus,przybyły z Nieba dla wykonania misji Nowego Przymierza.Michał był on jednocześnie Synem Bożym i człowieczym.Jezus jako śmiertelny syn człowieczy umarł i nie ożył.Michał Chrystus powrócił do Nieba tak samo jak z niego przybył jako duch na Ziemię.


co zmartwychwstało?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-01-07, 12:19   

Anowi

Cytat:
co zmartwychwstało?

Przypomnę z To jest Moje Słowo to,co napisałem dawniej:
Cytat:

94.1..Zaprawdę,powiadam wam,nie ma śmierci dla tych,którzy wierzą w nadchodzące życie.To,co wy uważacie za śmierć jest bramą do życia,a grób jest furtką do zmartwychwstania dla tych,którzy w to wierzą i są posłuszni.Nie smućcie się i nie płaczcie po tych,którzy was opuścili,lecz radujcie się raczej ich wejściem w życie.

94.2.Tak jak wszystkie stworzenia,pojawiają się oni w tym świecie ze świata niewidzialnego {duchowego},tak też powracają do tego niewidzialnego świata i w ten sposób będą ponownie przychodzić,aż zostaną całkowicie oczyszczeni {ze swoich grzechów}.Oddajcie żywiołom ciała tych,którzy odeszli,a Ojciec,który odnawia wszystko,poleci aniołom zająć się nimi.Niech starsi modlą się,aby ciała ich mogły spoczywać w spokoju,a dusze obudziły się do radosnego zmartwychwstania {w nowym ciele fizycznym}.

94.3.Jest bowiem zmartwychwstanie {duszy}z ciała i zmartwychwstanie {duszy w ciało}.Jest wystąpienie duszy z życia w ciele i zstąpienie duszy do życia w ciele...

94.4.Ciało,które złożycie do grobu lub które spali ogień,nie jest ciałem,które kiedyś będzie;ci bowiem,którzy przyjdą,inne otrzymają ciała,a mimo to swoje własne,bo to co w tym życiu posiali,to w następnym zbierać będą...

Zmartwychwstanie nie dotyczy ciała fizycznego.Dokładniej powinno pisać o duchu i duszy,bo nie jesteśmy jedynie duszą.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10