Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica
Autor Wiadomość
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Wysłany: 2013-01-09, 23:02   Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

12:1 I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
12:2 A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
12:3 I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;
12:4 A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.
12:5 I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
12:6 I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

17:3 I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.
17:4 A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
17:5 A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.
17:6 I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.
17:7 I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.

17:8 Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.
17:9 Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;

17:15 I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

Nalezy zwrocic uwage ze pierwsze fragmenty dotyczą Maryii z Nazaretu, pustynia powtarza sie dwa razy i tam Anilol powraca z Janem.
Czemu Jan zdumial sie wielce?

Czy mozna te dwa fragmenty laczyc z Maryja z Nazaretu? Czy falszywe Objawienia Maryjne w Kosciele Katolickim sa tylko demonicznym zjawiskiem przybierania postaci kobiety lub tez inne poganskie bostwo kobiety?

A moze rzeczywiscie nie znamy zycia Maryii po smierci Jezusa i rzeczywiscie pod koniec pobytu na "pustyni" ulegla ona okusie szatana by potem Jan widzial tą samą kobietę na szkarlatnej Bestii?

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-01-09, 23:27   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Supouse napisał/a:
Nalezy zwrocic uwage ze pierwsze fragmenty dotyczą Maryii z Nazaretu, pustynia powtarza sie dwa razy i tam Anilol powraca z Janem.
Czemu Jan zdumial sie wielce?

Czy mozna te dwa fragmenty laczyc z Maryja z Nazaretu? Czy falszywe Objawienia Maryjne w Kosciele Katolickim sa tylko demonicznym zjawiskiem przybierania postaci kobiety lub tez inne poganskie bostwo kobiety?

A moze rzeczywiscie nie znamy zycia Maryii po smierci Jezusa i rzeczywiscie pod koniec pobytu na "pustyni" ulegla ona okusie szatana by potem Jan widzial tą samą kobietę na szkarlatnej Bestii?

Proroctwa zawsze mówią o przyszłości a nie o tym co było. Co było opisuje historia.

o Marii mamy tu:

(2 Jn) [Ja] prezbiter - do Wybranej Pani i do jej dzieci, które miłuję w prawdzie, i nie tylko ja sam, ale także wszyscy, którzy znają prawdę, (2) [a miłuję] ze względu na prawdę, jaka w nas trwa i pozostanie z nami na wieki. (3) Łaska, miłosierdzie i pokój Boga Ojca i Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, [niech] będą z nami w prawdzie i miłości! (4) Ucieszyłem się bardzo, że znalazłem wśród twych dzieci takie, które postępują według prawdy, zgodnie z przykazaniem, jakie otrzymaliśmy od Ojca. (5) A teraz proszę cię, Pani, abyśmy się wzajemnie miłowali. A pisząc to - nie głoszę nowego przykazania, lecz to, które mieliśmy od początku. (6) Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań. Jest to przykazanie, o jakim słyszeliście od początku, że według niego macie postępować. (7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów. (12) Wiele mógłbym wam napisać, ale nie chciałem użyć karty i atramentu. Lecz mam nadzieję, że do was przybędę i osobiście z wami porozmawiam, aby radość nasza była pełna. (13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2013-01-09, 23:38   

Supouse napisał/a:
12:1 I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;

Co więc przedstawia słońce w które była odziana i księżyc pod stopami? Co przedstawia korona z dwunastu gwiazd? A skoro niewiasta jest literalna, to jak może być ubrana w słońce? no i w gwiazdy?

Henryk 

Wysłany: 2013-01-10, 07:02   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Supouse napisał/a:

Może lepiej nie zabieraj się za interpretację proroctw... :prosze:
Wychodzi na to, że smok zjadł malutkiego Jezusa.

Henryk 

Wysłany: 2013-01-10, 07:26   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Anowi napisał/a:
o Marii mamy tu:

(2 Jn) [Ja] prezbiter - do Wybranej Pani i do jej dzieci,

:xhehe:
A nie sądzisz droga Anowi, że Jan mówi raczej o narzeczonej Jezusa niż matce?
Ja odczytuję "panią" jako "Oblubienicę"...

Anowi 

Wysłany: 2013-01-10, 08:43   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Henryk napisał/a:
Anowi napisał/a:
o Marii mamy tu:

Henryku,

(2 Jn 4) Ucieszyłem się bardzo, że znalazłem wśród twych dzieci takie, które postępują według prawdy, zgodnie z przykazaniem, jakie otrzymaliśmy od Ojca.

czyli nie wszystkie uwierzyły

Henryk 

Wysłany: 2013-01-10, 14:19   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Anowi napisał/a:
czyli nie wszystkie uwierzyły

Ale tam nie pisze o uwierzeniu, jedynie o postępowaniu...
Mt 22:14 bt "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
Wiernych jeszcze mniej. :-(

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 14:59   

nike napisał/a:
Supouse napisał/a:

Co więc przedstawia słońce w które była odziana i księżyc pod stopami? Co przedstawia korona z dwunastu gwiazd? A skoro niewiasta jest literalna, to jak może być ubrana w słońce? no i w gwiazdy?
W 12 rozdziale Objawienia przedstawiona jest Oblubienica Chrystusa, Niewiasta która urodzi Jezusowi syna pierworodnego a potem innych następnych synów.
Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)

Słońce to Bóg a księżyc to Jezus a 12 gwiazd to apostołowie. Ta Niewiasta ma światło od Boga i odbite światło od księżyca. Dwanaście gwiazd to apostołowie.Efez. 2:20-22
20. Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
21. Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,
22. Na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.
(BW)

Jezus Chrystus jako księżyc pod stopami Niewiasty był widziany wtedy jak umył nogi 12 apostołom.
Ps. 84:12
12. Albowiem słońcem i tarczą jest Pan, Bóg, Łaski i chwały udziela Pan, Nie odmawia tego, co dobre, tym, Którzy żyją w niewinności.
(BW)
Ps. 89:38
38. Jak księżyc, ustanowiony na wieki, Wierny świadek na niebie. Sela.
(BW)Obj. 1:5
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
(BW)

Anowi 

Wysłany: 2013-01-11, 08:19   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

Henryk napisał/a:
Anowi napisał/a:
o Marii mamy tu:

dzieci, której siostry ją pozdrawiały?

(2 Jn 13) Dzieci twej Wybranej Siostry ślą ci pozdrowienia.

Henryk 

Wysłany: 2013-01-12, 08:43   Re: Apokalipsa Świetego Jana- Wielka Nierzadnica

2J 1:1 bug "Starszy do wybranej pani i do jej dzieci, które miłuję w prawdzie, a nie tylko ja, ale i wszyscy, którzy poznali prawdę;"
Trochę „Anowi” zaskoczyłaś mnie pisząc, że Jan w powyższym wspomina o matce Jezusa.
Gdyby to pisał zwolennik „Mariologii”- zrozumiałbym.
Anowi napisał/a:
dzieci, której siostry ją pozdrawiały?

2J 1:13 nbg-pl "Pozdrawiają cię dzieci twojej wybranej w Panu siostry. Amen."
„Wybraną panią w Panu” uważam za: "Ja proszę za nimi. Nie proszę za światem, ale za tymi, których mi dałeś, bo są twoi." J 17:9 bug
Ta „Pani” to nie jedna osoba lecz wiele- „malutka trzódka”, rozsiana po wielu Zborach.
Posiada wiele sióstr. Ja uważam, że 144 tysiące.
Dzieci „wybranej”- Oblubienicy to: "Proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we Mnie." J 17:20 br
Dziecko to ktoś. Kto jeszcze dorasta... Początkujący.

Jednak każe z nas może mieć różne zdanie na dany temat...

adzient 

Wysłany: 2013-01-12, 12:57   

Lucyfer napisał/a:
W 12 rozdziale Objawienia przedstawiona jest Oblubienica Chrystusa, Niewiasta która urodzi Jezusowi syna pierworodnego a potem innych następnych synów.
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)

W jaki sposób wywnioskowałeś ,że napisano tam ,że niewiasta urodzi syna pierworodnego Jezusowi ? :-P
Ja czytam ,że owym pierworodnym Pismo właśnie nazywa Jezusa ,a nie jakiegoś Jego syna.
O tym wspominasz nawet Ty :
Lucyfer napisał/a:
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,

Nie może jedna i ta sama księga mieszać mówiąc o dwóch pierworodnych z których jeden będzie synem drugiego. ;-)
To wprowadza zamieszanie.

Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Wysłany: 2013-01-12, 13:30   

No wlasnie też to zauważyłem mowa o Jezusie o tym samym a nie o synu Jezusa. Takie analizowanie Biblii z pupy strony :D

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-12, 16:32   

adzient napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
(BW)

W jaki sposób wywnioskowałeś ,że napisano tam ,że niewiasta urodzi syna pierworodnego Jezusowi ? :-P
Ja czytam ,że owym pierworodnym Pismo właśnie nazywa Jezusa ,a nie jakiegoś Jego syna.
O tym wspominasz nawet Ty :
Lucyfer napisał/a:

Nie może jedna i ta sama księga mieszać mówiąc o dwóch pierworodnych z których jeden będzie synem drugiego. ;-)
To wprowadza zamieszanie.
Hebr. 12:22-23
22. Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia
23. I zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość,
(BW)

Oblubienica Jezusa urodzi dziecko, a Jezus jest Oblubieńcem to jasne że to musi być jego dziecko. Jezus jest nazwany Ojcem:Izaj. 9:5
5. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
(BW)

Jezus jest Synem i jednocześnie Ojcem, tak jak w każdej rodzinie, Ojciec ma syna a syn ma też syna bo został w pewnym momencie ojcem, zawsze tak było i jest w każdej normalnej rodzinie.

Henryk 

Wysłany: 2013-01-12, 18:02   

Supouse napisał/a:
No wlasnie też to zauważyłem mowa o Jezusie o tym samym a nie o synu Jezusa. Takie analizowanie Biblii z pupy strony :D

No to zacznijmy od strony twarzy... :xhehe:
Jeśli dalej piszemy o 12-tym rozdziale Apokalipsy, to proszę o wykazanie kiedy to Maria uciekła na pustynię i była w cudowny sposób karmiona przez trzy i pół roku?
Jadła mannę, przepiórki, czy może szarańczę?
Józef- jej mąż co wtedy porabiał?
Zostawił żonę z niemowlakiem na pastwę losu?

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-13, 15:07   

Henryk napisał/a:
Supouse napisał/a:

No to zacznijmy od strony twarzy... :xhehe:
Jeśli dalej piszemy o 12-tym rozdziale Apokalipsy, to proszę o wykazanie kiedy to Maria uciekła na pustynię i była w cudowny sposób karmiona przez trzy i pół roku?
Jadła mannę, przepiórki, czy może szarańczę?
Józef- jej mąż co wtedy porabiał?
Zostawił żonę z niemowlakiem na pastwę losu?

W tym 12 rozdziale Apokalipsy jest opis Niewiasty jako Oblubienicy Jezusa z 12 apostołami. Ta Niewiasta urodzi dziecko, Michała który będzie zabrany do nieba by tam stoczyć wojnę po 1260 dniach pobytu na ziemi. Ta Niewiasta będzie miała wiele potomstwa:Obj. 12:17
(BW)

Tu nie chodzi o Marię bo Niewiasta jest przedstawiona jako znak na niebie.
Obj. 12:1-2
1. I ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta odziana w słońce i księżyc pod stopami jej, a na głowie jej korona z dwunastu gwiazd;
2. A była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała.
(BW)

Mamy też drugi znak:Obj. 12:3-4
3. I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;
4. A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.
(BW)

Drugi znak na niebie to szatan który będzie chciał pożreć to dziecko, czyli Michała na czas wielkiego ucisku. Oznacza to wojnę na ziemi gdzie szatan i jego słudzy będą chcieli zabić Michała a to będzie niemożliwe przez 1260 dni. Potem wojna przeniesie się do nieba.

Odpowiedz do tematu