Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbawienie.
Autor Wiadomość
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-14, 13:59   

Cytat:
W pierwszym wierszu Paweł pisze: Cóż więc powiemy? Czy mamy pozostać w grzechu, aby łaska obfitowała? Przenigdy! Jakże my, którzy grzechowi umarliśmy, jeszcze w nim żyć mamy? Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?

Następnie Paweł dodaje:
Wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi...

Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu..

A dalej... Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy..

Tak więc nie chodzi tu o fizyczną śmierć lecz śmierć dla grzechu co jedynie daje gwarancję na życie wieczne
_________________
Jan Gryko
Zgadzam się z tym. Rzymian 4 wyprowadza od wiary która jest przyczynkiem uznania za sprawiedliwego Abrachama 4,13-22. Mamy taką samą możliwość 4,24 wierząc w śmierć i zmartwychwstanie Pana. Usprawiedliwieni. 5,9 zawiera dla tych obietnicę zachowani [zbawieni] od gniewu przez krew, a 5,10 wprost: "... dostąpimy zbawienia [ad zmartwychwstanie] przez życie jego".

Powszechność grzechu (każdego) 5,12-14. Adam tutaj obrazem Jezusa [do grzechu A.].
Dalej o czymś więcej niż odwrócenie sytuacji upadku, łaska 5,15. O ilości: Adam- jeden upadek= śmierć wielu, Jezus- przez łaskę usprawiedliwienie z wielu upadków.

6- praktyka wierzących. Nowe życie 6,4-5, z unicestwieniem grzesznego 6,6-7. Tutaj też, kto umarł uwolniony jest od grzechu- oznacza dwa znaczenia: pierwsze, iż umarli fizycznie -są uwolnieni od grzechu [śmierć kończy proces który spowodował choćby jeden grzech] i sprawa jest zamknięta, drugie znaczenie jest prostą kontynuacją od 6,6 iż żyjący wierzący w łasce nie czynią grzechu (do 6,11). Mam uważać siebie za umarłego dla grzechu i żyjącego w Panu.
Jednocześnie nakaz 6,12-13 ... nie oddawajcie ciał grzechowi, z obietnicą 6,14 że grzech nie będzie opanowywał, jest wezwaniem do wyboru i 6,18 są uwolnieni odeń (od grzechu). Czyli znowu, wierzący umarli i dlatego są wolni od grzechu (a nie umarli fizycznie).

Natomiast na marginesie, nie muszę zgadzać na unicestwienie ducha ludzkiego w momencie śmierci ciała. To tylko rozbita całość na części, nie cielesne uzależnienie. Duch przestanie poznawać co cielesne. Tak chwilowo, do etapu zmartwychwstania i przemiany ciał.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-14, 16:57   

Cytat:
Może ktoś do tematu wątku powie,co znaczy 'bycie zbawionym",od czego?


No właśnie.
Kiedy człowiek zgrzeszył, to oznacza, że zbłądził. Jednak skutek tego błędu był taki, że ludzie zaczęli kierować się poznaniem dobra i zła, czyli prawem. Kiedy zaś ich myślenie zostało całkowicie oparte na prawie, pod pojeciem grzech zaczęli rozumieć złe czyny.
Ale grzech w swym duchowym znaczeniu to zbłądzenie, a obecne rozumienie grzechu jako złego czynu, jest po prostu częścią dalszą zbłądzenia.
Dlatego zbawienie to uwolnienie od grzechu, czyli uwolnienie od błędu.
Zatem ważna jest odpowiedź na pytanie, co jest błędem, a co nie jest?
 
 
Parmenides


Pomógł: 73 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 2012
Wysłany: 2013-02-14, 18:28   

Jachu napisał/a:
Może ktoś do tematu wątku powie,co znaczy 'bycie zbawionym",od czego?

Od złudzeń?
_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski
http://wydaje.pl/e/genesi...ersja-pogladowa
http://wydaje.pl/e/genesi...rzeszlosci-cz-2
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-14, 18:39   

RM napisał/a:
Ale grzech w swym duchowym znaczeniu to zbłądzenie, a obecne rozumienie grzechu jako złego czynu, jest po prostu częścią dalszą zbłądzenia.
Dlatego zbawienie to uwolnienie od grzechu, czyli uwolnienie od błędu.
Zatem ważna jest odpowiedź na pytanie, co jest błędem, a co nie jest?


Zgadzam się z tobą RM . Ludzie błądzą, grzeszą , bo nie przyjmują i nie poznają tego Jezusa, którego przysłał Bóg.
A mając jakiegoś innego Jezusa wymyślonego przez ludzi i ich nauki, który w niczym nie przypomina Baranka Bożego błądzą, czyli grzeszą. Co poświadcza słowo Jezusa Chrystusa.
Ew. J 16R 8W A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
9W o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie.";


Postępowanie Jezusa Chrystusa, Jego natura jest dokładnie opisana w ST i NT, ale niewielu jest takich, którzy zwracają na to uwagę. Widzą tylko cuda, które są wypełnieniem Starego Przymierza i duchowym wprowadzeniem do Nowego Przymierza, gdzie ślepi i chromi są ludzie ślepi duchowo, a chromi chodzący według modły tego świata. Tak uważam, ale nie mam na celu, by kogoś przekonywać, bo to po prostu trzeba wyczuwać i ja tak to rozumiem czytając Biblię, dla niektórych moze to być głupstwem.
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2013-02-14, 19:55   

Teresa,
świetnie to ujęłaś. Znam ten język. Jezus jest źródłem prawdy, a prawda uwalnia od grzechu. W Jezusie człowiek na powrót staje się źródłem życia dla bliźniego. Mąż staje się źródłem życia dla zony i żona dla męża. Rodzice dla dzieci, a małżeństwo dla Kościoła.
Pozdrawiam
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-14, 21:53   

To wszystko prawda. Dotąd ok, problem powstaje na linii relacji prawda-dobro. Jezus jest dobry i daje wzór dobra, czyni dobro i uczy naśladować Go w tym. Dobro jest tym co jest integralnie związane z Bogiem i ze wzrostem. Dlatego nie jest to błądzenie po omacku, a Biblia nie zawiera błędów by ją traktować jak nieważne ciasto do wybierania rodzynków.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-15, 06:58   

RM napisał/a:
Znam ten język. Jezus jest źródłem prawdy, a prawda uwalnia od grzechu. W Jezusie człowiek na powrót staje się źródłem życia dla bliźniego. Mąż staje się źródłem życia dla zony i żona dla męża. Rodzice dla dzieci, a małżeństwo dla Kościoła.


To przecudowny obraz doskonalej Bożej miłości. W jakim stopniu realny może być w życiu człowieka?

P. Bóg widzi pragnienia serc ludzkich i to, co człowiek jest w stanie zrobić. Tak jak w przypadku niewiasty posiadającej drogocenny olejek.

Ew. Marka 14R 5W Przecież można było ten olejek sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim. I szemrali przeciwko niej
6W Ale Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu jej przykrość wyrządzacie? Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie.
7W Albowiem ubogich zawsze macie pośród siebie i gdy zechcecie, możecie im dobrze czynić, mnie zaś nie zawsze mieć będziecie.
8W Ona, co mogła, to uczyniła; uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb."


Obecni tam widzieli, inny sposób wykorzystania tego , co posiadała. Ale olejek był jej własnością, należał do niej i ona zrobiła z nim, to co czuła, że może zrobić i co mogła uczyniła."
P. Bóg nigdy nie wymaga ponad siły człowieka. W chwilach słabości gdy prosimy w modlitwie daje wzmocnienie. Jezus prosił o oddalenie kielicha, ale wola Boga musiała być wykonana, więc otrzymał wzmocnienie .

Ew. Łuk. 22R 41 W „ A sam oddalił się od nich, jakby na rzut kamienia, i padłszy na kolana, modlił się,
42W mówiąc: Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja, lecz twoja wola niech się stanie.
43W A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go.”


Świat jest pełen niepokoju, a życie cielesne człowieka osadzone jest w tym świecie.
P. Bóg pomaga pragnącym żyć z Nim. Czytamy o pomocy Bożej. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś innego do duchowej przemiany i wzrostu , dlatego Bóg ma różne względem ludzi sposoby działania, ale wszystko dzieje się w jednym Bożym Duchu.
Niektóre rzeczy przemijają , tak jak jest w drodze, którą przechodzimy, jakaś część drogi z różnymi doświadczeniami, pozostaje poza nami. Jednak aby dojść do celu, doskonałej miłości, nie może opuszczać wiara i nadzieja.

L Fil. 2R 12W „Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni; z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.
13W Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.
14W Czyńcie wszystko bez szemrania i powątpiewania,
15w abyście się stali nienagannymi i szczerymi dziećmi Bożymi bez skazy pośród rodu złego i przewrotnego, w którym świecicie jak światła na świecie.”


Stawanie się tym źródłem, dochodzenie do doskonałości w życiu nie jest proste i podane na talerzu. Bez pracy Boga w nas i łaski sami z siebie niewiele możemy.

leszed napisał/a:
problem powstaje na linii relacji prawda-dobro. Jezus jest dobry i daje wzór dobra, czyni dobro i uczy naśladować Go w tym. Dobro jest tym co jest integralnie związane z Bogiem i ze wzrostem.


Schody zaczynają się , gdy teorię wprowadza się w czyn i bez pomocy Boga jest to niemożliwe.

Dlatego Bóg zaczyna od narodzenia z Ducha i nauczenia swoich dzieci tego, co w danym momencie są w stanie się nauczyć i wykonywać. Wzrost to wykonanie zgodne z poleceniem. Przez poznanie prawdy i postępowaniu zgodnym z tą prawdą wchodzimy w dobro.
Każdy dzień mojego życia wskazuje na jakieś braki, widzę to kiedy czytam Biblię.
Słowo Boże jest prawdziwym lustrem , w którym możemy widzieć stan naszej duszy.

To wszystko nie jest takie proste i te zmiany w człowieku to jak remont starego domu. Najpierw skuwanie i wyrzucanie gruzów, dopiero później wstawianie nowych rzeczy. No niestety, tak to widzę. Każdy człowiek chciałby być wieziony lub niesiony po drodze Bożej( ja też bym tak chciała), ale niestety, na tej prawdziwej drodze trzeba kroki stawiać osobiście.

L Ef. 6R 10W „ W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego
11W Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi.
12W Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.
13W Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się.”
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-15, 07:25   

Jachu napisał/a:
Może ktoś do tematu wątku powie,co znaczy 'bycie zbawionym",od czego?

Tylu tu przewija się „zbawionych”, ale nikt jeszcze nie odpowiedział na pytanie.
A w pytaniu jest „od czego”, a nie „do czego”.
Luk 19:10 br " Syn Człowieczy przyszedł po to, by szukać i ratować to, co było zaginione."
Jezus przyszedł aby zbawić ludzkość od umierania, od niekorzystnych warunków życia, chorób, niesprawiedliwości.
To wszystko było udziałem człowieka, ale zaginęło już w Edenie wraz z nieposłuszeństwem prawu Bożemu.
 
 
Teresa 

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 201
Wysłany: 2013-02-15, 08:04   

Henryk napisał/a:
Tylu tu przewija się „zbawionych”, ale nikt jeszcze nie odpowiedział na pytanie.
A w pytaniu jest „od czego”, a nie „do czego”.


Od uniżenia swojego ja przed wolą Boga. Nie moja wola lecz Twoja Boże, nie moje myśli lecz Twoje, nie moja droga lecz Twoja Boże

Jednak to może następować po poznaniu woli Boga, co do naszego osobistego życia. Poznanie i realizacja w uniżeniu i posłuszeństwie.

Zbawienie to nie sprawa grupowa, ale indywidualna dotycząca każdego, kto tego zbawienia podąża.
Natomiast łaska w Jezusie polega na tym, że człowiek bez niej nigdy sam nie jest osiągnąć celu. Wiele ciężarów już poniósł Chrystus i dalej wstawia się za dążącymi do Zbawienia.
_________________
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-02-15, 08:14   

Henryk napisał/a:
Jezus przyszedł aby zbawić ludzkość od umierania, od niekorzystnych warunków życia, chorób, niesprawiedliwości.
To wszystko było udziałem człowieka, ale zaginęło już w Edenie wraz z nieposłuszeństwem prawu Bożemu.

zaginęła miłość w człowieku
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-02-15, 08:20   

Anowi napisał/a:
zaginęła miłość w człowieku

Też.
Człowiek był stworzony w/g wzoru. A wzór był taki:
1J 4:16 nbg-pl "Zatem myśmy poznali i uwierzyli miłości, którą Bóg ma w nas. Bóg jest miłością; więc kto mieszka w miłości mieszka w Bogu, a Bóg w nim."
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-02-15, 09:01   

Henryk napisał/a:
Jachu napisał/a:
Może ktoś do tematu wątku powie,co znaczy 'bycie zbawionym",od czego?

Tylu tu przewija się „zbawionych”, ale nikt jeszcze nie odpowiedział na pytanie.
A w pytaniu jest „od czego”, a nie „do czego”.
Luk 19:10 br " Syn Człowieczy przyszedł po to, by szukać i ratować to, co było zaginione."
Jezus przyszedł aby zbawić ludzkość od umierania, od niekorzystnych warunków życia, chorób, niesprawiedliwości.
To wszystko było udziałem człowieka, ale zaginęło już w Edenie wraz z nieposłuszeństwem prawu Bożemu.
prosicie się by wykazać wam błędy (nieuwaga conajmniej). Wystarczyło sprawdzić choćby moje http://biblia.webd.pl/for...p=236124#236124 na str. 2. Zbawienie jest od grzechu i grzechów. To na początek.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-02-15, 10:44   

Teresa napisał/a:
Zbawienie to nie sprawa grupowa, ale indywidualna dotycząca każdego, kto tego zbawienia podąża.


Zbawienie to też sprawa grupowa: jako akt wybawienia ludzi przez Boga, w Starym Testamencie oznaczało ono nie tylko wybawienie duchowe, ale również dzieło zbawienia przez uwolnienie Izraelitów z niewoli egipskiej, a potem także wyzwolenie od okupacji najeźdźców, (niewola babilońska). Zbawienie dla Żydów związane było zawsze z osobą Mesjasza.

Jeszua dosłownie oznacza: Zbawienie.

Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-15, 20:16   

Każdy sam zbawienie swoje sprawuje,ale zbawienie jest z łaski Bożej. gdyby nie to,umieralibyśmy beznadziejnie. Zakon dany Izraelitom, wymagał,aby każdy z nich wykonywał/przestrzegał jego przepisów. Jak wiemy,nie było takiego człowieka,który byłby wypełnił zakon. Dlatego Bóg dał wybawienie przez Syna swego,Jezusa Chrystusa,który złożył w ofierze okupowej,swoje doskonałe ludzkie życie za grzech człowieka w Adamie,a przezeń za nas wszystkich. Ale mieli być tacy,którzy pierwsi otrzymają zbawienie,-Kosciół Chrystusa,
reszta ludzi zbawienie zapieczętuje (swoje zbawienie),po pomyślnym przejściu tysiącletniego sądu.

O Zbawieniu w tym sensie,taki materiał skrótowy do przeegzamniowania:

R-5078
BIBLIJNE ZNACZENIE SŁOWA ZBAWIENIE

WYŻSZYM krytykom i ewolucjonistom trudno jest ukryć przed zwykłymi ludźmi ten fakt, że ich teorie są w jak najwyraźniejszej opozycji do biblijnych nauk o zbawieniu. Ci nowocześni filozofowie nie lubią być nazywani "niewiernymi” lub "niedowiarkami”; wolą raczej posługiwać się tekstami z Pisma Świętego, w ich nieudolnych zabiegach podkopania wiary. Jeżeli teorie o ewolucji byłyby prawdziwe, słowo "zbawienie” byłoby w zupełności niewłaściwe. Jeżeli ludzkość, przez sześć tysięcy lat, podnosiła się ze stanu małpiego do ludzkiego i jeżeli ludzie nadal wznoszą się stopniowo, procesem ewolucji, aż dojdą do stanu anielskiego, to słowo "zbawienie”, stosowane do ludzi, nie jest wcale na miejscu. Należy ich raczej pozostawić w spokoju, w ich chwalebnym wspinaniu się wyżej i wyżej. Oni nie potrzebowaliby Zbawiciela ani Odkupiciela, bowiem, według tej teorii, ludzkość nigdy nie została stracona – nigdy nie odpadła od doskonałości.

Biblijna propozycja jest w najzupełniejszym przeciwieństwie do teorii o ewolucji. Pismo Święte uczy, że człowiek był stworzony doskonałym, i świętym, na moralne wyobrażenie swego Stworzyciela. Ono oświadcza, że gdy postawiony był na próbie czy okaże się godnym żywota wiecznego, Adam zgrzeszył i skazany został na śmierć. Ono również mówi, iż Bóg uczynił zarządzenie ku wybawieniu ludzkości ze stanu grzechu i śmierci, przez Jezusa Chrystusa, którego głównym dziełem było zadośćuczynienie Boskiej sprawiedliwości i w tym celu umarł, On Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby grzesznicy mogli być pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna. Pismo Święte naucza, że to dzieło odkupienia, to zbawienie ludzkości z grzechu i śmierci rozpoczęło się w tym, że Jezus już złożył życie Swoje na Okup, że został wywyższony i mianowany Zbawicielem i Życiodawcą świata. Świat wszakże nie został jeszcze zbawiony; wciąż jeszcze "w złym położony jest” (1 Jana 5:19). "Księciem tego świata” wciąż jeszcze jest szatan (Jana 14:30; 2 Kor. 4:4). Dla świata jest tylko Boska obietnica dana Abrahamowi, o której jednak większość ludności tego świata nie wie. Obietnica ta wszakże jest pewna – że ewentualnie wszystkie rodzaje ziemi będą błogosławione przez Mesjasza i że dla dokonania tego zbawienia, Mesjasz ustanowi w słusznym czasie chwalebne panowanie sprawiedliwości, Królestwo Boże pod całym niebem. Ono będzie rządzić; podbije cały świat i zniszczy grzech, śmierć i wszystko przeciwne Boskiej sprawiedliwości, ku najwyższemu dobru ludzkości. Tym sposobem znajomością Pańską napełniona będzie ewentualnie cała ziemia (Iz. 11:9) i każde kolano ugnie się a każdy język wyzna Pana (Iz. 45:23). W taki więc sposób nadejdzie chwalebna sposobność zbawienia przez poznanie Boga i Jego woli. (Jer. 31:34).

Ci, co zechcą się zastosować do Boskiej woli, otrzymają wszelką potrzebną pomoc od Odkupiciela, aby mogli rozwinąć w sobie sprawiedliwy charakter. W pomoc tę włączone też będzie podnoszenie, czyli wybawienie z grzechu i śmierci, jak i z wszystkich towarzyszących niedoskonałości umysłowych, moralnych i fizycznych. Zbawienie to będzie powrotem do życia, także do umysłowego, moralnego i fizycznego zdrowia i siły. Ziemia również dostąpi zbawienia – wybawienia z pod Boskiego wyroku, czyli "przekleństwa”, potępienia. Nie będzie więcej cierni, ostu ani żadnych chwastów, zmuszających człowieka do mozolnej pracy w pocie czoła, ale ziemia "wyda urodzaj swój”, czyniąc pustynię "jako ogród Pański” (Ps. 72:16; Zach. 8:12; Iz. 51:3). Ziemia jest podnóżkiem Bożym i ten podnóżek będzie uwielbiony. (Iz. 60:13).

To zbawienie człowieka, wraz z jego ziemskim domem i przyszłym państwem, poprzedzone jest jeszcze inną fazą, czyli innego rodzaju zbawieniem. Zanim rozpocznie się zbawienie świata, Bóg powołuje, wybiera, pociąga i ćwiczy pewną klasę świętych. Ci wiarą mogą mówić o sobie, że są zbawieni aczkolwiek ich zbawienie w rzeczywistości nie prędzej będzie uzupełnione aż przy pierwszym zmartwychwstaniu. Obecnie oni liczą się jako "przeniesieni z śmierci do żywota” (1 Jana 3:14), jako Nowe Stworzenia, bracia Chrystusowi a dzieci Boże. Do chwalebnych tych przywilejów i zaszczytów, ci święci dojdą w rzeczywistości przy pierwszym zmartwychwstaniu, gdy dostąpią chwalebnej przemiany ze stanu ziemskiego i z natury ludzkiej do natury duchowej, Boskiej, do stanu niebiańskiego.

Tak więc ostatecznie będą dwie klasy zbawionych – dwie klasy wybawionych ze stanu grzechu i śmierci, jaki istnieje teraz:

(1) Zbawienie Kościoła, którego członkowie dostąpią przemiany z natury ziemskiej do niebiańskiej. (1 Kor. 15:51-54).

(2) Zbawienie chętnych i posłusznych z tego świata, którzy, w tysiącletnim chwalebnym panowaniu Chrystusowym, będą również stopniowo zmienieni, nie do innej natury ale z niedoskonałości do doskonałej ludzkiej natury. (Dz. Ap. 3:19-21).

W międzyczasie wszyscy rozmyślni grzesznicy, niepoprawni i nieposłuszni Bogu, zostaną zniszczeni w zupełności, "śmiercią wtórą”, "jako bydło bezrozumne”. (2 Piotra 2:12).
W.T. R- 5078-1912.
Straż 04/1964 str. 51,64
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-15, 20:22   

O zbawieniu przez Jezusa można przeczytać:

http://www.nastrazy.pl/we...&plik=zbawienie
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10