Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ew.Łukasza i Dz.Ap. są natchnione?
Autor Wiadomość
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-02-23, 19:36   

przyimek napisał/a:
Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?

... na forum biblijnym? ... czasami i niektórzy ;-)
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-23, 19:53   

przyimek napisał/a:
Dżej napisał/a:

Biblia jak na słowo miłosiernego Boga zbyt już podzieliła ludzi i nie uważam tego za coś dobrego.


Biblia podzieliła? Mi się wydaje że to ludzie sami się dzielą, atakują, wyśmiewają, chcą dyskutować a nie słuchają drugiej strony...
Biblia nikogo nie dzieli. najważniejsze to miłować i szanować Boga oraz kochać bliźniego. To tak w skrócie jeśli się nie mylę.

Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?

To czemu nastąpiła Wielka Schizma?
Czyżby nie przez różne interpretowanie Biblii?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
przyimek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-02-23, 19:59   

Dżej napisał/a:
przyimek napisał/a:
Dżej napisał/a:

Biblia jak na słowo miłosiernego Boga zbyt już podzieliła ludzi i nie uważam tego za coś dobrego.


Biblia podzieliła? Mi się wydaje że to ludzie sami się dzielą, atakują, wyśmiewają, chcą dyskutować a nie słuchają drugiej strony...
Biblia nikogo nie dzieli. najważniejsze to miłować i szanować Boga oraz kochać bliźniego. To tak w skrócie jeśli się nie mylę.

Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?

To czemu nastąpiła Wielka Schizma?
Czyżby nie przez różne interpretowanie Biblii?

A jak można inaczej interpretować 2 najważniejsze przykazania?
To ludzie wyrywają zdania z Biblii, nadinterpretują, dzielą, mnożą, dodają, straszą innych przecież nie o tym Pan Jezus Chrystus nauczał.
Nie wiem wielu rzeczy ale ... mi to do zbawienia nie jest potrzebne. Wiem co jest najważniejsze i tyle...
takie jest moje zdanie. i Wiem że Ciebie jak i innych raczej nie przekonam bo to Pan Jezus musi przyjść do Was . Bo z tego co przeczytałem Ty nie wierzysz?
Ja tu nic nie zmienię bo nie jestem od tego

Ludzie (w tym i ja ;) ) to naprawdę dziwne stworzenia są... Pan Bóg im się przed oczami pokazywał, wiele cudów dla nich uczynił to ludzie nadal w niego powątpiewali, On dawał im jedzenie w niewyjaśniony sposób, oni też powątpiewali na drugi dzień... Mojżesz nie przyszedł przez 40 dni, ludzie już zapomnieli i zrobili sobie złotą krowę...

Ludzie w większości wolą tanią sensację, niepotwierdzone informacje, filmik na yt i już się zmieniają.
Ostatnio zmieniony przez przyimek 2013-02-23, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przyimek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-02-23, 20:01   

Dezerter napisał/a:
przyimek napisał/a:
Pan Jezus Chrystus nauczał o szanowaniu nawet wroga, a gdzie w dzisiejszym świecie szanuje się oponentów?

... na forum biblijnym? ... czasami i niektórzy ;-)

No przecież nie pisałem że takich ludzi nie ma :D Takich ludzi jest pełno jednak w dzisiejszych czasach raczej nie jest to dobrze prezentowane. Dziś to ponoć ciemnogród i lepszejsza jest postępowa nauka.. he he he która opiera się na wierze XD
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-23, 20:11   

Zgadza się, nie wierzę. Cały czas czekam i jak na razie się nie pokwapił.
A przecież ponoć chce wszystkich zbawić. No więc?
A które to przykazania takie ważne?
Oczywiście, Biblia to kolejny powód do niezgody - Bóg miłosierny chyba by nie podawał diabłu kolejnych atutów.
Nauka opiera się na wierze czy empirycznych dowodach?
Czy wierząc rozczepię światło?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
przyimek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-02-23, 20:18   

Dżej napisał/a:
Zgadza się, nie wierzę. Cały czas czekam i jak na razie się nie pokwapił.
A przecież ponoć chce wszystkich zbawić. No więc?
A które to przykazania takie ważne?
Oczywiście, Biblia to kolejny powód do niezgody - Bóg miłosierny chyba by nie podawał diabłu kolejnych atutów.
Nauka opiera się na wierze czy empirycznych dowodach?
Czy wierząc rozczepię światło?

nie odpowiem Ci na te pytania... bo nie wiem. ja wierzę i wiem że 2 tysiące lat temu żył Pan Jezus i umarł za grzechy ludzi. Potem zmartwychwstał itd. pewnie wszystko dobrze wiesz.
Zależy mu na wszystkich ale to Pan Jezus Chrystus decyduje co gdzie i kiedy.

Pytasz o naukę to jakie empiryczne dowody są w teorii ewolucji którą całkowicie burzy... budowa dzięcioła. czy teoria wielkiego wybuchu która ma wiele braków a i nikt nie może odpowiedzieć jak się pojawiło życie z przysłowiowej... zupy?
O Ziemi też nic nauka nie mówi, bo największy odwiert to 12 czy 15 km w głąb Ziemi...
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-02-23, 20:50   

Szkielety to dowody empiryczne, tak samo jak warstwy w jakich się znajdują.
Ok, nie ma na wszystko odpowiedzi, ale to nauka a nie wiara czy religia gdzie odpowiedzi są na tacy choć niekoniecznie zgodne z prawdą bo np. nie tylko źli chorują - nieprawdaż?
A niedługo zamierzają się dowiercić do płaszcza Ziemi...nie na powierzchni(gzie grubość wynosi 60 km) a na dnie oceanu(gdzie grubość skorupy to 6 km).
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11