Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Homoseksualizm za/przeciw

Homoseksualizm- czy jesteś za czy przeciw?
Czy jesteś za homoseksualizmem?
19%
 19%  [ 6 ]
Czy jesteś przeciwko homoseksualizmowi?
64%
 64%  [ 20 ]
nie wiem
3%
 3%  [ 1 ]
inne
12%
 12%  [ 4 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-03-04, 19:31   

A więc wracając do tematu

Cytat:
Homoseksualizm to świadoma dyskryminacja płci
Jest to mocne stwierdzenie na współczesne czasy. Ale wyobraźmy sobie, że homoseksualizm pojawił się w wyniku grzechów. Od początku tak nie było.

1 Moj. 1:27-28
27. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
(BW)

1 Moj. 2:22-24
22. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23. Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
(BW)


Człowiek jako całość zgrzeszył

1 Moj. 3:11-12
11. Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść?
12. Na to rzekł Adam: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, dała mi z tego drzewa i jadłem.
(BW)


I odtąd nastąpił podział na płeć przeciwną, także w znaczeniu 'wrogą' (przynajmniej w wielu przypadkach ludzkiego życia). Podpiera ten kierunek homoseksualizm jako zło przeciwko własnemu ciału.

Pierwsza księga Biblii sugeruje przebieg wydarzeń od stworzenia świata niezgodny z ideą homoseksualizmu. Dalsze księgi tego nie zmieniają ani troszeczkę.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-04, 20:01   

Ankieta jest dziwnie skonstruowana, ale odpowiedziałam, że jestem za homoseksualizmem. Dlaczego? Otóż nie każdy jest Chrześcijaninem. Chrześcijanin nie chciałby, żeby jakaś grupa społeczna narzucała mu swoje prawa. Niewierzący homoseksualista też nie musi tego chcieć.

Jeżeli dwoje niewierzących, dorosłych ludzi tej samej płci chce ze sobą być, razem mieszkać i spędzić ze sobą życie nikomu nic do tego. Nikogo nie krzywdzą swoim działaniem, dlatego też nikt nie ma prawa decydować za nich o ich życiu. Prawo cywilne powinno dawać takim ludziom możliwość legalizacji związku, powinni posiadać prawa np. do informacji o stanie zdrowia partnera.

Co do źródło homoseksualizmu, to trzeba odróżnić dwie rzeczy. Homoseksualizm i zachowania homoseksualne.

Homoseksualizm to orientacja seksualna, która kształtuje się już w fazie rozwoju płodowego. Nie ma się na nią wpływu i tzw. leczenie jest tak samo "skuteczne", jak leczenie heteroseksualizmu. Homoseksualizm nie jest tylko pociągiem fizycznym, ale też pragnieniem relacji, bliskości i spędzenia życia z osobą tej samej płci.

Istnieją też tzw. zachowania homoseksualne, które są nabywane na skutek jakiś wydarzeń życiowych. Przykładowo kobieta będąca molestowana seksualnie w dzieciństwie przez mężczyznę, nabywa wstrętu do płci przeciwnej. Tym samym swoje potrzeby seksualne kieruje w stronę płci tożsamej nie tyle z potrzeby, co ze wstrętu do mężczyzn. Zachowania seksualne występują także w wiezieniach w celu wykazania dominacji i ustalenia pewnej hierarchii.
 
 
Bariel 
Wolnomyśliciel


Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 675
Wysłany: 2013-03-04, 20:12   

wit napisał/a:
Lepiej byłoby sformułować następujące pytania na zasadzie, czy homoseksualizm jest dobry i czy homoseksualizm jest zły.

A jeszcze lepiej "czy tolerujesz homoseksualistów?". Zakładam, że na naszym forum nie ma żadnego homoseksualisty i odpowiadać będą tylko hetero ;-)
Homoseksualizm osobiście uważam za grzech, ale do samych osób homo mam stosunek ambiwalentny, tj. nie zamierzam nikogo dyskryminować ze względu na jego orientację. Poza tym to nie jest sprawa państwa, czy nawet ogółu obywateli, co z własnej woli robi dwóch dorosłych ludzi tej samej płco w swojej sypialni. W tej kwestii bardzo popieram ShadowLady86
_________________
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-03-04, 21:48   

Leszed, ale ta ankieta jest na serio źle sformułowana - wręcz razi - zgadzam się z przedmówcami
dlatego kliknąłem inne

Moja uwaga - Lesbijki nigdzie nie są w Biblii potępione :idea:
jeśli ktoś uważa inaczej - poproszę dowody!
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-04, 22:00   

ShadowLady86 napisał/a:
Homoseksualizm to orientacja seksualna, która kształtuje się już w fazie rozwoju płodowego. Nie ma się na nią wpływu i tzw. leczenie jest tak samo "skuteczne", jak leczenie heteroseksualizmu. Homoseksualizm nie jest tylko pociągiem fizycznym, ale też pragnieniem relacji, bliskości i spędzenia życia z osobą tej samej płci.


nad popędem można zapanować - i nawet żyć w celibacie tzn. w świętości - homoseksualizm nie jest chorobą!!!
http://www.homoseksualizm...ob-psychicznych
a jesli jest to trzeba zacząć się leczyć a nie zmieniać świat - i chorobę czynić normą społeczną - bo to już dewiacja
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-05, 01:51   

Homoseksualizm to nie tylko popęd.
Czy jeżeli kochasz męża to też tylko popęd?
Jeżeli tak to czemu jest on wyjątkowy?
Oni się kochają tak samo jak kochasz męża.

Queza30 napisał/a:
Homoseksualizm to świadoma dyskryminacja płci żeńskiej. Propaganda!

Pod jakim względem dyskryminacja?
To nie ma tam lesbijek?
;-)
Propaganda czego?
A nie czasem krzyk o prawa?
Inna sprawa, że nie wszystkim homo podobają się parady.
Lecz wszędzie znajdziesz jakiś świrów jak np. obrońcy krzyża.
Tylko jakoś nikt nie wołał, że to propaganda katolicyzmu.

:crazy:


Anna01 napisał/a:
Uważam, pytanie jest źle postawione !
Jak można być za i jak można być przeciw gdy ten problem już istnieje - od zarania ludzkości.
Nawet osoba homoseksualna kliknęłaby przeciw , bo wolałaby żyć spokojnie jako osoba heteroseksualna, mogąca mieć dzieci, rodzinę i nie czuć się jak obywatel drugiej kategorii.
Ale jeśli już ten problem istnieje, to dlaczego mamy patrzeć na drugiego człowieka pod kontem jego seksualności ? Bo Bóg powiedział, że homoseksualizm jest obrzydliwością ?!
Bóg te słowa wypowiedział DO HOMOSEKSUALISTÓW, a nie do heteroseksualistów, żeby mieli ich w pogardzie ! Przykazanie mówi - "Kochaj bliźniego".


Poza tym nie mam uwag.
Równie dobrze mogłabyś napisać, ze osoba hetero chciałaby być homo - w wypadku gdyby hetero było mniejszością.

:crazy:

Ok, jest potrzeba akceptacji, ale też bycia sobą.

Queza30 napisał/a:
Takie gadanie to jest nic innego jak ciche pozwalanie na to. Obsiądą tacy stanowiska w rządzie, prasie, kościele i co Ty bidna kobieto wtedy zrobisz?

A zauważyłaś by wykonywali swoją pracę gorzej od hetero?
Nawet byś nie wiedziała jakiej są orientacji.
A jeżeli to kobieta jest homoseksualna czyli lesbijką?
To wtedy myślę, że jako kobieta może wiele zrobić.

leszed napisał/a:
A więc wracając do tematu

Cytat:
Homoseksualizm to świadoma dyskryminacja płci
Jest to mocne stwierdzenie na współczesne czasy. Ale wyobraźmy sobie, że homoseksualizm pojawił się w wyniku grzechów. Od początku tak nie było.

1 Moj. 1:27-28
27. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!
(BW)

1 Moj. 2:22-24
22. A z żebra, które wyjął z człowieka, ukształtował Pan Bóg kobietę i przyprowadził ją do człowieka.
23. Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
(BW)


Człowiek jako całość zgrzeszył

1 Moj. 3:11-12
11. Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść?
12. Na to rzekł Adam: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, dała mi z tego drzewa i jadłem.
(BW)


I odtąd nastąpił podział na płeć przeciwną, także w znaczeniu 'wrogą' (przynajmniej w wielu przypadkach ludzkiego życia). Podpiera ten kierunek homoseksualizm jako zło przeciwko własnemu ciału.

Pierwsza księga Biblii sugeruje przebieg wydarzeń od stworzenia świata niezgodny z ideą homoseksualizmu. Dalsze księgi tego nie zmieniają ani troszeczkę.


A co złego robi swemu ciału?
Ciało chyba zadowolone jest jak ma orgazm.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-05, 03:05   

Dżej napisał/a:
Ciało chyba zadowolone jest jak ma orgazm.


nie zawsze rozkosz sprawia rozkosz - można przedawkować - jak wszystko
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-03-05, 08:36   

ShadowLady86 napisał/a:
Ankieta jest dziwnie skonstruowana, ale odpowiedziałam, że jestem za
Bariel napisał/a:
wit napisał/a:
Cytat:

Lepiej byłoby sformułować następujące pytania na zasadzie, czy homoseksualizm jest dobry i czy homoseksualizm jest zły.

A jeszcze lepiej "czy tolerujesz homoseksualistów?".
Dezerter napisał/a:
ale ta ankieta jest na serio źle sformułowana - wręcz razi - zgadzam się z przedmówcami
dlatego kliknąłem
inne - jest właśnie opcją dla was. W tym właśnie miejscem tego typu nt. ankiety. Zebrałem znowu takie głosy, bo wyraźnie uważam, iż nie spotkałem się z konstruktywnymi argumentami lub wcale ich nie było, żebym musiał zmienić ankietę, mimo to dodałem 'inne' by nawet moi przeciwnicy formalni mieli swój słupek (jeśli komuś zależy na nim, to nawet pomogą mu ci niezbyt zdecydowani). Mnie osobiście na pogląd to nie wpłynie ilu co popiera.

Dezerter, dla Ciebie może w kolejności: czy jesteś za homoseksualizmem księży? Jesteś za homoseksualizmem dzieci? Za homos. dorosłych?
Czy Biblia jest za homos.? I tutaj nie będę się już powtarzał.
Dżej napisał/a:
A co złego robi swemu ciału?
Ciało chyba zadowolone jest jak ma orgazm.
Czytałeś te cytaty jw., występuje tam krótka myśl 'ciało', czym jest.
Orgazm nie jest szczytem szczęścia człowieka, choć czasem przynosi szczęście. Poza tym, czy ten homo. (nie wiem jak go nazwać) 'odwrócony tyłem' przeżywa kwalifikowany medycznie orgazm?

Pozdrawiam
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2013-03-05, 09:27   

leszed napisał/a:
Orgazm nie jest szczytem szczęścia człowieka, choć czasem przynosi szczęście. Poza tym, czy ten homo. (nie wiem jak go nazwać) 'odwrócony tyłem' przeżywa kwalifikowany medycznie orgazm?


Prostata jest tak zwanym "męskim punktem G" i z medycznego punktu widzenia jej stymulacja może wywołać orgazm. I jakby temu nie zaprzeczać, to najlepiej się stymuluje właśnie per rectum ;-)
Także badania lekarskie prostaty odbywają się per rectum właśnie z powodu tego, że w ten sposób najłatwiej ją wyczuć i zbadać.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-03-05, 10:21   

Informacja może i przydatna, ale ja pytałem Dżeja o co innego. Bo chodziło o tą drugą osobę, chyba, że zwalić to na moje braki w łacinie.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-05, 12:38   

Pisałeś o ciele a nie całym człowieku i do tego się odniosłem.
Jakbyś napisał o człowieku to odpowiedziałbym w tym kontekście a tego nie zrobiłeś.
Napisałeś o ciele więc trzymałem się ciała.
A dokładnie skupiłem się na tym zdaniu: Podpiera ten kierunek homoseksualizm jako zło przeciwko własnemu ciału.
Nie ma nic o homoseksualizmie w tych cytatach a jedyne co tam jest o ciele to o żebrze, z którego została stworzona Ewa.
Co do rozmnażania się to po pierwsze przemówił tym tonem do Adama i Ewy, potem nastąpiło kazirodztwo.
Rozumiem, że ono jest ok a homoseksualizm nie?
Poza tym ci żyjący w celibacie i tak tego nie czynią.
A poza tym już się dość rozmnożyli, mamy przeludnienie.
Więc w sumie zastosowali się do łów bożych.
A co powiesz na bezpłodne pary?
Niby jak miałyby się rozmnażać?
Są też pary płodne co nie chcą mieć dzieci i już.
Tak czy siak od czasów tych słów się ludzie mocno namnożyli i nie jest napisane, że mają w nieskończoność i wszyscy bo słowa były skierowane tylko i wyłącznie do Adama i Ewy.
A więc zadanie wypełnione.
Aha, Bóg nie brał ślubu z Maryją, więc Jezus jest nieślubny.
;-)
Poza tym może kiedyś ślub faktycznie wiązał, lecz teraz jest tyle rozwodów...że równie dobrze mogłoby go nie być.
No i księża co płodzą dzieci nie biorą ślubów z tymi kobietami.
Nie wiem po co się cofać z obyczajowością do czasów starożytnych semitów.
Starożytni semici mają jakiś monopol na przepis na życie?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2013-03-05, 13:20   

Informacja może i przydatna, ale ja pytałem Dżeja o co innego. Bo chodziło o tą drugą osobę, chyba, że zwalić to na moje braki w łacinie. Jednak tu już bym zaklął szpetnie jeśliby nastał ów świstaka dzień. :animrumru:

I tak nowe argumenty wydały mi się śmieszne :-P
Dżej napisał/a:
Pisałeś o ciele a nie całym człowieku i do tego się odniosłem.
Jakbyś napisał o człowieku to odpowiedziałbym w tym kontekście a tego nie zrobiłeś.
Napisałeś o ciele więc trzymałem się ciała.
puść już. :xhehe:
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-05, 17:32   

Czemu śmieszne?
Bóg przemówił do Adama i Ewy to wszyscy mają robić to co oni?
Gdzie to napisane?
I czemu nie było przy ich ślubie tym kapłana i wystarczył sam Bóg(który ponoć jest wszędzie)?
A mnie bawi dostosowywanie życia współczesnych ludzi do zasad panujących w starożytnej Judei.
:crazy:
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-05, 18:30   

Dżej napisał/a:
A mnie bawi dostosowywanie życia współczesnych ludzi do zasad panujących w starożytnej Judei.
:crazy:

a czym nasze życie różni się od ich życia?tylko przedmiotami - wszystko inne jest takie samo
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-05, 18:37   

Obyczajowość także?
Kobiety chodziły wtedy w mini a seks nie był tajemnicą tabu?
Nie było przymusowego niewolnictwa?
No i pewnie wtedy też mieli kontakt z ludźmi na całym globie i mogli lecieć za ocean.
A mężczyźni nie uważali noszenia długich włosów za hańbę(zerknij do Biblii i tam jest, że to hańba a tymczasem dzisiaj nikt facetom z długimi włosami nie zwraca uwagi).
No i pewnie wtedy też kobiety mogły ubierać się podobnie do mężczyzn(w obecnych czasach to spodnie).
No i zapewne było wtedy mnóstwo rozwodów.
No i kobiety pracowały na utrzymanie rodziny...
No masz rację - wszystko tak samo.
Ba, nawet żyjemy w tym samym kraju i wywodzimy się kulturowo od Semitów.
:-P
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12