Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gal 5:19-21
Autor Wiadomość
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
  Wysłany: 2013-03-20, 21:53   Gal 5:19-21

Cytat:
Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.


O czym tak naprawde Pawel tutaj informuje?

Co moze oznaczac 'krolestwa Bozego nie odziedzicza'? Jesli odczytam to polskie tlumaczenie wspolczesnie i doslownie, to nie znam ani jednej osoby zbawionej. Ba, nawet nie slyszalem o takowej.
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2013-03-20, 22:11   Re: Gal 5:19-21

Predi napisał/a:
Co moze oznaczac 'krolestwa Bozego nie odziedzicza'?

Naprawdę mało kto rozróżnia tysiącletnie Królestwo Chrystusa, w którym to czasie będzie odnowienie wszystkiego, od wiecznie trwałego Królestwa Bożego.
Nie każdy musi przeżyć Milenium. I zapewne tacy będą!

Co, co zmartwychwstaną „do życia”, już na początku będą mieli zapewnione Królestwo Boże.
Oni ze śmierci rzeczywiście przejdą od razu do życia. I to jakiego! :xhehe:
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-03-21, 00:11   Re: Gal 5:19-21

Predi napisał/a:
Cytat:
Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.


O czym tak naprawde Pawel tutaj informuje?

Co moze oznaczac 'krolestwa Bozego nie odziedzicza'? Jesli odczytam to polskie tlumaczenie wspolczesnie i doslownie, to nie znam ani jednej osoby zbawionej. Ba, nawet nie slyszalem o takowej.

Ciała fizyczne są to ziemskie namioty,w których zamieszkujemy jako duchy w kolejnych inkarnacjach na Ziemi (2 Kor.5.1-10).Ciało fizyczne nie ma żadnej świadomości,więc nie można mu przypisywać tych uczynków,które się z niego nie rodzą: "nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa,..."

Królestwo Boże jest to nasza ojczyzna w Niebie (Fil.3.20),z której pochodzimy jako nieśmiertelne duchy,dzieci Boże.Na Ziemi też ma być Królestwo Boże,w którym będzie panował Chrystus jako duch,ale tylko przez 1000 lat,a później Ziemia przestanie istnieć.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Kefaz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 123
Wysłany: 2013-03-21, 12:06   

„A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10). Jeżeli ‛pojmujemy sens’ orędzia o Królestwie Bożym, nie będziemy się łudzić, Bóg nie toleruje wymienionych formy niemoralności. Osoby takie nie dostąpią zmartwychwstania, a żyjący przy "rozbielaniu owiec od kóz" nie odziedzicza królestwa Bożego, pozostaną tylko " owce"
_________________
http://www.jw.org/pl/
 
 
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
Wysłany: 2013-03-21, 13:18   

Kefaz napisał/a:
(...)ani rzucający obelgi ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10). Jeżeli ‛pojmujemy sens’ orędzia o Królestwie Bożym, nie będziemy się łudzić, Bóg nie toleruje wymienionych formy niemoralności. Osoby takie nie dostąpią zmartwychwstania(...)


Ciekawi mnie, ile obelg w zyciu mozna rzucic, aby nie byc zakwalifikowanym do 'rzucajacy obelgi'? Zmartwychwstania bowiem chcialbym dostapic, ale obelgi w zyciu rzucalem, i ciezko mi uwierzyc, ze juz nigdy w zyciu zadnej nie rzuce.
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 13:36   

Predi napisał/a:
Kefaz napisał/a:
(...)ani rzucający obelgi ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10). Jeżeli ‛pojmujemy sens’ orędzia o Królestwie Bożym, nie będziemy się łudzić, Bóg nie toleruje wymienionych formy niemoralności. Osoby takie nie dostąpią zmartwychwstania(...)


Ciekawi mnie, ile obelg w zyciu mozna rzucic, aby nie byc zakwalifikowanym do 'rzucajacy obelgi'? Zmartwychwstania bowiem chcialbym dostapic, ale obelgi w zyciu rzucalem, i ciezko mi uwierzyc, ze juz nigdy w zyciu zadnej nie rzuce.

Podczas sądu będzie się liczyć to czy ktoś zrozumiał swój grzech, jeżeli tak to zostanie mu wybaczone tak jak temu złoczyńcy który potrafił ocenić siebie z tego co czynił.
Łuk. 23:39-43
39. Tedy jeden z zawieszonych złoczyńców urągał mu, mówiąc: Czy nie Ty jesteś Chrystusem? Ratuj siebie i nas.
40. Drugi natomiast, odezwawszy się, zgromił tamtego tymi słowy: Czy ty się Boga nie boisz, choć taki sam wyrok ciąży na tobie?
41. Na nas co prawda sprawiedliwie, gdyż słuszną ponosimy karę za to, co uczyniliśmy, Ten zaś nic złego nie uczynił.
42. I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego.
43. I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.
(BW)
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-03-21, 15:08   

Predi napisał/a:
Kefaz napisał/a:
(...)ani rzucający obelgi ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Koryntian 6:9, 10). Jeżeli ‛pojmujemy sens’ orędzia o Królestwie Bożym, nie będziemy się łudzić, Bóg nie toleruje wymienionych formy niemoralności. Osoby takie nie dostąpią zmartwychwstania(...)


Ciekawi mnie, ile obelg w zyciu mozna rzucic, aby nie byc zakwalifikowanym do 'rzucajacy obelgi'? Zmartwychwstania bowiem chcialbym dostapic, ale obelgi w zyciu rzucalem, i ciezko mi uwierzyc, ze juz nigdy w zyciu zadnej nie rzuce.




Witaj Predi..

to jest wlasnie LITERA..ktora ZABIJA..ja wlasnie tez jej uleglam..czytajac tu wiele postow..a potem SLOWO BOZE wg,,,niej..prawie mnie ZABILO..oskarzajac..:(

to wzbudzilo z kolei frustracje ..pretensje do grzesznej mej istoty..a w koncu do Boga..

no i upadlam..zapominajac ze BOG ZYJE..

i to On..jest tylko w stanie podac mi reke i podniesc jak samrytanin pobitego..udreczonego biedaka..:)

zajrzyj do watku nietak(a)..WYZNANIE...
ja zajrzalam..i swym swiadectwem zbudowal mnie..:)

zaufanie do Boga..i wiara to podstawy..a nie wiedza,,i LITERA SLOWA..czytana bez pomocy Ducha Sw..Ducha Bozej MIlosci:)

podaje linka do tego watku..:)

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8383


pozdrawiam serdecznie..:)
 
 
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
Wysłany: 2013-03-21, 18:02   

Lucyfer napisał/a:
(...)
Podczas sądu będzie się liczyć to czy ktoś zrozumiał swój grzech,


Jakiego sadu? Czy J 5:24 nie mowi, ze wierzacy nie stana przed sadem?
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
Wysłany: 2013-03-21, 18:05   Re: Gal 5:19-21

ratao napisał/a:

Ciała fizyczne są to ziemskie namioty,w których zamieszkujemy jako duchy w kolejnych inkarnacjach na Ziemi (2 Kor.5.1-10).


Przeczytalem 2Kor 5:1-10 - ktory dokladnie fragment mowi o 'kolejnych inkarnacjach'?
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 19:03   

Predi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
(...)
Podczas sądu będzie się liczyć to czy ktoś zrozumiał swój grzech,


Jakiego sadu? Czy J 5:24 nie mowi, ze wierzacy nie stana przed sadem?
Hebr. 9:27
27. A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
(BW)Dan. 7:10
10. Ognista rzeka wypływała i wychodziła sprzed niego. Tysiąc tysięcy służyło mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed nim; zasiadł sąd i otworzono księgi.
(BW)
Obj. 20:12-13
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(BW)


Napisz jak rozumiesz te wersety?, te powyżej i te poniżej.
Rzym. 2:16
16. Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.
(BW)Hebr. 10:30
30. Znamy przecież tego, który powiedział: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę; oraz: Pan sądzić będzie lud swój.
(BW)
2 Kor. 5:10
10. Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.
(BW)

 
 
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
Wysłany: 2013-03-21, 19:18   

Lucyfer napisał/a:

Napisz jak rozumiesz te wersety?, te powyżej i te poniżej.


Nie lepiej wyjasnic jeden cytat, zamiast przeciwstawiac mu inny?
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Predi 
Predi


Wyznanie: wierzący
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 127
Skąd: USA
Wysłany: 2013-03-21, 19:19   

ata333 napisał/a:


Witaj Predi..


Witam :-)

ata333 napisał/a:


zajrzyj do watku nietak(a)..WYZNANIE...
ja zajrzalam..i swym swiadectwem zbudowal mnie..:)

Zajrzalem. Ba, przeczytalem caly.

Wyglada na to, ze chodzi tutaj o jakis 'wyzszy stopien wtajemniczenia chrzescijanskiego' - po osiagnieciu ktorego nagle trudne wersety stana sie proste.

Niezbyt mnie to przekonuje, choc nie oznacza to, ze to odrzucam.

A dlaczego mnie to nie przekonuje? Dziwne mi sie wydaje, ze z 31 tysiecy wersetow w Biblii tylko do kilku/kilkunastu z nich potrzeba szczegolnego objawienia, a reszte mozna odczytywac doslownie.

No i cos mi mowi, ze nawet osoby, ktore to wtajemniczenie posiadaja, za nic nie zdradza, jak mozna do niego dojsc :-)
_________________
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 19:59   

Predi napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Napisz jak rozumiesz te wersety?, te powyżej i te poniżej.


Nie lepiej wyjasnic jeden cytat, zamiast przeciwstawiac mu inny?
No to zajrzyjmy do tego wersetu i co Jezus mówi dalej o sądzie.
Jan. 5:24-29
24. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.
25. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.
26. Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
27. I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.
28. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.
(BW)

Jezus miał i ma władzę sądzenia i w tym kontekście należy rozumieć jego słowa, kto słucha jego głosu nie stanie przed sądem bo Jezus go już osądził. Podobnie należy rozumieć te słowa:Jan. 11:26
26. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
(BW)

Czy wierzysz w to że "kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki"?. Czy znasz kogoś kto wierzył w Jezusa i nigdy nie umarł i żyje wiecznie?.
Pokaż mi taką osobę.
Sam widzisz że zapewnienie Jezusa że ten kto wierzy nie umrze na wieki dotyczą przyszłości po śmierci i zmartwychwstaniu, wtedy się spełnią. Podobnie jest z tym sądem który będzie po tysiącleciu bo niektórzy już zostali osądzeni przez Jezusa i mają zapewnienie życia wiecznego, ale to nastąpi po zmartwychwstaniu. Sąd tylko zatwierdzi to co Jezus już osądził.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-03-21, 20:12   

Predi napisał/a:
ata333 napisał/a:


Witaj Predi..


Witam :-)

ata333 napisał/a:


zajrzyj do watku nietak(a)..WYZNANIE...
ja zajrzalam..i swym swiadectwem zbudowal mnie..:)

Zajrzalem. Ba, przeczytalem caly.

Wyglada na to, ze chodzi tutaj o jakis 'wyzszy stopien wtajemniczenia chrzescijanskiego' - po osiagnieciu ktorego nagle trudne wersety stana sie proste.

Niezbyt mnie to przekonuje, choc nie oznacza to, ze to odrzucam.

A dlaczego mnie to nie przekonuje? Dziwne mi sie wydaje, ze z 31 tysiecy wersetow w Biblii tylko do kilku/kilkunastu z nich potrzeba szczegolnego objawienia, a reszte mozna odczytywac doslownie.

No i cos mi mowi, ze nawet osoby, ktore to wtajemniczenie posiadaja, za nic nie zdradza, jak mozna do niego dojsc :-)



predi..tu nie chodzi o szczegolne objawienie..czy wtajemniczenie..tylko o Milosc Boza..ktora przebacza,,jak podaje pismo nie siedem razy a siedemdziesiat siedem..:) czyli nieskonczona ilosc..bo Milosc Boga,,Ojca naszego jest nieskonczona.. :-)

tak jak napisal Lucyfer..popatrz na zloczynce..ukrzyzowanego obok Jezusa..czy on byl ochrzczony..czy czynil dobrze..aby zasluzyc na zbawienie..?

Nie..! wystarczyla WIARA i uczynek WIARY..widoczny w Jego slowach..:)

Jezus naprawde wzial nasze grzechy na krzyz,,nie tylko przeszle..ale i PRZYSZLE...
bo tylko On jeden byl bezgrzeszny..

zaden z nas nie jest w stanie mu dorownac..wiec nieprawda jest ze chrzescijanie NIE GRZESZA,,
majac ludzka nature i grzech w genach..nie jestesmy w stanie tego zmienic..

i dlatego On umarl na krzyzu..

gdyby bylo inaczej to po co Jego Ofiara..wystarczyl by Jego Duch Sw...:)

On poniosl przeciez..wszystkie nasze grzechy,,nie tylko PIERWORODNY..!!!!!


czy sklamalam..?

dlatego Bog ma teraz najpiekniejsze ze swych imion OJCIEC..
Ojciec kaze swoje dzieci wychowujac je,,ale i przebacza,,jat ten z przypowiesci o synu marnotrawnym..
nie ludz sie..zawsze bedziesz grzeszyl...
a grzech jak pisze Pismo..jest po to..aby nam wykazac,,ze bez Laski Jego nie jestesmy w stanie byc zbawieni..
Laska Laska i oczywiscie nasza z nia wspolpraca..:)

zaufanie Duchowi Sw..Wiara.. i nadzieja..

a najwazniejsza jest MILOSC blizniego...ale i do nieprzyjaciol naszych choc tez i najtrudniejsza..:)

jesli grzeszysz...powiedz Bogu jak bardzo Ci przykro,,ze znowu zawaliles..ze go zasmuciles...
jesli powiesz to szczerze..On Ci wybaczy..jak Ojciec..

nawet jesli ponownie zgrzeszysz...ulegajac slabosci..

wbrew Twym staraniom..i Twemu chceniu..zobacz..rzym 7:15-20



Rz 7:15-20 nwt-pl


"(15) Bo nie wiem, co robię. Albowiem tego, czego chcę, nie dokonuję, ale czego nienawidzę, to czynię. (16) Jeżeli jednak czynię coś, czego nie chcę, przyznaję, że Prawo jest wspaniałe. (17) Ale teraz już nie ja to robię, lecz przebywający we mnie grzech. (18) Gdyż wiem, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka nic dobrego; bo jest we mnie zdolność chcenia, lecz nie ma zdolności zrobienia tego, co szlachetne. (19) Gdyż dobra, którego chcę, nie czynię, ale dopuszczam się zła, którego nie chcę. (20) Jeśli zatem czynię coś, czego nie chcę, to już nie ja to robię, lecz grzech, który we mnie mieszka."




co oczywiscie nie znaczy..iz hulaj dusza piekla nie ma..

absolutnie..

mamy ufac Jezusowi..ze przy Jego pomocy nam sie uda....nawet wtedy gdy sie nie uda.. ;-)

nastepnym razem..moze bedzie lepiej..nie wolno nam sie poddawac.. :-)

w kazdym razie..Jezus jak zapewnia nie potepi..Cie..bo On wstawia sie za Toba..jesli tylko sie podniesiesz..I DALEJ BEDZIESZ WIERZYL..I DALEJ BEDZIESZ UFAL:)


czy w ktoryms momencie..napisalam cos niezgodnego ze Slowem Bozym..?

tak wiec..KAZDE SLOWO BOZE MUSI BYC PRZESIANE PRZEZ FILTR JEGO NIESKONCZONEJ MILOSCI..

a My w tym musimy byc prawdziwi i do konca wierni..:) Bog rozlicza z postawy SERCA ..:
)


pozdrawiam...:)


ps:
Predi jestem juz troche na forum..czytam liczne posty dotyczace
doktrynalnych PRAWD..

kazdy ma swoje racje..jeden drugiemu "odbiera zbawienie.".wskazujac na konkretne wersety,,

i spojrz...KAZDY OPIERA SIE NA SLOWIE BOGA..lucyfer,, bobo..jachu ..bonhart..itd..itd..

czy kazdy z nich ma racje..?

jeden byl w organizacji S.J..drugi wciaz jest..trzeci jest Badaczem Pisma..czwarty adwentysta inny katolikiem....jeszcze inny baptysta..mormonem itd..itd...

kazdy wierzy w JEDNA SLUSZNA PRAWDE.. ile jest wiec w koncu tych prawd..?

czym wiec jest ta PRAWDA..?


zobacz ile interpretacji w spawie sabatu..paschy, nowego przykazania Milosci,, interpetacji przypowiesci o niewolniku,,samarytaninie..najemnikach..a ludzie,,ktorzy tu pisza,,maja naprawde spora wiedze biblijna..ktora naprawde doceniam..spojrz,,anowi,, lucyfer, jachu.. bobo..tom68..

czy rzeczywiscie biblia jest nie do odszyfrowania,,?

a moze jest to celowe..aby znalezc trzeba sie postarac..aby zrozumiec,,trzeba prosic..porzucic wlasne zdanie..wlasne ja..

i zaufac Zywemu Bogu..ktory daje odpowiedzi..
ale nie rozszyfrowuje znaczenia wersetow..a pokazuje ze prawda jest MILOSC..:)



czym jest wiec owa PRAWDA..?

odpowiedz narzuca sie sama jest nia JEZUS CHRYSTUS..nasz Pan ..:)

ja bedac tutaj i polegajac na ludzkiej wiedzy...zaczelam watpic..i to bardzo powaznie..

Slowo Boga wg..tych ludzkich interpretacji zaczelo mnie oskarzac..zaczelam popadac we frustracje..

dopiero nietak przypomnial mi na kogo glownie mam patrzec...i KOMU UFAC ...nawet nie rozumiejac do konca Slowa..:)

tak ..istnieje tajemnica.. ;-)

ta tajemnica jest..szczere,,ufne..pokorne,,kochajace serce.. :-D


i w mysl tej "tajemnicy".. ;-) wierze..ze wszyscy ktorzy wierza SZCZERZE beda ZBAWIENI....nawet jesli nie ROZUMIEJA I NIE WIEDZA..wszystkiego.. :-D

Amen..:)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-03-21, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-03-21, 22:40   

ata333
Cytat:

napisał/a do Predi:"

kazdy ma swoje racje..jeden drugiemu "odbiera zbawienie.".wskazujac na konkretne wersety,,i spojrz...KAZDY OPIERA SIE NA SLOWIE BOGA..lucyfer,, bobo..jachu ..bonhart..itd..itd..czy kazdy z nich ma racje..?

jeden byl w organizacji S.J..drugi wciaz jest..trzeci jest Badaczem Pisma..czwarty adwentysta inny katolikiem....jeszcze inny baptysta..mormonem itd..itd...

kazdy wierzy w JEDNA SLUSZNA PRAWDE.. ile jest wiec w koncu tych prawd..?
czym wiec jest ta PRAWDA..?

Osoby,które zostały wymienione opierają się na Biblii,a nie na prawdziwym Słowie Bożym,którym jest Chrystus obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.

EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczony jako "Chrystus w was".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł powinna mieć taką treść:

1 Kol.1 (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby prowadził go do zbawienia obecny w nim Chrystus.


O prawdzie decyduje obecny w nas Chrystus,który jest Duchem Prawdy wprowadzającym we wszelką prawdę.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11