Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to znaczy..
Autor Wiadomość
Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2013-03-23, 19:54   

Pati napisał/a:
Pan Jezus mial cialo z NIEBA, bez zapisu grzechu, dlatego smiem twierdzic-NIE POSIADAL ZADNEJ czastki z Miriam. Gdyby owa posiadal, nie moglby zostac zlozowy w ofierze ( patrz ST, ofiara musiala byc bez skazy). Miriam byla brama do tego swiata,. Wynosila i wykarmila ale nic wiecej.

:aaa:
dogmaty maryjne to przy tym pikuś :-P
pomysł kompletnie z kapelusza
a pępowiny też nie miał :shock:
cuda cuda ogłaszają ;-)
ofiara bez skazy? - a gołąbki i baranki ze Świątyni to też miały ciała z nieba :lol:

Cytat:
Tak, cialo i krwe ludzka-proch ziemi- nie odziedziczy KB, a Pan Jezus przeciez w tym samym ciele zostal zabrany do gory-na dowod tego pokazal filipowi swoje rany.

wybiórczą bardzo masz pamięć, a że przez zamknięte drzwi przechodził , znikał i zmieniał swoja postać to już przemilczasz ... czy ... też tak potrafisz ;-)
ciało po zmartwychwstaniu miał przemienione=uduchowione - cokolwiek to znaczy

Cytat:
Pan Jezus zrodzony jest z Ducha, a pomimo to ma cialo materialne

dowody na te wymysły poproszę...
a jak skurczył się do zygoty?, jak zagnieździł się w macicy? - gdzie to w Biblii wyczytałaś, albo jaka Tradycja starożytna/apostolska o tym poucza?
czy sama to odkryłaś po ... 2000 latach :-P

Anowi mądrze mówi - pełna zgoda

Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-23, 20:34   

Anowi napisał/a:
I pomimo, że Jego ciało było tylko podobne do ludzkiego było śmiertelne bo pozbawione Mocy z Nieba

Pan Jezus mowi:

Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać;

wiec wierze.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-03-23, 20:39   

mam moc - tzn. mam obietnicę Boga, nikt nie jest w stanie Mu zabronić oddać życie ani przyspieszyć moment śmierci, bo nie raz rzucano w Niego kamieniami, lub zabijano niemowlęta - aby udaremnić misję

Pati 

Wysłany: 2013-03-23, 21:15   

Dezerter napisał/a:
dogmaty maryjne to przy tym pikuś

Wszelkie dogmaty katolickie powstaly w celu zagmatwania wiary oraz braku wlasciwego rozumienia Slowa Bozego:)

Dezerter napisał/a:
ofiara bez skazy?

Ano bez skazy. Innej nie przyjalby Bog.

Heb. 9, 14

(14) o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu

Maria nie byla bez skazy, Prawda?

Dezerter napisał/a:
wybiórczą bardzo masz pamięć, a że przez zamknięte drzwi przechodził , znikał i zmieniał swoja postać to już przemilczasz ... czy ... też tak potrafisz

Dziekuje za dopelnienie informacji. Ale to jest argument za tym, ze cialo bylo inne niz nasze. :-) To ja poprosze o fragment mowiacy o otrzymaniu przez Pana Jezusa innego ciala. Nie ma takiego. Wrecz przeciwnie. Pan pokazuje sie uczniom w takim samym ciele, w ktorym zawisz na krzyzu. Tak, on ukryl swoja moc i chwale podczas pobytu na ziemi. Tak ukryl, ze do dzisiaj nie widza.
A pamietasz moment przemiany na gorze? Kogo oni tam ujrzeli???

Dezerter napisał/a:
dowody na te wymysły poproszę...

A bardzo prosze-cialo materialne, dowody.

Jan 6

To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?

Wg. Jana, gdzie Syn Czlowieczy -czlowiek byl pierwej? Cale szczescie uzyl tutaj Pan Jezus okreslenia Syn Czlowieczy-cialo, a nie Syn Bozy jako Duch, gdyz on wylacznie w dogmatach katolickich tak jest postrzegany.

(48) Ja jestem chlebem żywota. (49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i poumierali; (50) tu natomiast jest chleb, który zstępuje z nieba, aby nie umarł ten, kto go spożywa. (51) Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.

Zatem skad zstapil CHLEB-czyli cialo- z nieba. Pan Jezus caly czas o tym mowi-ja NIE JESTEM Z TEGO SWIATA-a oni nadal twierdza-zrodzony z Marii, proch ziemi.

Heb 7

(3) Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze.

Przeciez jest wyraznie napisane BEZ MATKI, dlaczego nigdy Miriam nie nazwal swoja matka?
Nie wiem jak chleb z nieba wstapil w lono Marii. Zapewne za sprawa DS. NIe musze znac szczegolow, wystarczy, ze w koncu UJRZALAM i nie dam sie mamic katolickim dogmatom. Przyznam sie....temat o chlebie-czyli ciele z wysokosci- zrozumialam niedawno.
Patrz, ja taka prosta kobieta, a ujrzalam ...no coz innym pozostaja dogmaty.
Ostatnio zmieniony przez Pati 2013-03-23, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

Pati 

Wysłany: 2013-03-23, 21:17   

Anowi napisał/a:
mam moc - tzn. mam obietnicę Boga, nikt nie jest w stanie Mu zabronić oddać życie ani przyspieszyć moment śmierci, bo nie raz rzucano w Niego kamieniami, lub zabijano niemowlęta - aby udaremnić misję

Anowi, tutaj nie ma mowy o OBIETNICY, a mocy. Tak samo jak - zburzcie ta swiatynie, a JA odbuduje ja w trzy dni, gdyz taka ma moc. Trzydzieci lat budowano, a ty..... :mrgreen: WYSMIALI.

Anowi 

Wysłany: 2013-03-23, 21:25   

Pati napisał/a:
Anowi napisał/a:

Anowi, tutaj nie ma mowy o OBIETNICY, a mocy. Tak samo jak - zburzcie ta swiatynie, a JA odbuduje ja w trzy dni, gdyz taka ma moc. Trzydzieci lat budowano, a ty..... :mrgreen: WYSMIALI.

46 lat budowano świątynię w Jerozolimie a świątynia Jego ciała jeszcze jest budowana

Pati 

Wysłany: 2013-03-23, 21:34   

Anowi napisał/a:
Pati napisał/a:
Anowi napisał/a:

46 lat budowano świątynię w Jerozolimie a świątynia Jego ciała jeszcze jest budowana

heb. 7

(15) A staje się to jeszcze bardziej rzeczą oczywistą, jeśli na podobieństwo Melchisedeka powstaje inny kapłan, (16) który stał się nim nie według przepisów prawa, dotyczących cielesnego pochodzenia, ale według mocy niezniszczalnego życia.

Amen, jak ja moglam tego wczesniej nie widziec????

Anowi 

Wysłany: 2013-03-23, 21:51   

Pati napisał/a:
heb. 7

(15) A staje się to jeszcze bardziej rzeczą oczywistą, jeśli na podobieństwo Melchisedeka powstaje inny kapłan, (16) który stał się nim nie według przepisów prawa, dotyczących cielesnego pochodzenia, ale według mocy niezniszczalnego życia.

(Heb 7:26) Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, (27) takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. (28) Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, /ustanawia/ Syna doskonałego na wieki.

w/g mocy niezniszczalnego życia, które należy do Boga

Pati 

Wysłany: 2013-03-23, 21:56   

Tak Anowi, wierze, ze Chrystus jest Bogiem. :-)
Nieprawda, tutaj jest mowa o Melchisadku, przeczytaj uwaznie.
TYS KAPLANEM NA WIEKI

Nie ma poczatku, ani konca

Smierc nie mogla go pokonac-to on ja pokonal-jego zycie NIEZNISZCZALNE, sam oddal Ducha w rece Ojca.

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2013-03-23, 22:40   

Pati napisał/a:
Pan pokazuje sie uczniom w takim samym ciele, w ktorym zawisz na krzyzu.

nieprawda Pan Jezus złożył swoje ciało w ofierze
uczniowie na początku Go nie poznali , ponieważ przybrał nowe ciało

Ewangelia Jana 3:16

Pati 

Wysłany: 2013-03-23, 22:46   

A kto twierdzi, ze nie zlozyl?
Przybral inna postac, tak jak w ST przybieral postac plonacego krzaka, aniola. Zmartwychwstal jednak w ciele, w ktorym zawisl na krzyzu, no co Ty Krystian.????

Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2013-03-23, 22:58   

I jest przed wodnikiem w drodze do nieba?

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-03-23, 23:27   

Skoro przybrał nowe ciało to czemu Tomasz dotykał ran takich samych jak tamtego?

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2013-03-23, 23:28   

Pati napisał/a:
Zmartwychwstal jednak w ciele, w ktorym zawisl na krzyzu, no co Ty Krystian.????

zwróć uwagę

Po tych słowach odwróciła się i ujrzała Jezusa, a nie wiedziała, że to jest Jezus. Mówi jej Jezus: - Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona sądząc, że to ogrodnik, mówi Mu: - Panie, jeśli to ty Go zabrałeś, powiedz mi, gdzieś Go położył, a ja Go wezmę. Mówi jej Jezus: - Mario! Ona odwróciwszy się mówi Mu po hebrajsku: - Rabbuni! - To znaczy: Nauczycielu.

jak myślisz dlaczego Jezusa nie rozpoznała skoro zmartwychwstał w tym samym ciele?

Ewangelia Jana 3:16

Dżej 
Niosący światło.

Wyznanie: brak
Wysłany: 2013-03-23, 23:33   

Pati, przeczytałem i raczej piszesz dlaczego zmartwychwstał - nie miał grzechu - niż dlaczego udało się go ukrzyżować skoro nie był "materialny" tudzież nie miał ludzkiego ciała.
Czy udałoby się ukrzyżować np. węża?
;-)

Odpowiedz do tematu