Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to znaczy..
Autor Wiadomość
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2013-03-23, 23:45   

Dżej napisał/a:
Pati, przeczytałem i raczej piszesz dlaczego zmartwychwstał - nie miał grzechu - niż dlaczego udało się go ukrzyżować skoro nie był "materialny" tudzież nie miał ludzkiego ciała.
Czy udałoby się ukrzyżować np. węża?
;-)

Nie zrozumiales mnie. Posiadal cialo materialne, ale nie takie jak my-nasze to proch ziemi z zapisem grzechu.Jego cialo jest z nieba-Adam z nieba bez skazy.To on ozywia. Dlatego wola-JA JESTEM ZYCIE WIECZNE.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2013-03-23, 23:46   

Krystian napisał/a:
Pati napisał/a:
Zmartwychwstal jednak w ciele, w ktorym zawisl na krzyzu, no co Ty Krystian.????


zwróć uwagę

Po tych słowach odwróciła się i ujrzała Jezusa, a nie wiedziała, że to jest Jezus. Mówi jej Jezus: - Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona sądząc, że to ogrodnik, mówi Mu: - Panie, jeśli to ty Go zabrałeś, powiedz mi, gdzieś Go położył, a ja Go wezmę. Mówi jej Jezus: - Mario! Ona odwróciwszy się mówi Mu po hebrajsku: - Rabbuni! - To znaczy: Nauczycielu.

jak myślisz dlaczego Jezusa nie rozpoznała skoro zmartwychwstał w tym samym ciele?


Krystianie ja juz ta kwestie wyjasnilam. Zmartwychwstal w ciele, w ktorym oddal zycie. My rowniez oczekujemy zmartwychwstania naszych cial, nie innych. Taka jest obietnica.

Wierze, ze Pan Jezus pokonal smierc,a nie odwrotnie.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-23, 23:50   

Jakby spojrzeć z naukowego punktu widzenia to nasze ciało jest z gwiazd a one są na niebie.
Jakby spojrzeć od strony religii to Bóg będący w niebie dal nam te ciało a zatem też jakoby przyszło z nieba.
Święta to chyba może być osoba a nie jej opakowanie.
I myślę, że Tobie raczej chodzi o postać, że bez skazy niż to, że materialne ciało jakieś cudowne było.
Jeżeli nie rozumiem to chyba dlatego, gdyż myślimy innymi kategoriami i w inny sposób.
Niemniej może się uda jakoś porozumieć.
Choćby na migi.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-03-23, 23:50   

Dżej napisał/a:
Skoro przybrał nowe ciało to czemu Tomasz dotykał ran takich samych jak tamtego?


Jezus po zmartwychwstaniu materializował się
przybrał ciało jak na krzyżu, aby udowodnić Tomaszowi, że to On

i takim niedowiarkom jak Ty :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-24, 00:17   

Pati napisał/a:
Smierc nie mogla go pokonac-to on ja pokonal-jego zycie NIEZNISZCZALNE, sam oddal Ducha w rece Ojca.

Pati, gdyby Bóg nie wskrzesił Jezusa to Jego życie przestałoby istnieć - Jego Dzień Sądu nastał w dniu zmartwychwstania bo albo żyjesz albo nie żyjesz. U Boga nie ma opcji - nie wiem co z tobą zrobić.
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-24, 00:21   

Żydom co go chcieli ukrzyżować nic nie udowadniał.
Tomasz chyba był w takim razie niedowiarkiem-pupilkiem.
:-D
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-24, 00:26   

Queza30 napisał/a:
I jest przed wodnikiem w drodze do nieba?

przed wodnikiem jest koziorożec, a On to lew
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-03-24, 00:28   

Przed wodnikiem czy przewodnikiem?
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-03-24, 00:29   

Pati napisał/a:
Krystianie ja juz ta kwestie wyjasnilam. Zmartwychwstal w ciele, w ktorym oddal zycie. My rowniez oczekujemy zmartwychwstania naszych cial, nie innych. Taka jest obietnica.


oczywiście tylko tyle, że my mamy żyć na rajskiej ziemi, a Jezus wstąpił do nieba
a jak wiesz ciało i krew nie mogą być w niebie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-03-24, 00:35   

Anowi napisał/a:
Queza30 napisał/a:
I jest przed wodnikiem w drodze do nieba?

przed wodnikiem jest koziorożec, a On to lew



ryba to mąciwoda i ja w to, że chodził po wodzie nie wierzę
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-03-24, 00:35   

Pati napisał/a:
Wierze, ze Pan Jezus pokonal smierc,a nie odwrotnie.


pokonał śmierć będąc posłusznym
Bóg wskrzeszając Syna - dał do zrozumienia śmierci, że jej żądło straciło moc
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2013-03-24, 00:37   

Dżej napisał/a:
Przed wodnikiem czy przewodnikiem?
;-)



O..

dobrze, że zadałam to pytanie, dziękuję za Twoje
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2013-03-24, 09:46   

Anowi napisał/a:
Pati napisał/a:
Smierc nie mogla go pokonac-to on ja pokonal-jego zycie NIEZNISZCZALNE, sam oddal Ducha w rece Ojca.

Pati, gdyby Bóg nie wskrzesił Jezusa to Jego życie przestałoby istnieć - Jego Dzień Sądu nastał w dniu zmartwychwstania bo albo żyjesz albo nie żyjesz. U Boga nie ma opcji - nie wiem co z tobą zrobić.


Anowi, nie wiem czemu nie chcesz uwierzyc? Pan Jezus glosil-JA ZBUDUJE TA SWIATYNIE W TRZY DNI-JA.

Ponad to List do Rzymian mowi dokladnie, kto wskrzesil Pana Jezusa-Duch Swiety-czyli jego Duch.

Rzym 8

(9) Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. (10) Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie. (11) A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.

Ten ktory mieszka w nas-Pan Jezus Chrystus, Duch Swiety czy Duch Bozy-gdyz chodzi o tego samego Ducha-Duch jest JEDEN- ten ktory w nas mieszka, to ten sam, ktory wskrzesil Chrystusa. Tak Chrystus wskrzesil sam siebie-gdyz Ojciec i Syn JEDNO SA. Ja i Ojciec jedno jestesmy.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2013-03-24, 09:59   

Anowi napisał/a:
Pati napisał/a:
Wierze, ze Pan Jezus pokonal smierc,a nie odwrotnie.


pokonał śmierć będąc posłusznym
Bóg wskrzeszając Syna - dał do zrozumienia śmierci, że jej żądło straciło moc


Nic bardziej mylnego. Pokonal smierc nie ze wzgledu na swoje posluszensto, a zapis ciala bez grzechu.Abraham tez byl posluszny i sprawiedliwy, a ujrzal skarzenie. Nie chodzi o posluszenstwo, a CIALO Z NIEBA.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2013-03-24, 10:06   

Dżej napisał/a:
Jakby spojrzeć z naukowego punktu widzenia to nasze ciało jest z gwiazd a one są na niebie.
Jakby spojrzeć od strony religii to Bóg będący w niebie dal nam te ciało a zatem też jakoby przyszło z nieba.
Święta to chyba może być osoba a nie jej opakowanie.
I myślę, że Tobie raczej chodzi o postać, że bez skazy niż to, że materialne ciało jakieś cudowne było.
Jeżeli nie rozumiem to chyba dlatego, gdyż myślimy innymi kategoriami i w inny sposób.
Niemniej może się uda jakoś porozumieć.
Choćby na migi.
;-)

Dzej, cialo ktore dal nam Bog zostalo skalane w Raju. To nie jest takie samo cialo jak na poczatku.

Swiete musi byc "opakowanie" inaczej w nim nie zamieszkalaby PELNIA BOZA.
Tak to widze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11