Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznanie
Autor Wiadomość
nietak 
pogoń za wiatrem

Wyznanie: marność nad marnościami
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: marność
Wysłany: 2013-04-01, 18:35   

ratao, poleca naukowe dowody upadłego świata na kłamstwo upadłych duchowych istot...
w tych naukowych dowodach i kłamstwach nie ma mocy ani życia... czuć tylko obecność ducha śmierci, który pudruje swe zmarszczki nadzieją odradzania...

Bez wiary nie można podobać się Bogu... gdy brak wiary w żywe Słowo Boga wówczas świat szuka sobie dowodów naukowych na oszustwa podsuwane przez kłamcę - szatana.

Bóg mówi o życiu lub śmierci, o zmartwychwstaniu, o sądzie, potępieniu lub nagrodzie.
Szatan mówi o reinkarnacyjnej karuzeli, a wszyscy skołowani mu wierzą...
_________________
marność nad marnościami, wszystko marność...
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-01, 18:42   

karuzela dla niektórych może skończyć się źle - nie lepiej zasnąć?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nietak 
pogoń za wiatrem

Wyznanie: marność nad marnościami
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: marność
Wysłany: 2013-04-01, 18:46   

Zasnąć w Panu Jezusie Chrystusie i obudzić się w Nim...

"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."
- dziś po raz kolejny spełniły mi się te słowa w zaciszu mojej izdebki... za co dziękuję z całego serca zmartwychwstałemu Panu i wyznaję, że On przychodzi i odnawia siły wlewając Swoje życie... On żyje, On zwyciężył świat (zwyciężył w tych, którzy uwierzyli)...
On obnażył kłamstwa diabła i staje jako jedyna Prawda wobec naporu kłamstw ludzkich i nieludzkich. Chwała Najwyższemu Panu, który już wkrótce zmiecie wszelkiego wroga i wszelką nieprawość Swoim Królewskim przyjściem... wyczekuję tej chwili, a Duch we mnie mówi "przyjdź", a wiara oznajmia mi, że mój Pan jest również Oblubieńcem i zaprasza mnie na ucztę, a nie na sąd. Przyjdź !

Łaska wciąż wypływa z żywego Słowa... a nie z fałszywych ewangelii reklamowanych przez ratao.
_________________
marność nad marnościami, wszystko marność...
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-04-01, 21:56   

nietak napisał/a:
szkoda bo blask i duchowa siła Atlantydzkiego "ra-tao" nie miała sobie równych.

Jest dla mnie niezrozumiałym i ciągle zdumiewającym dlaczego chrześcijanie z tego forum tracą czas na dyskusję z kosmicznym/atlantydzkim/ezoterycznym/okultystycznym/new age ra-tao
i co on robi (poza trolowaniem) na chrześcijańskim forum biblijnym?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-01, 22:15   

co robi - zmusza do myślenia
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-04-01, 23:06   

ratao napisał/a:
Napisz co uważasz za głupoty,bo może są to mądrości,do których zrozumienia nie dorosłeś. Widzę,że uważasz za głupców wszystkich,którzy mają inne rozumienie prawdy od ciebie.Ja stwierdzam fakty,a nikt nie musi w nie wierzyć.


wiele głupot piszesz, ale nie wiem od której głupoty mam zacząć z Tobą dyskutować, więc zapodaje ci werset

Już nie będziemy dziećmi, które się zdają na igraszkę fal i poddają prądom nauki prowadzącej przez oszustwa i przebiegłość ludzką na manowce. Ale żyjąc według zasad miłości, będziemy dorastali pod każdym względem do Niego, czyli Chrystusa, który jest Głową.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-04-01, 23:31   

Reinkarnacja...zmiana masek będąc ciągle tą samą osobą. Wiele postaci, ról - jedna osoba.
Niczym aktor człowiek ma do odegrania w życiu wiele ról.
Jedyna w tym wypadku śmierć to wizerunku.
Tak to rozumiejąc reinkarnacja faktycznie istnieje.
Niemniej ponieważ niektórzy wierzą w życie pośmiertne dopatrują się większych możliwości zmiany wizerunku - między-gatunkowo. Innymi słowy - po śmierci więcej można.
Możesz być myszą, kotem, orłem...(chociaż dla zakochanej osoby również - może nazywać Ciebie jak zechcesz).
Do tego dochodzi chyba kult natury, w końcu nikt nie zamienia się w kufel piwa a zwierzętom przypisuje się ludzkie cechy, personifikuje.
Tao...nie przeszkadzanie temu co ma być...można tu zastosować powiedzenie, że mądry ustępuje głupiemu.
Nic nie ma sensu - co będzie to będzie, jak to ujęto w filmie "Hero" - wszystko w rękach niebios.
Pewnie jako ateista ująłbym to jako - wszystko niezależne od nas, niech zdecyduje los.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-04-02, 00:31   

Dżej napisał/a:
Reinkarnacja...zmiana masek będąc ciągle tą samą osobą. Wiele postaci, ról - jedna osoba.
Niczym aktor człowiek ma do odegrania w życiu wiele ról.


oczywiście według ateistycznego poglądu

Jestem Jezusem, którego ty prześladujesz. Ale podnieś się i stań na nogi. Ukazałem ci się po to, aby cię ustanowić sługą i świadkiem tego, że Mnie widziałeś i że jeszcze Mnie zobaczysz.

zastanów się czy ty przypadkiem nie walczysz z samym Bogiem?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-04-02, 00:39   

Część wypowiedzi i myśli oparłem na tym co powiedział Shakespeare.
Tylko nawet w Jego czasach ponoć nie wiedziano czy wyznaje jakąś religię i w co wierzy.
Nie mogę walczyć z kimś kto nie istnieje.
Chociaż jakiś Jakub ponoć walczył i dał mu łomot.
Jak tak to chyba nie mam co się obawiać.
;-)

btw.
W czym tu widzisz walkę?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-04-02, 01:29   

Dżej napisał/a:
W czym tu widzisz walkę?


Ty toczysz walkę chcąc udowodnić , że Biblia to jak mitologia grecka
więc napisz, kiedy Kopernik udowodnił, że ziemia jest okrągła
a ja Ci udowodnię, że wcześniej bylo to napisane w Biblii
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-04-02, 01:43   

A kiedy w Biblii było o internecie i sex portalach?
To nie Bóg twierdzi, że Biblia jest Jego słowem a ludzie.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-04-02, 02:43   

Dżej napisał/a:
A kiedy w Biblii było o internecie i sex portalach?


odnieś się do Kopernika

Dżej napisał/a:
To nie Bóg twierdzi, że Biblia jest Jego słowem a ludzie.


Ojciec jak kocha swoje dzieci to musi jakoś przekazać miłość do nich
najlepszym sposobem przekazu jak jeszcze nie było telewizji i internetu
w procesie dziejowym jest Jego list Biblia
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-04-02, 03:35   

W XVI wieku.
Wiem co chcesz zrobić, lecz za czasów Biblii była to tylko jedna z teorii(a nie rzetelna informacja wykluczająca jednoznacznie teorię płaskiej Ziemi).
Aztecy czy tam Majowie nie mając kontaktu z Jahwe znali ponoć bardzo dobrze układ słoneczny.
Więc co tu w Biblii takiego wyjątkowego?
Pragnę dodać, że wielu uczonych Oświecenia zraziło się do Pisma Świętego, gdyż katoliccy teologowie uparcie twierdzili, iż według Biblii Słońce obraca się wokół Ziemi.
;-)
Biblia pełna przemocy, dyskryminacji - aż kipi miłością.
A topienie niemal wszystkich jak leci jest niesamowitym dowodem miłości o której tak pięknie się wypowiada w Liście do Koryntian.
;-)
Jak na ojca jest niekonsekwentny.
W dekalogu masz by nie zabijać by potem w Biblii przeczytać, że kogoś należy ukamienować.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-04-02, 19:04   

Dżej napisał/a:
Więc co tu w Biblii takiego wyjątkowego?


że, jest zgodna ze współczesną nauką

Dżej napisał/a:
Pragnę dodać, że wielu uczonych Oświecenia zraziło się do Pisma Świętego, gdyż katoliccy teologowie uparcie twierdzili, iż według Biblii Słońce obraca się wokół Ziemi.


katolicyzm nie ma nic wspólnego z naukami biblijnymi ani prawdziwym chrześcijaństwem, ale o tym już dyskutowaliśmy

Dżej napisał/a:
Biblia pełna przemocy, dyskryminacji - aż kipi miłością.


gdybyś widział, jak pewne ludy żywcem palą dzieci na ołtarzu boga Molocha, a miałbyś moc to byś się tylko przyglądał w imię jakiegoś źle pojętego humanitaryzmu
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2013-04-02, 19:48   

nietak

Cytat:
"nietak napisał: jeśli próbujesz odnaleźć w sobie jakiegoś Chrystusa bez obmycia się we krwi Baranka, bez wyznania grzechów, bez przyjęcia sprawiedliwości w Jezusie, bez zanurzenia się w Nim, to jesteś całkowicie zwiedziony i nie ostoisz się w obliczu nadchodzącego Króla.
No i jeszcze jedno: Chrystus nie jest we wszystkich lecz tylko w tych którzy Go przyjęli...-
nie głoś fałszywej ewangelii, która połechtała Cię i uczyniła z Ciebie Chrystusa (albo chce uczynić)"

EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE

Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w nich , nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Fragment wersetu 27 w BW przetłumaczyłem zgodnie z prawdą jako "Chrystus w nich,aby było wiadomo,że Chrystus jest obecny w nas wszystkich.W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- w was,(BiZTB, BW)
- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNŚ)

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego,otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.Musiała zawierać też wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela.Obecnie żaden kościół nie głosi tej ewangelii i z NT nie wiadomo co wynika z obecności w nas Chrystusa,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.Przez fakt zamieszkania we mnie Chrystusa,nigdy nie uważałem się za Chrystusa.O obecnym w nas wszystkich Chrystusie jest napisane w wielu miejscach NT:

"...Chrystus jest wszystkim i we wszystkich" (Kol.3,11),"który sam wszystko we wszystkich wypełnia" (Efez.1.23),itd.On jest prawdziwą Światłością,"która oświeca każdego człowieka" (Jan.1.9),"A z Jego pełni myśmy wszyscy wzięli..."(Jan.1.16)
1 Kor.11.3 Chcę abyście wiedzieli że Głową każdego męża jest Chrystus, głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
Efez.4.7 A każdemu z nas dana została Łaska według miary daru Chrystusowego.


Ewangelia,którą głosi protestant nietak,że Chrystus jest jedynie obecny w tych,"którzy Go przyjęli" z koniecznością "obmycia się we krwi Baranka,"itd,zgadza się dogmatem wiary protestantyzmu,ale z nie zgadza się z tym co pisze w NT.Zapewne wynika to z faktu,że nietak nie zna NT.W ewangeliach Chrystus mówił o żywej wodzie,którą obiecał nam dać,ale nic nie mówił o konieczności "obmywania się we krwi Baranka" .

Cytat:
Łaska wciąż wypływa z żywego Słowa... a nie z fałszywych ewangelii reklamowanych przez ratao.

Ewangelia,o której często piszę na forum,są to najczęściej wersety Kol.1.24-27 i te pozostałe,które podałem.Dla nietaka są to fałszywe ewangelie,bo występujące w nich słowo "wszyscy",oznacza dla nietaka "nie wszyscy".Za żywe Słowo uważa On Biblię,a nie obecnego w nas Chrystusa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10