Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mormoni są Chrześcijanami

Kim są Mormoni
To Kościół Chrześcijański
13%
 13%  [ 2 ]
Tak są chrześcijanami ale ich nauczanie jest w mojej opini błędne
13%
 13%  [ 2 ]
Ich intencje i uczynki są dobre ale nie mają wiele wspólnego z chrześcijaństwem
0%
 0%  [ 0 ]
Nie moge ich ocenić, moja wiedza jest wiedzą zaczerpnięta z internetu i tv
26%
 26%  [ 4 ]
Ich nauczanie jest niezgodne z podstawami definicjii prawdziwego chrześcijanina. Nie są chrześcijanami
20%
 20%  [ 3 ]
Tak wiem jak wyglada ich wiara, ich nauki są fałszerstwem ludzkim lub pochodzą od złego ducha. Nie są oni chrześcijanami
26%
 26%  [ 4 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-02, 04:55   Mormoni są Chrześcijanami

Czy według was Mormoni to chrześcijanie?
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2013-04-02, 07:57   

Wierzą Jezusowi?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Khari 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 344
Wysłany: 2013-04-02, 08:50   

Sądzę, że tak, bo przecież uznają Jezusa.
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-02, 10:45   

Anowi napisał/a:
Wierzą Jezusowi?


tak
 
 
Eleazar 

Wyznanie: Wierzę w Boga, a nie instytucje religijne.
Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 325
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-02, 11:40   

"Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, aby wam świadczył o tym w kościołach.
Ja jestem korzeniem i potomkiem Dawida, jasną gwiazdą poranną.
A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź!
A kto pragnie, niech przyjdzie, a kto chce, niech darmo weźmie wodę życia.
Oświadczam zaś każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
Jeśli ktoś dołoży [coś] do tego, dołoży mu też Bóg plag opisanych w tej księdze;
A jeśli ktoś odejmie [coś] ze słów księgi tego proroctwa,
odejmie też Bóg jego dział z księgi życia i ze świętego miasta,
i z [rzeczy], które są opisane w tej księdze."

(Obj 22,16-19)

Każde proroctwo ogłoszone po spisaniu Pisma Świętego
jest albo wyjaśnieniem tego, co już zapowiada Biblia, albo fałszem.
_________________
Rz 2,9-16
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-04-02, 12:39   

ale co to za zastanawianie i ocenianie
Zna Pan tych którzy są Jego
wiec zapytajcie Pana czy Mormoni to są Jego
a tak to dziś osądzamy Mormonów jutro SJ pojutrze apostolic - ków
a potem kogo się da
i będziemy jako ów facet z prostej ulicy
dla którego chrześcijanie i bracia to ci co słuchają jego pouczeń
a inni to albo fałszywi albo zwiedzeni albo zgoła nie chrześcijanie
ponieważ każdemu z nas grozi osądzanie innych przez nasze cząstkowe poznanie
to lepiej módlmy się by nie sądzić
nawet owego Smoka
by i nas tym samym sądem nie osądzono
sąd zaś zostawmy Bogu
jeżeli wiec jakaś doktryna nie podoba nam się to nie przystępujmy do społeczności z ją
głoszącymi
no i nie nazywajmy odstępcami tych co nigdy do nas nie należeli
bo od czego odstąpili ?
od nas ?
przecież nigdy z nami nie byli
trzeba najpierw gdzieś przystąpić by odstąpić
i tyle jak kogo uraziłem przepraszam ale śmieszy mnie to protestanckie łaczenie poprzez dzielenie
_________________
sługa w społeczności
 
 
9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1101
Wysłany: 2013-04-02, 12:52   

Pytanie w ankiecie jest moim zdaniem beznadziejne
Czy wchodzenie do stajni czyni koniem ?
Chrześcijanin to ten ,który ma żywą wiarę i żyje w nim Chrystus
nie koniecznie jest nim członek jakiegoś nawet jedynie słusznego zgromadzenia
Mozna pytać czy doktryna Mormonów jest w pełni biblijna
ale pytanie o namaszczenie Duchem ludzi w ich społecznościach ?
Na jakiej podstawie miałbym się ja czy ktokolwiek inny na ten temat wypowiedzieć ?
Za mało znam Mormonów
np moi znajomi z USA mówili ,że kandydat na prezydenta Mormon to bardzo dobry chrześcijanin
Czy mam im nie wierzyć ?
Może i jest a może nie
Nie moja sprawa
pozdrawiam
_________________
sługa w społeczności
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-02, 13:33   

Wiem wiem rozumiem że Bóg zabrania zmiany i dokładania nauk ludzi do Biblii. Po śmierci Jezusa dodano wlasnie do Biblii Nowy Testament i na tym powinien być koniec.

My nie dokładamy do Biblii nic i uznajemy że poprawnie tłumaczona Biblia jest słowem Bożym.
Jeśli chodzi o Księgę Mormona są to teksty ludzi którzy mieli kontakt z Bogiem i są także słowem Bożym. To nie jest Biblia i nic wiecej tam nie masz poza tym że wiecej o pewnych sprawach. Głównie opisy życia ludzkiego i kontaktu z Bogiem.

To nie jest nowa Biblia.

A czytacie czasem pisma które są pismami i listami w czasach Apostołów? To nie jest Biblia, nie jest to pismo Święte a jednak znamy historię Apostołów.

Jeśli ktos jest bardzo źle nastawiony i nie rozumie że Księga Mormona to nie Biblia nie może być pozytywnie nastawiony do nas. To zrozumiałe.

Cięzko byłoby rozumieć Księgę Mormona bez znajomości Biblii. Moim zdaniem nie da się.


Jak coś możecie wypisywać nie zgodności czy pytania na temat Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Ale proszę bez wdawania się w kłótnie na temat Trójcy Nicejskiej czy oskarżeń. Ja wam moge powiedzieć jak jest naprawde w tym Kościele


ja nie mowie że Mormoni to chrześcijanie jedyni albo każe oceniać doktryny. Ale często się spotykam że wlasnie Mormoni w Polsce są nie uznawani za chrześcijan. W Usa czy Uk każdy uznaje Mormonów za chrześcijan. A w Polsce czy na forach w internecie bardzo mocny nacisk kładą Protestanci i Katolicy że nie możemy podawać się za chrześcijan. Biorąc pod uwagę np według katolik nie uznanie Trójcy Świętej albo według Protestantów że nie opieramy się na Biblii.

Ja nie pytam jak jest tylko co myślicie. Moja ankieta ma też pokazać że naprawde ludzie poza opowieściami internetowymi nie mają chęci poznać najpierw by ocenic. Np raz czytałem wypowiedź księdza katolika i jego blog gdzie napisał coś w stylu u Mormonów chrzest jest w Duchu religii Abrahamistycznych przez pełne zanurzenie z tego powodu Mormoni nie mogą być chrześcijami. Albo nie uznają Trójcy Świętej wiec nie są chrześcijanami.

W internecie pełno treści typu, Mormoni wierzą że Bóg mieszka na planecie Kolob i inne takie dziwne rzeczy że dla każdego Mormona dosyć zaskakujące.
 
 
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
Wysłany: 2013-04-03, 14:47   

Supouse napisał/a:
Wiem wiem rozumiem że Bóg zabrania zmiany i dokładania nauk ludzi do Biblii. Po śmierci Jezusa dodano wlasnie do Biblii Nowy Testament i na tym powinien być koniec.

My nie dokładamy do Biblii nic i uznajemy że poprawnie tłumaczona Biblia jest słowem Bożym.
Jeśli chodzi o Księgę Mormona są to teksty ludzi którzy mieli kontakt z Bogiem i są także słowem Bożym. To nie jest Biblia i nic wiecej tam nie masz poza tym że wiecej o pewnych sprawach. Głównie opisy życia ludzkiego i kontaktu z Bogiem.

To nie jest nowa Biblia.

A czytacie czasem pisma które są pismami i listami w czasach Apostołów? To nie jest Biblia, nie jest to pismo Święte a jednak znamy historię Apostołów.

Jeśli ktos jest bardzo źle nastawiony i nie rozumie że Księga Mormona to nie Biblia nie może być pozytywnie nastawiony do nas. To zrozumiałe.

Cięzko byłoby rozumieć Księgę Mormona bez znajomości Biblii. Moim zdaniem nie da się.


Jak coś możecie wypisywać nie zgodności czy pytania na temat Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Ale proszę bez wdawania się w kłótnie na temat Trójcy Nicejskiej czy oskarżeń. Ja wam moge powiedzieć jak jest naprawde w tym Kościele


ja nie mowie że Mormoni to chrześcijanie jedyni albo każe oceniać doktryny. Ale często się spotykam że wlasnie Mormoni w Polsce są nie uznawani za chrześcijan. W Usa czy Uk każdy uznaje Mormonów za chrześcijan. A w Polsce czy na forach w internecie bardzo mocny nacisk kładą Protestanci i Katolicy że nie możemy podawać się za chrześcijan. Biorąc pod uwagę np według katolik nie uznanie Trójcy Świętej albo według Protestantów że nie opieramy się na Biblii.

Ja nie pytam jak jest tylko co myślicie. Moja ankieta ma też pokazać że naprawde ludzie poza opowieściami internetowymi nie mają chęci poznać najpierw by ocenic. Np raz czytałem wypowiedź księdza katolika i jego blog gdzie napisał coś w stylu u Mormonów chrzest jest w Duchu religii Abrahamistycznych przez pełne zanurzenie z tego powodu Mormoni nie mogą być chrześcijami. Albo nie uznają Trójcy Świętej wiec nie są chrześcijanami.

W internecie pełno treści typu, Mormoni wierzą że Bóg mieszka na planecie Kolob i inne takie dziwne rzeczy że dla każdego Mormona dosyć zaskakujące.


Szanuje waszego proroka i księgę Mormona, może tam być ziarno prawdy : http://niewiarygodne.pl/k...ajticaid=610587

Znaleziono tablice z 10cioro przykazań na tablicach kamiennych po hebrajsku w Ameryce :)
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-03, 15:51   

Polecam przeczytać Historia Joseph Smith z Nauki i Przymierza. Można dowiedzieć się duzo na wiele tematów i zobaczyć jak to opisywał sam Joseph. Bo tablice które znalazł zostały ukryte a widzieli je ci którzy mieli poświadczyć prawdziwości. Można się dowiedzieć jakie to były języki i że tłumaczenie bylo poprawne gdyż cześć kopii potwierdzili uwazesni znawcy Pisma.


Tablice są ukryte. Miło jednak słyszeć i wiedzieć że jest wiele dowodów i wykopalisk na ten temat. Lecz nawet gdyby ich nie było to tak mocno widać Ducha Świętego nie tylko w tym co pisano i jest w Księdze Mormona widać to również po opisach i objawieniach w Kościele.


Jeśli ktos jest otwarty to przecież może przeczytać historię Joseph Smith na początek to tylko parę stron.
 
 
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
Wysłany: 2013-04-03, 16:12   

Supouse napisał/a:
Polecam przeczytać Historia Joseph Smith z Nauki i Przymierza. Można dowiedzieć się duzo na wiele tematów i zobaczyć jak to opisywał sam Joseph. Bo tablice które znalazł zostały ukryte a widzieli je ci którzy mieli poświadczyć prawdziwości. Można się dowiedzieć jakie to były języki i że tłumaczenie bylo poprawne gdyż cześć kopii potwierdzili uwazesni znawcy Pisma.


Tablice są ukryte. Miło jednak słyszeć i wiedzieć że jest wiele dowodów i wykopalisk na ten temat. Lecz nawet gdyby ich nie było to tak mocno widać Ducha Świętego nie tylko w tym co pisano i jest w Księdze Mormona widać to również po opisach i objawieniach w Kościele.


Jeśli ktos jest otwarty to przecież może przeczytać historię Joseph Smith na początek to tylko parę stron.


Chciałbym zapytać jakie to obrzędy wykonujecie w kościołach?
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-03, 16:55   

Mówmy świątynia. Ależ proszę ;)

http://mormontopics.org/pol/temple


jeśli chodzi o chrzest za zmarłych to wiem że to dziwne może ci się wydawać. Ale znam Biblię i w czasach Apostolskich taki obrzęd istniał...
 
 
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
Wysłany: 2013-04-03, 17:24   

Supouse napisał/a:
Mówmy świątynia. Ależ proszę ;)

http://mormontopics.org/pol/temple


jeśli chodzi o chrzest za zmarłych to wiem że to dziwne może ci się wydawać. Ale znam Biblię i w czasach Apostolskich taki obrzęd istniał...


No to udowodnij pismem świętym : gdzie pisze o chrzcie za zmarłych?
 
 
Tubtuś 

Wyznanie: Irreligion ( brak religii )
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 142
Skąd: Gejtown
Wysłany: 2013-04-03, 17:33   

Supouse napisał/a:
Mówmy świątynia. Ależ proszę ;)

http://mormontopics.org/pol/temple


jeśli chodzi o chrzest za zmarłych to wiem że to dziwne może ci się wydawać. Ale znam Biblię i w czasach Apostolskich taki obrzęd istniał...


Cieszy mnie to że odnalazłaś Chrystusa i łaskę u pana :)
 
 
Supouse 

Wyznanie: Anglikanin, Mormon, Luteranin, Husyta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 510
Wysłany: 2013-04-03, 17:44   

1 List do Koryntian 15: 28-30 przeczytaj dokładnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13